Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

Petroff

Krause v tomhle jeho pořadu moc nemusim. Většinou se chová dost divně, arogantně, neotesaně, prakticky jako idiot. To má vyvolat pointu, kdy ze sebe má host udělat ještě mnohem většího idiota a Kraus se mu pak po zbytek pořadu směje (je fakt, že s Kateřinou Jacques to bylo dotažený skoro k dokonalosti). Průběžně se pak baví o něčem absolutně mimoidním, aby na úplnym konci zapěl Krausův syn. V porovnání s ostatníma všemožnýma Talk show v našich zeměpisných šířkách, je ale i jednooký mezi slepci králem, a tak musim uznat, že často to docela jde a semtam je to i zábava. ()

Sheldra

Pan Kraus sice nedávno prohlásil, že se Uvolněte se není diskuzní, nýbrž zábavní pořad, ale přesto by neškodilo, kdyby z lidí nedělal takový voly. Nemluvím tu o blbkách, co šijou hadříky na pejsky, ale zajímavých lidech, kteří mají co říct. S tím svým chytáním za slovo mi připomíná desetiletý smrady, co holky krákaj za vlasy. A to to ze začátku vypadalo tak slibně... ()

Carlossss

Tento pořad jsem sledoval pravidelně, ale postupem času mi přišlo, že si Kraus přihřivá jenom tu svoji polívčičku a zve si hosty, do kterých se dobře strefuje. Nicméně začátky byly vynikající... ()

Beagle

Mám pocit, že Jan Kraus poslední dobou přestává být vtipný. Úvodní monolog a čtení titulků z novin jsou velmi mdlé, rozhovory nemají spád a šmrnc, Kraus se někdy celé mučivě dlouhé minuty věnuje nevtipnému dolování nevtipných informací z hosta. Nemůžu si pomoci, ale trocha konkurence na úrovni (nemyslím Mr.GS) v místních luzích a hájích by neškodila. Takhle dám vždycky přednost Lenovi, Lettermanovi nebo Ellen. Škoda. ()

Maddlis

Neuvěřitelná pohotovost Jana Krause tomuhle pořadu dodává tak nějak šmrnc. Nejvíc jsem se bavil snad u Špinarky, protože někoho takhle mimo mísu jsem dlouho neviděl. A Kraus zřejmě taky ne, tak si na ní pěkně smlsnul:D ()

HappySmile

Jan Kraus je jednoduše génius. Na všechno má odpověď a z každého dokáže vytáhnout něco, u čeho se každý musí smát až se za břicho popadá. Ano, samozřejmě občas nepodaří "zvrhnout" rozhovor do této roviny, ale tak není každý dne povícení. Jan Kraus je prostě bůh české talk show, chtělo by to do ní dostat prezidenta, ten by ho tam ukamenoval. =D ()

rakovnik

Zpočátku jsem show opravdu hltal, nicméně, ač je moderátor opravdu unikátní, s postupujícím časem a zároveň méně věhlasnými hosty, stával se pořad celkem jednotvárným. Jan Kraus většinu svých hostů převyšuje intelektem, vtipem i pohotovostí, pořad tohoto rozměru zde chyběl, ale časem zešedivěl. ()

cariada

Kraus dává hostům pěkně zabrat, pěkně satiristický pořad. Ale jedná se o vkusnou zábavu. Vsadím se že být to na tv nova je s toho paskvil. ()

Elyssea

První díly byly opravdu dobré ale s postupem let mě ten Kraus začíná pěkně nudit a Krause mladšího s tím kvákáním a parodií zpěvu nemůžu vystát... ()

Attta

Pohodička, většinou zajimaví hosté(veliké +), skvělý Kraus (i Kraus mladší a jeho band ♪♫ :-) ) ()

exitak

Kvalitní inteligentní humor v podání Jana Krause. Dívám se prakticky pokaždé když přijedu z koleje domů, je to krásné uvolnění po nabytém týdnu :) ()

DruidKarel

Jan Kraus je zárukou inteligentního a slušného humoru. Škoda jen, že tam protlačil svého nevýrazného syna s jeho ještě míň víraznou kapelou... On si ale 5* zaslouží... ()

nithiel

Nevím proč, ale v poslední době mi přijdou vtipné pouze Krausovy glosy na začátku, s hosty se to často horší a Krausův synátor - to je pro mě pauza na záchod. ()

cubajz

talk show v americkém stylu, při které z velké části záleží na pozvaných hostech jak moc zábavná bude - někdy je to brak, jindy zase supr zábava... Každopádně humor a stěrky pana Krause jsou mi dost blízké. ()