Pátek třináctého 9

• USA Jason Goes to Hell: The Final Friday (více)

V úvodní scéně filmu je Jason rozstřílen komandem FBI na hadry, na kterých si v márnici následně pošmákne černošský koroner a stává se Jasonovým nedobrovolným hostitelem. Jason degradovaný na vetřelcoidního červa, přeskakujícího z těla do těla, se vrací ke Křišťálovému jezeru najít svou sestru, protože aby se mohl znovu zrodit, potřebuje tělo s příbuzenskou krví. V patách má ale lovce odměn a sestřina přítele. Deváté pokračování slavné slasherové série 80. let a mezinárodně srozumitelné synonymum pro hnusnou svatokrádež. (choze)

S.Quentin QUALE

Jen celkem kvalitní gore uchránilo tohle od odpadu. Tento film se o P13 jen otírá. Jason Voorhees nikdy nebude mým oblíbencem. Otázkou je, jestli s čím dál víc plesnivějšího a červama prolezlejšího xichtu se zastaralou maskou a mačetou jde vůbec něco víc vytřískat, když už natočili 9x to stejný, a ani to desáté, omlazané scifi nestálo za nic. Je opravdu smutné, když ho po deseti pokusech musel pumpnout až Freddy, což považuju za lepší biják než všechny samostatné P13. Vrchol série podle mýho přichází se třetím dílem. ()

Ruut

Ne, že by to bylo zas tak úplně nekoukatelné, ale proč proboha to teleportování a ten mrňavý chodící divnohumus? Šílených fantasy béček bylo na přelomu osmdesátek a devadesátek spousta  a tahle patří mezi ty horší. Finále série stejně mizerné jako u původního finále Noční můry. Ještě, že vzniknul později konečně ten crossover Freddy vs Jason. ()

mzss1

(27%) Po osmém dílu tu máme devátou část o Jasonovi. Bohužel se celkem shoduji s ohlasy ostatních, že se to absolutně nepovedlo. A to se často s názory na CSFD rozcházím (což není někdy na škodu – je super utvořit si vlastní názor). Celá tahle „devítka“ je dost netypická. Na začátku snímku nám tu Jasona rozstřílejí a poté se v pitevně začne pomocí jakéhosi parazitu převtělovat z jednoho člověka do druhého. Nápad to rozhodně není k zahození, ale je to zpracováno režijně tak pitomě, že se na to nedalo skoro ani dívat. Celkově většina scén je zde točena mizerně. Už ta úvodní mi přišla hloupá a to jak Jasona oddělali – to jsem si myslel, že je to jen v tom filmu nějaké natáčení atd. Hlavně ty děsné efekty – to fakt nešlo. Masku našeho vraha tu skoro ani nevidíme, párkrát v odraze zrcadlo nebo krátce ke konci. Herci a jejich postavy – taky žádná sláva. I hudba byla chvílemi v určitých retardovaných scénách divná. Líbila se mi akorát jedna vraždící scéna ve stanu a ve finále bylo pár vyvražďovaček, hezky krvavých, ale bohužel hrozně natočených. Odpad nedávám, jsou mnohem horší braky. Jistá snaha o nějaký odlišný koncept tu byla, nějaký ten nápad apod.ale možná v rukou jiného režiséra a scénáristy by to dopadlo hůř. No co, už těch filmů Pátku třináctého bylo dost, tak je jasný, že se slušná kvalita nebude opakovat v 20 případech. ()

dr.horrible

Spojenie päťky a sedmičky, dalo by sa povedať. Slasher podľahol mysterióznu a navyše po väčšinu stopáže ani nevraždí Jason. Ani jedno by nevadilo, keby to bolo inak spracované. Prevteľovanie je tu hnusne doslovné; žiadne vdýchnutie života, Jason je malý červík, ktorý rád lezie do druhých cez otvory (príde aj na lezenie pod sukňu); scenár je nudný, neherci agresívni, Troma look všadeprítomný. Najviac to asi zabíjajú komické postavy, ktorých je dosť (všeobecne by mala byť v horore jedna a aj to je veľa) a ten čierny kovboj (presvedčený o svojich hereckých kvalitách, prehrávajúci aj keď iba stojí a nič nehovorí) patrí podľa mňa medzi najtrápnejšie postavy v histórii kinematografu. Dávam jednu hviezdu za pekné masky, gore, poslednú scénu a vraždu v stane (možno najefektnejšiu Jasonovu vraždu, paradoxne neprevedenú Jasonom). PS: Skalných poteší cameo Kanea Hoddera so svojou vlastnou tvárou. ()

hladass odpad!

Jednoznačně nejhorší díl, kdysi vynikající série (do šestého dílu)... OPRAVA: Viděl jsem remake Pátku 13 a to je teprve sračka... ()

LION-MR.T

Kdo neví,tak Pátek 13.ého je moje nejoblíbenější série ze všech a Jason můj oblíbenec ze všech nejvíce. Měl bych tedy být tímto dílem zhnusen. Ovšem nejsem. K hudbě se vrátil opět Harry Manfridini,ale i Fred Mollin udělal skvělou hudbu k somiče a k mé srdcové sedmičce. New Line chtěla Jasona celého zničet coby sérii a to se také povedlo,ale. Film mi rychle utekl,vražd bylo dost a dobré. Nemůžu dát filmu,který mě bavil dát špatné hodnocení. Ano. Jak se Jason znovu vrátil k životu a jak se dostal do Crystal Lake a jeho degradovali na obyčejného červa. Taky tenhle díl neberu do série,pro mě pátky skončili osmým nebo i sedmým dílem,někdy se nemůžu pořádně rozhodnout. Ale záptky k devítce. Nijak mě nevadila a ani nenudila. To,že Jason měl sestru neberu,ale zase jsem viděl jeho dům,ikdyž nevím jak by si jeho matka z platu kuchařky v táboře mohla dovolit,zvláště,když Jasnův otec se na ně vykašlal,taky se dozvíme jak se jeho otec vlastně jmenoval. Dohromady to tvoří vykrádačku jiných filmů mě bavící se,ale nepatřící se do série. Rozhodně mě bavila více než průměrný Freddy vs. Jason. ()

Anderton

Možno by sa podľa tohto pre sériu netradičného námetu a scenáru dal nakrútiť slušný film. Lenže Marcus nedokáže vytvoriť poriadnu atmosféru a dodať devinke vlastnú tvár. Výsledkom je konštatovanie, že Jason je postava osemdesiatok (a konca sedemdesiatok) a do deväťdesiatok sa už nehodí. On za to nemôže, nie je v tom sám. Názov Jason Go to Hell je asi taký spoiler, ako keby sa Šiesty zmysel na poslednú chvíľu premenoval na Psychiater ide do neba. Pozerať sa na to ale dá a má to aj zopár slušných momentov. ()

DJ Lonely odpad!

Tak to byl opravdu příšerný paskvil. Pochopte, Pátek 13-tého je pro mě (jako hororového fanouška) skvělá série a ani jednomu dílu jsem nedal méně než 3 hvězdičky, ale co má být pro Boha tohle?! Směska odkazů na všechny horory viz. dům vypadající jako Amytiville, v něm Necronomicon ze série Evil Dead, Jessica tvrdící na stanici, že Stevena nechala poblíž "Myersova místa", scéna v bistru vykrádající scénu na policejní stanici z Terminátora a ve finále zjištění, že Freddy vs. Jason byl plánován už deset let předem. Tohle prostě nemá s Pátkem 13-tého co dělat. Ani desátý díl situovaný do daleké budoucnosti mě tak strašně nenakrknul! Doufám, že jako další v řadě půjde remake prvního dílu. Nic jiného už asi nemá cenu. ()

Frajer42 odpad!

No a teď mi někdo poraďte, co si mám o tomhle filmu myslet? Pro připomenutí vám povím stručně děj. POZOR PLNO SPOILERŮ. Na začátku Jason vletí mariňákům přímo do pasti a je s americkou chladnokrevností rozstřelen a několik set kousků. Při pitvě zbytků těla jednomu negříkovi zapomenou přinést jídlo, a tak je tolik hladový, že sežere Jasonovo srdce a zmagoří z toho. Ve filmu je jedna trojnásobná vražda studentíků po Jasonově způsobu, jinak zbytek filmu se tam postavy z nějakého zvláštního důvodu pouze ohryzávájí a postupně tak magoří celé město. Poté aby toho nebylo málo si najmou nějakýho negříka, kterej sežral všechnu moudrost světa a prozradil, že Jasona celých 8 dílů zabíjeli špatně, tudíž i zbytečně. A tak přispěl svojí troškou do mlýna a poté co mu nějaký brejlatý idiot zaplatí tím, že si od negříka nechá zlámat prsty mu teda laskavě řekl, že Jasona může zabít jenom jeho rodina, tak že mu zapíchne nějakej drbnutej nožík do srdce. No tak tam celej film nahánějí nějakou krávu, která je asi jeho neteř nebo co. Tady se to těžko posuzuje, když hrají matku a dceru zhruba stejně staré herečky. No co si budem povídat, potom tam projedou nějakou trubkou, či co to bylo jednoho blbečka a co se nestane. Z těla mu vyskočí jakejsi malej zmrd.(S největší pravděpodobností malej Jason.) Kterej pak udělá opačnej způsob porodu.(vsuvka pro méně chápavé...Kundou vleze do nějaké paní, z které pak jako starý známý velký Jason vyleze. Jak to udělal se mě neptejte. Tady byla i režisérská fantazie bezmocná, a tak se to stalo mimo kameru.) No nakonec mu ten nožík do srdce vrazili, následovalo pár stupidních blikacích efektů a nějaké ruky ho stáhly pravděpodobně do pekla, jak už název tohoto dílů napovídá. Pak se tam ještě vynořila ruka, připomínající Freddyho pařát. No naštěstí už se nic dalšího nestalo. No po tomhle filmu nezbývá než pochybovat o duševním zdraví jednak pana režiséra a druhak pánů scénáristů. To musela být ohromná fuška něco takového vymyslet. No nezbývá mi než film patřičně ocenit a jít na desátý díl. Jeden nepatrný odpádek bych prosil. ()

Campbell

Už zezačátku kde je JAson rozsračkován na maděru, my došlo že tohle bude špatné béčko. Tohle je prostě Pátek 13 bez Jasona, místo Jasona je tu jakýsi červ, který nutí vraždit(pretty funny worm). Je úplně jedno jestli jste nikdy nějaký díl viděly, protože tohle je prostě "nová éra" a vydala se špatným směrem kterým pokračoval ještě horší remake. TAdy je špatně téměř všechno po naprosto příšerný příběh až po tragické herecké výkony, zdálo se mi že ani nevědí co mají dělat. Jediné co se dá jakž takž pochválit je hudba(jako vždy samozřejmě) a poměrně hezké béčkové efekty pana Bauchlera. Ještě málem bych zapoměl, moc se mi líbil konec s Freddym:-) Ale z podprůměru mu to jednoduše nepomůže. Tak nám bohužel zbývá doufat že nikdy v budounosti vzikne ještě nějaké aspoň průměrné pokračování. ()

PetrPan

Jason Voorhees se opět vrátil. Jeho tělesnou schránku už hnilobné procesy poznamenaly natolik, že mu nesedí ani jeho pověstná hokejová maska. K zakrytí své bobtnající hlavy by ji zřejmě potřeboval minimálně o číslo větší. Jeho podivně pozměněnou vizáž si však příliš neužijeme, z našeho zabijáka se tu totiž vykulil démonický panáček, a tak vše nabere od zbytku série naprosto odlišných nuancí. Kdo viděl třeba Cravenova Shockera, jistě tuší, kudy se vydáme. Ač není devátý příspěvek žádným filmovým zázrakem, rozhodně si nezaslouží zdejší hodnocení. Ve vodách béčkového hororu se pohybuje s nezpochybnitelnou dávkou řemeslné kvality, minimálně nabízí slušnou porci gore opentlenou zdařilými triky, zde je nutno zmínit zejména krvavě orgastickou scénu ve stanu či rozpadajícího se hostitele zabijákova a potěší i odkazy na další slavné horory, fanoušky asi nejvíc předzvěst pozdějšího crossoveru s Freddym. Žádný velký průser se prostě nekonal, asi jsem koukal na jiný film než většina hodnotících. Edit komentáře a hodnocení trapně už po 6 letech (původní komentář shnil, původní hodnocení na protest zvýšeno o jednu hvězdu) Reedit: A teď koukám, že jsem aspoň viděl stejný film jako darkrobyk, vypíchl lautr to samý. Neopisoval jsem! ()

Pedestrian

Hnusný parazit, který má s přehledem nejhorší scénář v celé sérii Pátků 13., ale k mému překvapení je (opět) řemeslně velmi slušný + závěrečný crossover vskutku milý. Jako samostatný horor o parazitu hledajícím vhodného hostitele za 3*, jako pokračování slavné slasherové série za 2*. ()

Joker Punx

Devátý díl Jasona v režii Adama Marcuse se úplně liší od předchozích dílů. Kane Hodder zase jako Jason. Tento díl jsem už viděl stažený z netu s titulkama. Jason ve svý podobě se tam ukáže jenom na začátku a na konci filmu. Hned na začátku filmu Jasona zneškodní policejní komando, Jasonovo tělo skončí v márnici a tam se převtělí do černýho koronera, no a pak je to jako ve filmu Shocker - Jasonova duše se převtěluje do jiných lidí a zabíjí. Nevím proč ale tenhle díl se mi prostě hodně líbil. Speciální efekty nejsou tak úplně špatný a vraždy oukej. Atmosféru to má už úplně jinou než předchozí díly a už to neni ten old schoolovej Jason ale mě to prostě pořád bavilo. Pořád je pro mě nějvětší sračka pětka. Tady je aspoň pořád pravej Jason i když je tam tak málo. Jo a konec mě překvapil, hokejovou masku Jasona stáhne do pekla Freddy Krueger, je tam jen vidět jeho známá rukavice s břitvama ale bylo to dobrý. ()

klerik

Njaväčšia chyba je, že Jason sa objaví len na začiatku a na konci filmu. Tvorcovia si takisto mohli uvedomiť, že ide o deviaty diel a Jasonov fanúšik chce brutálne mordy a nie scenár snažiaci sa priniesť do série nový (a veľmi zlý) rozmer... Masaker sa síce nekonal, ale pár killsov je naozaj pekne nechutných a na scéne s prezervatívom sa musí zasmiať asi každý. Len škoda, že tých hluchých miest (čítaj napínavých, pri ktorých sa nikto nebojí) je nehorázne veľa. Posledný záber vo filme tak tvorí najlepší moment vyvražďovačky... ()

SeBig

Já mám rád Jasona jako Jasona a né převtělenýho Jasona. Vraždy sice nebyli špatný ale nebylo to ono když nevraždil "on". A to jsem se na tenhle díl docela těšil. ()

korbitch22

Juchů :D Vykradem Hidden,zapojíme démonicky krutopřísného černoškého lovce čehosi a definitivně potvrdíme,že tato série je jednou z největších omylů 20století světové kinematografie.Vyblil sem za sebe jednu hvězdičku a to jen díky skvělé pasáži z policejní stanice a za super príma Jasonův úprk do nitra mrtvé slečny :D ()

jojinecko

1,5*/5...V rámci pokračovania série je tento diel trochu "iný", nedrží sa striktne klišé predchádzajúcich dielov, ale vôbec to neznamená, že je to k prospechu veci. Prevteľovanie Jasona je otravné a nudné, dej je stupidný až hrôza, herci nesympatickí. Hoci poriadne pribudlo gore efektov, celé to pôsobí viac ako zlý zombie film a nie Friday the 13th o Jasonovi. Vtípky občas vydarené (hamburger a lá Jason), inak slabota. Sedmičkou mala séria skončiť a zbytočne sa umelo nenaťahovať... ()

Pítrs85

Je to hloupé, s původním Pátkem (resp. Pátky) to nemá nic společného, vykrádá to kdeco, Jasona samotného se tu dočkáme jen chvíli na začátku a pak chvíli na konci (v obou případech se jedná o asi nejlepší scény filmu), aby si tu jako vošklivej červ hledal nějakého toho symbionta (ha- už vím, kde čerpala Rowlingová inspiraci s Voldemortem ;-) a tak vraždí v kůži koronera, šerifa nebo televizního reportéra. Jenže! Ono je to taky třeskutě zábavné, s přesahy až někam do krimi žánru, ba co víc- snad i do fantasy. Samozřejmě se nabízí otázka, jestli právě tohle chceme vidět v sérii o Vorheesovi... Jenže proč to sestřelit jen kvůli tomu, že se to nedrží slasherovských standardů, když jsem se bavil víc (skvělé gore, hlavně radovánky ve stanu), než např. u nic neříkající pětky? No a při závěrečné scéně, kdy si Jasona stáhne k sobě do pekla Freddy Krueger, jsem se už jen blaženě usmíval. Velké překvapení. ()

Bayův Pátek třináctého

Bayův Pátek třináctého

15.02.2006

Maskovaný vrah Jason Vorhees se s největší pravděpodobností dočká návratu na filmová plátna. O znovuzrození hororové ikony s hokejovou maskou se postará režisér Michael Bay a jeho produkční firma… (více)