Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

klúčik

Že Šípková Ruženka, to sa zase vyznamenali.. Už som si zvykol, ako scenáristi prehádžu tak známe dielo. No film bol natočený s efektami, niekedy mi to pripomenulo Avatar. Filmu dávam 55%. ()

iXtr3m3

Na jednej strane ma už Holý Úd štve tým prekrucovaním známych rozprávok, ktoré nechcem, aby moje deti videli skôr ako spoznajú originál, ale musím oceniť originalitu, spracovanie aj odvahu. Pôvodný námet síce obrátený naruby, ale to spracovanie stálo za to a ako alternatívna realita, obstojí určite.... :) ()

Han22

Začínám mít pocit, že jsem Spáčilka a nic už mě nenadchne. Ale tahle Šípková Růženka je fakt neskutečně splácaná a neskutečně překopaná. Začnu tím nejlepším - Angeline Jolie vypadá opravdu staře a hnusně, ale v jejím podání je Zloba jak krutou zlou čarodějkou, tak zlomenou ženou se zbytky citů pod povrchem a všechno jí to věřím. Zbytek postav je hrozný guláš. Král je sobecký manipulátor, bezcitný šmejd a nakonec šílenec, hodné víly kmotřičky trojice neschopných ženštin jak ze sitcomu, Růženka je tak naivní a přeslazená že z ní dostávám cukrovku, princ epizodní postava. A totéž styl - jsou tu krásné, cukrkandlové pohádkové záběry plné roztomilých efektů a do toho brutální fantasy bitky včetně drsného finále. Oboje je skvělé, užíval jsem si to, ale nejde to vůbec dohromady, jako celý film. Zkrátka bavil jsem se, ale radši jsem u toho nezkoušel moc myslet. ()

Rudinsky

Cool Angie v predraženej reklame na Maybelline s tragickým kastingom. Dokonca ani tie ospevované triky mi nevoňali, možno kvôli tomu, že som z brandže - zmixovať fantasy artworky plné temných stromov, hmly, rohatých víl a gigantických kríkov s 90tkovými sci-fi lietajúcimi slonorybami, tak to zaváňa - pri budgetoch a Hollywoodskych možnostiach - plnohodnotným failom na stoličke režiséra. Čudujem sa Disneymu, že dovolil takto sprzniť veľmi solídny námet. Pána Stromberga odteraz obchádzam kilometrovým oblúkom, takto zle nerežíruju ani chlapci na Slovensku. ()

xaver odpad!

Nechápu, proč si američtí režiséři dali za úkol prznit klasické pohádky. Připadají mi jako banda ignorantů a nevzdělanců, kteří nejsou schopni nic nového vymyslet, jenom spoustu krve a bezduchého a bezbřehého násilí. Když nad tím přemýšlím, tak tu jednu hvězdičku, kterou jsem původně chtěl dát musím nahradit bahnem. ()

Milano33

Suverénne najlepšia novodobá live-action adaptácia od Disneyho, ktorá úspešne etablovala obdobne naruby obrátené rozprávkové príbehy. Čo znamená, že po novom sú tieto príbehy vyprávané z pohľadu záporačky. Tento film vo všetkých ohľadoch drasticky mení pohľad na klasickú princeznovskú rozprávku o Šípkovej Rúženke a dáva jej úplne nový podtext a perspektívu. Rozhodne ide o bezodnejšie pojatie a realistickejšie vyobrazenie danej látky, táto nová variácia nám ukazuje aj tu druhú stranu príbehu. Na Disney pomery ide o dosť temný filmový počin a preto sa určite môže radiť k tým najtemnejším Disneyho rozprávkam. Je to príbeh o ctižiadostivosti a chamtivosti, zároveň je to aj príbehom o láske a moci, o sklamaní z nenaplnenej lásky a taktiež dychtivej "ľudskej" honbe za mocou. Maleficent skrátka ide proti prúdu, dokonca zachádza až do takých skutočností ako je napríklad tá pravá, osudová láska na prvý pohľad a nekonvenčne vrhá na ňu zbrusu nové svetlo. Z môjho pohľadu ide o veľmi originálne až odvážne uchopenie fantasy rozprávky, toto boli ešte tie časy, kedy sa Disney nebál experimentovať, samozrejme, aj dneska sa nájde pár výnimiek (Loki, WandaVision). Ale keď sa nad tým zamyslíte, Disney už nejaký ten čas ide podľa rovnakej a tej istej šablóny, ktorá mu bohužiaľ ustavične prechádza. CGI a digitálne efekty boli na velice slušné a fantasktní svet vyzeral proste magický. Toto magické prostredie pôsobilo na mňa skutočne čarovne a podmanivo. Angelina Jolie sa pre rolu Maleficent hodí neskutočne, aj po rokoch nám ukazuje, že je stále v dobrej kondícii a že si udržuje sexy postavu. A tie jej vystúpené lícne kosti skrátka naháňajú strach. Angie hrá pochopiteľne zo všetkých najlepšie a hravo utiahne celý snímok. Elle Fanning a jej Aurora je absolútne rozkošná, je to také milé, nežné dievčatko, ktoré obmäkčilo aj samotnú vládkyňu zla Maleficent. A Sam Riley je tiež parádny. Emócie a dojemné scény takisto veľmi dobre fungujú, najmä pri scénach s Maleficent a Aurorou. ()

