Valentýnská pomsta

• Kanada My Bloody Valentine (více)

Hornické město Valentines Bluff působí na první pohled poklidným dojmem. Ovšem jen na ten první. Nad městečkem totiž leží stín dávné tragédie. Před dvaceti lety došlo k závalu, při němž zahynulo několik horníků. Přežil pouze jediný muž, ten se ovšem pomátl na rozumu a příšerným způsobem zavraždil dva muže. Navíc přísahal, že zabije každého, kdo by se pokusil v městečku ještě někdy uspořádat valentýnskou zábavu. Jenže uplynulo dvacet let a nová mladá generace už považuje šílencovu hrozbu za báchorku. Po letech se tak znovu chystá oslava svátku zamilovaných... (Allan)

Campbell

Klasická vyvražďovačka která mě bohužel moc nechytla. Je to možné tím že už jsem viděl snad všechno tak mi tohle přišlo strašně obyčejný a nezajímavý, navíc jako první jsem viděl remake který mi sednul více. Nebo je to tím že Mihalka prostě točit neumí? Tak jako tak neříkám že je to nějak moc špatné je to ale průměr který nezachrání nic, ani krásné krvavé srdce v bonboniéře. ()

PetrPan

Miluji Tě, je jen slovo, já dokážu Ti to činem, já miluji Tě tak mnoho, že Ti vrazím krumpáč do prdele. Krásného Valentýna, má lásko! ()

SeBig

Tenhle “horor” ve mě probudil absolutní nezájem. Remake mi přišel zábavnější i když u něj bych nejspíš měnil hodnocení, leč sem to viděl deset let zpátky, ale tohle je naprostá nezaujatost a tu jednu nechám jenom a pouze z úcty. Jinak by to byl odpad jak vyšitej. ()

korbitch22

Jestli existuje nějaká cenzurovaná verze, tak to musí bejt děsný peklo jí sledovat, protože ani v té ''našlápnuté'' se nijakých extra vražd nedočkáte. Na druhou stránku ač je subžánr Slasher jeden z mých nejmíň oblíbených, tak pokud se tvůrcům povede vymyslet dobrého zabijáka a komparz k vybití není úplně debilní, sem tam si rád nějaký ten zářez lousknu. Valentýn určitě patří k tomu povedenějšímu co bylo natočený a to i díky tomu, že vrah je opravdu slušnej dobytek a pointa se sice dala tipnout, ale chvilku si s ní hlavu lámat musíte a je to opravdu spíš o tipnutí si, kdo z nich je opravdu vrah. Za to určitě taky body nahoru. Rozhodně to strčí do kapsy nejeden díl Pátku 13. Nebýt toho odfláknutého konce, snad poprvé bych mimo sérii Halloween vytasil osmdesátkovýmu vykosováku čtvrtou stárku. Remake, který byl můj první 3D film v kině asi před deseti lety je o něco slabší.65%. ()

Oktavianus

Jeden problém je zásadní: i ti chachaři z ostravsko-karvinských dolů jsou strašidelnější. A to je prostě špatně. Film nenudí, ale ani nijak zvlášť nebaví, takže kromě závěrečné pasáže v dole se nebojím hovořit o zklamání. Navzdory deseti příjemným vraždičkám je zajímavé vlastně jenom to, kdo je vrahem - a to ještě jen v souvislosti s remakem z roku 2009. ()

Pítrs85

Strukčně- herci do jednoho sympaťáci (u kterých vás bude i mrzet, že někteří z nich zkapou), navíc herci, co umí hrát (jasně, druhej De Niro nebo druhá Streep nehrozí, ale zároveň to nejsou žádný... hérečky :-), příběh (legenda) zajímavej, příběh, co krásně odsejpá, hudba mrazivá, gore (jop, měl jsem tu lepčejší, necenzurovanou verzi) vychytaný (tohle že byl rok 1981? No shit, gore lepší než v půlce současných krváků). A to nejpodstatnější- atmosféra? Pff, tohle je vysoká škola hororové atmosféry. Takhle má vypadat slasher, kurde. ()

