TheRay97

Asi bych měla přeskakovat série filmů, protože po času už začínají být nudné. Ale tato část se mi výjimečně o něco víc líbila a zaujala mne. Ne jenom pro menší změnu prostředí, ale také pro přidání do sestavy kluka, který dle posledního záběru nejspíš ještě sehraje v pokračování nějakou tu roli. ()

IronRocky

Patek třináctého 4 je už o hodně slabší než předchozí díly. Hroznej scénář a film je takovej celej divnej a herci jsou taky nic moc. A konec je taky ujetej. Malej kluk si oholí hlavu a tím vyhraje nad Jasonem. Už je to takovej průměr, ale na to, že už je to čtvrtý díl tak to ještě ujde. ()

ardno5

Po shlédnutí čtverky jsem se rozhodl, že s pátkem končím. Stupidní, předvídatelné a hloupé jako všechny předešlé díly. Je fakt, že Jason byl cool skoro tak jako ve trojce a atmosféra ušla. Mnohem kvalitnější je Halloween (1978) který je o 6 let starší. Nevím čím se série stala tak slavnou. Za mě 60%.. ()

Scraffy

Napoštvrté to isté. Znova klasický scenár ako doteraz, avšak zo zopár malými zmenami. A to hlavne preorientovania sa na dom poblízku Crystal Lake. Koniec, kedy Jason robí všetko, čo ho napadne je veľmi super a zábavný. ()

Luki.V

Čtvrtý a poslední díl "první generace" Friday the 13th. Jason je krutější a agresivnější, a rodinka Jarvisových jsou ti nejsympatičtější hrdinové celé ságy. Degradace je tady bohužel patrná a to hlavně u střihu který je v jednom momentě tak neskutečně špatný až mne to zarazilo. Atmosféra je však pořád 100% a i když ve strachu už tak výživný není, napětí si film celkem drží. Závěrečné "odmaskování" Jasona je naprosto dokonalé, toho potkat o samotě v lese tak nevím nevím :D ()

Pitryx

Za konec s maskou dvacet plus, jinak se to ničím neliší od předchozích filmů. Holky něco předvedly, herci jakž takž, jen ten zoufalý dabing byl děs. Ovšem to není věc originálu. ()

JackBurda

Jason si dal celkem záležet, vraždy byli slušný a finále s Tommym se mi moc líbilo. Bohužel se to přehouplo spíš do obyčejnýho slasheru bez zajímavějších nápadů (Kromě killů, ty jsou fakt slušný.), pořádný atmosféry a sympatických postav. (Furt to nejsou úplný hovada, který chcete vidět po 5ti minutách pod drnem, ale bylo by fajn, kdyby byly přirozenější) Finále se ale povedlo a pořád je to lepší než dvojka, ale i tak to mohlo bejt lepší. Jo a Jimbova taneční scéna, úžasná. :D ()

horor2

Atmosféra je stále dusivá a vraždy jsou pěkně po jednom vychutnány. Konec moc pěkný a nikdy na něj nezapomenu! ()

Blazkowicz

Tak tady máme odklon od chatkového vyvražďování. Má to něco do sebe, ale jestli je to lepší, těžko říct. Určitě zatím nejlepší režie. Škoda, že se to nepromítlo v něco lepšího. Já jsem se dost nudil. Jason tam mimo poslední chase ani nejde moc vidět, vraždy klasické jak v předchozích dílech. Už začíná být docela srandovní, jak Jason mimo vraždění ještě stíhá všechny mrtvoly skrýt nebo nachystat jako překvapení. 2+* ()

soviczka

Zajímavý nápad s márnicí a pak střih a máme tu opět partu nadržených nesympatických teenagerů, kvůli kterým si přejete, aby se to co nejdříve zvrhlo v brutální slasher. A v podstatě se dočkáte. Mačeta, nůž, mačeta, otvírák na víno, mačeta... Za mě lepší než 2. a 3. díl. ()

Cechyno4

Pro mě asi nejlepší díl z prvních pěti dílů této série. Jason znovu zabíjí ve své masce. Musím říct, že konečně jsem cítil nějakou tu hororovou atmosféru. Po 45. minutách je tu scéna, která asi všechny muže bude hodně bolet. ()

djbarrel

Zprvu jsem měl pocit, že by díl, který se nám snaží namluvit, že je poslední, mohl být lepší než předcházející trojka. Bohužel tomu tak není. Film je plný stupidních hlášek a stupidních situací (jako třeba, frajerka odmítne doprovod při cestě lesem, ale za vteřinu zahouká sova a ona strachy ani nemůže chodit, nebo v domě se vesele vraždí, ale samozřejmě nikdo nic netuší a to ani po té co Jason jednu babu vyhodí ven z okna atd atd ...). Většina postav se chová maximálně dementně a charaktery postav jsou jak z učebnice blbého hororu. Ale abych jen nekritizoval, po poměrně cudné trojce se objeví o trochu ví nahotinek a Jason se s vraždami nepáře. Ovšem i tohle už není ono, ne snad proto, že Jason vždy najde nějakou skvělou zbraň na zabíjení, ale větší vrásky mi dělá, že vlastně všechny vraždy jsem už viděl v předchozích dílech. Už je to celkem těžká recyklace. Atmosféra zmizela již definitivně, což je škoda protože tahle série atmosféru opravdu potřebuje. Konec byl opravdu crazy, to jsem čuměl. Jinak jen taková vsuvka mimo. Zajímalo by mě zda se Jason řídí podle počasí a nebo počasí podle něj ? Všimli jste si totiž, že vždy když se Jason vydá na svou vražednou výpravu, tak se zkazí počasí ? No nic. 49 % ()

Aywes

Proč se to proslavilo?Nerozumím tomu.Vždyť i ten vrah mi přijde jako děsnej suchar.Prostě jen se dostane k oběti párkrát jí vystraší a zabije.Nebo dostane takovou čočku, která ho pouze omráčí.On prostě přežije všechno!Jason je ten nejodolnější záporák.Tenhle díl byla hrozná nuda od první minuty.Celou dobu jsem kontroloval časomíru kdy konečně ta blbost skončí.Hvězda za hokejovou masku nic víc.. ()

toomm

Pro mě jednoznačně nejlepší Friday the 13th co jsem viděl. Atmosféra skvělá, a tak snadno hodí do kapsy herecké výkony všech herců až na malého Coreyho Feldmana, ten se mi opravdu líbil. Právě tímhle jmenovaným a také zpomalenými pády z oken a závěrem předčil čtvrtý dál ty předchozí. Možná moje hodnocení ovlivňuje i to, že jsem tenhle díl, jako jediný ze série, viděl v dětství. Za mě 70% ()

elanista1

Dosiel som do stadia, ked uz mi je uplne jedno kto prezije a kto to kedy schyta. Totalne cez kopirak aj po stvrtykrat, a to uz nie je sranda. Hanit naivitu scenara a spravanie postav uz nema cenu. Film sa uz zhadzuje sam. Pre nezainteresovaneho divaka toto sice moze byt ucinne, a aj pre vernych fanusikov, ale co my ostatni? ()

VanBradley89

Další dobrej Pátek. Musím říct, že první čtyři díly mi co do kvality přijdou vcelku vyrovnané. Prozatím ani jeden nezklamal. Jede se podle jedný šablony, ale komu to vadí? Má to atmosféru a slušnej počet obětí. A to je to co od slasheru očekávám. Jen škoda, že Jason byl v tomhle tak málo vidět. A titul nejlepšího tanečníka si odnáší Crispin Glover za svojí kreaci. ()