Od tragických událostí ve Woodsboro uplynuly dva roky. Sidney Prescottová a Randy Meeks, nyní studenti Windsor College, se pokoušejí dát si své životy do pořádku. Cotton Weary je na svobodě a snaží se ze svého nešťastného uvěznění profitovat. Gale Weathersová napsala bestseller Woodsborské vraždy, který se stal předlohou pro film Bodnutí s Tori Spellingovou v hlavní roli Sidney. S blížící se premiérou filmu začíná koloběh smrti nanovo. Dewey Riley okamžitě přilétá z městečka Woodsboro, aby se pokusil ochránit Sidney, svou "náhradní sestru". V tomto pokračování slavného hororu z roku 1997 se však zužuje okruh podezřelých pouze s narůstajícím počtem mrtvol! (HBO Europe)

celticek

Kdyby šlo dát 3+1/2, tak to dám. Velice příjemné překvapeni, "dvojky" bývají "vždy" horší:) Terminátor 2, Kmotr 2, Impérium vrací úder - sorry, to je součást trilogie:) Výborné dialogy + sebeparodie. Líbilo se mi to vážně víc než 1. díl. ()

Najt

Za mě nejlepší díl série, hlavně atmosférou i když kouzlo města Woodsboroo a 90 léta v USA jsou prostě jedinečný. ()

snake

Myslím, že v rámci žánru lze považovat oba Vřískoty za nadprůměr.Ovšem jednička přišla s něčím novým, zatímco dvojka jí jen a pouze kopíruje a i přes dávku humoru, který je převážně zaměřen na první díl, nelze považovat dvojku za zcela vydařený film. ()

HarlanWade

O poznání slabší, než jednička. Nevadí mi sebeparodické pojetí a nepopírám, že spoustu míst je tu parádních, ale celkově bohužel jen lepší průměr. Částečně za to může i úplně debilní závěr... to jsme si nezasloužili! ()

LucTheGreat

Well, Neve si našla nového přítele, pán Kudla č. 1 je nahrazen panem Kudlou č. 2, a tak HURÁ, startujem sekačku a jdem kosit! Co se změnilo oproti prvnímu dílu? Předně se Neve i Courteney nechaly ostříhat, Neve začala trápit celulitida, protože jejího obnaženého stehna se tentokrát nedočkáme a Courtney zestárla asi o 50 let.. Upgradovala i postava mentálně retardovaného policisty Davida Arquetta, který se vrací vytuněný o retardaci fyzickou.. Hlavní novinkou však jest odklon pana Kudly od porcování středoškoláků k porcování vysokoškoláků, kteří však nejsou o nic důvtipnější, chytřejší či prohnanější, což svědčí o zaostalosti amerického vzdělávacího systému. Co se naopak oproti prvnímu dílu nezměnilo.. Pán Kudla se opět snaží ubodat (respektive když přijde o nůž, tak zastřelit, respektive když přijde o bouchačku, tak uškrtit, respektive když přijde o ruce, tak ukecat) především nebohou Neve, ale než se mu to povede, bude si to muset opět zasloužit... A tak opět chodí, opět kosí jednoho za druhým, opět sbírá potřebné bludišťáky a my mezitím opět hádáme, kdo že se to vlastně pod maskou ukrývá... Kdo ví.. Jedno je však jisté.. Sebeparodující scéna v podání Tori Spelling a Luka Wilsona je fuckt hrozná prdel ... -68%- ()

Pitryx odpad!

No pokud jsem se u jedničky nudil jen místy a málo, tak u dvojky už jsem film posunoval, protože je v něm dost zbytečných scén a hluchých míst. Také nevím, zda bylo dobře či špatně navazovat na první díl. I zde stejně jako v jedničce se objevuje slavný hororový svetr. Celkem by mne zajímalo, zda se američtí diváci tak chovají v kině i ve skutečnosti jak to bylo zahráno. Ve vedlejší roli zaujal Liev Schreiber jako Cotton. Celkové resumé, ptákovina, ještě horší než první film. 2012052710850/11229 ()

AgnesDee

Kdybych já byla Sidney, a prožila si to stejné jako ona v prvním filmu, asi bych udělala následující: začala studovat bojová umění a pořídila si zbraň. A taky bych se pokaždé nesesypala a vypěstovala si nějakou emoční odolnost. Motivace jednoho vraha je jasná, druhého je ale opět neznámá a pokud nějaká byla, tak ji asi scénárista vymyslel někde na záchodě. A budete se bát asi jen o dvě nebo tři postavy, protože ostatní vám budou zcela u liščího ohonu. ()

PlayEasy

U nás je to podobné jako u jedničky. Chvílema jsme se smáli, naopak občas jsme měli pořádně nahnáno. Akorát je rozdíl, že skoro do poloviny jsme se celkem nudili. Jenže pak to nabralo na takových obrátkách, že fakt nemůžeme jít níž. Jako páteční večerní "oddychovka", proč ne? 70% ()

Hyperbolic

(Dokoukávání/znovu zhlédnutí všech Vřískotů před vydáním 6. dílu) Sequel jak se patří, hlavně že to o sobě ví. Přišlo mi, že tady ale bylo na stopáž málo Ghostface. ()

ric

U prvního dílu jsem snad i chvilku doufal, že to není jen obyčejné vyvražďování a viděl v tom trochu mystiky. Ale po rozluštění všech "záhad" na konci 1. dílu to pro mě vše skončilo a jakékoliv opakování, natož pak další díly, jsou jen na téma 'od první minuty přemýšlím, kdo bude ten vrah a kdo jeho komplic". Nic víc. Ještě že se tam nemluví o "pokračováních předčících první díl", paradox. ()

Aywes

Napětí je menší než v prvním díle jelikož se zde víc vraždí a tak se chce nejspíš vidět víc krve (milovnící takovejch filmů hvězdu nahoru). Nuže je jasné, že plný počet to prostě nedostane. Tento snímek je prostě na pomezí teenagerovskejch tupejch hororů a na pomezí skvělý napěti hodných hororů. Ani jedno to ale prostě nemá.Wes Craven je skvělý v utváření napětí (scéna v autě naprosto úžasná!), ale ten konec.Ten konec.Pane Wesi co to mělo sakra bejt?To "šokující" odhalení ve mne vyvolalo závratě, kašel a nechuť ke všemu.Tolik zbytečných keců, tolik míření pistolí, tolik střel,tolik přežívších, tolikrát se záporák oživí....No ale hlavně ty zbytečné kecy. Za ten konec prostě musím dolů.Kdo má rád teenagerovské slashery tak půjde o moc výš.A zas to ten polda nebyl kruci! ()

DandaPiper

Stejně dobrý, jako jednička..mě dvojka možná bavila ještě o něco víc. Pořád je to napínavý, pořád je to vtipný a pokračování je obohaceno docela vysokým počtem známých tvářiček, který si tu užijou svých doslova pět minut slávy (víc času jim maskovanej vrah totiž nedal). Asi nejlepší je scéna, kdy Sidney leze okínkem z policejního auta přes tu masku...to bylo fakt hodně o nervy. ()

Stanmi

Pokračování úspěšného hororu Wese Cravena se nese v duchu navozeném prvním dílem, ale jako každá správná "dvojka" se snaží, aby byla více šokující, krvává, ale také vtipná. To vše druhý díl splňuje, ale bohužel ne vždy je to ku prospěchu věci, protože trpí častým syndromem dvojek, tedy překombinovaností. Ale pořád je to velmi kvalitní zábava, které jenom podtrhuje původní obsazení (Campbell, Cox, Arquette, Kennedy), Vřískot 2 je v souhrnu dobře natočený příspěvek do žánru slasherů, který přesto už si neodpustí pár klopýtnutí. ()

lobo87

Veľmi podobné jednotke. Craven neprišiel s ničím novým, prakticky nás len zamotáva a mätie s novými postavami a možnými motívmi a ďalej poučuje o tom, ako to vo filmových hororoch chodí. Hodnotenie preto o jednu * slabšie oproti jednotke... 65% ()

honzic

Jen mírně horší pokračování vydařené jedničky, je více otřepané, ale stále dobře koukatelné. Hodnocení: 60 % ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner