Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

InJo

Na Carlitovu cestu by se nemělo moc nahlížet jako na drsnou a rozmáchlou gangsterku ala Scarface (jako jsem to při prvním sledování udělal já), ale spíše jako na hořké kriminální drama o bývalém mafiánovi, který se chce vzdát své minulosti a začít znovu. Takto načrtnutý příběh je v případě tohoto filmu vystavěn pomocí klasických témat o cti, přátelství, zradě, nebo osudové lásce. Carlito Brigante je díky bezchybnému ztvárnění Ala Pacina neuvěřitelně sympatický, ale i přesto, že je jeho zásadový a při každé příležitosti čestný (narozdíl od kolegů z branže a i některých ochránců zákona, kteří mu neustále jdou po krku) Portorikánec i po pěti letech strávených ve vězení stále profesionál každým coulem (což dokazují hlavně úžasné scény jako ta z kulečníkové herny nebo závěrečná honička na nádraží) a divák mu usilovně drží všechny palce, aby mu všechny jeho plány na poctivý život skutečně vyšly, je bohužel předem jasné, že tenhle emocionálně silný snímek podle našich přání prostě neskončí... Sean Penn tu hraje asi nejnezvyklejší roli své kariéry (kolikrát jsme ho viděli jako zfetovaného ambiciózního záprtka?) a skvělá režijní práce Briana De Palmy je zde asi nejméně okázale exhibicionistická ze všech jeho povedených filmů. Možná i proto Carlitova cesta vyznívá tak upřímně a srdečně... 90 % ()

Šakal

De Palmovi se zde podařil husarský kousek a to sice z nepříliš objevného, nebál bych se použít slova chatrného scénáře, za pomocí jeho režisérské invence a dvou hereckých es v podání Al Pacina jako Carlita Briganteho a ( téměř k nepoznání ), ale neméně fantasticky hrajícího Seana Penna v roli jeho přítele a zkorumpovaného advokáta Davida Kleinfelda " vyždímat " ze snímku MAXIMUM a výsledkem je hodně povedený ( gangsterský snímek ) o tom, jak těžké je zabouchnout dveře za svou minulostí a začít odznovu s čistým štítem. Jako třešínka na dortu Carlitova osudová dívka v podání krásné Penelope Ann Miller. De Palmův majstrštyk, který řadím po bok Scarface a v těsném závěsu za nimi " povlávají " The untouchables a Femme fatale. ()

Jordan

penelope ann má telo bohyne... a al pacino ako boh hrá... brian de palma má svoj nezameniteľný rukopis - a mne osobne veľmi vyhovuje... hlavne to, ako vie budovať napätie, sám pán hičkok by bol pyšný, dokonca by možno nenamietal, ak by sme tvrdili, že pri niektorých situáciách ide de palme ešte ďalej... carlitos way sa vyrovná najväčším gangsterským filmom (objektívne) a ja ho mám dokonca radšej, než niektoré vyššie cenené (subjektívne) ()

Anderton

Jeden z vrcholov De Palmovej tvoby a jeho posledná skutočná bomba. Na Scarface to ale nemá, Carlito má trochu uvolnenejšiu atmosféru a nepohltí takým sugestívnym spôsobom. Bolo mi vtipné horekovanie Carlita nad zmenami pomerov v mafii, podla ktorého sa za päť rokov toho vela zmenilo. Kamaráti zrádzajú kamarátov, čo akože predtým v rámci mafie takto nefungovalo? Leguizamova postava je príkladom maximálnej vytretosti, príjemná zmena oproti vykreslovaniu mafiánov ako cool machrov. ()

Frajer42

Ale jo, mě to přišlo slušné. (SPOILER Mrtvý KONEC SPOILERU) muž nám vypráví svůj životní příběh. Jak je to možné se mě neptejte. Na to odpověď vskutku neznám a pochybuji, že nějaká rozumná vůbec existuje. Pokud jste vynechali můj spoiler, tak poslední dvě věty vám asi nedávají smysl. Nadcházející zbytek už by ale měl. Každopádně příběh je to docela zajímavý, plný akčních scének vedených jedním skvělým hercem v hlavní roli. Al Pacino zřídka kdy zklame a v tomto případě rozhodně ne. Film graduje graduje graduje a závěrečné asi 20 minutové finále je opravdu úžasné. Hluchým míst tu není mnoho, takže myslím, že film 3* snese. ()

