25 let po brutálních vraždách v městečku Woodsboro se na scéně objevuje nový vrah, který si nasadil na obličej kultovní bílou masku. Tentokrát se zaměří na teenagery, oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města. (Forum Film CZ)

Chen

Dost meta, ale ne moc. Dost sequel, ale ne moc. Dost odkazů, ale ne moc. Není to něco, co by měnilo pravidla od základu, ale pohrává si s nimi dost, aby to nebyl jen slabý odvar těch nejlepších dílů ze série. ()

Vyhy

Pokud se film nebere vážně a spíše zapadá lehce do komedie, nemám co vytknout. Má to spád, o hrdiny (i ty hlavní) se bojíte, je to nápadité. Ale jesti se film bere vážně, tak to je těžký průměr, protože ve scénáři je spousty nelogických berliček, které nedávají smysl. Naštěstí celá série byla vždy lehkou komedií a to vlastně i chceme, takže to zabavilo a na to, že se jedná už o pátý film, tak to ze svého "kouzla" nic neztrailo a užil jsem si to. ()

Martin741

Scream 1996 od Wes Cravena povazujem dodnes za najlepsi diel serie, aj vdaka vtedy mlademu namakanemu Skeet Ullrichovi, ktory bol ako zabijak maximalne uveritelny. Skeeta tu uz neukecali, coz je skoda, Neve Campbell, Courteney Cox a aj Arquette na spolupracu kyvli, no su to len male camea, neve Campbell napokon najlepsie roly mala v 90. rokoch. Nepodarilo sa ukecat ani Tima Olyphanta z dvojky - tam mal slusnu rolu. Najslabsi Scream bola pre mna 3 -ka, dal som jej len 30 %, filmu z roku 2011 potom az 85 %. Tym sa - ako som si potvrdil - pre mna seria Scream skoncila, toto je len umelina, vareniez uz 100x prevarenej vody. Tron dobre pise - 3x  som cakal utok a nic neprislo, ked som necakal nic, naraz vrah zautocil. Hm. Reziser Matt Bettinelli -Olpin kazdopadne nema talent Wesa Cravena   : 40 % ()

Attta odpad!

wtf is even that? To že tenhle typ hororů je dno filmového dna je všem jasný a tak trochu s tím člověk počítá, ale tenhle konkrétní díl je bez nadsázky kategorie sama o sobě. Naprostý úlet. ()

MrPierc

Mladá hrdinka se zamotává do historie vražedných rodinných pout Vřískotu a snaží se utéct před Ghostfacem. Je to nuda a pomrkávání po fanoušcích nestačí. Trochu osvěžující je rozuzlení na konci. Poslední Halloween má 3 silné hrdinky, tady jsou rovnou 4. V příštím díle to bude rota žen. Finální titulky trvají 5 minut a z toho je 4,5 minuty seznam maskérů, kteří vrátili skoro lidský obličej Courtney Cox. ()

bourec

I přesto, že ten žánr ve svý nejjednodušejší podobě je asi už mrtvej, a pomalu se sune jinym směrem, tenhle vřískot je fakt povedenej. Naprosto skvěle natočená pocta i se svejma nedostatkama, kterejch je ale fakt dost. I přesto pochvala na místě. 80%. ()

Rocky88 odpad!

Většinou moje hodnocení osciluje kolem všeobecného konsenzu. Tohle je ale absolutně mimo, zdejší hodnocení naprosto nechápu. Tohle je parodie bez vtipu. Scary movie bez vtipu. Měli radši strašit ksichtem Courteney Cox. ()

Nach

Pohodový film, který se sám nebere vážně ale přesto je vcelku věrný původní a mnou oblíbené jedničce. Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett pochopili, že Vřískot musí být o glosování klišé a jejich ohýbání ve prospěch této série a očekávání fanoučků. Výsledek je sice očekávatelnou ale za to pohodovou jízdou od začátku do konce. S příjemnými postavami, které mi nijak nelezly na nervy. Uteklo to jako voda a i když si myslím, že se na to znovu hned tak nepodívám, na opakované zhlédnutí jednou klidně dojít může. 75%  ()

cariada

Opravdu mě to nebavilo. Úvodní scéna dobrá hlavně díky krásné Jenna Ortega přesto to bylo stále to samé co už bylo dřív. Hodinu jsem prospal a několikrát si to pouštěl rozespalý znova, takže jsem z toho moc neměl. Bylo to strašně dlouhý a neustále se vaří z vody. Tenhle námět je už dávno vyčerpaný. ()

dubinak

Průser byl, že jsem si už vůbec nepamatovala předešlý díl a tak jsem z té celé metafikce s filmem Stab byla chvílemi naprosto mimo. Koukat se na to dalo, ale ty scenáristické kiksy, jako třeba nesmrtelnost některých postav, například když pobodaná Cox ani na konci neleží na nosítkách, ale sedí s dírou v břiše na okraji sanitky a v klidu se baví s ostatními. Tady mi dost záleželo na detailech, aby ten zážitek byl plnohodnotný. Bohužel to ale obsahovalo dost takových těch klišovitých chyb, které se často v tomto žánru objevují, a tak to bylo místy spíš úsměvné, což je škoda, když se s tím vrah fakt neprděl a zabíjel i za bílého dne (a samozřejmě nikdo nic neviděl). Jinak to bylo docela fajn a bylo funny hádat vraha. Matně si ale vzpomínám, že ze čtyřky jsem byla nadšená víc. ()

Pajky3

Portsmouth, 24.1.2022 Vřískot je jeden z mých nejoblíbenějších hororů, ale vážně jsem nečekal, že přijde další díl, protože jsem si myslel, že to čtvrté pokračování ukončilo. Ale je vidět, že film dělali fanoušci nejen původních filmů, ale celkově hororového (slasher) žánru. Bylo to správně meta, jak se od série očekává a odkazy se nešetřilo. Mezi moje oblíbené patří fakt, že jedna postava se jmenuje Wes a hlavní hrdinky mají příjmení Carpenter. Známé postavy dostaly dostatek prostoru, aby ovlivnily děj, ale zároveň nepřehlušily příběh kolem postav nových. Naprosto perfektní byla scéna, kdy se jedna z postav prochází domem a nabízí se několik možností odkud může vrah vyskočit, aniž by se tak stalo. To byla lahůdka. Odhalení, kdo se skrývá za maskou dává docela smysl a Ghostface je ve svém jednání docela nekompromisní a jeho práci s nožem je třeba pochválit. Vlastně nevím, co mě odradilo od plného hodnocení, protože to má vlastně všechno, co si člověk může přát. Asi je to proto, že nový Vřískot už podle mě nebyl třeba. Na druhou stranu je dobře, že když už na to došlo, tak to dopadlo takhle. Teď jsem zvědav na to, jestli budou pokračovat nebo to bylo jen jednou a dost. ()

Juto

Najnovší prírastok do franšízy ,,Vreskot" odborne spája úctu k zdrojovému materiálu a zároveň vytvára niečo, čo je takmer úplne nové. V súlade s históriou tejto série sa, ale nebojí nahnevať fanúšikov, ak je to pre dobro príbehu. 8/10 ()

PavelVanekArt

Obrovská pocta ostatním dílům, správné trefy do hororových cliché a odkazů. Paradoxně to trpělo i na klasická hororová cliché, kterým se to vysmívalo (vrah moc mluví než aby konal, SPOILER pořád se vraždí ve dvou, už jsem měl pomalu radost, že ve třech, etc.). Dalo se čekat, že někdo zařve ze staré gardy ale ve výsledku to bylo příjemná podívaná, za mně asi třetí nejlepší díl. 4* a.k.a 80% ()

PROCESOR

Je to celkem zapeklitá situace, protože tvůrci musí respektovat to, co fungovalo a stala se z toho modla, zároveň to musí někam posunout, ale ne moc, aby fanouškové nechytli hysterák. Jak dalece se jim to povedlo, můžete posoudit v tomto zřejmě ne posledním pokračování kultovní série. Za mě upřímně docela jo, ale úplně nadšený jsem z toho nebyl. Lepší průměr. ()

spygirl

Tři hvězdy jen za Jennu, jinak tomu DOST chyběla logika. Ty brďo - postřelení, kruté pobodání a těm lidem za chvilku nic není? Ach joooo..... ()

Doldus

Vtipný a docela uvědomělý horor, který zvlášť v metanarativní a intertextuální rovině exceluje (kam se hrabe nový Matrix). Příště prosím (když už ty pokračování musí být), aby byla záporačka Courtney Cox, a to klidně bez strašidelného mundúru, protože její vizáž obstará vše potřebné. ()

campix

Je až k nevíře, jak snad již milionté pokračování nebo reinkarnace této série ve finále stále dost dobře funguje a žánrově se jedná spíš o nadprůměr. Je jasné, že již několikrát recyklovaný námět má své limity, ale dostali jsme se do fáze, kdy původním kultovním filmům dorůstá nové publikum a tak zápletka není tolik nepochopitelná stejně jako tomu je u Halloweenu, který se podařilo úspěšně restartovat a znovu pohřbít během pouhých dvou filmů. Touhle optikou nemohu říci, že bych chtěl vidět další Vřískot, na druhou stranu pokud vznikne, tak mám takový pocit, že bude opět minimálně důstojným pokračováním a jako sólo film opět obstojí. ()

LasT_Olt

Co dělat s takovýmhle hororem? Strašidelný to není, zábavný taky ne, postavy jsou vesměs dementi. Na začátku vrah zavolá Jenně Orteze, což je ta herečka co hraje v seriálu Monday a kecají tam o hororech, do té doby se mi to líbilo, taková zdravá diskuze jako tady na čsfd. V druhé půlce filmu, která přijde po téhle úvodní, tedy v dalších sto minutách, jsem se kousal nudou. V určitou chvíli ti samotní tvůrci přímo vecpou do ksichtu, že jsou nad věcí a že to bude v pohodě, ale není to tak. Chvílema tak špatný až nechápu za co tomu dávám dvě hvězdy. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (více)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám