Uvolněte se, prosím (TV pořad)

Uvolnite sa, prosím

Talk-show / Komedie

Česko, 2004, 40 min

Jan Kraus, David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek, Hynek Bočan, Jiřina Bohdalová, Jan Budař, Jitka Čvančarová, Tereza Duchková, Jan Antonín Duchoslav, Táňa Fischerová, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Agáta Prachařová, Václav Havel, Hana Hegerová, Eva Holubová, Jiří Hromada, Markéta Hrubešová, Jan Hřebejk, Boris Hybner, Vlasta Chramostová, Stanislav Milota, Věra Chytilová, Markéta Irglová, Martha Issová, Vítězslav Jandák, Jana Janěková, Petra Janů, Eva Jeníčková, Bohumil Klepl, Milan Kňažko, Ester Kočičková, Barbora Kodetová, Tereza Kostková, Vojtěch Kotek, Simona Krainová, Richard Krajčo, Jiří Krampol, Ivan Kraus, Zuzana Kronerová, Jiří Krytinář, Pavel Kuka, Daniel Landa, Pavel Landovský, Milan Lasica, Jiří Mádl, Jiří Macháček, Leoš Mareš, Milan Markovič, Tomáš Matonoha, Klára Melíšková, Petra Nesvačilová, Miro Noga, Soňa Norisová, Petr Novotný, Pavel Nový, Jiří Ornest, Halina Pawlowská, Iva Pazderková, Tereza Pergnerová, Theodor Pištěk ml., Josef Polášek, Marie Poledňáková, Chantal Poullain-Polívková, Dara Rolins, Matěj Ruppert, Andrea Sedláčková, Barbora Seidlová, Luba Skořepová, Zdeněk Srstka, Zuzana Stivínová, Jiří Suchý, Milan Šteindler, Martin Štěpánek, Nikol Štíbrová, Zdeněk Troška, Petr Vachler, Jiří Vejdělek, Tatiana Vilhelmová, Stanislav Vlček, Tomáš Vorel ml., Tomáš Vorel st., Tereza Voříšková, Martin Zbrožek, Winter Ave Zoli, Monika Zoubková, Veronika Žilková, Simona Babčáková, Zuzana Onufráková, Dominik Hašek, Václav Vydra nejml., Barbora Tachecí, Jan Kaplický, Paula Wild, Gabriela Partyšová, Martin Mejstřík, Tamara Archlebová, Viola Ottová, Lukáš Hejlík, Marek Taclík, Jiří Pomeje, Vladimír Šmicer, Kateřina Janečková, Jitka Němcová, Arnošt Lustig, Marián Labuda st., Zuzana (Kirchnerová) Špidlová, Josef Klíma, Lucie Výborná, Ivana Jirešová, Petr Jablonský, Nicholas Winton, Ivana Chýlková, Dorotka Dědková, Edita Brychtová, Agnieszka Holland, Petr Vondráček, Andrea Verešová, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Roman Šmucler, Jana Plodková, Robert Fox, Vladimír Bejval, Miloš Knor, Radovan Klučka, Aneta Langerová, Klára Issová, René Plášil, Anna K., Michal David, Zbigniew Czendlik, Eliška Kaplicky Fuchsová, Jaromír Bosák, Libor Šula, Václav Moravec, Jiřina Šiklová, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Jolana Voldánová, Dana Bérová, Pavel Šporcl, Peter Nagy, Braňo Mojsej, Jiří Paroubek, Pavel Dostál, Kamil Střihavka, Josef Vojtek, Norbert Auerbach, Daniel Hůlka, Jan Nedvěd, Helena Zeťová, Tereza Kerndlová, Filip Kratochvíl, Patrik Hezucký, Tomáš Sedláček, Michal Viewegh, Zdeněk Mahler, Robert Záruba, David Rath, Dana Drábová, Roman Šebrle, Ája Vrzáňová, Laco Déczi, Tereza Boučková, Karel Schwarzenberg, Eva Urbanová, Čestmír Kopecký, Tomáš Mašín, Ida Kelarová, Lucie Konečná, Petr Šmolka, Václav Chaloupek, Larry King, Josef Formánek, Stanislav Gross, Mirek Topolánek, Bohuslav Sobotka, Štěpán Mareš, Katarína Knechtová, Vladko Dobrovodský, Milan Špalek, Ota Váňa, Tomáš Krulich, Radek Hurčík, Hana Mandlíková, Anna Polcarová, Jana Kirschner, Martin Bursík, Leona Machálková, Daniela Kolářová, Bára Basiková, Pavel Anděl, Deana Horváthová-Jakubisková, Vojtěch Dyk, Adela Banášová, Fero Fenič, Ivan Klíma, Jaroslav Hlaváč, Alena Antalová, Stanislav Penc, Jitka Válková, Andrea Kerestešová, Pavel Kožíšek, Věra Nerušilová, Eva Kantůrková, Ladislav Chudík, Lenka Vlasáková, Jaroslav Tomsa, Richard Müller, Lucie Bílá, Kristýna Nováková-Fuitová, Zdeněk Pohlreich, Vlastimil Vondruška, Jan Fischer, Tereza Černochová, Lenka Termerová, Eva Pilarová, Juraj Herz, Nguyen Phuong Thao, Radek Štěpánek, Karel Hvížďala, Ondřej Brzobohatý, Ilona Csáková, Jaromír Joo, Yvonne Přenosilová, Miloš Rejchrt, Jáchym Kraus, Adam Kraus, Jarmila Balážová, Helena Vondráčková, Tereza Kopáčová-Vrabelová, Kamila Magálová, Rostislav Novák ml., Roman Vojtek, Marta Jandová, Sagvan Tofi, Lucia Molnárová, Petra Molnárová, David Švehlík, Dominika Mesarošová, Miroslav Žbirka, Marcela Košanová, Iveta Radičová, Zdeněk Izer, Filip Sajler, Ondřej Slanina, Janek Kroupa, Szidi Tobias, Klára Samková, Šimon Pánek, Sámer Issa, Pavel Zuna, Jakub Železný, Nora Fridrichová, Jan Vávra, Martina Balogová, Daniela Peštová, Pavlína Němcová, Jiří Stránský, Vojtěch Novotný, Kateřina Kristelová, Iva Frühlingová, Erik Tabery, Kateřina Janouchová, Zuzana Smatanová, Iveta Toušlová, Eliška Bučková, Tomáš Verner, Jaroslav Čejka, Miroslav Krobot, Jitka Zelenková, Matěj Stropnický, Petra Němcová, Vladimír Hron, Zuzana Bubílková, Katka Konečná, Pavlína Wolfová, Vasilij Ivanovič Štefuca, Barbara Nesvadbová, Vendula Pizingerová, Ewa Farna, Jakub Vágner, Ján Novák, Sára Saudková, Tonya Graves, Kateřina Cajthamlová, Mirka Čejková, Otakar Černý, Michal Horáček, Ester Janečková, David Koller, Lejla Abbasová, Eva Boušková, Eleonóra Mojsejová, Karol Sidon, Věra Špinarová, Jiří Šolc, Rostislav Osička, Jana Bobošíková st., Václav Hálek, Karel Weinlich, Iva Kubelková, Petr Janda, Karel Hála, Petr Sís, Jitka Obzinová, Lenka Šmídová, Ivan Vodochodský, Michael Kocáb, Kateřina Neumannová, Michal Pavlíček, Jan Saudek, Pavel Václavík, Janek Ledecký, Jana Štefánková, Diana Kobzanová, Tomáš Kraus, Robert Vano, Radoslav Banga, Blanka Matragi, Meda Mládková, Anna Kulovaná, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Ivana Christová, Zuzana Belohorcová, Alexandr Minajev, Pavel Telička, Filip Kanda, Ida Saudková, Antonín Kinský, Václav Fišer, Daniel Dvořák, Martin Klásek, Andrea Kalivodová, Olga Menzelová, Jarmila Šuláková, Marcel Marek

