Soukromé pasti

Česko, (2008–2011)

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová (více)

Série(2) / Epizody(16)

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se to neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění – než si s něčím poradíme, je to jinak. (TV Nova)

Hromino

Jeden z mála povedených seriálů TV Nova, který vypraví docela poutavé historky ze života, některé trochu kruté... holt, život není jahoda. ()

petaspur

V životě člověka může nastat chvíle zatmění mozku, při které něco zvláštního udělá, něco nepříliš vhodného řekne nebo něco špatně vyhodnotí a jeho život se ocitne tam, kde ho jeho majitel rozhodně nechce mít. Často pak přemýšlí, kde se stala chyba, obviňuje nespravedlnost světa kolem sebe, ale pomalu mu dochází, že se chytil do pasti, kterou si sám nechtěně nastražil. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// Na výsledné hodnocení si počkám, teď k jednotlivím dílům/// Příběh první: (**) Žádná sláva se nekoná, docela podprůměrné. Zpracování mě moc nezaujalo. Líbilo se mi jedině jak to natřela těm frantíkům při pohovoru. A to je docela málo, navíc Tatiana Vilhelmová není moje krevní skupina. Snad jen Lukáš Vaculík se mi líbil. Příběh druhý: (****) Zpracování stejné, ale příběh zajímavý. Film si vystačil se třemi herci, doplněný o malou roli Zuzany Bydžovské a úžasného Bohumila Klepla. Jiřímu Langmaierovi ta role úžasně sedla a poprvé jsem viděl Sandru Novákovou. Po celou dobu mírný naprůměr, ale závěr pěkně vygradoval. To bylo napětí. Jsem rád že to neutli...Příběh třetí: (***) Bohužel jsem neviděl celé. Nahrával jsem z digitálu a ten se hodně trhal. Přesto můžu zmínit dobrou hudbu, kvalitní herecké výkony a rozhodně zajímavý námět. Jestli to někdo máte, sem s tím. Příběh čtvrtý: (*****)Parádní podívaná. Je to vtipné, zábavné a zaroveň dojemné. Neskutečný konec a vyborní herci. Především zaujme Tereza Voříšková, ale i ostatní byly super (Hanák vs. Budař). Úžasně jsem se bavil. Příběh pátý: (*)Nezáživné a nepříjemné sociální téma, které je nepříjemné jak zažít, tak se i na něj dívat. Nenudil jsem se, ale nezaujalo mě to a spíše mě to otrávilo. Navíc herci nejsou moje krevní skupina. Příběh šestý: (**) Vážný příběh, který je jen mírně úsměvný. Líbil se mi Roman Zach a Zuzana Kajnarová. A taky to dobře končí, jinak mě to ale moc nezaujalo, ukázky slibovaly víc. Příběh sedmý: (**) Tohle je trošičku smutný a mnohem víc nechutný. Miroslav Etzler se v tom pěkně vyžíval, ale to je taky jediný co zaujme, protože v takové poloze ho neznám. Jo ještě potěší Filip Tomsa. Jinam ovšem začínám mít dojem že příběhy ze Soukromích pastí jsou hodně depresivní a to od TV pořadu, filmu, seriálu nepotřebuji, chci se oderagovat a bavit. Příběh osmý: (***)Téma, které vidět nepotřebuji (o ukradnuté spermii) mě nakonec celkem zaujalo. Hlavně díky proměně vztahu ústřední dvojice. Tohle je takový neurážející průměr. Příběh devátý: (*) :-( hmm to už skončilo? Vždyť to bylo o ničem. Sice mě to neurazilo ani neznechutilo ani nenudilo jako některé jiné příběhy, ale bylo to takové nijaké. Nevýrazné herecké obsazení a nijak výrazný nebo poutavý děj. Ztráta času, měl jsem chuť to vypnout. Příběh desátý: (****) Konečně zase jednou dobrá část. Ze začátku je to usměvný a napínavý. Pozdeji, když se má něco dít se nevý kudy kam. Tak to ale asi má působit. Taky bych se nevěděl honem rozhodou a zvažoval jak se zachovat. Doteď 3* ale za půvabnou Táňu Pauhofovou dám 4*, která je vedle Terezy Voříškové tím jediným důvodem proč se na tyhle příběhy dívat. Příběh jedenáctý: (***) Nejdříve příběh nezajímavý, potom milý, zajímavý a ke konci hodně dojemný. Slušně zahrané. Tohle byla kvalitní část. Příběh dvanáctý: (***)Dobrý příběh s velmi kvalitními herci. Dobře zahrané a s dobrým koncem. Jen Tereza Brodská byla zase ve stejné poloze (tak jako v Ulici) a Michal dlouhý byl nemastný neslaný. Zahrála si tu i Kristýna Leichtová. Skoro jsem uvažoval o 4*. Celkové shrnutí: (**): Věřím tomu, že každý si zde najde přibližně 3-4 příběhy, které ho velmi osloví a nebo je nějakým zbůsobem dokáže ocenit. Bohužel člověk do jednotlivých příběhů nevidí a proto je velmi težké vybrat právě ten dobrý aniž by jste nemuseli koukat na ty průměrné nebo zcela špatné. Hlavní důvod proč jsem se začal díval bylo kvůli hercům. Těch je tu opravdu hodně. Bohužel jednotlivé části jsou hodně nevyvážené (obsazením), a tak někdy budete chrochtat blahem že vydíte své oblíbence a jindy vás to už odradí kvůli hercům které zrovna nemusíte. A proto obsazení nedám za plný počet. A celkový dojem: Ztráta času. Jak jsem řekl, je težké vybrat ty dobré příběhy a vidět je všechny znamená ztrávit nad tím spoustu času a za to to nestojí./// Celkem 40%/// () (méně) (více)

