Komentáře uživatelů k filmu (2 011)

 • Gimli
  *

  Sled scének, které spolu někdy téměř vůbec nesouvisí nebo na sebe vůbec nenavazují. K tomu jsou v Souboji Titánů postavy, které mají pochybnou motivaci ke svým činům. Souboj Titánů je tedy chaotický road movie, v němž se sem tam někdo popere nebo zapíchne monstrum, sem tam se zcela bezdůvodně objeví postava, která zase zmizí, a pak je konec. Ani technicky není Souboj Titánů dobrý film. Měl jsem celou dobu pocit, že se dívám na celovečerní díl Xeny. PS: Co měla znamenat ta Medúza? Myslel jsem, že to mám být obluda!(11.1.2011)

 • POMO
  **

  Božskí vládcovia, obývajúci interiéry ako z lacného pornofilmu, vysielajú dve "strašidelné" postavy - stratrekovského kripla a CGI medúzu s tváričkou modelky - aby zastavili novodobého Chucka Worthington Norrisa v prekazení Krakenovej king-kongovskej večere. Ak je Leterrier naozaj fanúšikom originálu z roku 1981 a nosí ho v hlave i srdci, minimálne hlavu by si mal nechať transplantovať.(14.4.2010)

 • KevSpa
  ***

  Koukatelný blockbuster, u kterého se nesmí moc přemýšlet nad dějem a papíry šustícími dialogy, a jen se nechat bavit vizuální stránkou. Není to žádný filmový zázrak, ale rozhodně ani vyložený průšvih.(13.4.2010)

 • verbal
  ****

  Prosím tu spoustu místních podivných existencí, aby si vypláchli vlastní výkaly z úst. Mám na mysli ty, co masturbují nad originálem z roku 1981 a jedním dechem hřímají nad stupiditou, komerčností a obsazením rimejku. Já teda viděl naprosto věrnou, důstojnou a zábavnou předělávku, kde pouze Trnku nahradila WETA, zbuznělého Hamlina slizský pokrfejs z Avatara, hnusnou Andromedu ještě hnusnější Andromeda a jako bonus přibyl vynikající pan Mikels a Gin bez toniku. Takže opravdu pohoršeně vrážím svou bílou hůl do zbývajícího oka zdejších "majestátů"!!(16.7.2010)

 • Tetsuo
  **

  Epic fail.(6.4.2010)

 • Matty
  **

  Bezplatně se vám můžou přihodit i mnohem horší věci. Navíc bez bonusu v podobě Liama Neesona řvoucího „Vypusťte Krakena!“ a roztomile špatně hrající Gemmy Arterton. Skutečnost, že už i Ralph Fiennes hraje v lecjaké p……ě je stejně smutná jako snaha tvůrců kompenzovat zásadnější nedostatky (motivace postav, logika jejich chování, absence atmosféry, videoherní vyprávění) naprosto zbytečným 3D formátem. 50% Zajímavé komentáře: Adrian, Subjektiv, Psema, Mertax, Kreeki, filip.novak(14.4.2010)

 • Radyo
  ***

  Abych byl upřímný, kdybych nevěděl, že jde o remake filmu, který je nadto v tuzemsku notoricky znám, dal bych asi i 4 hvězdičky, protože mě to po poměrně slabých hodnoceních relativně mile překvapilo. Triky výborné, děj svižný, herci nepřehrávající... ale bohužel jsem se neubránil srovnání s originálem, který byl přeci jen JENOM JEDEN. I když zase o tolik lepší nebyl....(15.12.2013)

 • Isherwood
  *

  Ve třinácti bych rozbil prasátko, vybral všechny drobné a sesmolil z nich cifru na 3D projekci, ze které bych odcházel v sedmém nebi. O deset později jsem se odhodlal na studentskou akci za ‚osm pětek‘ a pláču nad výdělkem. Lepší herní adventuru na plátně nenajdete na míle daleko, blbé je, že se jedná o remake kultovní klasiky, která si rozhodně kabátek tohohle střihu nezasloužila. Leterrier si tyká s akcí, kterou slušně podtrhují Djawadiho agresivní basy, bohužel to vrší do naprosto nesmyslného a NEZAJÍMAVÉHO celku, který spoléhá na LOTR vizuál a zběsilé tempo, které věčným kladením logických otázek prostě NUDÍ! Nemít tam drsňáky Mikkelsena s Cunninghamem a krásku Arterton, nebylo by absolutně na co koukat.(27.4.2010)

