Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

Horak

Věčně nepřipravený Honza "Blesk" Kraus donekonečna těží ze schopné produkce, která mu umožňuje se znovu a znovu ztrapňovat před novými lidmi, kterým většinou nesahá ani po kolena. Je jen otázkou času, kdy Krausova bublina splaskne klesající sledovaností a on opět pošle ČT k šípku jako v Přesčasu, aby moh s plnou parádou nastoupit do některé z nenáviděných komerčních televizí. ()

Zeek

Jan Kraus má dobrej smysl pro humor, kterej mi sedí. Dal bych plný počet hvězdiček, ale přece jen mám dva důvody proč to neudělat. Tím prvním je zpěv synátora Krause, který mě vždy přinutí problikat všechny ostatní programy, někdy i dvakrát. Tím druhým důvodem je, že jsem viděl několikrát americkou verzi a jay Leno je ještě o třídu lepší než Kraus. Ale na naše poměry výborný zábavný pořad. Moje hodnocení: 80% ()

wollo

Občas to Kraus s tím skákáním do řeči přehání (je to především o Krausovi samotném, hosti jsou tam někdy tak trošku navíc), ale v zásadě je to kvalitní zábava. ()

RadimFišer

Velice inteligentní humor, který si oblíbila půlka národa. Jestli někdo mluví o televizi, tak slyším nejčastěji Uvolněte se, prosím. Dostal jsem doporučení na den s tou mladou holkou z Pojištovny štěstí. Totálně se tam ztrapnila. Ale i to patří k této komedii, která patří do tvrdého amerického stylu. Začínáme se tady unitarizovat a vytvářet jeden společný stát a národ a to prosím celosvětový. Pořady jako tento tomu velice pomáhají. Líbí se mi, jak se neustále vyptává a to červené křeslo. Zajímalo by mě, jestli je to všechno nacvičené. Pan Kraus je ale téměř vždy stejný, pořád úsměvy a narážky. Jaký je asi osobně pod společenskou slupkou? ()

RedHot

Krause mám celkově hodně rád a jeho satirický komorní humor si užívám. Na každou show vytasí něco jiného, diváka pobaví, potěší, překvapí a přiměje, aby tu bednu pustil i příště. Dělat dobrou, víceméně spontánní srandu u nás dokáže jen pár lidí a pan Kraus to zvládá na jedničku. Kdyby se ještě tak synek potatil, to by bylo fajn. ()

frolish

Zo zaciatku skutocne vtipne, no Krausov drzy humor som postupne okukal a pokial diel nemal putaveho hosta, uz som sa tak dobre nebavil. Niekolko trefnych poznamok sa tam vsak vzdy najde a na pomery ceskych a slovenskych relacii je to velmi inteligentna zabava. 70% ()

Mr.Hudson

Jan Kraus v životní formě! Avšak nutno dodat, že kvalita tohoto pořadu se velmi odvíjela od pozvaných hostů. Pan Kraus se na úspěch tohoto pořadu rád angažuje a svými cynickými poznámkami a sem tam nějaký vtipem se mu to docela daří. Samozřejmě se najde díl, který je úplně nudný a Krausovi zdá se taky nepadl do noty, ale to jsou vyjímky. Většinou se do studia také zvou hosti, kteří jsou naprosto rozdílní a to zejména proto, aby se měl moderátor čeho chytit a mohl tak např. lépe reagovat na jejich případné dotazy. Tento pořad hodně stál na výkonech Jana Krause a od jeho výkonů lze také odvíjet hodnocení. Naštěstí měl pan Kraus ve většině dílů zřejmě domácí pohodu a byl dobře naložen. ()

Móó

Na Krause postupem času měním názor. Umí být velice vtipný, nicméně porušování zdvořilosti, které provádí víc než často... Někdy jde opravdu zbytečně přes čáru. ()

sirien

Tady platí v podstatě totéž, co sem psal tady. Jen teda dodám, že srovnat tenhle pořad s Late night show by od ČT byla dobrá sebevražda, kdyby u nás aspoň pár lidí onu skutečnou Late night show někdy vidělo. ()

#47

Výborná talkshow...Kraus senior je prostě génius dialogu a na něm celá tahle show stojí a padá. Jeho neuvěřitelná pohotovost a vtipnost už dostala do rozpaků kdejakého suveréna. Výběr hostů je opravdu velmi různorodý a Kraus často odhalí skutečnou (ne)inteligenci hosta. Co však stále nemůžu překousnout jsou hudební vložky Krause juniora (kterých ale naštěstí ubylo). ()

ropufo

Specifický humor Jana Krause mi rozhodně sedí a pořad Uvolněte se, prosím si drží v porovnání s jinýmy talkshow vysoký standard, i když samozřejmě často záleží na přítomných hostech, jejichž výběr ale v drtivé většině případů funguje velmi dobře. Je ovšem pravdou, že celkovou prestiží a vlivem na veřejné mínění se show Jana Krause měřit se svými americkými souputníky příliš měřit nemůže. Úvodní politické komentáře slouží pouze k odhlehčení a někdy dokonce vyznívají úplně do prázdna. Projev Davida Krause mi moc sympatický není, ale to už je spíše záležitostí hudebních preferencí. Já hudební vložky vesměs ignoruji, ale celkový dojem z pořadu nesráží. ()

Judas

Zpočátku velice dobré a zábavné, ale po čase se omrzí každý obzvláště, když ho slyšíte i v rádiu. ()

Wargoo

Mne osobne sa asi najviac páčil rozhovor s Vicemajstrom sveta v onanií... Strašná haluz... !!! :D 86,012% za Krausovu hubu + dobrý výber hostí. ()

MarleyCZ

Snaha přivést první talk show v ČR se Janu Krausovi povedla. Hvězdy, známí i neznámí lidé zde chodí a Jan Kraus si je pěkně proklepne. Pohotovost a vtip na každé téma je u Krause samozdřejmostí. Určitě jedna z největších kvalit českého pořadu vůbec. PS - snad nejvíce mě Kraus dostal, když měl vyrábět vánočku :-)) 88% ()

CyriC

Humor založený na připraveném urážení - ne zlehčování, urážení, je silně mimo můj vkus a odmítám se na toho ješitného, neochotného, nepříjemného a v některých momentech opravdu hloupého, plešatého chlapa dívat. Tohle je vrchlo pseudointeligentní zábavy, která staví na stejném modelu jako v USA tak milované talk show(Springer, Oprah). Sice je pravda, že je to lepší než většina zábavných pořadů na našich televizích, ale to neznamená, že se na to musim dívat. Až se Kraus jednou naučí být přirozeně a nenuceně vtipný, tak mu dám šanci, zatím je jen nucený a nepřirozený. ()