Zoo

USA, (2015–2017), 27 h 54 min (Minutáž: 40–79 min)

Předloha:

James Patterson (kniha)

Hudba:

Chris Tilton

James Wolk, Nora Arnezeder, Nonso Anozie, Kristen Connolly, Billy Burke, Carl Lumbly, Isaac White, Brian Tee, Tamara Tunie, Shane Jacobsen, Han Soto (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na Zemi propukla vlna zvířecích útoků proti lidem. Jsou koordinované, zuřivé a ve většině případů smrtící. Skupina vedená zoologem Jamesem Wolkem má za úkol zjistit co a proč se děje a hlavně....jak to zastavit. (TV Nova)

zolo23

Po pilote mierne rozčarovanie. Čakal som hutnejšiu atmosféru so zvieratami, ktoré budú mordovať ľudí ako na bežiacom páse, namiesto toho som dostal (zatiaľ v prvej časti) pár levov, ktorý zaútočili na ľudí spôsobom skok - strih a vy hovno uvidíte. Byť to krvavejšie, priamočiarejšie, mohlo ísť o originálny seriálový animal-thriller aký tu možno ešte nebol. Uvidíme ako to bude pokračovať, ale veľa šancí tomu nedávam. 50% ()

Hollohlaway

Námět je celkem zajímavý, ale provedení je naprosto strašlivé. Nebýt sympatických postav a zvědavosti jak to bude dál, utnul jsem to už dávno.Na imbecilitu scénáře jsem dost alergický, a tady je ho v míře vrchovaté. Podivné zvraty v ději,nelogické nesmysly, chování postav...někdy vysloveně hrůza. Město terorizují zdivočelá zvířata, a armáda nikde, lidé navzdory nebezpečí nemají ani klacek a chodí temnými uličkami sami...Věznici se všemi dveřmi dokořán vyvraždí cca 6-8 vlků, ačkoliv by je pár lidí s tyčema umlátilo.Několik vojáků s automaty se nechá zmasakrovat pár leopardy. Nikdo nemá v ruce nic, nechává se překvapit, v džungli obklíčeni zvířaty, o kterých už vědí, že útočí na lidi se procházejí jako by se nechumelilo...A to i v pozdějších dílech. Někdy už jsem vysloveně na hrdinu poté, co pronesl větu typu " Jdu se projít," atd. řval VEZMI SI ASPOŇ KUDLU TY HOVADO! nebo ZAVŘI ZA SEBOU TY DVEŘE! O hlavní zápletce, která je šita horkou jehlou nemluvím, to jsem v rámci určité béčkovosti ochoten snést. Tohle všechno mi tak vadilo, že jsem to málem nedokoukal. Zkusím druhou sérii, ale nevím nevím. ()

Chundys

Po první sérii, musím hodnotit takto, opravdu jsem se do toho zakoukal, a to je dobře!!! Po druhé sérii klesá kvalita seriálu... Chyba!!! Dobře nečekal jsem to, ale konec mne docela zajímavě překvapil, takže zůstávám u tří, jen škoda, že seriál nedokončili... ()

animario

Výbornej námět,kterej mohl být sice mnohem víc využitej,ale i tak je ZOO koukatelnej seriál. Mysteriózní začátek je celkem slibnej (podivný chování fauny,útoky,teorie o "vzdorný panence" apod.). Čím víc se poodhaluje problém a co za tím vším vězí,jde prvotní tajemno trochu do háje,byl bych radši kdyby se to vyvíjelo jako čistej survival-thriller a za vším stála máti příroda. Cirka v druhý třetině,po zformování týmu a odhalení možný příčiny jdou zvířata trochu do pozadí a jsou spíš takovým křovím,což je špatně. Nejnabitější je pak předposlední dvojdíl,kterej je survivalem jakým měl bejt celej seroš. A poslední díl,předznamenávající možný pokračování,je pak docela z jinýho ranku, takovej "Walking animal", kdy už nebezpečná zvířena všeho druhu běhá ulicema a čeká na kořist. Po závěru by mě dost zajímal další vývoj. Jako celek trochu rozporuplný,dobrý díly střídaj slabý,ale celkovej dojem kladnej.(3-4*). (By mě zajímalo,kdo je ta tajemná mladá samotářská bioložka uvedená v obsahu..celej obsah je úplně mimo) ()