 • J*A*S*M
  **

  Tupé, ale bohužel ne dostatečně na to, aby to bylo alespoň k smíchu. Několik levelů hry na motivy bájných řeckých monster, jež by se dala popsat takto "někam jdu" => "zabiju příšeru" => "získám indicii" => "jdu dál". Příšery vypadají celkem pěkně, prostředí taky (rozpočet je vidět), ale ty přesuny a rozhovory jsou k nepřežití. Perseus a spol neustále "filosofuje" nad svou božsko-lidskou podstatou, všemocný Zeus si pod sebou málem sám uřízně větev, Bubo se válí kdesi v haraburdí a Andromeda se chce pragmaticky nechat sežrat. Toť téměř vše. Worthington nemá co hrát, jeho Perseus je duševně rozpolcený puberťák, ale určitě ne hrdina, do jehož rukou bych byl ochoten svěřit svůj osud. Bohové se divně lesknou, což nevypadá vznešeně, nýbrž strašně lacině, a rozhodně nepůsobí dojmem, že jsou pány světa. Závěr už to ani neměl šanci zachránit, poslední scéna to naopak definitivně pohřbila. 45%(15.4.2010)

 • Malarkey
  ****

  Na Souboj titánů jsem se dostal díky ČSFD projekci a abych pravdu řekl, bylo mi od začátku jasné, jak to tady s filmem dopadne. Od začátku se na film šlo s blockbusterem, který bude pitomý a taky to tak dopadlo. Film sám o sobě průměrný je, což o to. Příběh nemá žádnou zásadní šťávu, jen se snaží zaujmout luxusně upravenými scénami z původního Souboje titánů. Ani to v tomto případě s tím původním srovnávat nechci. Ono to prostě nejde. Koukal jsem na to jako na samotný film a také jsem si to patřičně užil. I když jsem 3/4 filmu měl sundané brejle, protože mi přišlo naprosto zbytečné na to koukat ve 3D. Tvůrci zřejmě chtěli vydělat víc škváry, jinak to ani nevidím. Ze začátku jsem sice tvrdil, že je to bomba, ale po vesmírném začátku přišla nuda a mně bylo jasný, že tak moc akce, kolik bych si přál, a 3D projekce dovolila, nebude. I samotní rádoby odborníci to dali jasně na jevo svým hodnocením. Bylo to patrný už ze samotnýho promítání. Například dvě šílený holky se vedle nás strašně smály každý kravině, která ve filmu byla a to bylo občas fakt šíleně otravný, že byl problém to vůbec vydržet. Slečny pak svým vzezřením musely filmu hodit minimálně odpad! Tím pádem nechápu, proč na film vůbec chodili, když od začátku věděli, že bude obsahovat plno blbostí. Třeba černý Pegas na plakátech je ještě to menší zlo. Každopádně já nehledím na názory jiných, ty jsou mi naprosto u prdele. Hledím jen na názory svoje. Názor, který nebere za prvé v potaz fakt, že toto je remake, ani fakt, že ve filmu je kvanta šílených chyb, ani nebere tvůrcům za zlé to, že se na 3D projekci snažili nahrabat, co to šlo, i když pro to neudělali skoro nic. Ba ani neřeším to, že je to blockbuster a má předurčeno vydělat solidní peníz. Šel jsem na to s tím, že se chci bavit a to se také stalo. Zase tolik jsem se nesmál, aby se to dalo považovat za čistý blockbuster, do kterého rádi cpou rádoby vtipné scénky. Na druhou stranu jsem si ale užíval supr atmosféru antického Řecka a parádní muziku. Tím pádem mi je úplně jedno, že film má kolem sebe plno nedodělků, ať filmových či odborných, kteří Vás donutí na film nechodit. Já film viděl, líbil se mi, a to je asi tak celý, co o tom filmu potřebuju vědět.(13.4.2010)