J.Connor

Nadprůměrný slasher z doby definování subžánru, v rámci něj s obstojnými herci, nápaditými brutálními vraždami a dýchavičným zabijákem. Je ovšem bezpodmínečně nutné vidět UNCUT verzi, která přidává desítky procent na působivosti (např. bez scény s pračkou, ve sprše či několika kouzel s krumpáčem by i moje hodnocení šlo jistě rapidně dolů). ()

eraserhead666

Tak konečně taky někdy můžu nesouhlasit s Obitusem. Možná to nepřináší nic nového, ale všechny Pátky třináctého tomuhle nesahají ani po kotníky. Dokonce tohle v mých očích docela znatelně otřáslo nejvyšší pozicí slasher žánru (Halloween II). Skvělá osmdesátková jízda, vrah v hornickém overalu skvělý (v jeden okamžik jsem čekal, že zazní známá věta: "Já jsem tvůj otec, Lucu!" a ano, již povedený remake tohohle filmu mě přesvědčil o tom, že krumpáč je jedna z nejlepších vražedných zbraní. Strašně se mi líbí hned úvodní titulková scéna. Pro mě jeden z pětice nejlepších slasherů, až se divím, že to nerozjelo delší sérii. 4,5* ()

SOLOM.

Už jsem o tomto starém slasheru slyšel opravdu dost (jak chvály, tak i kritiky), přesto jsem si jej šetřil na „lepší časy“. To samé bych mohl říct i o remaku, ovšem dneska jsem se rozhodl, že už není na co čekat a šel do něj. Těch cca devadesát minut uběhlo jako voda a popravdě jsem byl hodně překvapený, cože to mnozí považují za „kultovní“ záležitost. Již sami tvůrci řekli, odkud čerpali nápady a které starší kousky se pro ně stali inspirací, takže jde jen o další kousek, který se svezl na tehdejší vlně úspěchu. Každopádně bych nechtěl filmu upřít pěkné prostředí, ve kterém se z části film odehrával. Samotné doly ve mně vzbuzují spíš „odpor“ z té špíny a hlavně nebezpečí, které tam dole číhá, takže horníkem bych se určitě živit nemohl. Jednou jsme byli na exkurzi v Ostravském regionu (mimo jiné i v jednom dolu) a stačilo mi to. Obdivuju jejich nadšení z „fárání“, ale já byl rád, že jsem odtamtud vypadl. Netrpím klaustrofobií, jeskyní komplexy mi nevadí, ale ta přítomnost metanu…No abych se vrátil k tématu, pro natočení hororu je to však skvělé místo. Dokonce bych chtěl tvůrce pochválit i za vytvořenou atmosféru, která místy skutečně nabrala ty správné obrátky a napětí houstlo, jenomže se tu na můj vkus objevilo až moc nelogických prvků a to především co se „časového“ vnímání týká. Pokud nebyl náš horník s krumpáčem superman, nebo neměl boty na tryskový pohon, prostě neměl šanci všechno stíhat (roznášet Valentýnky, vraždit, chlastat – přesouvat se na různá místa, aby tam naaranžoval své oběti,…) a ještě sebou tahat ten krumpáč. Tyhle do očí bijící kiksy a ohromně „šokující“ závěr snížili mé hodnocení na průměr. Za určitých okolností bych byl schopný dát tomu i víc, ale to by se k tomu nesměli ještě přidat ty údajně „skvělé gore scény“ (potažmo efekty). Podotýkám, že jsem viděl UNCUT verzi a některé mord scény byly gumové až běda. Samozřejmě že ne všechny, ovšem i těch pár mi docela zkazilo náladu. Naštěstí tam byla ona scéna s pračkou a pohledná Lori Hallier. ()

ARI50

Samozřejmě nesmí chybět původní Valentýn protože se mi líbí a jsem rád, na daný rok je to dost dobře natočené a svoje kouzlo horor to má solidní takže musím chválit a doporučuji vidět. ()

