Lovci pokladů

Lovci pokladov

National Treasure

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 131 min

Průměrná akční podívaná, s nudným příběhem(pro Evropana) plným všelijakého poučování o US historii. Nebýt dialogů Reillyho, byl by to propadák...(8.9.2005)

Príjemna napodobenina Indyho. Nikoho neurazí a do ničoho nenúti. 75%(7.1.2009)

Slabounká napodobenina Indiany Jonese s někdy až trapnými poskoky v ději. Sean Bean opět hraje záporáka, i když klasifikovat takto jeho postavu.... Lovci pokladů se nezmohli ani na to, aby ho zabili ve vytuněném finále a namísto toho ho trapně poslali pryč. Lovci jsou velmi nenáročná dobrodružka s průměrnými herci a naprosto otřesným dabingem. Diane Kruger je absolutně nezajímavá a Nicolas Cage má stále tupý výraz. Opravdu průměr.(7.6.2009)

lovci pokladu jednicka byla vyborna proste!(5.7.2010)

Nenáročná zábava, která je v podstatě bez násilí, respektive bez krve a bez umírání, což se mi docela zamlouvá. Je to v tomhle směru docela zajímavá. Vzhledem k tomu, že mám rád různá tajemství a právě princip hledačů pokladů, tohle mi docela sedí, i když oslava Ameriky je tu v podstatě na každém kroku. Tohle se dá ale pustit v podstatě kdykoli a většinou neurazí.(19.2.2014)

Průměrná popcornovka která vám na pár hodin vypne mozek a budete se akorát dobře bavit.No to taky ke spokojenosti stačí ne?Ale Bruckheimerovi bych radil se opět vrátit k akčním spektátlům tipu Mizerové,protože takovéto filmy mu u diváků dlouho vyášet nebudou(12.2.2005)

Nebylo to zas tak strasny, jak mi kazdy rikal. Vizualne to bylo pekne, a ja rad pribehy chytrych zlodejicku:-) Jinak tam bylo az moc symbolu americky statnosti na muj vkus(asi to bylo prece jen vice pro americany)(30.6.2005)

Příjemná, rozhodně ne nudná oddychovka, kde za vás veškeré hádanky a puzzly celkem hodně rychle a spolehlivě vyřeší sympaťák Nicolas Cage coby rodilý "treasurehunter" Gates. Když je v koncích Gates, zaskočí za něj buďto jeho ocásek Riley anebo dr. Chaseová (v tomto filmu moc pěkná Diane Kruger), případně vypomůže Gates senior (Jon Voight). V patách jim je další sympaťák-záporňák Ian (Sean Bean), který se vždycky jako na potvoru úplnou náhodou dozví, kam vedou další kroky hlavních hrdinů, a aby toho nebylo málo, tak se do toho pustí i FBI s dalším sympaťákem v čele (Harvey Keitel). Pravda, moc logiky ten film nepobral, je to všechno strašně jednoduché a přímočaré, a to hlavně díky velmi rychlému a neomylnému úsudku Cage-Gatese, nicméně se u toho člověk rozhodně nenudí a dobře se na to kouká, díky Diane Krugerové. Takový sympatický hollywoodský filmeček se spoustou sympatických postaviček.(30.8.2005)

je to čistá bruckheimerovčina. je to akčné a vizuálne a pritiahnuté za vlasy. a je to zábavné. ja som nič viac nečakala a bola som nanajvýš spokojná. oddychovka ako sa patrí.(3.5.2006)

Ale nehodnotim zpracovani, jen lahodnost tematu(15.11.2006)

Jeden z nejlepších filmů mapujících americké dějiny, který se v posledních letech objevil v kinech a který při tom nepostrádá humor a překvapující herecké výkony. Btw: první část předchozí věty se vážně snaží o ironii.(21.1.2007)

Svižné, klišovité, zábavné, semtamnelogické, s charizmatickým hlavním hrdinou, s trapným záporákem ( nic proti Beanovi ). Turteltaubova režie nepatří k nejhorším a v rámci žánru je naprosto dostačující. Střih hlavně v prní polovině dost přidává na spádu a Trebinova hudba taky sedí. Díky těmto plusům a minusům film spadá do čistého průměru, což ale není zas až tak zlé, jelikož se u toho díla divák pobaví daleko víc, než u takové Šifry mistra Leonarda.(17.3.2007)

Opět jeden z těch lehce nadprůměrných večerních filmů na Nově...Nicolas Cage to jak už bylo řečeno zvládnul a tak se na to dalo i hezky koukat....(5.4.2008)

Když mi máma řekla, že půjdeme do kina na nějaký dobrodružný film s Nicolasem Cagem v hlavní roli, nechtělo se mi. Ale akční podívaná mě do děje vtáhla už na začátku. Nevěřila jsem svým očím a zapřísáhla jsem se, že v mé videotéce nesmí "Lovci pokladů" rozhodně chybět. Hlášky Rileyho a Bena (hlavně Rileyho), hezká Diane Kruger, charismatický Sean Bean, kterého mám čím dál radši, to všechno mě dostávalo do kolen. Nikdy jsem nesdílela nadšení pro Indiana Jonese, možná i proto se "Lovci pokladů" stali mým nejoblíbenějším dobrodružným filmem, ač se asi kritikům moc nelíbí. Scéna, kdy Ben krade Deklaraci nezávislosti, je prostě úžasná. Po shlédnutí na VHS musím také vyzdvihnout výborný dabing. Tenhle film prostě zbožňuju. dívám se na něj ráda a basta :)!(6.4.2008)

Docela prijemna zalezitost. Je to takovej mix Indiana Jonese a Da Vinci Codu. Spousta hadanek a jejich reseni, proste celkem to odsejpa. A nejni to tak idiotsky jako Da Vinci Code. S lehkou vtipnosti se to Jonesovi blizi. Herci ujdou, remeslne to ujde, byl jsem prijemne prekvapen :-) Je to za tri, ale uz je to skoro na zlomu ke ctyrem... :-)(7.9.2006)

Klasicky rodinny americky film, ktery snad nikoho neurazi ani nenadchne. Hezke obrazky jak z Washingtonu, tak Philadelphie. Staci videt jednou.(5.4.2008)

Pohodový dobrodružný film, který nepřekvapí ani nezklame. Máme tu všechny typický klišé vzniklý už u Indiana Jonese s tou výjimkou, že !SPOILER! poklad nakonec skončí kompletně v dobrých rukou.(5.4.2008)

Zase další ze snímků spadajícíhc do kategorie: vypnot mozek a nechat se unášet poutavým dějem. Nick Cage je celkem cool a sem tam prohodí i nějakou tu hlášku, Sean Bean je v celku poutavý záporák a Diane Kruger ......... no asi takhle: je pěkná.(8.4.2008)

• cubajz

Popcornová slátanina, která nejvíce utrpěla svou delší stopáží - 130 minut je na film tohoto tipu opravdu moc...(28.9.2008)

Další pohádka s Cageem, kterých má na svědomí už hodně, ale přiznávám, že mě pobavila. Celý film měl takový obyčejný spád, na konci se to však dost zvedlo. Objevení pokladu bylo hezky zpracované. Z herců se mi nejvíce líbili Justin Bartha a Jon Voight. Ale hodnocení bude nižší, protože mi tu byl hodně nesympatický Cage. 60%(20.4.2011)