Pátek třináctého 7

• Česko Pátek třináctého 7: Nová krev (více)

ARI50

Fakt už je konec? už mě neohromíte ach jo ale celkem slušná jízda ale předchozí díl dal jasně najevo že nápady na pokračování dochází. ()

matestlust

Jeden z nejslabších dílů.Neoriginální,chabé a hodně cenzurované vraždy...Vše až moc předvídatelné,atmosfera celkem zachovalá,ale už ne moc platná...Potěšil mě celkem dlouhý záběr na Jasona bez masky... ()

JASON_X

Naprosto úžasné béčko, které se místy už opravdu nebezpečně přibližuje genialitě Jasona X (teď nemyslím sebe, ale desátý díl série). Hlavně závěrečný telekinetický souboj s Jasonem je na poctivých pět hvězd, tak prvotřídní haluz jsem ve filmu už dlouho neviděl. Jason je znovu ve skvělé formě, kudy chodí tudy rube, a navíc tentokrát i nápaditě střídá všelijaké nástroje (kde je furt bere se mě neptejte). A dojde i na křoviňák s pilovým kotoučem, což mě nadmíru potěšilo, protože mi to připomnělo mou milovanou práci, do které se každé ráno nesnesitelně těším (úplně nejlepší jsou samozřejmě pondělky po dovolené!). Lidský materiál pro rubačku je tentokrát opět více či méně sympatický, takže nevím, co víc bych si od filmu ještě mohl přát... Čtyři a něco. ()

Mike.Myers

Co to bylo s těma zbraněma? Ten je střídal jak ponožky.V šestém díle stačila jedna smrt a už nevstal a v tomto udělali 4x a furt vstával, až mě to přestávalo bavit.. Nepochopím, když je Jason tak dobrej, proč z toho jezera zase nevstal.Tady je vidět že natočili 7 dílů za 8 let!.30% ()

liquido26

Ryby ho dokonale ohdlodaly až na kost a Jason s brankářskou maskou porostlou vodním kamenem, se teď po několika letech strávených na dně v jezeře vrací, aby se opět pomstil (po kolikáté už? Já zapomněl, je to v názvu). Mačety sviští, křovinořez vrčí, krev teče a teenageři umírají. Zkrátka nic nového pod Jasonovým sluncem. Byl by to jen další nudný a nezáživný den na březích Kryšťálového jezera, kdyby bábovka Tina se svými telekinetickými schopnostmi nebyla důstojně schopná Jasonovi vzdorovat. To bylo docela zajímavé oživení. Konečně někdo, kdo proti Jasonovi není tak úplně bezbranný. ()

corpsy

Pravdepodobne bolo otázkou času, kedy sa postaví proti Jasonovi podobne silný protivník. Dievča s nadprirodzenými schopnosťamim mu síce občas dá do gulí, ale Jason je šrác. Samozrejme spústa krvi a naivity. Nech sa páči. ()

ConanVJ

Opět film průměrná vyvražďovačka, která pokračuje tam, kde byl konec předchozího filmu. U filmu se bát nebudete a ani ničím nevybočuje od žánrovek. 50% :) ()

Astaroth12

Každý, kto videl niekoľko častí zo série vie, že každá časť ide tou istou linkou ako tá predošlá. A táto by nebola výnimkou, keby sa pán režisér nerozhodol, že k ujovi s mačetou dá protivničku, ktorá je obdarená telekinézou a tak započne boj Jasona a Carrie. Lenže táto akože Carrie, nemá takú charizmu ako tá od Kinga a aj herecky to bolo poňaté veľmi vlažne a to bolo veľmi cítiť. Pred rokmi som videl nezostrihanú verziu a teraz značne ošklbanú a tak tejto chýbala veľká časť brutality, surovosti aj krvavosti. Napríklad to najviac vidieť na scéne so spacákom, lebo tá patrí medzi moje najobľúbenejšie a aj nápadité a v nezostrihanej verzií ju buchne o strom minimálne päťkrát a tu len sucho raz. Aspoň, že si z tej prvej verzie niečo pamätám a hodnotím tú, lebo táto by bola nanajvýš na 2* a tá na solídne silné 3*. Ale nápad vložiť k tomuto mäsiarovi dievčinu obdarenú telekinézou je vynikajúci nápad, len by musel byť aj na to človek, ktorý to vie znázorniť do filmu tak, aby z toho nevznikol celkom chaotický cirkus. ()

Andersis

Není to špatný díl, ale už je to standartní. Začátek je náká příhoda, pak celý film jen pubertáci blbě kecaj a muchlujou se, až poslední půlhodinka je jen o vraždách. ()

jarkolar

Mírný zlepšení oproti předchozímu dílu ... Vzhled Jasona dostává lepší a lepší nádech, konkrétně tato varianta s řetězy kolem krku, vzadu viditelnou pátěří a roztrhaným oblečením se mi líbí ze všech dílů nejvíc. Co mě ale zaráží (a bylo to tak ve všech předchozích dílech) je to, jak Jason vždycky pohodovým krokem dožene všechny oběti, který utíkají docela rychle ... Bohužel svými pohyby Jason pořád vypadá jako nemotora a to mu trochu na image zabijáka ubírá na důvěryhodnosti. Trochu slabší je i to, že na přehršel vražd, nepřipadne opět ani jedna originální, nebo taková, kteoru byste si fakt zapamatovali. Telekineze mi v tom vůbec neseděla a tak trochu jsem si říkal, jestli to bylo nutný vůbec do této série zatahovat. SPOILER v 7. pokračování Jasona zasáhl el. proud, byl do něj vystřílen zásobník z pistole, utrpěl několik nehezkých pádů, hořel, schytal asi 20 hřebíků do celýho těla, vybouchl, zřítila se na něj terasa ... vážně nevím, co na něj kdy zabere :D ()

fcreading

Od Buechlera som videl Smrtíci prízrak, ale už vtedy som nebol spokojný s týmto režisérom a nedával som mu bohviejakú nádej. Lenže z Buechlera sa stal sympatický režisér a hneď si zobral na starosť klasiku Piatok 13. Nielenže si napísal scenár ale ešte si stvoril aj efekty. Efekty na moje počudovanie nevyzerali zle, len niečo tomu chýbalo. Okrem atmosféry ktorá bola výborná, by som vyzdvihol aj technickú stránku a tú blonďavú herečku Tinu, čo bola obdarená telekinetickými schopnosťami a vedela tak dobre presunúť daný objekt z jedného miesta na druhé. Ani Jason nebol na zahodenie a svojim novým imidžom si upútal nejaké to obecenstvo. Keď tak pozerám na rok 88, je mi jasné, že dnes sa takéto filmy točiť nebudú a aj keď sa natočia, budú vyzerať úboho a nesympaticky, kvôli nudným tínedžerom. Klasika si zaslúži 80 percent. ()

PKD

Nemohu si pomoci, ale u mě má tento díl velmi dobré postavení a je to i díky prvku té telekinetické holčiny, která není záměrně vybranou krasavou a proto vypadá v rámci série, docela uvěřitelně. Zdůrazňuji...v rámci série. Úvod a závěr s tatínkem je úlet, ale musíte ho znáti, aby jste pak mohli proniknout do hloubky psýché hl. postavy, checht. Jo. Choval se jak ožralé hovado, přesto po něm matka s dcerou většinu filmu stále štkají, nebo co. Směšné. I když...u ženských zcela v normě. Většinou.;-) Jo, Jason vypadá fakt supr ohnile a tak. Proto je gurmánskou minihostinou, když mu spadne při final fight (abych taky byl v 21.st. cool, haha) maska. Mňamix! ()

iolaos odpad!

Buechler dokurvil co se dalo... unikatni suport vymastenych hercu nejdebilnejsimu slasherovemu scenari.. neomluvitelna, zaludna podpasovka Jasonovi............... zhavy kandidat na prvni flek meho reziserskeho ignore-listu.. burn Buechler, burn!!!!!!!!! ()

gogos

Damy a panove, Kane Hodder se zde zacina rozjizdet... Hudebni doprovod mi pripada dil od dilu horsi, ale zajimavymi napady autori porad hyri. Na to, ze se z klasicke brutal vyvrazdovacky stal sci-fi blabol si uz pomalu zvykame, presto je to vice nez slusny dil... (Na sedmy dil docela vykon!) ()

kaylin

„Pátek třináctého 7“ má příběh, což je celkem pozitivní- Řeší se zde vztahy, jsou zde nějaké smysluplné postavy a samozřejmě nechybí ani nezastavitelný vrahoun, který do toho všeho nějakou šílenou logikou zapadá. Nemusí vám to sednout, ale rozhodně je to jeden z těch dílů série, které stojí za zhlédnutí a které vás nemusejí úplně unudit. Jen musíte mít alespoň trochu rádi béčkovou produkci. ()

K.I.N.G.