Torimmer

Úúž to dává smysl, to natočil trikový specialista. Protože o triky šlo tak nějak víc než o režii. Vizuálně a celkově formálně sterilní, televizní, nemastné neslané. Ale jinak. Jakože příběh? Moc se mi líbil. Jakože dost hodně. Nic moc jsem od toho nečekal, a dočkal jsem se velmi dobře aktualizované pohádky, s fajn herci, osudovostí, dospělostí, dost času se věnuje postavám, a překvapivě se to masovému divákovi úplně nepodbízí. ()

provitamin

Niečo tomu chýbalo - viac Juno Temple! Ako jedna z trojice šibnutých víl dostala oveľa menej priestoru ako som čakal a dúfal. Som čakal že ona bude tou Aurorou (Šípkovou Ruženkou). Namiesto toho Auroru "hrala" Elle Fanning a to hrozne. Asi najtrápnejšie bolo jej zoznamovanie s princom. Presne si to nepamätám, ale asi takto: "Ahoj, ako sa máš? Dobre a Ty? Ja sa mám tiež dobre. Ako sa voláš? Ja som Aurora. Budeš tu keď pôjdem naspäť? Áno budem." Ďalej mi vadilo, že zvyšné 2 víly (okrem Juno) vyzerali ako keby mali už len rok do dôchodku. Nič proti starým tetám, ale predsalen od víl sa očakáva že sú mladé. Ďalej ma pobavilo, ako išla Aurora ku kolovrátku a nastavila prst aby sa mohla pichnúť a zaspať. Pripadala mi ako abstinentka, ktorá si súrne potrebuje pichnúť dávku H-čka. Celé to bolo nejaké divné. Naopak, čo sa mi páčilo, bol svet víl v 3D, trochu mi to pripomínalo Pandorru z Avatara. 50% ()

Perry-

Je to tak 3,5*. Příběh plytký, vlastně o ničem a stačil by na 20 minut. Jakmile se na scéně objeví A. Jolie nebo S. Copley (a je ho zatraceně málo), film má o level vyšší zábavnost. Vizuální stránka je povedená, akorát místy (hlavně království víl) působí jako demo od 3D Marku. "Pohádka" o Růžence je tady spíš jen do počtu a takový princ je tam snad jenom jako blbý vtip. ()

papushka

Technicky a řemeslně parádně provedené a originálně zpracované, o tom žádná. Každý taky nejspíš chápeme, že od pohádky (a navíc Disneyovky) nemůžeme čekat žádné přehnané twisty a zvraty. Láska, klišé, válka téměř bez obětí, pomsta, sem tam fórek, roztomilé příšerky, bžunda-bitka v bahně, prostě pohádka. Ani mi nevadila hlavní představitelka, kterou jinak nemusím. Akorát Sleeping Beauty bych si asi představovala jinak, nevím no (přišla mi taková nijaká). Nicméně mě to celkem mile překvapilo. ()

Fary

Angelina Jolie je suprová, efekty jsou velmi líbivé, ale zbytek filmu je nuda a ostatní herci jsou těžce pozadu oproti AJ. ()

