Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

Sokkk_y

Krausova partička udělala během těch několika let z tohoto pořadu perfektní talk-show, která je silným konkurentem Banánových rybiček. Co mi někdy vadí, tak je až přespřílišné ztrapňování některých hostů ze strany moderátora a v neposlední řadě i band pod vedením Krause mladšího (i když některé skladby jakžtakž ujdou....). Naopak oceňuji fakt, že hosté nejsou vždy celebrity, ale i neobyčejní lidé z obyčejného lidu, což dělá Uvolněte se, prosím tím, čím je. Doufám, že ČT bude dělat vše proto, aby si Krause udržela v divadle Ponec co nejdéle. ()

SG_ever

Holt tady nemáme tolik celebrit, které by navštěvovali Late show... Každopádně Honza Kraus dokáže ze svých hostů vytřískat maximum a svou neotřelou přímostí odzbrojí úplně každého... Každopádně jeden z nejlepších dlouhodobých pořadů ČT. (85%) ()

nemik22

Kraus okopíroval co šlo z úspěšných zahraničních talkshow. Přesto musím přiznat, že je celkem zábavný, akorát bych z pořadu vypustil úvodní zprávy ze světa a uvítal bych lepší hosty. ()

Endyis

Dřív mě tahle taklshow velice bavila, i dnes se na ni občas podívám, ale musím Krause označit za sice vtipného moderátora, ale ve svém oboru neprofesionála. Okatě je vidět odlišný přístup k jednotlivým hostům, jenž je dán buď mírou respektu k autoritě, osobní známostí či v některých případech i osobností hosta (což by bylo v pořádku). Někoho bez okolku smete, někomu zase těžce pochlebuje. Kraus také dává do pořadu až moc osobního pohledu, což nemusí být na závadu, ale mělo by mít své meze, Příjde mi jako takový "za každou cenu protipolitický a systémový buřič", přitom je to typ člověka, který sám současného systému využívá (Uvažte, kde by hrála kapela mladého Krause, kdyby nenašel uplatnění v tatínkově pořadu). Je to sice jedna z mála talkshow, jež občas sleduji a i se bavím (společně s Ebenem a Prokopem), ale je to další typ pořadu, kde výrazně kvalitu ovlivňuí hosté. cca 55% / po roce 2009 nebo-li na jeho sklonko musím dodat, že pořad klesl zas na nižší a klesá na nejnižší možnou úroveň. To co Kraus předvádí je trapný populismus a la parouback. Už se na to nedá koukat. Snižuji na 40% ()

xerno

Začalo to na 4*, teď bych dal asi 3*, tendle pořad jde docela dolů, je to škoda, jen kvůli Davidu Krausovi a báječnému odpočinkově vtipnému pořadu... ()

elle

Patří to k tomu lepšímu a inteligentnějšímu z produkce České televize, ale někdy mě Kraus štve. Většinou mě ale prostě jen baví. On má takový zmačkaný, zubatý úsměv a když se mu smějí i oči, tak vím, že mu nejde jen o peníze. ()

Nihlathak

Pan Kraus, který když měl svoje pořady na Primě, se nezmohl na nic jiného než mlít páté přes deváté a za přítomnosti politiků je pouze urážel a neřekl nic smysluplného, že je geniální moderátor? Pan Kraus, který srší v tomto pořadu vtipem asi jako moje 30 let stará pohovka že je výtečný bavič? Své hosty spíš ztrapňuje. To že je kvalitní televizní zábava, když hází na hosta JEN špínu, když se mu vysmívá do xichtu? Babičky se tomu možná smějí u televize, až jim vypadává z huby protéza, ale mě Kraus zklamal. Měl jsem ho moc rád. Pan Kraus který... a už dost, prostě ho UŽ nemám moc rád, pokud přímo nehraje ve filmu... Myslíme vůbec toho samého Jana Krause? On by to možná teoreticky byl moderátor (a všechno tak okolo) na vyšší úrovni než ostatní... možná nechápu jeho humor. Tak mě postavte ke zdi a odstřelte, slibuju, že se uvolním, a ani mě nebudete muset prosit. > úprava: měním z 2* na 1*. ()

uiu

Tak už i konečně do naší malé České republiky dorazil oblíbený americký typ talk show, kdy si moderátor pozve do studia slavné osobnosti, které různě uráží a dělá na ně podpásovky. (Například si pozve bývalou Miss, o které se ví, že se bojí hadů a jako druhého hosta si pozve chlápka, co chová doma hady a jednoho si do studia přinese.) Pardon, ale tenhle typ humoru moc nemusím. Kraus má na můj vkus moc vulgární a otravný smysl pro humor a když jeho hosté neumí improvizovat a pohotově (vtipně) reagovat na jeho vtípky, působí to hodně smutně. ()

T-pack

Ten náš skvělý Krausič je něco jako čaroděj s velkým nosem v zemi, kde ostatním nosy zpřeráželi. Je důvod proč lidé, kteří mohou svůj talent prodat v zahraničí dávno nejsou v republice. Proto je něco jako dobrá noční talk show v naší televizi klenotem v haldě kvalitního hnojiva made in elephant. Janu Krausovi se podařilo přenést noční zábavu neuvěřitelně populární v USA do Čech, a přitom zachovat mnohé z její kvality, nápadu, vtipu a všeho toho manýrismu. Sám jako moderátor exceluje a popularitu si tak zaslouženě užívá. Po přesunu na komerční stanici jsem přestal koukat prakticky úplně - ne snad z důvodů poklesu kvality, ale zkrátka se to nějak sešlo. Na Krause (jak se pořadu prostě říkalo) na jedničce byla vždycky radost se koukat. ()

Kmotr76

Zábavný pořad, který se postupem času opakoval a hosté začali být opravdu divní nebo nezajímaví (nebo obojí). ()

Tomatáš

Člověk si rád udělá chvilku a zastaví se u pana Krause..jednu hvězdu dávám dolu za hudbu..ještě jsem si na Davídka nezvyknul..;) ()

dANo

Jan Kraus je dosť dobrý, ale zábava veľmi závisí na tom, akého hosťa tam má... Napriek tomu si to vcelku rád pozriem, hlavne tie staršie diely boli fakt výborné. ()

swe

Zábavná záležitost s pohotovým Janem Krausem v hlavní roli, nicméně slabším povahám by mohl vadit agresivní styl, jakým Kraus debatu vede - jde mu o to hosta co nejvíce znejistit (což je evidentní třeba i z toho, že Kraus sedí výše než jeho "oběť") a pak si už jen dělat srandu z nesmyslů, co ten silně neuvolněný (vystresovaný) nebožák drmolí. Na české scéně však nemá konkurenci. ()