Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Dalda

Tohle je typický pokus o využití dobře známé předlohy. Bohužel na mě moc nezapůsobil. Postavy vypadají všechny dost hranatě, což je sice uděláno záměrně, ale esteticky se mi to moc nelíbí. Často mi scény přišly z hlediska animace odbyté. Od zápletek v jednotlivých dílech jsem asi těžko mohl čekat více než pár záporáků, kteří tam stále dokola pobíhají se světelnými tyčkami. Ale souboje se světelňáky zkrátka nejsou nijak zajímavé, naopak poměrně nudné. Některé efekty, které v normálním filmu vypadaly dobře, se převedením do animované podoby zcela ztrácí. ()

klerik

1. séria. Veľa nápadov, akcie, humoru, minimum vaty. Nemôžem si pomôcť, ale brať fenomén SW vážne som nikdy nedokázal. A tak ako bola presne pre mňa Epizóda 1, je pre mňa ešte viac tento seriál. Nepotrebujem premýšľať, len sa bavím a žasnem nad všetkou tou farebnosťou a jednoduchosťou a dravosťou a zábavnosťou... a je tu konečne uveriteľný Anakin... Škoda, že v druhej sérii je väčšina zápletiek založených na tom, že opakovane uteká niektorý zo zloduchov... ()

Darneth

Ahsoka Tano forever! Start první série se dal jakž takž prěžít, postupem času s přibývajícími epizodkami se stává velice nadějným a výdělečně činným seriálem. So, this is where the fun begins! 14.10. 2014 EDIT: A konče někde na půl trati. ()

poz3n

Tohle mě baví. Mám podobnej pocit jako když sem dřív hrál Jedi Academy. Každej díl na mě působí jako ta samostatná mise a zároveň se to pojí dohromady. A je to o dost lepší než pilot Clone Wars. Jedna z mála věcí, která mi trochu vadí, je často tu zmiňovaná inteligence droidů a jejich komentáře a připomínky...1. Ambush - 80% 2. Rising Malevolence - 85% 3. Shadow of Malevolence - 85% 4. Destroy Malevolence - 80% 5. Rookies - 85% 6. Downfall of a Droid - 75% (nepochopil jsem to techno) 7. Duel of the Droids - 90%... ()

ARI50

Až moc dlouhý seriál který v některých chvílich nudí a někdy je zase dobře zpracovan ale nevím radši hraný film jenom přeci animace není ono ale jinak si seriál zasloužil pochvalu za pár faktoru. ()

ScarPoul

Pilotný film nebol žiadna sláva, ale udržal pozornosť a rozvil vesmír, ktorý mám úprimne rád. Vzťah medzi Obi-wanom a Anakinom naberá nové súvislosti a prejavy Anakinovej temnej stránky sú rovnako lepšie zmotivované. Seriál ide v tomto duchu, len je omnoho lepší. Nové planéty, nové postavy a aj tie staré známe v nových dobrodružstvách. Seriál má spád, tempo, humor a hoci sa nejedná o najlepšiu animáciu, skvelo sa k svetu Star Wars hodí. Keď celý tento ošiaľ začal mal som pozretú prvú sériu. Teraz sa k tomu vraciam s tým že to dám celé a neviem to prestať pozerať. Pre fanúšikov návyková záležitosť. Prvá séria - 100%. Druhá séria - 100%. V tretej sérií je množstvo kľúčových postavičiek a scén. Dokonca je tu výborný trojdiel o podstate Sily. Krásne prepojenie z pôvodnými filmami je stále mocnejšie a mocnejšie. 3 séria - 100% Príbehov je pár a sú rozťahané do niekoľkých častí. Všetky sledujú postupné vyvrcholenie motívov a postáv načrtnutých v tejto sérií a tiež sa stávajú predzvesťou toho, čo nás čaká a čo vyvrcholí Pomstou Sithov. Plus tu máme návrat Dartha Maula. Klonové vojny štvrtou sériu dokazujú, že sú perfektným doplnkom celej ságy. 4 séria - 100%. Veľké revelation.. Rada Jediov nie je tak high spirit ako sa môže javiť na začiatku... potvrdzuje sa tu že potláčanie prirozdených emócií nerobí dobrotu. Rozumiem Anakinovmu vnútornému rozpolteniu, ktoré dostáva po zhliadnutí nový význam pre zrod Darth Vadera v epizode III a lúčim sa s tebou Ashoka. Bola si super. 5 séria - 100% Veľa vecí zostalo nezodpovedaných. Darth Maul. Asajj Ventress..plus chýbali nejaké silnejšie náznaky a prepojenia z treťou časťou. Hoci v zmysle celého vesmíru sa jednalo o dostačujúci koniec. Yoda a jeho putovanie za podstatou a osudom celej galaxie skvelo zakončuje celý seriál, rovnako ako načrtáva Anakinovo výraznejšie odklonenie a hlavne náznaky príkazu 66. Výborný seriál, s tak výraznou mytológiou, že je svet pôvodných Star Wars o dosť bohatší. 6. séria - 100% ()

st.ranger

Mnoho nepodstatných epizod, které vyplňují děj mezi E2 a E3. Na co? Nic zajímavého v nic stejně není, animace je příšerná, hlavně běhání je komické a typické souboje meči jsou velice raritní záležitost. Debilita na zacpání úst zaslepeným fanouškům. Na druhou stranu je to v dnešní době velice vydařený seriál pro děti. Pokud to za mého mládí byli TMNT, Transformers nebo Kačeři, tak tohle je jistě rozumnou volbou. Pro fanoušky SW je to jistě povinnost, ale i tak by to mělo být bráno s rezervou, vzhledem k nepřínosnosti a značné tendenci znásilňovat děj. ()

jh666

Trochu rozporuplný seriál, který je ale povinností pro všechny fanoušky Star Wars. Ubližuje mu nevyváženost epizod. Jsou zde perfektní díly a dějové linky jako Opress a Maul, zrada Barrise, Umbarra, Citadela a hlavně Mortis (tohle by si zasloužilo hraný film), ale bohužel jsou tu přímo úděsné díly s droidy (Mercy Mission) a Jar Jarem, který je trapnější než dřív. A přitom právě Clone Wars dokázaly na Hondovy, že postava ze SW může být vtipná i bez trapnosti. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Star Wars univerzum na mě vždycky působilo strašně zajímavě, leč v rámci filmů poměrně nevyužitě. Bohatá historie, množství ras, potenciál pro desítky příběhů různých žánrů. I když mám celou ságu opravdu hodně rád, vždycky jsem chtěl i něco víc než jen klasický černobílý boj dobra proti zlu. To se mi částečně splnilo v dvojici RPG her Knights of the Old Republic (buďme upřímní, Kreia a její filozofie je to nejlepší, co tohle universum potkalo) a doufal jsem, že Klonové války budou vzhledem k seriálovému formátu celý svět rozvíjet více do hloubky. V první sérii se tomu nestalo. Nejvíce jsem se sice bál animace, ale na tu se dá po několika dílech zvyknout a navíc se díl od dílu zlepšuje (např.: otravně trhané souboje se světelnými meči jsou jen v cca první polovině série). Největší problém však vidím ve scénáři a dialozích. Jsou tu díly dobře napsané a chytlavé, ale jsou tu bohužel také epizody, které jsem měl občas i problém dokoukat. V první sérii vítězí především epizodické zápletky, které jsou však ale dost na jedno brdo a během 20 minut seriál nemá šanci proniknout více do hloubky a odvyprávět něco, co by stálo za řeč. Ve výsledku tedy některé epizody svým writingem připomínají klasické zkratkovité animáky pro děcka, co vysílá TV Nova o víkendech a to je velká škoda. Nejlepší jsou rozhodně zápletky, které se táhnou přes několik dílů a u těch bych i pro příště zůstal. Hodnocení série: 2,5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- V druhé sérii se dočkáváme citelného zlepšení a souvislejších dějových linek, které jsou tu lepší, tu slabší, ale celkově nejsou tak generické, jako v případě řady první. Epizodu s klonovým vojákem u rodiny na farmě bych dokonce označil za výbornou a rád bych viděl podobných dílů víc. Trochu mi zároveň schází nějaká větší vesmírná bitva, o kterou si tenhle animák přímo říká. Hodnocení série: 3,5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- První polovina série se opět nese na epizodické vlně plné otravných droidů a zápletek, které jsou střídavě nezáživné až nudné. U 11. dílu však jakoby nastal obrat. Seriál potemní a dostáváme várku trojdílů s poměrně zajímavými dějovými liniemi. I ty za uši tahající děsně basic (bez dvojsmyslu) dialogy jako kdyby postupně mizely. Patnáctá epizoda dokonce přináší do universa něco úplně nového a v tuhle chvíli jsem konečně pocit, že má tenhle seriál smysl i jako něco víc, než jen nouzová výplň. Okolo prstu si mě však omotal až závěrečný dvojdíl, ve kterém jsem konečně cítil tu pravou atmosféru Hvězdných válek tak, jak jsem ji vždycky měl rád. Kéž by to vydrželo. Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Problémem téhle série, ale vlastně i celého seriálu je ten, že i přes stoupající kvalitu mě některé dějové linky prostě moc nebaví a připadají mi i na tohle universum přehnané - například i ty všeobecně dobře přijímané díly s nightsisters. I přes velkou dávku fantazie mi přijde, že to jede na půl plynu a to i z toho důvodu, že celé Klonové války jsou jen dějová vata. Důležité postavy mají jakýsi plot armor a když už dojde ke konfrontaci, tak je jasné, že ve výsledku jedna ze stran z boje zdrhne. A stane se tak mnohokrát za celý seriál. Člověk z toho prostě tu osudovost nějak necítí, není v napětí a nemá strach o postavy. Nehledě na to, že já osobně z toho ani nijak zvlášť necítím tu charakteristickou atmosféru Hvězdných válek. Celková kvalita animace se ovšem stále zvyšuje - a to jak po stránce obrazové, tak i co se týče pohybů postav, což je vidět především na soubojích, které jsou s každou sérií plynulejší a ladnější. Hodnocení série: 3/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- První půlka páté série je taková klasická. Máme tu lepší epizody, máme tu horší epizody, často za hranicí infantilnosti. Tentokrát jsou všechny linky docela vyrovnaně zábavné, ale pořád tomu jakože něco chybí. A ani návrat známého rudoxichta to úplně nevytrhne. V poslední třetině se ale objevuje nenápadný twist, který rozjede doposud bezkonkurenčně nejlepší linku seriálu a dost možná i jeden z nejzajímavějších momentů celých Star Wars. A v to jsem snad ani nedoufal. Veškeré mé výtky tady víceméně odpadly (i když určitá zkratkovitost scén daná stopáží je i tady) a dostal jsem přesně to, co jsem od začátku chtěl. Atmosférickou emocionální jízdu. Hodnocení série: 4/5 --- ŠESTÁ SÉRIE --- Šestá řada mi přišla svou kvalitou nejkonzistentnější. Slabé epizody chybí úplně a i ta vatová linka s Jar Jarem byla fajn, minimálně po stránce hudební. Závěrečná třídílná cesta mistra Yody za poznáním je pro mě druhým vrcholem celého seriálu. Kdyby nebyla sedmá série prakticky za rohem, řekl bych, že i velice důstojnou tečkou za celými Klonovými válkami. Hodnocení série: 4/5 --- SEDMÁ SÉRIE --- Oj, kdo by to byl čekal, že dostaneme ještě jeden - naprosto a zcela finální run. Po skvělých trailerech jsem očekával dost. Prvních 8 dílů jsou klasické Clone Wars, kde se střídají lepší, i horší momenty, ale už tady jsem si začal všímat soustředěnějšího writingu a faktu, že tvůrci daleko více pracují s postavami a atmosférou a nehrne se všechno tak překotně kupředu. Zklamán jsem tedy zas až tak nebyl. No a pak přijde 4dílné finále jedoucí paralelně s třetí epizodou Skywalkerovic ságy a já musím říct: wow. Tahle čtveřice epizod nejenže udělala celý seriál, ale dost významně prohlubuje i samotnou Epizodu III. S Clone Wars jsem to měl těžké. Ze začátku mě to moc nebavilo, postupně se to zvedlo a dostali jsme, i přes hromadu fakt špatných dílů, řadu dost dobrých příběhů. Ale že tvůrci finále přetaví v jeden z nejlepších, nejepičtějších a nejemotivnějších momentů celého universa, v to jsem si ani snad netroufal doufat. Vizuálně, hudebně a především režijně to šlape od začátku až do konce. Naprostá spokojenost a důkaz pro věčně ubrečený fandom, že Star Wars sága s nepovedeným TRotS ještě neřekla své poslední slovo... Hodnocení série: 5/5 () (méně) (více)

M.Macho

UPDATE Clone Wars jsem nyní projel celé na jeden nádech v rámci náááročného maratonu. Ve světle seriálu, nutno dodat na začátek, pak třeba ani tak špatně nevyznívá Solo - ale kdo neviděl Clone Wars je ztracený. Ale zpátky k "Pětisté první". Na jeden zátah jsou Clone Wars perfektní výbavou pro nadšené fanoušky, kterým tvůrci dovolují vidět jejich oblíbenou techniku ve více než jednom záběru jako ve filmech. Klony zde nejsou jenom imaginární, bezejmenná masa, ale svébytné osobnosti. V ohledávání světů v Předaleké Galaxii jsou sice místa, kdy se člověk musí usmívat, protože mu nějaký konkrétní dialog přijde nanejvýš komický - ale kvalitní díly převažují. Drobné laskominy, které potěší hardcore jádro fnadomu pak představují poměrně temné linie roztažené mezi více sérií. Odhalují řadu osobních tajemství tolik zbožňovaných postav - hlavně Obi Wana i dalších a připravují půdu pro Anakinův pád do temnoty. Hra s licencí poté přeroste ve skutečně antickou tragédii. Od čtvrté série se poté přitvrzuje. V souvislosti s Mandalorianem jsou Clone Wars klíčovým aditivem Lucasova světa. ()

Kryton

Předfilm je nuda a velké fiasko Lucasova Impéria. Tento seriál je , ale opravdu povedený. Má akci, příběh a hlavně plno vedlejších postav. Ale pořád si myslím , že animace by šla líp. Ty postavy jsou hranatý a celkově vypadají hodně jak z Pokémona (evidentně cíleno na děti!). ()

baribal

jsem ted zhruba v půlce první série, ale už ted můžu říci, že jsem mile překvapen... krátké epizodky jsou zábavné, mohu říct, že i napínavé a zajímavé. oproti filmu velké zlepšení... ()

Paxxx.cz

Musím se přiznat, že radši preferuji film před tímto animákem. Ale jinak musím řict, že mě baví více, než jsem čekal. Grafika je v pohodě a některé epizody byly povedené. ()

Bakllazaan

Nic pro Star Wars fanouška. Už jen proto, že ten ví celou historii postava a tak mu musí být jasné, že se v tomto seriálu nestane žádná důležitá událost. Ke všemu ani příběh nestojí za to. Všehovšudy za první sérii jen asi 3 epizody, které se pokoušeli o nějaký zajímavý nápad.......hudební doprovod je taky peklo, když mi pustí do podkresu války Techno, tak sem myslel, že je to nějaký vtip snad! ()

mysiak

Celkom nápadité rozšírenie seriálu...ktorý ho činí kompaktnejším a zaujímavejším...a vážne pekná animácia...ale niektoré diely proste nemajú žiadnu šťavu...a akoby nepatrili ani do Star Wars ()

ArsenalEagle

Výborný seriál a hlavně výborný nápad vytvořit seriál, který detailněji zobrazuje klonové války, které jsou v Epizodě II a III jen pozadím celého konfliktu, čímž dávají mnohem komplexnější náhled na události s tím spojenými. Navíc pracuje se spoustou skvělých postav, které z filmů známe (Obi-Wan, Yoda, Mace, Maul,...) + představuje úplně nové (Ahsoka!, Satine a Bo-Katan,...). Vůbec práce s jednotlivými postavami je skvělá, přesto bych měl jednu výtku. Přestože se pohybujeme krom poslední série před Epizodou III, tak zde není vidět přerod Anakina ve Vadera, respektivě přerod tu je, ale mně chyběl jakýkoliv náznak, jakékoliv Anakinovi rozpolcení a vůbec důvod, proč by se měl přidat na temnou stranu. Z filmů to jakžtakž smysl dávalo ("seš mistr, ale nejseš mistr", Palpatinův mazlíček, ponižování od Mace), jenže ze seriálu jsem nabyl úplně opačné pocity a proto mi jeho přerod v Sitha nesedí. To je ale jedna z mála vad na kráse. Seriál celkově těží z obrovského množství postav (hlavních a vedlejších) a ze spousty událostí. Je sice pravda, že některé dějové linky jsou slabší než jiné, jmenovitě spousta lidí nadává na ty s Jar Jarem (přičemž já tohodle vola mám i celkem rád a paradoxně mi tam nejvíc vadí Padmé), droidí linky (C3PO je fakt děsnej, na druhou stranu R2 to zachraňuje a bez svýho zlatýho kámoše na něm může stát celý díl) a v neposlední řadě se vůbec nepovedla linka sester ze 7. série. Jako protiváha jsou zde ale naprosto fantastické díly s úžasnou atmosférou a vynikajícím příběhem. Finále jednotlivých sérií stojí za to. Navíc osvětlení "Order 66" a vůbec čipovou podstatu a Sidiusův plán je skvěle zpracováno. Šel jsem do Clone Wars dost skepticky, ale po hodně svižném zhlédnutí celého seriálu jsem víc než spokojený a opravdu váhám nad plným hodnocením díky již zmíněným skvělým dílům. Ale asi přeci jen uznám, že některá vata je lehce zbytečná a ony minuty mohly být využity mnohem lépe. Každopádně i když jsem si říkal, že na Rebels nekouknu, tak mě konec CW opravdu navnadil... Tak házím plný počet, protože u Rebels dávám 4, ale Clone Wars jsou prostě lepší. ()

Pirkaf

Seriál začíná velmi vlažně, téměř až nekoukatelně, nicméně má vzestupnou tendenci, zhruba od třetí série je to super.. a 7. série, to je takový bombónek pro ty, co vydrželi.. koukat i čekat na pokračování.. :) ()

kaylin

"Klonové války" jsou rozhodně nezbytné proto, aby si divák udělal představu o nějakých podrobnostech, které jsou spojené s universem "Star Wars" a jeho jednotlivými postavami. Osobně se mi nejvíce líbila chvíle, kdy se hlavní postavou stala Asajj Ventress. Najednou to z pohledu temné strany dostalo docela zajímavý nádech. Nejzajímavější je pak šestá série, kde dochází k napojení na "Epizodu III". ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)