boshke

Konečně. Podobně jako nedávno u Most u přes řeku Kwai. Staré mafiánské (velko)filmy (Casino, Scarface, Goodfellas) mne dosud téměř zcela míjely, až Carlito mne chytil. A nepustil. Perfektní film, který velice originálně nesleduje životní příběh mafiánského / drogového bosse od útlého dětství v ghettu, kde začínal kradením zeleniny, přes začátky v organizovaném zločinu, stoupání v hierarchii až po nevyhnutelný pád, ale začíná až po pádu a zločineckém důchodu, kdy už si bývalý a zchudlý gangster chce akorát našetřit pár šlupek na svůj bahamský sen. Perfektní Pacino, Penn i ostatní, skvěle napsáno, skvěle natočeno. Rád si dám znovu... 100% ()

Kothy

Další skvělá pecka s Al Pacinem. Začínají se mi ty starší filmy líbit. Námět možná příliš originální není, ale provedení jo. Pomáhá tomu i dobré obsazení. Brian De Palma mě nepřestáván udivovat. Film je plný zvratů a podrazů. Carlito vůbec neví, na koho se vlastně může spolehnout a všechno se řítí do katastrofy. Povede se mu realizovat jeho plán? To uvidíte. Finále je opravdu hodně silné. "Jsem poslední Portorikánec." ()

oje

Gangsterka uzrálá jako víno s několika skutečně nezapomenutelnými dramatickými scénami a mnoha grandioznimi mafiánskými dialogy. Pojetí je v mnoha směrech originální a příběh vstřícnější, než jsme zvyklí. Protože stíny minulosti ale nejde jen tak setřást, milé vyhlídky se mísí s krví. Děj není uspěchaný, přesto ale ani vteřinu nenudí. Všechny dějové linie se bez přestání vyvíjí a dostávají neustále novou tvář. De Palma, Al Pacino i Sean Penn pro mě předvedli životní výkony. Podobným snímkem z prostředí gangsterů je Zjizvená tvář. Alternativa: Scarface, Godfather, Goodfellas, Casino. ()

Campbell

Brian De Palma umí natočit skvělé gangsterské drama a dokázal to udělat už podruhé. Ve Zjizvené tváři mi vadila občas nějaká nudná vteřina(ale jinak to byl dokonalý film). Tento se mi líbil o chloupek víc. A finální přestřelka byla též dokonalá. Nemůžu si pomoc dávám 5*. ()

Eawy

Nuž, nebol to zlý film, naozaj. No bez hviezdneho obsadenia ako bol pravdaže Al Pacino a Sean Penn, by tento film zaručene nezahviezdil. Príbeh bol od začiatku predvídateľný a to dokonca aj koniec. Po prvej polhodine som si dokonca myslela, že pôjde o gangsterský film o starom zatrpknutom chlapovi,retože prvú polhodinu som pretrpela. Zachránil tento film až zvyšok, postupne sa príbeh rozbiehal, pribúdalo akcie a podobne. Sountrack bol skvelý. Moje percentuálne hodnotenie by bolo aspoň o 10% menšie, keby som nepozerala film v originále, hlas Al Pacina má niečo do seba. Preto 85% ()

nascendi

Videl som pomerne slušný počet gangsteriek. Až toľko, že niektoré po čase nedokážem odlíšiť od iných. Od Briana de Palmu som videl väčšinou nadpriemerné až výborné filmy. Al Pacino patrí medzi mojich obľúbených hercov. Plné hodnotenie dávam zriedkavo. To sú vstupné údaje. Carlitova cesta ma zaujala svojou odlišnosťou a tým aj zapamätateľnosťou. Cítil som v nej závan gangsterských filmov, aké sa nakrúcali pred desaťročiami. Napriek dlhšej stopáži som sa pri nej nenudil. Dokonca som ochotný uvažovať, že by som ňou vystriedal niektorý film z mojej Top 100. ()

PetrPan

Opakování po dlouhých letech a řekl bych, že jsem si tuhle lyrickou gangsterku užil ještě víc. De Palma umí být kouzelníkem  a Al Pacino se pro takové role narodil, uchu českého diváka lahodí i dabing Jiřího Pragera.   Upřímnost Briganteho motivů se sice ze začátku tváří jako velký blaf,  poněvadž jeho teatrální vystoupení u soudu vypadá spíš jako typické mafiánské krokodýlí slzy, ale i to počítám byl režisérův záměr. Postupně se ale ukazuje, že to přetvářka nebyla a Brigante je opravdu na cestě se změnit. Ale co jednou Cosa Nostra uchvátí... Bavila mne i vcelku průhledná a předvídatelná postava kluzkého Kleinfelda v podání Seana Penna, jehož bych jako mnoho ostatních vůbec nepoznal.  A opět dokonale, což není žádné překvapení,  dokázal pan režisér rozehrát romantické struny s erotickým napětím, noční scéna, kde Brigante  sleduje Gail skrze dveře na řetízek nemá chybu.  Závěrečný tklivý antihappy-end  pak uzavírá další pětihvězdičkový film, kde si dvě a půl hodiny stopáže ani neuvědomíte. ()

Vitason

Po Zjizvené tváři se dal Al PAcino opět dohromady s Brianem De Palmou, aby vyprávěli další gangsterku. Tentokrát o mafiánovi, který se chce zbavit svého dosavadního života a do všeho je nechtěně zavlečen. Díky tomu je Carlito Brigante velice sympatická postava, které fandíte, i když díky úvodním titulkům víte, jak to s ním skončí. Carlitův scénář má sice sympaticky napsanou hlavní postavu a chytré dialogy o (ne)splněných snech, ale nemá takovou sílu, aby utáhl takhle dlouhou stopáž a to hlavně kvůli minimu akce. Na štěstí je tu Al Pacino a kudrnatý Sean Penn, kteří podali úžasné výkony a hlavně je tu pan režisér De Palma, který si se vším a to především s kamerou neskutečně vyhrál. Například taková závěrečná honička na nádraží je kameramanský skvost. Přesto musím dát 3*. Kdyby chtěl film pomýšlet na vyšší hodnocení tak by musel být a) kratší b) obsahovat více dramatických scén. Jsou mnohem lepší filmy zabývající se gaunery v drahých oblecích a dokonce jsou lepší gangsterky i od De Palmy. ()

Rocky62

90. léta mají prostě jedinečnou chuť, výrazný a s ničím nesrovnatelný feeling, který nadevše zbožňuji. Brian De Palma je prominentní šéfkuchař a tohle je dle mě jeho nejlepší majstrštyk, který hravě může soupeřit s legendami jako Casino, Zjizvená tvář či Kmotr. Pacino s Pennem soupeří o nejpůsobivější výkon a vítězem se nestává nikdo, protože v tomto případě jsou jejich herecké schopnosti vyrovnané. Scénář je nemilosrdný, tak, jak to má být v každé gangsterce, v některých chvílích až mistrně poetický, hlavně v té závěrečné chvíli, která mi vyráží dech. Není tu nouze o silné momenty a rovněž nechybí nekonvenční romantika, díky které má film šarm a náboj. Hodnotný snímek,v němž každý najde něco, co se mu vryje do paměti.. 95% ()

eLeR

Al sa pre takéto role narodil. Bol tu fantastický, zamilovaniahodný. Sean ten zahrá všetko ... a veľmi prirodzene. Ani neviem ako tých 144 De Palmových minút ubehlo. ()

klerik

Svižnejšie ako (aj tak skvelý) KRSTNÝ OTEC, s hrdinom, ktorý je sympatickejší ako väčšina gangstrov. Scenár síce miestami pripomenie iné filmy, ale má v sebe ozajstnú silu... ()

Chrustyn

Člověk musí dospět, aby Carlitovu cestu docenil. Není tak přímočará a "svižná"jako Zjizvená tvář ale v tom je její největší kouzlo. Skvělá gangsterka s dokonalou atmosférou, vynikajícím Pacinem a dalšími výbornými herci. Avšak poznal jsem to až napodruhé. ()

SeBig

Obsahuje spoilery: Opět otevřená huba od začátku do konce, akční a napínávé scénky tam nechyběli vynikajíci gangsterka s náplné 80. let trochu mi to připomínalo hru GTA vice city kterou jsem uplně miloval...miluju tyhle léta, miluju gangsterky a Al Pacino je můj oblíbený herec! No co prostě dodat? Snad jen že tenhle film se opravdu povedl! Sean Penn taky vynikající role opět zápletka nejen mezi mafií ale taky mezi Carlitovou přítelkyní která čeká dítě ale mrzí mě ten konec myslel jsem že to skonší dobře že se ztoho dostane a vubec jsem to teda nečekal jak ho odkrouhnou no jak píšu napínavý od začátku do konce! Pecka! Brian De Palma nezklamal už od mého nejoblíbenějšího filmu Scarface co natočil vím že tenhle režisér to umí! 5 hvězd! ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016