Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

jfaba

Něco ano, něco ne. Pán Kraus nemá moc rád, když má někdo při rozhovoru navrch. To se mu nelíbí a začíná být víc a víc arogantní. Ze začátku to ještě šlo. Teď mě to unavuje a vadí. ()

Eire

To bol este KRAUS vtipny, originalny a sviezi... Na youtube to uz nie je celkom to PRAVE ORECHOVE hlavne od roku 2020.... Akoby vykradal sam seba a svojich stalych hosti... Vtedy za 85% teraz je to tak na SEDESAT! ()

dinho_

Záleží hodně na výběru hostů. Ale Kraus to mnohdy i s těmi nezáživnými dokáže utáhnout sám. Inteligentní humor, který v žádném případě napatří na h@vnu! ()

esmoke

Škoda jen, že se musí u písniček přepínat někam hodně daleko... (edit 31.5. 2008) posleni dobou už mi to nepřijde tak zabavné, jako na začátku, většinou se opakuje to same a pan Kraus se někdy chová až trapně, proto ubírám jednu hvězdičku (na 3*) a už ani příliš nesledui. ()

pl4nt

Přesně jak napsal Gemmini -- "Kdákání Davida Krause a jeho partičky se sice nějaké ty čtyři minuty jednou týdně dá přežít" + někdy až moc arogance od Krause, jinak povedený pořad. ()

Yossarrian

Co pan Kraus nyní ve svém pořadu předvádí není ani humor ani show. Je to už jen stereotypní a zdlouhavý volný pád nudy (i když po velmi krátkém a slibném letu vzhůru). Znám mnohem zábavnější způsob, jak strávit páteční večer...třeba jít ven a prostřelit si hlavu. ()

Tartaros

mozna late night show, no pre mna skor late shit show kde sa mi neoplati cakat do neskorsich hodin :) moderator skor vtipkuje z "blbosti" hosti... viz napriklad diel s nejakym trotlem ktory prespava v lese a ani nevedel sam preco (hosta som ani nepoznal), vtedy som sa bavil skutocne na jeho blbosti (s prepacenim) :) ... k prikladu dalsi diel kde sme sa mali pobavit na velkosti prirodzenia maleho psicka ma dost znudil, take sracky mi urcite nevykuzlia usmev na tvari (o psovi sa kecalo samozrejme cely cas s hostkou)... casti, v ktorych si z hosti nemohol utahovat viac ("vacsie" osobnosti) boli z pravidla velmi suche, slabe... moderator skutocne len obcas zajasa (zchuti sa zasmejem) ()

JJJHHH

narozdil od ostatnich talkshaw na ostatnich ceskych TV stanicich ma USP spravny riz...aspon pokud nema Kraus naladu nekoho pekne ztrapnit....velke plus je vetsinou posledni host...urcite by dostal hvezdicku navic, kdyby vymenil kapelu... ()

Lancer

One man show, kterou táhne do hvězdných výšin osobnost Jana Krause a schazuje do hlubin pekelných občasně nevhodný výběr hostů. ()

lehkoživka

Ve srovnání s jinými českými talk show velmi dobré. Ve srovnání s většinou idividuí, co si říká "moderátor", je Kraus velmi dobrý. Má smysl pro humor, je schopný improvizovat, a některé jeho reakce jsou velmi bystré. Krausova pověstná drzost někdy vyústí ve vtipný moment - bohužel rozhodně ne vždy. Někdy je pouze arogantní. Takřka vždy v případě slabšího hosta, kterého Kraus nemá rád, a který je zároveň nejistý. Jsou situace, kdy je "trest" zasloužený - třeba v oné veleprovařené scéně s Kateřinou "Biomasou" Žak, ale tady se právě projevilo, že Kraus absolutně nezná míru. Jeho čtvrthodinová onanie na téma "ona to neví" byla hodně trapná. S výběrem hostů jsem spokojená tak na 50 %. "Hudební" vložky jsou příšerné. Kraus mladší sám je ztělesněním stereotypu "nafoukaný protekční spratek". ()

yarghoul

Krausova ironie se sarkasmem jsou mi téměř vlastní, několikrát se mi stalo, že jsem brečela smíchy a jen málokdy, že jsem se nudila. Hvězda dolu za Krause jr. i když mi vlastně svým způsobem poskytuje prostor, jak dojít do kuchyně nebo na záchod, aniž by mi cokoliv z pořadu uteklo :-) ()

pegg

možná by si zasloužil 4*, ale vzhledem k tomu, že je to kopie s hrozným hudebním doprovodem a oproti prvním úžasným dílům šla kvalita hodně dolů, dávám 55% ()

1mikeF

S odstupem času a dílů musím dát hvězdu dolů... nadšení opadlo a po ohlášení konce pořadu je správný čas na bilanci. Takže za těch pár legendárních dílů právoplatné 4* ()

Kindernay

Docela dobrej pořad, občas jsem se na něho koukal,ale..nemůžu si pomoct, pro mě nejlepší talk show byly Otázky a odpovědi s Václavem Moravcem na Galaxii. ()

zodiak217

Skvelé, bravúrne, excelentné a ďalšie superlatívy ktoré si zasluhuje tento český program. Jan Kraus zrejme za to priamo nemôže ale jeho charizma a štýl akým spovedá svojich hostí je tak originálny a netradičný, že sa musíte rozhodne smiať. Taktiež kombinácia aktérov teda hostí z rôznych sfér života či už známych ľudí alebo netradičných hostí s rôznymi schopnosťami, danosťami povolaniami....prekvapí skutočne každého pretože sa nielen dozviete niečo nové, ale skvelo a na úrovni sa zabavíte ako ešte nikdy. Nič podobné na takejto úrovni som rozhodne zatiaľ nevidel a preto plný počet je na mieste! ()