Skrk

Dost velká vykrádačka Friday the 13th. Někteří herci hráli až příšerně. Možná je to lepší jak 3D remake (dějově), ale je to pořád na stejné úrovni. ()

corpsy

Slasher, ktorý sa nesnaží o nič prelomové. Prechádza sa po dávno vychodených cestičkách, veľmi z nich nevybočuje, len sa mohol pri vraždách nakopnúť na brutálnejšiu frekvenciu, veď krompáč tomu celkom sadne. ()

jarkolar

Docela solidní vyvražďovák, o kterým rozhodně nemůžu říct, že by mě zklamal. Já sice preferuju novější věci v tomhle subžánru, ale efekty jsou docela obstojný a když člověk trochu zohlední dobu vzniku, rozhodně se pobaví =). Co je typický, tak většina herců je přítomna jen proto, aby mohla být odklizena a bohužel to dávají jasně najevo. Taky napětí vcelku pokulhává ... no ono tam vlastně žádný není. ()

ledzepfan

čekal jsem trochu sračku, ale nakonec se z toho vyloupnul jeden z nejlepších čistokrevných slasherů jaké jsem viděl. Vrah je fajn, valentýn jako vraždící období je relativně neokoukaný, prostředí hornického městečka funguje, triky a masky překvapivě kvalitní, tempo příjemné.... prostě další zapadlejší kousek, který rozhodně zaslouží více pozornosti. ()

Zayl

Prvotřídní kanadský slasher, u něhož je nutnost vidět UNCUT verzi. Vše se točí, jak už název napovídá, kolem svátku sv. Valentýna v městečku Valentine Bluff, kde se stala zrovna tragédie. Zasazení do tohoto časového úseku se povedlo, jelikož jde o přímou konfrontaci sladkých srdíček a parádních gore scén. Opravdu vydařený je i vrah, jehož tvář zahaluje plynová maska a v ruce svírá pořádnej krumpáč. Prostředí dolů přidává na děsivosti a samotné vraždy jsou také parádní. Kupodivu mne nezklamaly ani herecké výkony, což je u slasheru docela výjimka. Rozhodně jeden z nejlepších slasherů, který dokáže konkurovat, jak 'HALLOWEENU', tak 'FRIDAY THE 13TH'. Pro fanouška nutnost, pro mě srdcovka. ()

Krt.Ek

Řemeslně (gore) kvalitní, avšak pointa pokulhává na obě nohy. Inu, tak to holt dopadá, když chcete šokovat za každou cenu. Chtěl bych hodný (pro mou zálibu ve slasherech), ale nemohu, tentokráte ne. Odbýt závěrečný twist desetivteřinovým flashbackem (ať žije hlubinná psychoanalýza), to se vážně moc nepovedlo. Rada pro ty, kdo neumějí vyprávět: radši vyvolávejte duchy! 60% ()

iolaos

(full uncut) ... nutno podotknout, ze minula verze My Bloody Valentine nestala skoro za nic... jedinou věcí, ktera zdobila obě verze bylo famozni reseni maškary vraha (Gasmask je super napad !!!)... a ikdyz level technickeho reseni gore effektu v této necenzurované verzi je možná zastaralý a v některých scénách odbytý, davam i tak absolutni hodnoceni. Po "pátku" part 3 a 4 je valentýn třetí nejlepší vyvrazdovačkou z amerického kontinentu ,kterou jsem měl možnost vidět. Doufam, že 3D remake bude stejně zábavný... Slasher ! 9,9/10 ()

kaylin

„Valentýnská pomsta“ není špatná. Podařil ose vytvořit vraha, který má docela dobrý potenciál a skoro se divím, že se z toho nestala série. Na druhou stranu je to asi dobře, protože to hlavní, co mohl film využít – prostředí, svátek Svatého Valentýna – je v tomto filmu využito dostatečně a další díl už by ničím moc výjimečný nebyl. Dobrý slasher z počátku 80. let. Tohle období podobným filmům slušelo. ()

raimi

UNCUT verze, jak jinak, že!!? Klasickej kanadskej slasher. Vystříhaný scény jsou opravdu ZÁSADNÍ!!! Tady cenzoři svýma nenasytnýma nůžkama opravdu mrzačili. Vybíjená je to parádní, jen to finále v dolech, mně připadlo krapet utahaný. ()