Nápad s telekinezí mě zaskočil, ale příjemně. Toto je první díl, kdy má Jason rovnocenného protivníka. Celkově je tento díl asi standardním průměrem pro sérii Pátek třináctého. Seřazení dílů od nejlepších po nejhorší by ted vypadalo takto: 6, 2, 3, 1, 7, 5, 4 ()

raimi

Výbornej díl. Crystal Lake má stále ten správný feeling, i když se nepodíváme do kempu, ale do chatové oblasti. Jason je tady supercool, masivní zombiestroj na zabíjení. Telekinezí disponující dívka mě taky bavila, souboj s Jasonem byl správně epický. Nebýt cenzurních zásahů shora, mohlo to být dokonalý. Po shlédnutí workprintu, mně spadla brada, tady zas střihačské nůžky řádily a způsobily nám, fanouškům nevratné škody. Vystříhaný materiál totiž obsahuje scény, u kterých každý gorehound vrní blahem. ()

topi

Opravdu mě vytáčejí cenzorské střihy a u tohoto dílu, je to znát mírou vrchovatou. Nechápu, proč režisér ten film točí, když si ho kvůli ratingu stejně nechá vystříhat. Potom je zbytečné, se na takovou okleštěnost dívat a nadarmo se rozčilovat. Jason je přece killer největší a tak to má být ve filmu i vidět!!! ()

Colonist

Další díl, další snaha přijít do série s něčím novým. V pátém díle to byl Jasonův napodobovatel - nepovedlo se. V šestém díle to byl humor - docela se to povedlo. V sedmém díle si tvůrci zřejmě řekli "Uděláme to klasicky, ale co kdyby teď jeden z těch teenagerů (samozřejmě holka) nebyl obyčejný smrkáč, ale měl nějakou zvláštní schopnost, aby si to s Jasonem rozdal?" - a to se povedlo z části. Sedmý díl není nejhorší díl série, pořád je to lepší než třeba pátý díl (8-10 jsem zatím neviděl). Není to nic extra, ale celou sérii beru s nadhledem a nehledím tak na kvalitu, ale spíš na to, jak se u těch filmů bavím (protože podle mě nejde takové horory hodnotit z nějakého normálního hlediska). A u sedmičky jsem se poměrně bavil (no, to vlastně zatím u každýho dílu, ale někdy víc, někdy míň, někdy líp a někdy zase hůř). Sedmý díl je vážnější než šestka, atmosféra je někdy opravdu hustá jako v prvních dílech a některé scény jsou naprosto geniální, bohužel tyto scény se střídají s některými jinými scénami, které jsou naprosto hloupé či nudné. Ano, nudných momentů se zde našlo dost, ale jak už jsem napsal, pětka na tom byla ještě hůře. Scénář měl samozřejmě díry v logice, některé věci byly poměrně nedotažené. Crystal Lake je v tomto díle malé jezírko, které se vůbec nepodobá tomu (těm) z předchozích dílů. Navíc v minulém díle Jasona utopili kousek od břehu, kde byl dětský tábor, a v tomto díle zde stojí staré baráky. No ale nad takovými věcmi se prostě člověk musí u tohoto filmu přenést. Tininy schopnosti mi ani tak moc nevadily, ale to závěrečné zabití Jasona (no...co je to za zabití, když se v každém dalším dílu vrátí?), to už bylo vážně moc. Jason toho v tomto dílu vydržel víc než dost, ale "smrt" mu mohli nachystat lepší. No nic. Bál jsem se, že tento díl je prvním z těch příšerných dílů, ale není tomu tak. Takže ty sračkoidní díly mne teprve čekají... ()