 • Enšpígl
  **

  Vypadalo to, jako kdyby si partička homoušů chodících dvakrát denně do solárka řekla, že je na čase se na chvíli přestat opalovat a jít nakopat prdel bohům. Výběr herců je totiž první obrovská slabina filmu, hlavní hrdina vypadá spíš jak Cristiano Ronaldo z modrejma očima. Ona vůbec celá parta je jeden velkej úlet. Dva z nich vypadají jak kdyby ještě těsně před jejich narozením nebylo rozhodlo zda to budou holčičky a nebo kluci a podle toho nakonec vyšli na svět, další dva vypadaly jak důchodci, kteří si musí přivydělávat hraním ve filmech než jim Paroubek přidá třináctý důchod a pak tam je ještě nějaký hovado, co připomíná jiný hovado z Hvězdných válek, jen místo žlutých svítících očí, nafasovalo od Transformerů modrý svítící oči. Druhou slabinou filmu je třaslavá kamera při nekterých akčnějších scénách. Ovšem vůbec nejhorší na celým filmu je nulová snaha dostat do diváka alespoň nějakou porci emocí. Přehršle efektů naprosto nedává šanci vytvořit atmosféru tajemství a napětí. Je to všechno v duchu "koukni se diváku, jak to umíme s počítačem" a to Souboj titánů naprosto pohřbívá. Jediný co se mě líbilo byla hudba a některé záběry kamery, ale to je asi tak všechno. Vím, že film je určen k zábavě, tak jsem se svým hodnocením maximálně možně vstřícný, ale víc jak dvě hvězdy z toho prostě nedostanu. Na závěr ještě mé díky uživatelům Viktooorka, Malarkey a Spinosaurus, za doporučení jít na film ve 2D. Příplatek za 3D u tohoto filmu, jsou opravdu jen naprosto zbytečně vyhozený prašule.(20.4.2010)

 • Cervenak
  **

  Ako-tak charizmatický bad-ass Mads Mikkelsen a sem-tam obstojný kúsok akcie (najmä rande s Medusou, hoci pôvodné je stokrát napínavejšie). Zvyšok je predovšetkým scenáristické, ale aj herecké (stenajúceho Ralpha Fiennesa zastreliť a zakopať na hnojisku) a režijné peklo. V priebehu úvodnej polhodiny, ktorá mala dať hrdinom motivácie a nejako odôvodniť tú nasledujúcu akčnú smršť, ale aj počas neskorších dialógov som trpel ako zviera znásilňované zoofilom. Na debilnejší motív ako je vojna ľudí proti bohom si ani nespomínam, pretože to v základe popiera podstatu akéhokoľvek mýtu. Vedľa scenáristov tohto filmu sú aj tvorcovia Xeny ľudia, ktorí grécke báje spracovali s úctou.(15.4.2010)