Adam Bernau

Viděl jsem jen Něžného vetřelce (vtipný název: diverzní organismus v břiše) a stačilo. Dvě a půl hvězdičky. Příručková modeláž dilematické situace, na přebalu uvedená slovy "mateřství je krásné, ale svoboda taky". Jakže? Volí snad hrdinka, jak strávit dovolenou? Nehledě k tomu, že jsem neobjevil, v čem má být ta svoboda. Ve "vysněné práci" spočívající v obětování všeho v zájmu prodeje nějakého lhostejného zboží? Samotná modeláž není špatná: solidně napsaná hlavní postava, T. Vilhelmovou skvěle a charakterně zahraná. Také je dobré si uvědomit, že nesledujeme jakoukoli ženu v této situaci, ale právě jen ženu, pro niž je to dilema. Překvapivě působivý závěr - opět díky Vilhelmové. ()

Snorlax

Tento projekt televize Nova si zaslouží uznání. Nevěřila bych, že tv, díky které jsem pochopila, proč se říká televizní kanál, dokáže nabídnout svým divákům něco takového. Nejen, že jsem nepředpokládala, že na to má kapacity, ale řekla bych, že bude mít i strach svému diváctvu zvyklému na estrádní pseudozábavu nabídnout takové filmy. Projekt má sice mírně rozkolísanou úroveň, ale převážná většina patří k špičce české televizní tvorby. Pravda, ono mezi těmi pouty, zahradami, nemocnicemi a bůhví čím ještě, není pražádný problém vyniknout. Ale tady hrají herci, hrají podle scénáře a režíruje je režisér. Už jsem si pomalu odvykla od těchto základních atributů. Proto mi možná Soukromé pasti tak vyráží dech, protože jsou to výborné televizní inscenace! ()

kingik odpad!

Novu bych nepochválil, ani kdyby mě lámali v kole. Tohle je největší ultrastupid seriál, co jsem kdy viděl. A nejlepší je, jak to Nova chválí, jaké to získalo po světě ceny. Jaké ceny? Zvratek roku? To by tomu odpovídalo nejlíp. 0% ()

IQ Tiqe

Hodnotit takovéhle série nezávislých příběhů je vždy zavádějící. Těžko budu posuzovat celek, ale obvykle se najde něco, co zaujme, třeba hned první příběh s Táňou Vilhelmovou, pak mě zaujel ten se Sandrou Novákovou, dál jsem to už příliš nesledoval. ()

AppleCore

Já nevim, prostě ne. Ať už v čechách vznikne cokoli tak to vždycky dopadne špatně. Začínam si myslet, že jsme prokletá země. Nebylo to tak děsný jako novej krimi seriál "CSI Anděl", ale pořád to zkrátka neni vono, pořád tomu chybí něco, co tvůrci nedokážou najít a díky tomu se dostali do svojí vlastní "soukromé pasti". Škoda. ()

AllShallFall

Seriál, který má něco do sebe. Příběhy, které mluví za mnoho lídí, kteří něco podobného prožili. To je na výbornou. Bohužel je to však mizerně a lacině zahrané. Česká herecká scéna, jde dle mého názoru do sraček. A na takto plně neprofesionálních seriálech se to projevuje. Jinak věřím, že by z toho mohl být solidní seriál. ()