Ledkodlaq

Pohádka aneb jak to bylo doopravdy - růženka byla zhulený pubescent (jak jinak vysvětlit její neustálou vytlemenost a že viděla všechny ty krásné potvůrky - určitě byla i vegetarián!), zlá Zloba byla vlastně úplně v pohodě a jen měla lehce přes šestnáct let "temné období", které vlastně taky nebylo tak temné, takže proč vlastně tomu ubohému okřídlenmému rohatému dítku, které milovalo všechno a všechny, dali jméno Zloba? Král je vlastně svině zmítána vlastním stihomamem a královně nebylo dáno příliš prostoru, aby se aspoň trochu projevila. Nejhorší postavy tak vyzněly tři dobré víly kmotřičky, jejichž neznalostí a nezodpovědností se málem chudák Růženka nedožila toužených šestnáctin, a zachránila ji jen zmíněná Zloba, takže vlastně bylo všechno naruby a jestli to takhle Grimmové skutečně napsali, klobouk dolů a do strany. Krásně zpracováno, vcelku spádný děj, byl jsem baven ke spokojenosti, dal bych tak 3,6 hvězdy. No šlo by to ještě lépe, některé pasáže lépe vysvětlit (proč si třeba nepřičarovala křídla, popřípadě neřízla redbul vodkou? Nebo nelítala bez nich, když mohla telekinezovat ostatní?), a některé pasáže více rozvést (smrt Růženčiny matky, pohádkové potvůrky a chudák princ si tam taky moc nezahrál), jinými slovy, rezervy ještě byly. ()

Tessie

V malebňoučké přírodě se pohybuje malinká holčička, které říkají Maleficent z neznámeho důvodu.. Postupně se provyroste do Angliny Jolie s obroušenými lícními kostmi. Ty mne nepřestávaly fascinovat po celou dobu filmu. Ono si tuhle zápornou postavu člověk zamiluje hned ze začátku a posléze zjistí, že opravdu nemá důvod ji nenávidět, že Zloba je v tomhle snímku někdo jiný než mocná čarodějka. Nicméně i tak mne pohádka moc bavila zpracováním a hlavně tím, že si s originální pohádkou docela zahráli. ()

LittleMonste

Na Maleficent jsem se těšil od prvních fotek Angeliny, coby hl. postavy a především tahouna celého filmu. Děj prozradí, že všechno není tak, jak se na první pohled zdá. Příběh, odehrávající se na druhé straně barikády s triem praštěných kmotřiček, v nádherném prostředí, kouzelnou animací a s božskou Angie. (90%) ()

Junglista

Eště, že se film doslovně nedržel pohádkový předlohy a zároveň jí děsně neznásilnil. Brangelina Voightová překvapila velmi. A i když co se týče moderních pohádek Stardust nic překonat nemůže, tohle ostuda rozhodně nebyla. Radši sem ze začátku moc nečekal, ale s chutí sem to dokoukal. Jen by mě zajímalo, kdy Sharlto Copley přestane hrát vyšinutý magory :-) ()

MareT.

Efekty, Angelina, soundtrack i dokonce pribeh me vzal za srdce a i ve svych letech jsem si to moc uzil. Pribeh je jiny nez si pamatuju a to me moc prijemne prekvapilo. ()

ti88na

Audio-vizuálne je to veľmi pekne spracované, ale niektoré príšery z fantasy sveta mi prišli až prehnane a plytko roztomilé. S príbehom o Šípkovej Ruženke to má spoločné len pramálo, ale som prístupná inváciám, obzvlášť ak sa hrdinom stáva pôvodne záporná postava. Tu si treba priznať, že celý film je postavený len na charizme Angeliny, ostatné postavy sa ani nesnažia získať diváka. Deje sa pravý opak okrem Havrana (muža, vlka, koňa, draka.....) a kráľa je ostatkové hlavne pubertálne osadenstvo viac ako neznesiteľné. Našťastie Zloba je moja krvná skupina, a tak ich radšej pekne pri prvom náznaku reči uspala a nechala doplachtiť na miesto, niečo (ne)vykonať a išlo sa ďalej. Samotné finále bola vizuálna paráda, ale celkovo sú moje dojme trochu rozpačité. Film bol príliš okato feministický a takéto jednostranné prezentovanie nemám v láske. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek