Od tragických událostí ve Woodsboro uplynuly dva roky. Sidney Prescottová a Randy Meeks, nyní studenti Windsor College, se pokoušejí dát si své životy do pořádku. Cotton Weary je na svobodě a snaží se ze svého nešťastného uvěznění profitovat. Gale Weathersová napsala bestseller Woodsborské vraždy, který se stal předlohou pro film Bodnutí s Tori Spellingovou v hlavní roli Sidney. S blížící se premiérou filmu začíná koloběh smrti nanovo. Dewey Riley okamžitě přilétá z městečka Woodsboro, aby se pokusil ochránit Sidney, svou "náhradní sestru". V tomto pokračování slavného hororu z roku 1997 se však zužuje okruh podezřelých pouze s narůstajícím počtem mrtvol! (HBO Europe)

drake31

Bola doba kedy ma Scream 2 bavil omnoho viacej než prvý diel. A aj napriek tomu, že to pravda už nie je, druhý diel tejto série (podobne ako prvý diel) má to špeciálne miesto v mojom srdci, a to hlavne vďaka tomu že je viacej zábavnejší a viac extra. Dodnes nezabudnem na ten moment strachu a šoku keď bol Randy vtiahnutý do dodávky, či moment kedy Gale sleduje Deweyho byť dobodaný a zabitý (shut up! 25-rokov starý film) - mám pocit, že toto bol prvý filmový prípad kedy moja obľúbená postava zomrela a ja som bol naproste zničený. Scream 2 má mnoho skvelých momentov vtipu, strachu, hororu, či momentov ktoré len prehĺbili moje zamilovanie pre tieto postavy, ako aj tie nové. Ten meta naratív je len umocnenejší, a aspoň v mojich očiach posúva film vyššie než by možno bol normálne, a ten dvojhodinový príbeh ktorý je tu prezentovaný funguje na mňa aj dnes... priznám, prichytil som sa byť "otrávený" istými vecami, no však s úsmevom na tvári, lebo tá nostalgia ktorú mám pre tento film stále funguje na 100%. Druhý Scream možno nemá kultúrny impakt prvého dielu, a očividne postráda aj tú obľubu filmových divákov, no v mojom srdci ostáva legendárnym filmom, lebo je to neskutočne zábavný horor vďaka triu Craven-Williamson-Beltrami, zatiaľ čo štvorica Campbell-Cox-Arquette-Kennedy sú perfektný, a kedysi dávno v mojom mladistvom období som mal po tomto diely masívny crush pre Neve & Courteney. Možno som zaslepený nostalgiou, a možno tento film nie je dostatočne docenený a ocenený akoby sa patrilo. ()

Antek

Nebyl to tenkrát vůbec lehký úkol. Už jsme nemohli být zaskočení, tak jako poprvé – a tak nějak jsme tušili, že to opět bude hodně ironické a bude to místy i bolet. Jenomže jsme ještě žili v době, kdy si k nám SPOILERY nacházely velmi těžkou cestu, a nechávaly nás v blažené nevědomosti. A Williamson s Cravenem toho skvěle využili. Druhý Vřískot je rozhodně důstojným pokračovatelem a v některých scénách JE dokonce I LEPŠÍ (ale jenom v některých). Vzpomínám na to, jak odhalení zabijáka tenkrát nechalo každého v sále beze slova, protože to prostě NEODHADL NIKDO. Williamson si sice utahuje ze sequelů (víc krve, víc obětí), v žádném případě ale nezapomíná ani na vývoj postav. Protože ty jsou nakonec pro každý thriller (potažmo horror) daleko důležitější, než promakané vraždy. A tak zatímco v prvním díle byla Sidney nevinná školačka, v druhé kapitole už se jedná o přeživší, která ví, že zachránit si život znamená většinou konfrontaci, nikoliv útěk. A že se při té konfrontaci královsky bavíme, je už jenom bonus navíc. ()

VanTom

Pokračování podle přiznaných pravidel pokračování se rozpřáhlo do výšin (nejen bodycountu) a svou vlastní hru na "kdo je vrah" vynásobilo na entou. Mohlo se opět opřít o znalý popkulturní scénář, který se nenechal odhadnout dopředu, bohaté obsazení a režii ve formě. ()

jitrnic

Solidní druhé pokračování, které získává body hlavně tím, že nevykrádá jedničku, ale přichází s novým nápadem. Ztrácí je naopak na konci, rozuzlení není moc chytře vymyšlené (když mělo přijít ono kýžené překvapení a my konečně zjistili, kdo se skrývá za maskou, musel jsem chvilku přemýšlet, kdo to vůbec je. Navíc oba psychopati v jedničce byli nepoměrně zábavnější). ()

