Komentáře uživatelů k filmu (1 954)

Neupírám tomu ani kvalitu ani kultovost, ale prostě mne to nebavilo(29.6.2014)

Nepřekonatelný dílo.....(13.6.2012)

To je ale škoda, že mafiánský filmy nemám ráda páč jim nerozumím... Tím pádem asi ani není v mé kompetenci film jakkoli blíže hodnotit či komentovat...(8.1.2013)

Jedna z nejlépších "mafiáren" všech dob. Po přečtení knihy pana Puza jsem se ovšem bál, že není žádná šance navodit tutéž atmosféru, kterou jsem pociťoval v průběhu nočního čtení. Bylo tomu ovšem jinak... tento film považuji za jediný, který se vyrovnal knize, přestože se to zdálo jako nesplnitelný úkol. Veškeré detaily, zmíněny v knize, jsem zahlédl i ve filmu. Jediné, co musím vytknout (beru jako povinnost), je zcela zazděná postava Luky Brasiho (za to taky strhávám 1% - dramatický rozdíl, co?)... chápu, už tak měl film 3 hodiny... ale LUCA BRASI? ... K samostatné filmařině: bezchybné, bez výtek, geniální! 99%(25.5.2013)

To je nabídka, která se prostě nedá odmítnout.... Tak zní slova Marlona Brandoa alias dona Vita Corleoneho. Mistrovské dílo Maria Puza, který napsal ten nejlepší mafiánský román jaký byl kdy napsán. Skvělý herecký výkon Marlona Brandoa, ale i ostatních herců. Al Pacino, James Caan nebo Robert Duvall, Talya Shire či John Cazale. Výborný adaptovaný scénář Francise Forda Coppoly a spisovatele Maria Puza, kteří onu knihu přepsali do tří skvělých filmů. Z celé trilogie není film, který by se mi nelíbil, ale jak to většinou bývá jeden byl pro mě prostě nejlepší a jeden nejslabší. Nejvíce se mi líbil tento a nejméně druhý díl. Naprosto skvělé kostýmy, masky, výprava a kamera Gordona Willise, která záběry ze Sicílie převádí do báze rozkoše, poetiky a smrti, ale hlavně nezapomenutelná hudba Nina Roty. Já osobně mám nejraději Love theme. Tady není moc co napsat. Kmotr je klasickou gangsterkou, ale zároveň se svým půvabem a neskutečnou lidskou nelítostností zcela vymyká jakémukoli jinému filmu. Kmotr je gangsterský epos, celá trilogie. Finále vyúčtování během křtin, je epické samo o sobě. Coppolova a Puzova smrtící dávka práce dělá z Kmotra něco neskutečného. Jeho brutalita, která v duši Michaela Corleoneho po smrti otce, bratra a ženy navždy zůstane, půvab, který si nese ono vyprávění a nezapomenutelné scény činí z Kmotra, tu nejlepší gangsterku, jaká byla kdy natočena. Je to třetí nejlepší film jaký jsem zatím viděl a to jsem už viděl opravdu hodně filmů. U mě to nejlepší hodnocení. Celkem tři Oscary za nejlepší adaptovaný scénář, hlavního herce a film.(24.9.2016)

Nuda k posrání #20. Viz Osvícení. 50%(17.12.2016)

Já na ty gangsterky moc nejsem. Uznám, že je to kvalitně odvedená práce, před kterou smekám. Ale za srdce mě to nechytlo.(22.12.2016)

****1/2 - Vynikající film, vynikající herci, vynikající scénář.... Ale.... Nemohu si pomoct, příliš dlouhá stopáž zkombinovaná s lehkou realizační nedokonalostí (souboj Sonnyho a Carla plný školáckých chyb či kulky vraždící bez poskvrny šatů) a až přílišná ukecanost některých scén mě nutí ubrat alespoň pomyslný půlbodík z finálního hodnocení. Jinak se však jedná o ztěžejní dílo svého žánru s nezapomenutelnými scénami a úžasnou stylovostí, která je vidět jak v obrazech z New Yorku, tak v suitě odehrávající se v Itálii. Stačilo pár tahů pilníkem a mohla to být zcela bezchybná podívaná!!!(11.9.2003)

Vyborny film, dokonaly Marlon Brando,. skvely Al Pacino, perfektni ostatni postavy - ale bohuzel me tento film nedokazal "vcucnout", neszil jsem se s hlavni postavou (tj. s Al Pacinem, Marlon Brando (i presto, ze je na platne snad nejvic a vse se toci kolem nej) hlavni postavou rozhodne neni), pribeh jsem "pouze" sledoval, nikoliv prozival, coz pro plne hodnoceni beru u dramat za klicove... i proto povazuji v ramci zanru za jasne nejlepsi Leoneho Tenkrat v Americe (samozrejme puvodni temer 4hodinovy sestrih (vysel u nas na 2DVD), ne americky kinosestrih), ktere je BTW v mem osobnim filmovem TOP10 vsech dob...(31.5.2004)

Nevím, co přesně Vás všechny vede k blahořečení tohodle díla nicméně pro mě jsou to sakra slabé čtyři hvězdičky. Ano, některé pasáže jsou natočené opravdu mistrovsky, třeba už začátek filmu, zastřelení Sonnyho, apod., ale já se občas nudil a přetrpění skoro tří hodin, to už musí být pecka abych to zvládl. Podle mne je to prostě průměrný film s několika okamžiky a na dílo Maria Puza to ani v nejmenším nemá... Podívám se i na ostatní díly - dvojka mne hodně zajímá, zvlášť když hodně lidí právě dvojku na rozdíl od vychvalované jedničky blahořečí...(26.9.2006)

Za to, že jsem se chtěl stát kvůli tomuto mafiánem.(6.1.2007)

Dlouho jsem o něm jen slýchával a nedávno si našel čas se na něj i podívat. Jsem rád. Tomu říkám gangsterka.(28.8.2007)

Bezpochyby jeden z najlepších filmov všetkých čias, nenahraditeľný Marlon Brando a vynikajúci Al Pacino, výborná hudba!, réžia! a scenár!. Aj po 35 rokoch sa na Godfathera pozerá skvelo, jednoducho nestarnúca klasika.(25.2.2008)

Konečně jsem si doplnil filmové vzdělání a vrhl jsem se na Kmotra...dopadlo to tak, že jsem si hned po prvním dílu pustil i ten druhý..;)Mrzí mě, že podobné praktiky jsou i dnes, po sedmdesáti letech, stále užívány...Pecunia non olet.(21.5.2008)

Pokud se člověk při sledování dokáže odprostit od předlohy, tak film nabízí výbornou zábavu, která ale nemusí zaujmout hned napoprvé. Hereckým výkonům nemůžeme nic vytknout, ať už jde o výborného Marlona Branda nebo mladého Al Pacina. Trochu mi zde oproti knize chybělo rozvedení příběhu Johnyho Fontane a některé situace které se asi na filmovém plátně zobrazit ni nedají. Každopádně jedna z nejlepších mafiánských ság.(27.12.2008)

Bral jsem to jako povinnost (aktuálně 4. místo na čsfd) a byla to podle očekávání velmi příjemná povinnost. Datum vzniku 2009 nebo snad 1972? Kdybychom to nevěděli, těch 37 let nemůžeme poznat. Co ještě v roce 2009 dodat? Děkuji, pane Coppola. 95%.(10.1.2009)

Perfektny mafiansky film so skvelym Marlonom Brandom ako Donom Corleonom(21.6.2009)

Neupírám tomu filmu všechny kvality, to vůbec ne... Jednoduše mě tento všemi opěvovaný snímek z mafiánského prostředí (které mě nikdy moc nepřitahovalo a nefascinovalo) dost nudil. Vyprávět děj, který by se dal odhrkat během pěti minut skoro 3 hodiny je vážně síla, a tak jsem si během sledování musel asi třikrát vyčerpaný dávat přestávku. A další díly v blízké budoucnosti určitě neplánuju... snad se ráno nevzbudím s koňskou hlavou v posteli...(28.1.2010)

Dávám pět hvězdiček nikoliv za to, že by mě film natolik oslovil, ale za klasiku svého žánru a své zpracování, které je bezchybné. P.S. pokud chcete vědět pravý význam slova RODINA tak právě tenhle jedinečný snímek je jeho definicí. Nu, jsem teprve na začátku, ještě mě čekají další dva díly, ale už teď se těším až tuto pompézní trilogii uvidím celou.(2.7.2010)

Skvělá práce Marlona Branda. Naprosto mě svým výkonem okouzlil. Ale není jediný. Robert Duvall a James Caan. Duvall mě dostal svým klidem a naopak James Caan svou výbušností. 3 skvělé výkony mají zastrašit Al Pacina? Ne! Hraje to, jak Duvall a Caan dohromady. Nejdříve klidný vojáček z kterého se vyklube druhý Santino. K čtyřem skvělím výkonů úžasný reřisér a skvělí příběh o rodině Corleonů.(7.8.2010)

To je bomba, nejdřív jsem věřila, že být mafián, by se mi mohlo líbit. Tohle živobytí ale bude pořádně temné a depresivní. Jako film. A tu hudbu bych si nechala implantovat do uší.(26.10.2010)