JBMAVERICK

Velký překvapení! Seriál, kterej se konečně nebojí pustit se do něčeho netradičního a za to si mě získal. I když je na první pohled vidět, že peníze byli zrovna něde jinde, zpracování to nijak neuškodilo. První série prostě super. Zvířat sice postupně ubývalo, ale děj i charaktery hlavních postav absenci zvířat nahradí. Druhá sezóna už je bohužel o třídu níž a poslední tři díly už jsou vyloženě špatný. Škoda, protože z tohohle nápadu šla udělat totální seriálová pecka. ()

Eventyrer

Začiatok prvej série bol dosť biedny. Pokračovalo to celkom pozerateľne, ale až taká bomba to zas nie je. Druhá séria začala svižne a zaujímavo, som zvedavá ako bude pokračovať. ()

viky13

Hodně zajímavý seriál, ale ještě zajímavější téma. Že se ke zvířectvu nechováme zrovna fér? pravda. Že by se jednou chtělo mstít? Zajímavá myšlenka. A my by jsme byli v háji. ()

Uesbe

nie je to Fringe, ale sú tam zvieratká! veľa, veľa nahnevaných zvieratiek, postavy sú dostatoční zúfalci pre morbídny efekt, ale dostatočne sympatickí na podporu a príbeh zatiaľ beží bez nudy....páči sa mi angličtina s prízvukom domácich ()

Lavinia

Zjevně došly nadpřirozené potvory, tak musejí lidstvo ohrožovat chudáci zvířata. Většina ataků je debilní, tedy lidé s puškou se chovají jaksi nepochopitelně debilně - než bych lva odpráskl, nechám se sežrat? Ve jménu ochrany přírody? Polezu za čoklem s laciným plyšákem někam do temné uličky v cizí zemi? Pitomost se vrší na pitomost a já si nenechám znechutit těch pár zvířat, co mám ještě trochu ráda. Podprůměr. ()

RedRose

První série byla fakt zajímavá… Druhá, ještě celkem udržela nějakou kvalitu i zajímavost, ale co se to děje v té třetí, to fakt nemohl napsat někdo příčetný a fakt nevím, jestli se budu na případnou čtvrtou sérii dívat... První série 78%... Druhá série 69%... Třetí série 42% ()

Najt

Zatím největší překvapení za hodně dlouhou dobu. Na začátku jsem si nebyl vůbec jistý jestli na Zoo mám vůbec koukat, po pilotu jsem byl trochu v rozpacích, říkal jsem si " dokoukám to vůbec" ? No a postupem času, jsem se zakoukal, oblíbil postavy a ke konci první série si říkal, že to je dobrý dobrý seriál. Ale ve 2 řadě to teprve začalo, drama se proměnilo ve scifi thriller, postavy jsem si oblíbil ještě více a když se ze světa stala postapokalyptická událost, tak jsem zoo začal milovat. No a ve 3 řadě, která nezačala nejlíp, ale postupem času se rozjela, a lidstvo už je na pokraji vyhynutí, tak je to místy tak napínavé, až člověka sere, že se to vše nedořeší v ten díl, na který zrovna kouká. Blíží se konec seriálu a stále mám rád všechny postavy a Mitche a Jamie miluji, to jsem snad ještě nezažil, že bych v seriálu měl rád všechny postavy.(krom geniality tipu Stranger Things) vždy se totiž našel někdo koho nemusíte, v Zoo ne ... no a záporák v podobě Abigail, tak to je prvotřídní pí*a, tu bodnout do krku a pootočit, ale záporáka by jste měli nenávidět. Zkrátka Zoo není nejlepší seriál, v podstatě to je takový nadprůměrný seriál a ty 4* si zaslouží .. Ale pro mě to je něco co mi sedlo a ty postavy jsem si vážně oblíbil, navíc je to fakt dobře napsaný, takže já musím hodnocení přidat a rozhoduji se mezi 4-5*. PROSTĚ JÁ TENHLE TÝM CHCI !!! / 4,5* ()

Sakulnikov

Prvních pár dílů mělo úžasnou atmosféru a pak přišla ekologická agitka. Škoda obnovy pro druhou sérii, podle mě zbytečná. ()

Lenka.Kosnov

Netuším proč to má tak nízké hodnocení, ale podle mě je to neohrané zajímavé téma, které je dobře natočené s výborným zajímavým koncem. Určitě to stojí za shlédnutí až do konce! ()

patrik1177

Zoo je veľmi zaujímavý seriál, dokonca by som povedal, že námet bol jedinečný. Zatiaľ som sa totiž nestretol so seriálom, ktorý by sa toľko zameriaval na zvieratá a čo by bolo keby zvieratá povedali NIE! Z 1. série som bol úplne unesený, dej bol napínavý, postavy sa presúvali a riešili problémy so zvieratami po celom svete a divák nikdy nemohol nič predvídať. Kvalita 2. série podľa mňa o niečo klesla, ale seriál si viac-menej zachoval svoj charakter aj naďalej. Komplikácie však nastali pri udalostiach dielov 2x04 a 2x05, kedy seriál stratil časť divákov. Nemôžem im to mať za zlé, veľa vecí sa týmito 2 dielmi zmenilo. Definitívny zlomový okamih však prišiel až v záverečnej epizóde 2.série, kedy nastalo niekoľko zlomových udalostí, seriál sa začal uberať úplne iným smerom. Na konci 2. série sa čas v seriáli posunul o 10 rokov. Za 10 rokov sa toho veľa zmenilo, zmenili sa charaktery postáv (najviac sa zmenila asi Jamie, zrazu z nej je pomaly Terminátor), zvieratá nahradili laboratórne vytvorené hybridy, a zmenil sa celý svet. 3. séria sa začala uberať absolútne zlým smerom, už to viac nebolo o zvieratách. Plno divákov to jednoducho neznieslo a seriál začal strácať sledovanosť skoro raketovým tempom. Navyše záver 3. série bol absolútny fail, diváci očakávali nejaké rozuzlenie, možno vyriešenie problémov, záverečný diel však skončil ako keby v polovici série. Tvorcovia seriál kvôli nízkej sledovanosti samozrejme zrušili s absolútne otvoreným a blbým koncom. Čo sa však týka hereckého obsadenia, môžem len chváliť, síce väčšinu hercov som predtým nepoznal, ale až na pár výnimiek hrajú výborne. ()

VideoTuti

Herečka Nora Arnezeder jíž připadla jedna z hlavních rolí je v seriálu stejně nemožná jako v roli filmu Angelika. Seriál druhé kategorie i když sám námět je velmi zajímavý.. ()

Vinki

Dva a půl dílu jsem si říkal, že vlastně netuším, jestli to je zajímavé - ne dobré! - nebo ne. Na konci třetího, ve kterém pár vlků přepadne věznici (plnou střelných zbraní, pepřáků a já nevím čeho) a - jak se dozvíme ve 4. díle - zabijí všechny bachaře a vězně, vím, že to je neskutečně hloupoučké. Celé to zachraňuje Nonso Anozie, který je sympatický ve všem, a některé ženské postavy. Zatím bez hodnocení, počkám na první půlku série, pak se rozhodnu. ()

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

Komiksový film Marka Millara se hýbe kupředu

10.08.2020

V roce 2017 Netflix uzavřel smlouvu s komiksovým spisovatelem Markem Millarem, která v podstatě streamovacímu gigantovi zajišťuje práva předělávat originální komiksy slavného spisovatele do filmové… (více)