Ravi

Druhá mordpárty se oproti jedničce tolik nevyvedla, ale koukat se na to stále přeci jen dá. Jakoby tvůrcům nedošlo, že pouhou originalitou jedničky diváka podruhé nezabaví. Navíc jsem se chvílemi smál, jenže když jsem se koukl na žánr, došlo mi, že to účelem nebylo. Ale to nevadí. Hlavní je, že mi dvojka nenabídla atmosféru takovou, jakou bych si představoval. 45% = 2/5 ()

Guzo

Jako by to přímo ve filmu předpovídali, dvojka vřískotu se mi líbila víc než jednička (i když jsem si bohužel pamatoval rozuzlení, to pak není úplně ono). Pro fanoušky hororů se tu najde kvantum odkazů na jiné filmy i slušné prolnutí s minulým dílem. ()

Kosmik 1

Druhý díl stále drží vysoké tempo nastavené prvním dílem. Sice se zde méně vraždí a děj už není bůhvíjak vymakaný, přesto mě pár věcí potěšilo. Oproti prvnímu dílu nám dívky a ženy zlepšily vizáž, menší roličku si ze začátku zahraje i Omar Epps (Dr. Foreman) a také zde uvidíme Lieva Schreibera. Spousta nelogičností, na to už si musí člověk holt u hororů zvyknout. 75% ()

Ichabod

Můj asi nejoblíbenější teen slasher, který jsem viděl opravdu hodněkrát. Super casting vzhledem k žánru, poměrně napínavé scény i dobrá akce. Hudba z Broken arrrow ještě jako bonus, prostě hodně nadprůměr z filmů, kde vyděšené modelky namísto volání policie si povídají s vrahem a pak před ním utíkají na střechu :)) ()

vyfuk

Lehké klišé a opakovačka z jedničky, akorát na jiný způsob. Lehce upravený příběh s možností lepšího plot twistu. Film se jedničce prostě nevyrovná, už protože je to je to spíše kopírka onoho kultu, ale já mnohdy koukám na zábavu a ta kupodivu proběhla. Více humorné, než strašidelné. Bohužel. ()

Jaro.Krafcik

Kvalita od jednotky a štvorky ( ktorú som videl skôr ) dosť klesla. Vreskot tu síce stále pekne vraždí . Ale tých vrážd je žalostne málo. Veľa zbytočného kecania a vyšetrovania okolo toho. Druhá polovica ale postačujúca na dobrý priemer. 3* ()

Autogram

Tu to už tvorcovia trochu prehnali s dĺžkou filmu. Dve hodiny sú na horor príliš, aj keď sú v ňom iba krásni mladí americkí ľudia a nesympatický černošský pár s blbými rečami je štýlovo odpravený hneď na začiatku. Pochváliť sa dajú cinefilské a divadelné vložky, ale tá kriminálna a pátracia časť stojí za prd. Na záver skoro polhodinová vražedná akcia s násobnými odhaleniami bola tiež na mňa príliš. Hororový priemer. –––– Ja chci zprávy zachycovat, ne se v nich objevit. Navíc, černoši vždy dopadnou ze všech nejhůř. ()

jenik71

Vřískot 2 už nestojí tak hrdě a vzpřímeně jako jednička. Jsou tu sice opět některé lepší a povedené scény, ale jsou tu i ty horší. Osobně mi nesedla hned ta úvodní v kině, protože se obecenstvo chovalo jak stádo dementů. Až směšně působí i samotný závěr, kdy je sáhodlouze vysvětlováno, proč, co, jak a bla bla bla. Dvojka není jednička, ale koukatelné to určitě je. Proto uděluji 50%. ()

Almásy

viete čo ma na tom baví? že sa to na nič nehrá! veľa hororov by si z Vreskotu mohlo brať príklad, nerobiť béčko ako umenie ale ako naozajstné béčko. a tie absurdné vtípky sú the best! ()

fiLLthe3DD

Povedený snímek, který si na nic nehraje, je vtipný a nebojí se udělat si srandu sám ze sebe... Není potřeba množství krve, stačí jen skvělá hláškující černoška (úvod filmu) a sympatické postavy... Rozhodně lepší než sračky typu "Wrong Turn," které se berou velmi vážně, přičemž ve skutečnostu působí hloupě... 70% ()

Fox85

Slušné pokračování prvního Vřískotu. Snaží se to v mnohém bourat zaběhnutá klišé druhých dílů, ale stejně se jim v mnohém nevyhne. Mezi ostatními pokračováními hororů lehký nadprůměr. ()

solskjaer

Poměrně dobře zahrané, dobrý závěr a dobrý pokus o zlepšení kvality oproti jedničce. Také konec byl docela dobrý . Jinak ale jde o průměrný horor bez žádných velikých ambicí. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner