Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

LaciLC

Konečne sa mi táto prvotriedna gangsterka dostala do rúk a bolo to niečo úžasné. Môj obľúbený režisér sa stretol s perfektnými hercami a silným príbehom a natočil jeden z najlepších gangsterských filmov vôbec. Ale osobitne musím pochváliť úchvatného Ala Pacina, ktorý je už s týmto žánrom jednoducho spojený(Krstný otec, Zjazvená tvár) a do každej svojej filmovej postavy sa vie dokonale vložiť(Michael Corleone, Tony Montana). ()

marhoul

Absolutně nerozumím tomu, proč jsem tento film viděla až včera. Jo. Asi jsem měla v roce 1993 na práci něco jiného. :) Kecám. Kdysi mi to opravdu uniklo a v novém tisíciletí jsem si několikrát řekla, že si to jednou pustím v klidu, že si na to vyhradím speciální večer a s chutí si to dám. Výsledek předčil má očekávání. Doma máme srpen ve znamení Al Pacina, jedeme jeho filmy napříč tvorbou, čili konečně došlo na majstrštyk De Palmy, který je vymazlený, dokonalý, jak zde správně poznamenal každý druhý, vedle Neuplatných, další strop tohoto žánru. Zbývá jen vyjádřit lítost, že mě film minul v kině a opět přemlouvat ředitele vesmíru, aby, když už se nic moc pořádného netočí, uváděli do velkých kin vousaté skvosty filmové kinematografie, mezi které Carlita řadím. ()

Yardak

Deset let po Scarface a šest let po Nedotknutelných natočil De Palma další výbornou mafiánku. Znovu zde úřaduje skvělý Al Pacino a překvapí Sean Penn, který je k nepoznání! Někoho možná potěší i malá rolička Viggo Mortensena. Plus se zde objeví další zajímavá přestřelka na schodech. 90 %. ()

jojinecko

4,5*/5...Pre mňa je Carlitova cesta najlepším filmom Briana De Palmu! Už tento fakt hovorí sám za seba, o kvalite nie je pochýb. Al Pacino podáva opäť jeden zo svojich štandartných (cháp skvelých) hereckých výkonov, pričom mu skvele "sekunduje" Sean Penn, ktorému to fakt sluší:) De Palma je skvelý rozprávač, dej má svoju gradáciu, posledná polhodina je priam strhujúca... A "You Are So Beautiful" je jedna z najromantickejších a zároveň najdojemnejších piesní v celej kinematografii...Skvelé!!! ()

sharky

Jednou kriminálník, navždy kriminálník! Herci jsou skvělí (začínající Penn spolehlivě přehrává slavného Pacina), režie taky, ale na tu délku je tam moc hluchých míst (což ovšem neplatí o dechberoucím finále). ()

MontyBrogan

Prepáč zlatko, už som ti raz zlomil srdce, viem. Ale tentokrát mám dobrú výhovorku, umieram. Nesú ma na nosítkach, strop predo mnou uniká spolu so životom. Ten bude len tak dlhý ako vydržím mať oči otvorené. A to mám pocit, že ma len teraz pustili z väzenia. Chcel som ostať čistý. Do ničoho sa nezapájať, len oplatiť službu priateľovi. A pozri sa kam ma dohnala táto morálka. Vidíš ten plagát? Tú gýčovú spleť farieb? Je to reklama na raj, ktorý sme mali na dosah. Choď tam v mene môjho sna. Užívaj si. Bude to krajšie ako na plagáte. Ale pominuteľnejšie! Ako život. Lúčim sa. Nechcel som. Zomrel som. Carlito ()

Roman.Ticka

Palmova režie tradičně na vysoké vypravěčské úrovni, scénář je ale hodně slabý, nesplňuje kritéria pro klasickou gangsterku, spoustu chyb nelze přehlédnout. (scéna na lodi, magor z Bronxu, krysa Pachanga) Epilog na jednoho vyřízeného gangstera je reálně akceptovatelný, ale vzhledem k žánru jako takovému, naprosto nepřijatelný. Hodně dobrý start s úvodní řečí Carlita u soudu, scénou u kulečníku, hláškami v klubu, vystřídalo dlouhé blá blá blá o návratu z hranice, odkud to není možné. Zvlášť, když příslušnost k mafii není jen práce, ale kompletní životní styl. U gangsterek mám ráda jasnou linii, jinak je to jako přehodit výhybku u vlaku, který jezdí ve vyjetých kolejích. Ke kladům filmu patří tradičně fešák AL, svůdná Penelope, feťák Dave, prostředí klubů a výběr hudby. Např. Joe Cocker - You Are So Beautiful... ()

poz3n

V přístupu k mafiánským filmům jsem již nějakou tu dobu hodně skeptický a opatrný, jelikož jsem se již nesčetněkrát spálil, často pak i u filmů režisérů, které mám jinak rád a jejich filmy též. Podobný strach se mě zmocňoval nyní. Palmovy spektákly Neuplátní a především pak Oběti války, byly pro mě velkým zážitkem, jenže slavná Zjizvená tvář, která ačkoliv jako celek nevyzněla jako špatný film, působí na mě podobným ubíjejícím dojmem, jako řada jejích podobných mafiánských sourozenců. Jaké to bylo pak překvapení, když jsem zjistil, že tenhle Al Pacino je vlastně naprostý opak tamtoho Al Pacina, a že ono to vlastně nebude tak nudné. No a závěrečná honička, v mnoha prvcích stejná jako v Neúplatných, mi potvrdila, že jednou za čas je asi šance z těch slavných gangsterských eposů vytáhnout nějaký, co přeci jenom trochu poruší tu zaběhlou nudu a povýší toto téma někam jinam, výš. 8/10 ()

Ivoshek

Carlito Brigante byl velký zvíře, kšeftoval s heroinem a dostal 30 let. Díky svému právníkovi je ale už po pěti venku a tentokrát je rozhodnutý, že už bude žít jinak. Jenže minulost si ho najde sama. Život v portorikánské čtvrti totiž není na slušné živobytí dělaný. On ale i tak sní svůj sen, že jeho cesta neskončí na newyorkském hřbitově, ale na některém z karibských ostrovů, kde bude provozovat půjčovnu aut.... Gangsterka, která (narozdíl třeba od Tarantina) není postavená na samoúčelném násilí (což neznamená, že tam není), ale i tak si film udržuje obrovské napětí. Od začátku až do konce postupně graduje až do excelentního nádražního finále. POZN.: Postava Carlitova na koksu závislého právníka Kleinfelda (Sean Penn) byla předlohou pro podobnou postavu ve hře GTA: Vice City. ()

HellFire

Uz jen zacatek, kdy vezli postreleno Al Pacina me nabudil, ale i kdyz cele to rozhodne nebylo vuebc spatne, nenadchlo me to. Nejspis nemam cit pro gangsterky. ()

Beastmaster4

Při srovnání třeba s "KMOTR", v kterém byl Al Pacino sice taky skvělý, ale jinak proti "CARLITO´S WAY" jde jenom o řídký čajíček, docházím k názoru, že takhle by měl vypadat gangsterský film. Sean Penn se svojí nezvyklou kudrnatou pokrývkou hlavy působí hodně ujetě a přesně tak jeho postava, takže perfektní volba. Klasické nepříliš profesionální přestřelky mafiánů jsou natočené taky dobře. Nemám co vytknout až na zbytečných 144 minut, ubrat tak 20 minut, nic by se nestalo. Na druhou stranu nejde o ten typ filmu, u kterého vám v každém druhém záběru bude taková minutáž lézt krkem, příběh je plynulý a režie nedrží scény dlouho na jednom místě - výjimky se najdou, ale jdou přežít :-)….Mafiánský nadprůměr! ()

Morholt

Chtělo by se říci klasická gangsterka, ale já si nemůžu pomoci a s přízviskem "klasická" nemohu souhlasit, protože to by musel být Carlito Ital. Každopádně výtečný počin Briana de Palmy o portorikánském gangsterovi, který sice chce pověsit staré řemeslo na hřebík, ale minulost každého, dřív nebo později, dožene a většina těch, co stojí na druhé straně zákona na ní dojede. Výtečný Al Pacino v jedné ze svých nejlepších rolí a pak je tu pochopitelně Sean Penn, jehož jsem s tou kudrnatou parukou nemohl vůbec poznat, ale jeho výkokon zkoksovaného právníka byl špičkový. 95% ()

Richie666

Přijde mi jen škoda, že film začíná svojí závěrečnou scénou - tady to podle mě není nutné a myslím si, že bez toho by bylo konečné vyvrcholení ještě infarktovější. ()

Pepy

Tento film mě uchvátil, nejen díky tomu, že je v hlavní roli Al Pacino, ale také díky tomu, že je to skvělá gangestrovka na úrovni. Výborně pojaté a tím i dobře natočené. Al Pacino nám tady ukázal jednu z jeho nejlepších rolí. Krásně pohodově jsem to pojal, takže na 80%. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016