Dobrá spol.-politická satira, žel jediná na české půdě, tak si ji chraňme, hvězdu snad musím ubrat dík přílišnému tónu pana Krause, který se zajímavě profiluje!....!!(21.7.2007)

U tohoto typu pořadů vždy závisí především na moderátorovi a hostech. Sice si již po třech letech pravidelného vysílání začíná Kraus trochu (no dobře, trochu více) opakovat, ale stále je dostatečně zábavný aby dokázal úroveň pořadu dlouhodobě udržet. První bod se tedy daří, ovšem s tím druhým je to v poslední době již poněkud slabší. V každém díle je alespoň jeden nadmíru zajímavý host, ale kde jsou doby kdy se to dalo říci o všech třech pozvaných. Je mi jasné, že vzhledem k naší velikosti tu prostě tolik lidí není, ale stejně... A taky si Kraus starší mohl odpustit prostor pro muzicírování svého synátora. ... a uvolněte se, prosím.(10.7.2007)

Jan Kraus konečne našiel svoje uplatnenie. Jeho herecké pokusy boli viac ako podpriemerné. Ale úloha uštipačného, takmer až drzého, moderátora mu ide prirodzene ľahko. Vo formáte talk-show, v ktorej má byť najväčšou hviezdou večera práve moderátor a nie jeho hostia, sa cíti ako prasa v žite. Vlastníci autorských práv "Late Night Show" musia byť s českou verziou iste spokojní. Ja teda rozhodne som. ****(6.2.2008)

Mimořádně vtipná talkshow (pravděpodobně nejlepší, která kdy spatřila světlo světa v České republice), která stojí pouze a jen na Janu Krausovi. A ten svými vtipnými a chytrými poznámkami dokáže udělat i z těch nudnějších a usedlejších hostů skutečně něco, na co mě baví se dívat.(27.5.2006)

Když má Kraus zrovna dobrý den a nedává svým hostům najevo svoje osobní antipatie (hlavně těm politickým), lze se u tohoto pořadu docela dobře pobavit. Když se ale tyto dvě podmínky jednou za čas nesplní, je mi z jeho výstupů až trapně. To platí i o hudebních číslech jeho syna.(1.1.2008)

• Jan Kraus