Uvolněte se, prosím (TV pořad)

Uvolnite sa, prosím

Talk-show / Komedie

Česko, 2004, 40 min

Jan Kraus, David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek, Hynek Bočan, Jiřina Bohdalová, Jan Budař, Jitka Čvančarová, Tereza Duchková, Jan Antonín Duchoslav, Táňa Fischerová, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Agáta Prachařová, Václav Havel, Hana Hegerová, Eva Holubová, Jiří Hromada, Markéta Hrubešová, Jan Hřebejk, Boris Hybner, Vlasta Chramostová, Stanislav Milota, Věra Chytilová, Markéta Irglová, Martha Issová, Vítězslav Jandák, Jana Janěková, Petra Janů, Eva Jeníčková, Bohumil Klepl, Milan Kňažko, Ester Kočičková, Barbora Kodetová, Tereza Kostková, Vojtěch Kotek, Simona Krainová, Richard Krajčo, Jiří Krampol, Ivan Kraus, Zuzana Kronerová, Jiří Krytinář, Pavel Kuka, Daniel Landa, Pavel Landovský, Milan Lasica, Jiří Mádl, Jiří Macháček, Leoš Mareš, Milan Markovič, Tomáš Matonoha, Klára Melíšková, Petra Nesvačilová, Miroslav Noga, Soňa Norisová, Petr Novotný, Pavel Nový, Jiří Ornest, Halina Pawlowská, Iva Pazderková, Tereza Pergnerová, Theodor Pištěk ml., Josef Polášek, Marie Poledňáková, Chantal Poullain-Polívková, Dara Rolins, Matěj Ruppert, Andrea Sedláčková, Barbora Seidlová, Luba Skořepová, Zdeněk Srstka, Zuzana Stivínová, Jiří Suchý, Milan Šteindler, Martin Štěpánek, Nikol Štíbrová, Zdeněk Troška, Petr Vachler, Jiří Vejdělek, Tatiana Vilhelmová, Stanislav Vlček, Tomáš Vorel ml., Tomáš Vorel st., Tereza Voříšková, Martin Zbrožek, Winter Ave Zoli, Monika Zoubková, Veronika Žilková, Simona Babčáková, Zuzana Onufráková, Dominik Hašek, Václav Vydra nejml., Barbora Tachecí, Jan Kaplický, Paula Wild, Gabriela Partyšová, Martin Mejstřík, Tamara Archlebová, Viola Ottová, Lukáš Hejlík, Marek Taclík, Jiří Pomeje, Vladimír Šmicer, Kateřina Janečková, Jitka Němcová, Arnošt Lustig, Marián Labuda st., Zuzana (Kirchnerová) Špidlová, Josef Klíma, Lucie Výborná, Ivana Jirešová, Petr Jablonský, Nicholas Winton, Ivana Chýlková, Dorotka Dědková, Edita Brychtová, Agnieszka Holland, Petr Vondráček, Andrea Verešová, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Roman Šmucler, Jana Plodková, Robert Fox, Vladimír Bejval, Miloš Knor, Radovan Klučka, Aneta Langerová, Klára Issová, René Plášil, Anna K., Michal David, Zbigniew Czendlik, Eliška Kaplicky Fuchsová, Jaromír Bosák, Libor Šula, Václav Moravec, Jiřina Šiklová, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Jolana Voldánová, Dana Bérová, Pavel Šporcl, Peter Nagy, Braňo Mojsej, Jiří Paroubek, Pavel Dostál, Kamil Střihavka, Josef Vojtek, Norbert Auerbach, Daniel Hůlka, Jan Nedvěd, Helena Zeťová, Tereza Kerndlová, Filip Kratochvíl, Patrik Hezucký, Tomáš Sedláček, Michal Viewegh, Zdeněk Mahler, Robert Záruba, David Rath, Dana Drábová, Roman Šebrle, Ája Vrzáňová, Laco Deczi, Tereza Boučková, Karel Schwarzenberg, Eva Urbanová, Čestmír Kopecký, Tomáš Mašín, Ida Kelarová, Lucie Konečná, Petr Šmolka, Václav Chaloupek, Larry King, Josef Formánek, Stanislav Gross, Mirek Topolánek, Bohuslav Sobotka, Štěpán Mareš, Katarína Knechtová, Vladko Dobrovodský, Milan Špalek, Ota Váňa, Tomáš Krulich, Radek Hurčík, Hana Mandlíková, Anna Polcarová, Jana Kirschner, Martin Bursík, Leona Machálková, Daniela Kolářová, Bára Basiková, Pavel Anděl, Deana Horváthová-Jakubisková, Vojtěch Dyk, Adela Banášová, Fero Fenič, Ivan Klíma, Jaroslav Hlaváč, Alena Antalová, Stanislav Penc, Jitka Válková, Andrea Kerestešová, Pavel Kožíšek, Věra Nerušilová, Eva Kantůrková, Ladislav Chudík, Lenka Vlasáková, Jaroslav Tomsa, Richard Müller, Lucie Bílá, Kristýna Nováková-Fuitová, Zdeněk Pohlreich, Vlastimil Vondruška, Jan Fischer, Tereza Černochová, Lenka Termerová, Eva Pilarová, Juraj Herz, Nguyen Phuong Thao, Radek Štěpánek, Karel Hvížďala, Ondřej Brzobohatý, Ilona Csáková, Jaromír Joo, Yvonne Přenosilová, Miloš Rejchrt, Jáchym Kraus, Adam Kraus, Jarmila Balážová, Helena Vondráčková, Tereza Kopáčová-Vrabelová, Kamila Magálová, Rostislav Novák ml., Roman Vojtek, Marta Jandová, Sagvan Tofi, Lucia Molnárová, Petra Molnárová, David Švehlík, Dominika Mesarošová, Miroslav Žbirka, Marcela Košanová, Iveta Radičová, Zdeněk Izer, Filip Sajler, Ondřej Slanina, Janek Kroupa, Szidi Tobias, Klára Samková, Šimon Pánek, Sámer Issa, Pavel Zuna, Jakub Železný, Nora Fridrichová, Jan Vávra, Martina Balogová, Daniela Peštová, Pavlína Němcová, Jiří Stránský, Vojtěch Novotný, Kateřina Kristelová, Iva Frühlingová, Erik Tabery, Kateřina Janouchová, Zuzana Smatanová, Iveta Toušlová, Eliška Bučková, Tomáš Verner, Jaroslav Čejka, Miroslav Krobot, Jitka Zelenková, Matěj Stropnický, Petra Němcová, Vladimír Hron, Zuzana Bubílková, Katka Konečná, Pavlína Wolfová, Vasilij Ivanovič Štefuca, Barbara Nesvadbová, Vendula Pizingerová, Ewa Farna, Jakub Vágner, Ján Novák, Sára Saudková, Tonya Graves, Kateřina Cajthamlová, Mirka Čejková, Otakar Černý, Michal Horáček, Ester Janečková, David Koller, Lejla Abbasová, Eva Boušková, Eleonóra Mojsejová, Karol Sidon, Věra Špinarová, Jiří Šolc, Rostislav Osička, Jana Bobošíková st., Václav Hálek, Karel Weinlich, Iva Kubelková, Petr Janda, Karel Hála, Petr Sís, Jitka Obzinová, Lenka Šmídová, Ivan Vodochodský, Michael Kocáb, Kateřina Neumannová, Michal Pavlíček, Jan Saudek, Pavel Václavík, Janek Ledecký, Jana Štefánková, Diana Kobzanová, Tomáš Kraus, Robert Vano, Radoslav Banga, Blanka Matragi, Meda Mládková, Anna Kulovaná, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Ivana Christová, Zuzana Belohorcová, Alexandr Minajev, Pavel Telička, Filip Kanda, Ida Saudková, Antonín Kinský, Václav Fišer, Daniel Dvořák, Martin Klásek, Andrea Kalivodová, Olga Menzelová, Jarmila Šuláková, Marcel Marek, Iva Pekárková, Erik Tabery, Regina Holásková

Naneštětí nám v televizi ukazují jen sestříhanou verzi celého představení. Jan Kraus se často opakuje a dává stejné otázky, jen aby dostal svou vytíženou odpověď. To na obrazovkách neuvidíme, jinak je to samozřejmě vynikající pořad.(6.2.2010)

Říká se, že alkohol uvolňuje… nejen svaly. V případě Jana Krause a jeho pořadu se člověk obejde i bez něj a užívá si inteligentní, trefné a již dávno (nejen) politické satiry, kdy své hosty (pokud Honza chce), rozebere na „miniaturní součástky“, s notnou grácií (vtipně) zesměšní (pokud si to dotyčný zaslouží) a naopak (pokud je mu host sympatický) mistrně mu nahrává na smeč. Tenhle pořad má visačku té nejvyšší kvality. Edit: leč s postupujícím časem nám Honzík trochu uvadá(6.10.2011)

Jan Kraus konečne našiel svoje uplatnenie. Jeho herecké pokusy boli viac ako podpriemerné. Ale úloha uštipačného, takmer až drzého, moderátora mu ide prirodzene ľahko. Vo formáte talk-show, v ktorej má byť najväčšou hviezdou večera práve moderátor a nie jeho hostia, sa cíti ako prasa v žite. Vlastníci autorských práv "Late Night Show" musia byť s českou verziou iste spokojní. Ja teda rozhodne som. ****(6.2.2008)

