Detektiv Martin Tomsa (TV seriál)

Krimi

Česko, 1994–1998, 20 h 57 min (Minutáž: 58–83 min)

Marek Vašut, Michal Dlouhý, David Matásek, Petra Jungmanová, Jan Zvoník, Martin Havelka, Erik Pardus, Kateřina Brožová, Jiří Pomeje, Jiří Schwarz, Sabina Laurinová, Svatopluk Skopal, Luděk Munzar, Jaroslav Satoranský, Veronika Žilková, Ladislav Lakomý, Igor Bareš, Zdena Studenková, Josef Karlík, Milena Dvorská, Dana Syslová, Otakar Brousek ml., Šárka Vondrová, Jan Potměšil, Petr Štěpán, Jaroslav Dufek, Pavel Zatloukal, František Řehák, Jana Musilová, Jiří Datel Novotný, Jiří Pecha, Lada Jelínková, Jaroslav Rava, Markéta Hrubešová, Michaela Kuklová, Tomáš Hanák, Pavel Soukup, Veronika Jeníková, Petr Pospíchal, Jaroslav Kuneš, Zdeněk Maryška, Zuzana Slavíková, Petr Halberstadt, Martina Preissová, Roman Slovák, Eva Tauchenová, Nikola Syslová, Jiří Kodeš, Lída Vlášková, Lenka Jelínková, Kateřina Burianová, Lenka Filipová-Kudelová, Miroslava Kolářová, Luboš Ondráček, František Derfler, Jan Kučera, Josef Bouček, Lubomíra Sonková, Tomáš Sagher, Aleš Zbořil, Josef Polášek, Jan Bidlas, Hynek Kubasta, Monika Maláčová, Ivan Urbánek, Jitka Sedláčková, Eva Matalová, Hana Houbová, Aleš Jarý, Karel Adam, Drahomíra Hofmanová, Eva Jelínková, Danuše Klichová, Karel Mišurec, Jiří Štancl, Monika Kobrová, Ladislav Suchánek, František Švihlík, Jan Novotný, Milena Šajdková, Miloslav Kopečný, Jindřich Khain, Karel Pospíšil, Václav Helšus, Karel Hoffman, Stanislav Fišer, Jana Ebertová, Taťána Schottnerová, Petr Jančařík, Pavel Leicman, Eva Vidlařová, Tomáš Mann, Stanislav Tříska, Kamil Halbich, Petr Pelzer, Anna Javorková, Alois Liškutín, Viktor Skála, Zdena Haláková, Daniel Dítě, Ondřej Mikulášek, Ivana Valešová, Marek Daniel, Milena Marcilisová, Vladimír Hauser, Václav Svoboda, Natálie Drabiščáková, Libuše Billová, Jiří Jurka, Ladislava Dujsíková, Jana Janěková, Ladislav Cigánek, Josef Jurásek, Simona Peková, Stano Slovák, Irena Žáčková, Jana Hrušková, Nela Boudová, Vlasta Fialová, Jiří Balcárek, Natálie Mukařovská, Magda Kirchnerová, Stanislav Zindulka, Jan Apolenář, Vladimír Krátký, Jindřich Světnica, Eva Lecchiová, Karel Semerád, Ladislav Mrkvička, Miloslav Jedlička, Roman Židla, Jana Brejchová, Jan Kolařík, Karel Riegel, Zora Jandová, Miloš Vávra, Jiří Langmajer, Ján Kroner ml., Zdeněk Dvořák, Jiří Nebenführ, Simona Stašová, Lenka Termerová, Dagmar Bláhová, Miloslav Maršálek, Filip Menzel, Pavel Šimák, Miroslav Etzler, Pavel Liška, Jan Grygar, Eva Hradilová, Jan Kuželka, Tomáš Matonoha, Martin Trnavský, Kostas Zerdaloglu, Ilja Kreslík, Lenka Čermáková, Lenka Filipová, Leona Ondráčková, Alan Novotný
  • dobytek

Marek Vašut jezdí ve Fávu po Brně a vyšetřuje nejrůznější (obvykle dost nezajímavý) případy. Jinak celej seriál je jako na houpačce. Některý díly jsou celkem dobrý, jiný jsou úplně o ničem, Vašut někdy překvapí a jeho role se mu dá dokonce věřit, ale v další scéně působí jak zhulenej, ve vedlejších rolích se střídaj celkem schopný herci a naprostý amatéři, atd... Dneska je to akorát takový zajímavý připomenutí dob nedávno minulých.(4.1.2007)

• bernau84

Hystericky se směju těm co dají tři hvězdičky jelikož si nedokážu představit ještě horší seriál než je tento ,spolu s novákama nejhorší seriálový odpad za 20let. to že někdo tvrdí že je to vyšlé z reality 90let? ano jak oblečením tak i umělostí zápletek a herectvím... Pan Vašut není špatný herec ale tohle mi dělat neměl - s ocáskem a flekatou košilí vypadá jak kolotočář. Kdyby přijel někdo takovej za mnou ve favoritu tak se budu bát aby ještě neco neukradl. A pak taky ta jeho "drsnost", celý je to jenom o tom že někoho chytí za triko a řekne mluv! a oni začnou zpívat.... fakt hnůj - možná bych dal i jednu hvězdu za mýho oblíbence Jirku Pomejeho ale nedám(29.10.2009)

• wosho

Vašut v roli drsňáka, co řeší velké případy jak vystřižené z amerického seriálu a kozy Veroniky Žílkové mluví jasně k divákovi. Zapomeň na doménu českých starých psychologických kriminálek, my ti dáme násilí (ve směšné podobě), tošku sexu (náznak) a realistické případy z ranných let našeho kapitalismu (dokonalá parodie).Děkuji, ale já nemám zájem.(2.2.2009)

Většinou mne bavilo spíš kouzlo nechtěného, ale ono i to neumětelství tvůrců seriálu dovede diváka přitáhnout k obrazovce, aby zjistil, zda další epizoda bude stejně slabá jako ta minulá. A některé díly (třeba "Veronika" - to je ten s "Éos" a její matkou, coby obětmi zločinných přátel) jsou doslova k popukání. Mimo to - Marek Vašut je přece jenom sympaťák a tak mi z toho vychází čistý průměr. Nesmrtelná hláška: "TO BYLO KECŮ VO NĚMCÍCH A JAK JSME DOPADLI? TEĎ TADY MÁME KRETÉNA ZASRANÝHO BARVAMA!"(11.8.2007)

• gudaulin

V době uvedení, tedy v první polovině 90. let ještě snesitelná záležitost, kde paradoxně největším kladem byla přítomnost Marka Vašuta v hlavní roli neohroženého detektiva. Jinak jde o lacinou a v některých dílech i ze scénáristického hlediska hrubě nedodělanou práci. Za tři nejpovedenější příběhy nechávám dvě hvězdičky, ale dnes bych patrně byl přísnější a jednu ubral. Celkový dojem: 30 %.(10.8.2008)

• - Během tří let se natočilo celkem 18 epizod, Česká televize však vybrala k odvysílání jen 9 z nich. (BoredSeal)

• - Celý seriál se natáčel v Brně. (M.B)

• - Při jedné honičce po střechách se Marek Vašut propadl skrze střešní tašky až na půdu. Považuje za velké štěstí že se mu nic nestalo. (sator)