Mariin

Hodnotím jediný díl, který jsem viděl: Něžný vetřelec od Lenky Wimmerové. Naprosto přesvědčivě zahrané, vše velmi realistické, jako by divák byl přímo u toho. O nevěře, kariéře a potratu. Bohužel, opět typicky česky bezvýchodné. Totálně začarovaný kruh, pokud člověk nerespektuje vyšší autoritu a sám sebe staví na místo nejvyšší. Wimmerová (ať již vědomě či nevědomě prostě ukázala jeden z mnoha tisíců a tisíců podobných případů, které dnes člověk vidí kolem sebe) dokumentovala, že člověk bez Boha sám sebe lapí do pasti - z níž není úniku jinak než dalšími a dalšími hříchy, mnohem těžšími - v tomto případě zabitím dítěte, potratem. Bezvýchodnost a beznaděj, tak jako u 99% českých filmů, ovšem na konci ZůSTÁVÁ. - - - Filmařským řemeslem na 5 hvězdiček, pointou 0: průměr je 3*. ---- --- Dodatek 13.8.2010: Shlédl jsem další díly, neboť nastavují celkem dobře zrcadlo současnému demoliberálnímu marasmu, v němž si každý dělá co chce. Hodnocení: Ukradená spermie 2*., Riskantní intervierw 3*, Fajn brigáda 3*, Jiná láska 4*, Tatínkova holčička 2*. ()

Campbell

VSkutku průměrný seriál, ale dalo se to protože Nova ze sebe vydala maximum. Seriál je herecky poměrně dobře zvládnutý, scénaristicky celkem vykleštěný, a že je to ze života? No možné je vše. 1). Něžný vetřelec70%, 2) fajn brigáda50%,3) Jiná láska30%, 4)DNA jako důkaz10%, 5)Láska v moll20%,6)Malý terorista80%, 7)Tatínkova holčička60%,8)Smím prosit o lásku20%,9)Tři do páru40%,10)Riskantní Interview70%,11)exmanželkou snadno a rychle50%. ()

WANDRWALL

Seriál pro ženy, a pro muže, co mají ženské vidění současného života. Tedy pardon, už je stár deset let! Takže současný byl před deseti lety. ()

Marthos

V rámci současné seriálové produkce nesporně výjimečný cyklus, odhalující stále ještě nevyužitý scénáristický potenciál jednotlivých tvůrců. Kaleidoskop osobních monodramat, přinášejících očekávatelnou diskusi ve vnímání současné české společnosti, je především vynikající studnicí lidských charakterů. Jen minimálně lze v českých seriálech vnímat blízkou sounáležitost rozehrané situace a nebanální uchopení postav, s nimiž je divák chtě nechtě konfrontován. Svého vrcholu tu dosahují bezezbytku také mnohé herecké výkony, ať už v ženských (Brodská, Balzerová, Žilková, Studénková, Kostková, Vilhelmová, Geislerová, Vášáryová, Cibulková, Chýlková, Issová a další) či mužských (Vaculík, Bartoška, Dlouhý, Langmajer, Hádek, Daniel, Budař, Etzler, Kratina, Navrátil a další) partech. Soukromé pasti jsou mimo své výrazné kvality jakýmsi vykoupením z hříchů nekonečných seriálových šuntů, pro něž je TV Nova společným jmenovatelem. Zdá se, že i mezi hnojem existuje malá šance na úspěch. ()

Arsenal83

Seriál rieši silné spoločenské témy: Potrat, prostitúcia, teplá lobby, dna testy, eutanázia, pedofília, alkoholizmus, vraždy... No to spracovanie v celkovom náhľade dosť lavíruje, isté časti sú veľmi silné, potom to následne spadne do šedivého priemeru až podpriemeru. Neprofesionálnym v rámci spracovania bolo opakovanie myšlienok hercami hovoriacich do kamery, to ma iritovalo. Inak na naše pomery dobrý projekt, ktorý by sa pri opakovanom pokuse mohol značne vylepšiť. ()

marhoul

Cyklus se velmi zdařil, soudě i dle bouřlivých diskuzí probíhajících jak na netu, tak v běžném životě. Miroslav Etzler v díle "Tatínkova holčička" mi byl ještě o ždibec odpornější než stokrát prokletý vážený pan Alois Švehlík v Tv filmu Hadí tanec (kde týrá Chýlkovou). A to je co říct. :-) ()