Mám-li hodnotit tuto one man and accompanying guests show jako celek, musím dát "jen" 80%. Kdákání Davida Krause a jeho partičky se sice nějaké ty čtyři minuty jednou týdně dá přežít, ale důvod pro snížení hodnocení to je. Pro mě. Samotný výkon Jana Krause je pro mě ne snad ani překvapením (vzpomeňme na primácké Další, Prosím) jako velkým zadostiučiněním a důkazem toho, že slovo bavič a moderátor může nabýt i velmi pozitivního významu...což se TV Nova stěží kdy podaří. Plus občasný politický komentářík a sžíravě cynický humor, zkrátka bravo, pane Kraus.(18.1.2007)

Nejlepší díly: 6.5.2005 Jiří Karas, Agáta Hanychová, Jiří Hromada. Výborný začátek o pohledu Američanů na Českou republiku. Nejlepší je ale hádání mezi křesťanským poslancem Jiřím Karasem a zástupcem homosexuálů Jiřím Hromadou. Možná vůbec nejlepší díl. 30.9.2005 Pavel Němec, Kateřina Eliášová, Petr Vachler. Ministr Němec působí ospalým dojmem, což Krause vede k tomu, že celý díl nemluví o ničem jiném, Eliášovou zcela přehlíží. Vachlera jako vegetariána Kraus vytáčí, když před ním sní vepřový koleno. Vachler mi svými postoji připadá jako magor, např. udělal vegetariána ze svého psa! 7.10.2005 Janek Ledecký, Hana Mandlíková, Martin Filipec. Dobrý díl, kdy Ledecký na sebe prásknul, že nemá problémy s bulvárem, a Krausovi svěřil, že jeho děti do školy moc nechodí, a hned v pondělí u něj zaklepala baba ze sociálky. Mandlíková je namyšlená kráva, nikdo jinej mi za prvních sto dílů nepřipadal tolik nesympaticky. 4.11.2005 Lukáš Kohout, Jana Štefánková, Jiří Kocábek. Lukáš Kohout známý jako falešný poradce Jana Kavana vypráví o svých cestách na úkor daňových poplatníků. Jana Štefánková vypráví o Peříčku a reality šou. Jiří Kocábek doma vaří pivo z různých „indegriencí“ 18.11.2005 Hana Hegerová, David Rath, Hana Dvorská. Příjemné popovídaní s paní Hegerovou, Davidem Rathem o nemocnicích a nemanželských dětech. 14.4.2006 Bohuslav Sobotka, Jiří Macháček, Jana Tylová. Po dlouhé době výborný díl, zejména díky Slávkovi Sobotkovi. 2.6.2006 Dan Bárta, Lejla Abbasová, Kamil Hamerský. Milý pokec s Danem Bártou o vážkách, s Lejlou Abbasovou o životě v Africe a nakonec rekordní jedlík Kamil Hamerský pobaví každého. 15.9.2006 Dana Kuchtová, Karel Nešpor, Sasha alias Madonna. Dana Kuchtová žije v trochu jiném světě než my ostatní, Karel Nešpor je zase trošku blázen, inu primář z Bohnic. 22.9.2006 Mirka Čejková, David Lafata, Marcel Rimel. Tento díl jednoznačně vytahuje z průměru účast Marcela Rimela, který skončil druhý na Mistrovství světa v onanii. 22.6.2007 Aneta Langerová, Klára Poláčková, Vojtěch Plát. Celkově výborný díl, který podtrhuje Vojta Plát, kterého jako šachista znám, smál jsem se jak blázen. 11.4.2008 Jaroslav Čejka, Monika Zoubková, Karel Janko. Po dlouhé době opět velmi dobrý díl, Jan Kraus v nejlepší formě, Čejku rád nemám, ale výjimečně pobavil, stejně jako nesměle smělá Monika Zoubková a asexuální povídání o sexu s Karlem Jankem. 10.10.2008 Jiří Macháček, Kabir Bedi. Jirka Macháček stojí za hovno, působí až trapně. Ale Kabir Bedi a jeho překladači mě skutečně rozesmáli! 5.2.2010 Robert Záruba, Deana Jakubisková, Oto Konečný. Jednoznačně nejvtipnější je otužilec Konečný.(14.2.2010)

• Jan Kraus

• - Cena Týtý 2006 v kategorii Pořad roku. (M.B)

• - 14. 5. 2011 byl odvysílán díl pořadu, který byl zčásti natočen v Londýně, kde Jan Kraus hovořil u příležitosti stých narozenin se slavným zachráncem židovských dětí Nicholasem Wintonem. Zbytek dílu pořadu byl natočen ve Wintonově vlaku, kterým děti cestovaly. Kraus poté 3 z nich vyzpovídal. (M.u.t.t.t.y)

• - Při letních reprízách (2009) neumožnila Česká televize mimo jiné i opakování dílu s primátorkou Ivanou Řápkovou. (lskala)