Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

Arach.No

Občas velmi vtipné, občas zdlouhavá nuda. Kraus je sice vtipnej a pohotovej, ale jeho hosté jsou někdy k uzoufání nezábavní. A hudební vsuvky Krause ml. musím přepínat. ()

jasiska

Kraus je človek, ktorý vie, ako klásť otázky. Zo začiatku sa mi veľmi páčil jeho drsný humor, po čase ma to však až tak neberie, ba priam ma až niekedy trochu irituje ako chytá všetkých za slovíčka. Kvalita každej relácie veľmi záleží od hostí a je úplne vidieť, podľa toho, ako sa k nim Kraus správa, či je mu ten ktorý hosť sympatický. Povedala by som, že Uvolněte se, prosím je veľmi kvalitná talk show, na československé pomery až prekvapivo. Moja postupne sa vyvinutá antipatia k Janu Krausovi mi však nedovolí hodnotiť viac ako 3 hviezdičkami. ()

Foxhound#1

Z počátku skvělá, byť formátově milionkrát zkopírovaná, talkshow. Postupem času jí ale dochází dech a Kraus přestává být neutrálním moderátorem. EDIT: když vidím, kam tu svoji show postupem času dostal na primě, tak tyhle díly pod křídly ČT byly ještě zlaté. ()

Xavi6

Stará (už neaktuální) show Jana Krause Uvolněte se prosím má něco do sebe. Vždy na začátku je seriózní shrnutí neaktuálnějších událostí z mírné humorné strany a poté následují kvalitní hosté, se kterými Jan Kraus tvoří skvělé, vtipné dialogy, které nám dovolí alespoň trochu nahlédnout do života tázaných hostu. Dobrý nápad s dobrým provedením. ()

Hanes88

Jan Kraus je prostě KLASA a ve svém pořadu si nebere servítky absolutně s nikým. Nebojí se, řekne to naplno a navíc v takové formě, že se lidé válejí smíchy. Opravdu paráda!!! ()

orkadimenza

Sice v současné době sleduju a mám v oblibě SJK, ale Uvolněte se prosím je naprosto totožný předchůdce. Kraus vystrkuje růžky, nebojí se utahovat si ze svých hostů a stále dokáže být vtipný. Co mě ale rozsekalo nejvíc, byl rozhovor s třináctiletým šachistou Vojtou Plátem, to stojí za to. ()

Delaney

Kraus je prostě skvělej, hbitej, výstižnej, když si pozve vola, dotáhne ho do situace aby potvrdil, že vůl vážně je, aniž by se na tom vlastně zapříčinil... to co si přeju umět od mejch dvou... ()

hammerhead

Ani nevím, proč podobně jako národ spokojeně neřičím nad, ne snad úplně hloupým, ironizováním a shazováním hostů, možná proto, že mi nevyvážená zábava hostitelské strany přijde tak nějak trapná... ()

jasse

Ale jo, není to špatné. Sice věrně okopírováno ze zahraničních tv, (nikdy nepochopím, proč moderátor sedí u psacího stolu a host na pohovce, kde musí vyvracet hlavu, aby na moderátora viděl), ale dělal to dobře. A následná Show Jana Krause v tom pokračuje, většinou zajímaví hosté a zajímavé otázky. ()

bobstock

Charisma a obrovsky inteligentní nadhled borce, který táhne tento formát už velmi dlouho a doufám, že jen tak neskončí. 90% ()

mira007

Po prvních krůčkách na Primě vystoupal Jan Kraus tímto pořadem na vrchol v českém rybníčku v žánru interview ve stylu tři hosti na gauči , žánru převzatý ze zahraničí. ()

Salmayo

Nejlepší český moderátorský bavič, kterého by jednou mohl nahradit v podobném pořadu snad jen Leoš Mareš. ()