triatlet

1.díl (30%) Něžný vetřelec : herecké obsazení výborné; Šafránková hravě přehrála Tatianu, která měla největší prostor. Celkově zbytečné, rozvláčné; takových příběhů už bylo (i s Tatianou). Devětapadesát minut uvažování o jednom rozhodnutí během jednoho týdne a v závěrečné minutě "Po roce...". Tak to je fakt klišé. 2. díl (100%): Fajn brigáda. Podobně jako "Tatínkova holčička" taky drsnější téma. Výborný scénář Lenky Wimmerové. Skvělá Sandra Nováková. Role jí sedla, perfektně zahrála. Na rozdíl od "DNA jako důkaz" jsem tady věřil závěrečnému setkání hlavní hrdinky s otcem svého vyvoleného. 3. díl (30%) : Jiná láska: Zase dobrá ústřední herecká trojice. Ale souhlasím s AngelAngie - nemožný scénář: školní prostředí, děti mezi hádajícími se rodiči, v závěru mi Stivínové bylo celkem líto: manžel (Rašilov) jí nadává za milenku (Norisová), milenka za manžela a ona kouká po další ženský... Tak to teda ne. Nova se snaží, ale gól z toho zatím není. Přitom scénáristka Petra Ušelová (Pusinky) psala o tématu sobě vlastním. 4.díl (20%): DNA jako důkaz: Tak to nebyla past, to byl přímo labyrint. Jeden otec (který nechtěl mít děti), dvě matky a tři právníci. Výsledek: Viktor (Budař) bude vychovávat svého bratra v domnění, že je to jeho syn... Za všechno může zahradník (Hanák). Zatím nejslabší díl; i herecky. 5.díl: (70%): Láska v moll: Ústřední trojice opět v pasti. Spisovatel Jan (Bartoška, většinou s cigaretou) mezi třemi osudovými postavami - redaktorkou (Cibulková), lékařkou (Vašáryová - slova Jana :"Tvůj slovenský akcent je sexy." ) a Smrtí. Scénáristka Milena Holcová (http://www.milenaholcova.cz/) zmiňuje, že když o eutanazii může točit Alejandro Amenabar, tak proč ne Dan Wlodarczyk. U filmu HLAS MOŘE od Amenabara jsem ale na rozdíl od Lásky v moll chvílemi ani nedýchal... Pěkné scény s lavorem; ta první končí zbytečně moc brzy v posteli s nadbytečnou veverkou. A blýskání ve chvíli, kdy Marie najde Jana po mrtvici, to bylo taky zbytečné. Osobně je pro mě zatím těžké zvyknout si na Nově na vnitřní monology postav, možná raději zkusím nějakou povídku od Holcové, která napsala scénář ještě k dílu Rozhovor, přečíst. 6. díl: Malý terorista (70%): Zatím nejlepší scénář, prolínání dvou příběhů - spolužáky šikanovaný školák doma terorizuje macechu za pomocí vychovatelky. Vtipné dialogy, herecky opět velmi dobře vybraná skupina aktérů. 7. díl: Tatínkova holčička (90%). Děsný, hrozný, silný příběh. Téma zneužívání paralelně řeší i v nových dílech Nemocnice na kraji města, ale tam scénu zneužívané dívky zastíní další "košatý" děj. Už jen kvůli tomuto dílu mělo cenu, aby Nova projekt Soukromých pastí natočila. Zpověď Veroniky (Berenika Kohoutová) byla jinačí než předešlé pohledy do kamery, takže mě v závěru ani nepřekvapily psycholožky. Ale překvapila mě matka (Vanda Hybnerová)... Scénář:Petra Ušelová, hudba: Michal Pavlíček. 8. díl: Ukradená spermie (30%). Pokud chtěli scénáristi Irena Obermannová s Milanem Cieslarem natočit parodii, pak se jim to povedlo. Slovy jednotlivých hrdinů: "To je šílený!" (A. Polívková), "Cítím se jako oběť laboratorního násilí." (M. Daniel), "To je absurdní.". Na rozdíl od Fajn brigády a Tatínkovy holčičky k pousmání. Herecky velmi dobré, ale že by ze života? 9. díl: Smím prosit o lásku. (20%) Scénář: Lenka Wimmerová. Legrační. Taneční scéna příliš okatě podobná Popelce. Studénková zahrála dobře. Celkově nudnější. 10. díl: Tři do páru. (80%) Režie: Dan Wlodarczyk. Hvězdné trio hereček. Ivana Chýlková poprvé v roli babičky zase střihla jednu ze svých metamorfoz, Martha Issová se dobře vžila do role maminy a nakonec v jejím vzkazu pro odcházejícího manžela byla celkem pěkná pointa: "Příště nerozhoduj sám, nech za sebe rozhodovat jiné." Táně Pauhofové role redaktorky neskutečně sekla:-) A Budař zahrál správně bloudícím dodatkové číslo. Vzkazy přes kameru byly oživením, ale v životě by jich bylo přece jen nějak moc... 11. díl: Riskantní interwiev. (80%) Zase vynikající trio hereček - Balzerová - Žilková - Švormová. Pěkný scénář Mileny Holcové. 12.díl: Exmanželkou snadno a rychle (70%). Na rozdíl od předchozích dílů téma zpracováno optističtěji úsměvněji. () (méně) (více)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny