Externí recenze k filmu (5)

 • Dokina.cz (Šimon Šafránek)

  "Polanski ovládá plátno spolehlivě. Postavy snímá většinou ze ¾, někdy zezadu. Obrazy jako první večeře v novém bytě, fáze Rosemaryininy úzkosti, či celých posledních 20 minut jsou geniální (a ten zbytek taky). Když potřebuje Polanski přitlačit, udělá to střihem a kompozicí záběru (prchající…" (více)

 • Kfilmu.net (Alena Veličková)

  "Mistrovsky zadaptovaná knižní předloha je ceněná především pro svou perfektně budovanou atmosféru a napětí. Polanského nejúspěšnější film se stal zároveň i jedním z nejlepších hororů všech dob, ač hororová rovina rozhodně není vše, co snímek nabízí." (více)

 • Kultura21.cz (Martina Kynclová)

  "Pokud hledáte film, u kterého se budete kvalitně (ale zároveň kultivovaně) bát, Rosemary má děťátko vás dozajista nezklame. A pokud se právě potýkáte s partnerskými problémy, uklidníte se. Ty, které prožívá Rosemary, totiž nic na světě nepřekoná…" (více)

 • Recenzie.org (Ivan Kučera) *****

  "Sú gravidné ženy paranoickejšie, ako negravidné? Od konca šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia to nie je až taká čudná otázka. Privítajte majstrovský horor prosím." (více)

 • Tiscali.cz (Tomáš Hála)

  "Roman Polanski nejednou ve svých filmech použil subjektivního pohledu psychicky nevyrovnaného hrdiny a ani Rosemary má děťátko není výjimkou. Titulní hrdinka od počátku vyprávění strádá a my se můžeme jen domýšlet, do jaké míry v tom hraje její sklon k neurózám a stihomanu, přísná katolická výchova…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace