Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

PavHer

Celkem průměrná pohádka, která mně teda vůbec nesedla. Jediné pozitivum je snad vizuální stránka a možná taky, že se to točilo u nás. Jinak by to stálo tak maximálně za * ()

cashplouch

Průměrný film. Základní problém spočívá ve scénáři, který je až moc upovídaný, protože všechno musí vysvětlovat. Snaží se být i vtipný, ale to se mu daří málokdy. Gilliam to zrežíroval tak nějak ledabyle. Aspoň to mohli se střihačem trochu prokrátit, aby to byla zábava. Stejně jim nakonec vyšly dvě předlouhé hodiny. Takže 3 body: za výpravu, za kameru a obzvlášť - za ty herce. ()

Warapeidza

Je to celé takové chaotické, chvílemi přeplácané, chvílemi velmi zábavné a chvílemi nicneříkající... Škoda, není to špatný námět, ale samotné provedení mě tedy nijak extra neoslnilo... ()

Arren

Film disponoval solidnim obsazenim, dobrym nametem, kvalitnim zpracovanim...bohuzel, snaha vysla vnivec. Je tezkopadny, hloupy a clovek se tezko vzije do deje a postav. To je bohuzel pro film tohoto zanru podstatne. Velka skoda. ()

Bohulib

Co dělali bratři Grimmové před tím, než začli psát pohádky? Prožívali je, ať už ve vlastní inscenaci, či v inscenaci temných sil. Ale k hodnocení. Na tomhle filmu mi nejvíc vadilo zesměšňování Francouzů. Čeští herci potěší, ale výkon Tomáše Hanáka mi v první scéně, kde se objevil, přišel hrozný, pak už to celkem šlo. Dalším problémem filmu je, že pro malé děti je moc hororový a pro velké moc pohádkový. Nelituji, že jsem ho viděl, třeba jen proto, že vím, že když ho neuvidí moje děti, tak o nic moc nepřijdou. ()

vernerka

Co se týče zpracování podle mě moc přeplácané, ale na druhou stranu plné Čechů ve vedlejších rolích, což mi přišlo velmi sympatické. Moje očekávání film nesplnil, ale přesto nebyl úplným zklamáním a ještě jednou bych se na něj klidně podívala. Ale až za nějaký čas... ()

Africanus1

To teda byla hovadina. Zoufale slabej scénář, špatná režie, pitvořící se herci, nesnesitelně dlouhá stopáž. Pořád se tam kecá a skoro nic se neděje. Před totálním odpadem to zachraňuje jen docela svižná úvodní čtvrthodina. ()

saaaky

Navenek pěkně vypadající herecké obsazení a rozhodně zajímavá historie této dvojice a jejich " děl " mne přinutila i ke shlédnutí tohoto filmu. A nemohu než jen přikyvovat ostatním. Místy zmatená kamera, příliš přehrávané některé (!) scény a plno dalších drobných chyb. Herecké výkony - naprostá zlatá střední cesta. Celý film vás rozhodně nenadchne, ale alespoň Vás trochu přiblíží k tématu literatury Bratří Grimmů a seznámí Vás s celým jejich " podivným " okolím. Znovu bych si ale Kletbu nepustil. ()

gizi

Po takových bombách jako Brazil, Král rybář a 12 opic obrovské zklamání. Nechápu, jak Gilliam mohl natočit takovou kravinu. I když se nezdá, že by rozpočet byl nějak nízký, triky působí amatérsky, kulisy vypadají jako kulisy a ne jako skutečnost, děj je chabý a je to úplná slátanina (vlastně ani nechápu smysl nebo poselství, které bych od takového režiséra alespoň očekával). Jen 45%. ()

infidele

Styl práce Terryho Gilliama je chaotický, scény jsou neustále rozštěpovány na krátké úseky skákající od člověka k člověku.. Akčnost se scénám nedá uzmout, ale srozumitelnost ano. Je možné, že diváci, jako se tomu stalo u mě, ztratí bdělost a nechají se filmem spíše unášet a vyčkávat do jeho konce. Po Krajině přílivu a Strachu a hnusu v Las Vegas je to další Gilliamův film, který nedokážu ocenit, ač se svými efekty a puntičkářstvím kostýmů a vyobrazením atmosféry snaží dovést k opaku. ()

Thranduil

Tento film je pro mě jako fascinující obrázková knížka, kdy člověk může nad jednotlivými obrazy nespoutaně snít a nechat se unášet fantazií po libosti. Vím, že film má svá slabá místa, ale pro Gilliamovu nekonečnou obrazotvornost mám už od doby Monty Pythonů opravdovou slabost. Navíc vidět Tomáše Hanáka po boku Moniky Bellucci opravdu stojí za to. ()

SONYAGENT

Hezký námět, výborní herci, ale příliš slabý scénář na film, který tím nesplnil svůj očekávaný potencionál. ()

kloubich

Nízké hodnocení filmu mě překvapuje. Heath Ledger a Matt Damon vs Tomáš Hanák to je přece minimálně na tři hvězdy :-) ()

sarianna

No nemůžu si pomoct,ale je to taková zmatená blbost. Možná, ještě než začali natáčet si měli tvůrci společně někde sednout a definovat si, co vlastně natáčejí. Bylo by to u mě za dvě,ale třetí přidávám za účast českých herců. ()

Spike86

Vizuálně je to pěkná podívaná a z této stránky by to i navodilo dobrou atmosféru nebýt podivného scénáře a příběhu jehož děj je podivnou směsicí pohádek a tvoří poměrně nezajímavý guláš. Našince potěší přítomnost Hanáka a Táborského vedle takových hvězd jakými jsou Damon a Ledger, ale nesourodý příběh a přilišná žánrová rozeklanost (Dobrodružný / Fantasy / Horor / Komedie) to trochu zabíjí. 60% ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)