 • Djkoma
  ****

  Největší problém Souboje titánů (2010) je, že se tak jmenuje:). Každý tu srovnává a nesmyslně kritizuje. Před vydáním nového filmu tady 1/10 měl rád původní film a teďka najednou 8/10 lidí vidí ten původní jako kultovní až legendární záležitost? Nový Souboj titánů i v mainstreamových vodách letních blockbusterů představuje zajímavé zpestření, které je spíše "na motivy" původního filmu, než doslovný remake. Několik symbolů tvůrci vzali, promíchali, zamotali a zjednodušili. Prošli tak špinavých deset kroků k temnotě, novému "uchopení" záporáka i slečny vypravěčky za doprovodu (skvěle) dunivé hudby a hromady často i přehnaných digitálních efektů. Takový mix je zábavný, není nadupaný jako trailery, ale ani nezklame jako 300, která neměla po trailerech, co říct. Škoda výrazného "LOTR/HP feelingu", například pohled na Olymp/Argo nebo let na Pegasovi. Celé se to chvílemi tváří zbytečně cool a ukecaně na úkor nevyrovnaného tempa, ale to se dá překousnout. Hlavní novinka je naprosto odlišně vedená příběhová linie doplněná "tváří záporáka", kde je mytologie jen malý detail a vše je precizně naroubované na šablonu klasického amerického diváka. Potěšilo mě, že nedojde na klasickou "lásku", ale tvůrci jdou vlastním směrem tématu "souboj člověka s bohem" a význam bohů v lidském životě. Nijak hluboce, ale jdou. Pointa příspěvku? Nový Souboj titánů je moderní, nabušený, temný i zábavný a funguje jako nová soběstačná verze, která nepotřebuje být nazývána remakem, ale také brzy zestárne, protože prostě není nadčasová (efekty apod.), jako její starší bratříček. Skvělý casting, dobré téma a prostředí, zručná režie a působivá hudba vás však ani na okamžik nezklamou (v kině a ve 2D!!!:)). PS(spoiler): proč Perseus neumřel? Dveře pro pokračování neberu. PPS (spoiler): ty štíři jsou nejhorší část filmu, přehnané až na půdu... PPS: Mads Mikkelsen ukázal charizma mladší verze Stephena Langa:) Více zde.(25.4.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet $125miliónovTržby USA $163,214,888Tržby Celosvetovo $493,214,993Tržby za predaj Blu-ray v USA $20,713,213 //počet predaných kusov 914,870Tržby za predaj DVD v USA $30,685,289 //počet predaných kusov 1,695,218 ║ Žiadna sláva a ani pohroma, taký klasický vývarový necelistvý blockbaster, nuž škoda, režisér Louis Leterrier je ďalší zo zahraničných režisérov ktorým Hollywood ustrihol krídla. Herci sú fajn(znesiteľný) ale do úloh nedajú ani štipku na viac, najviac viditeľný sú Gemma Arterton a Mads Mikkelsen, nikto viac, prekvapí nevyužitie alebo zlé vedenie v príbehu postavy Perseusa v podaní Sama Worthingtona(to fakt mrzí), Andromeda sa ukáže ako maximálne zbytočná postava, tu kľudne mohli v príbehu len spomenúť, nič by sa nestalo, lebo ako k nej ani k jednej postave si proste cestičku - vzťah nenájdeme. Trikovo prevažne zvládnuté, až na tie úseky scén kde príde asi pre neschopnosť lepšej kompatibility na neprehľadnú roztrasenosť obrazu. Hudba nevýrazná, akcia na pól plynu. /videl v kine 3D verziu: 60%/ (kde je 3D skoro bez patričného priestorového efektu)(2.5.2010)

 • Adrian
  **

  Porovnavat to s originalom by bolo voci remaku nefer a KO uder pod pas. Navyse, je mi sympaticke, ze si boli toho vedomi aj tvorcovia remaku a este v uvodnej tretine asi najvacsim odkazom na povodnu verziu jej zamavali (SPOILER: Snyderove sovy nebudu tento rok na platne osamotene ;) - mozno je az skoda, ze ide iba o par sekundovu zalezitost, udajne totiz bola natocena "ved-vy-viete-s-kym" jedna cela sekvencia, kde "ved-vy-viete-kto" mal aj urcite technicke zlepsovadla....snad bude aspon na DVD/BR vo vystrihnutych scenach) a potom sa film vydal vlastnou cestou, i ked najhlavnejsie body v pribehu su zachovane. Cesta je to typicka pre rychlokvasne blokbastre. To nie je kritika, len ciste konstatovanie. Pribeh tu hra druhe husle, spolu s nevyraznymi charaktermi otrepane tvori len vyplnkovu vatu pre retazenie akcnych scen v trende "rychlejsie a hlasnejsie". Su nablyskane, nacancane, ale tak nejak vacsinou bez zivota a umele. Presli cezo mna, zmysly pobavili, ovsem nic vyraznejsie nezanechali. Neeson si ulohou Zeusa zase zabezpecil najom dopredu, Mikkelsen vyzera ako by si odskocil z natacania Valhalla Rising a Fiennes pre zmenu z Potterovskej maskerne. Worthington je fajn, ale zacinam mat podozrenie, ze vyrazovo sa hybe iba medzi troma-styrmi hereckymi polohami (nevadi). Na jedno pozretie neskodne, ovsem trvalka tu nehrozi. [po londynskej premiere]. UPDATE: Spatne, par tyzdnov po pozreti musim ist este nizsie. Ten film zo mna uplne za par tyzdnov vyprchal.(30.3.2010)

 • Radek99
  *

  Remake kdysi tak populárního Davisova snímku z roku 1981 jasně poukázal na slabiny hollywoodských blockbusterů - absence hlubší myšlenky a jakéhokoliv přesahu dělá z podobných filmů při možnostech současné 3D grafiky jen vizuálně efektnější počítačové střílečky. Béčkové střílečky...(27.12.2011)

 • DaViD´82
  *

  Spíše než o remake původního Souboje titánů jde o těžce nezdařilý pokus o adaptaci počítačové rubačky Titan Quest. PS: O mnohém vypovídá již to, že o jediný (jediný!) světlý moment se postará až nejslabší článek originálu (ano, sovička).(13.4.2010)

 • Superpero
  ***

  Vemte seriál Herkules s Kevinem Sorbem a nacpěte do něj lepší herce a efekty a máte tenhle film. Je to takový moc urychlený. Jsou tam megahustý příšery a výborní herci, ale prostě jsem furt měl pocit, že se z toho dá vyždímat víc. Třeba ten hustej džin, co se k nim přidal, v podstatě nic nepředved. Nebo kraken se jen vynoří a čau. Kdyby ten film trval déle a dalo se víc prostoru postavám (a příšerám), tak by to bylo mnohem lepší. Nejlepší z celýho filmu byl určitě Mads Mikkelsen, fakt parádní tvrďák. Nemůžu říct, že by se mi tam něco nelíbilo, ale toho co se mi tam líbilo bych prostě chtěl mnohem víc.(18.4.2010)

 • Shadwell
  ***

  Agresivní vnitrodruhové chování, newspeakem přeoznačené za generační výměnu, je charakteristické pro každý druh. Známe ovšem i mezidruhovou agresivitu: Titáni stvořili bohy a bohové proti nim povstali. Bohové stvořili člověka a člověk se jim vzepřel. Lidé stvořili cyborgy a cyborgové je smetli. Ať v roli Persea, Jakea z Avatara nebo Marcuse z T4, pokaždé je Worthington na hraně mezi mocnými a jejich vlastními syny, kteří chtějí ukončit jejich vládu. Pravda, z polovičatosti a šlendriánství titánského tažení napříč scenáristicky a polyteisticky roztříštěným světem mráz po těle hrůzou běží, nelze ovšem pominout zábavně vydařené RPG elementy: práce s předměty v inventáři, přezbrojování, výměna starého štítu za nový z padlého škorpiona, nízké vlastnosti postavy blokující nasazení legendárního meče ukovaného na Olympu, přemluv či obelsti převozníka, rozšiřování party o hraničáře a džina atp.(8.8.2010)

 • hirnlego
  ***

  Dvě slova: Mads Mikkelsen. Jakkoli je remake Souboje titánů hloupý (scénář je vážně neskutečná slátanina i na "dnešní mainstream" poměry + zase tam cpou zbytečný děvky), mdlý, nezáživný a trapný (krom velmi potěšujícího "Co to je? - To je jedno, nech to být."), tenhle charismatický dánský kanec mu dodal alespoň tolik šťávy, aby Worthington nebyl hlasitě nazýván nudným kokotem ještě v samotném průběhu promítání. Nestydím se za to, že třetí hvězdu dávám jen díky sprostému chtíči, stydím se za to, že se v dnešní době musí většina hollywoodských filmů točit právě tímto pseudocool stylem.(14.4.2010)

 • TheMaker
  odpad!

  Hrozná sračka. Nemohl jsem to ani dokoukat. Stačila mi první půlhodinka. Snad někdy příště . . .(6.5.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 76 101