Alcatraz

• USA Alcatraz
Akční / Mysteriózní / Thriller
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt (více)

Epizody(13)

21. března 1963 byl Alcatraz oficiálně uzavřen a všichni vězni byli odvezeni z ostrova. Tak alespoň zněla oficiální zpráva. Ve skutečnosti 302 vězňů zmizelo ze svých cel beze stopy, jako by se vypařili a dodnes o nich nikdo neslyšel. Vzhledem k tomu, že se pohřešovala banda hrdlořezů, nikdo se jejich zmizením nepotřeboval moc zabývat a vše bylo zameteno pod koberec jako jedna z mnoha nevysvětlitelných událostí. Celá věc upadla v zapomnění, až do chvíle, než o několik desítek let později, v dnešním San Francisku, jeden z vězňů nezačal zabíjet lidi. A vypadá tak jako by nezestárl ani o den. (3DD!3)

Loooki

Cold Case meets 4400. V tejto verzii dosť nudné. Dostala ma však hlavná hrdinka a preto som to dopozeral do konca jeho I.(tipujem poslednej)série. ()

Ydrosten

Zmatené , nezáživné , nic se nevysvětluje , nikdo se ničemu nesnaží přít na kloub , hlavním aktérům zřejmě nevadí že se zločinci " jen tak " vrací z minulosti. Po 7 dílech sem to vzdal a klidně ať to má i 8 sérií - já na to koukat nebudu. Stejně se to akorát zamotávalo a nerozmotá to ani Kolombo s Fletcherovou dohromady. Nehodnotím , protože není co hodnotit ( na odpad to není , a jakýkoliv počet hvězdiček by nemohl vyjádřit mé pocity ) ()

MickeyStuma

TV seriál svým pojetím zpočátku vypadá na zajímavý mysteriozní počin, ale bohužel, později se stále více a více utápí ve vlastní stereotypní šťávě. Každý další díl zkrátka předvádí pouze to, co už bylo minule a předminule a v podstatě nepřináší nic nového. A právě to je důvodem, proč se nakonec celkově stal nezajímavým, nudným a bez nápadu. Na to, jak slušný rozjezd to má, se opět jedná o promarněnou šanci. Není divu, že to skončilo u první série. ()

bacon

Fascinujúca myšlienka a námet. Nič konvenčné a tuctové. Alcatraz ako taký ma vždy fascinoval a keď ho vsadili do mysteriózneho seriálu, hm, chytili ma. Pri tom potenciály je trochu škoda, že to viac negradovali a nešpikovali do vyšších otáčok. Informácie síce "chodili" v pravý čas, no čakal som viac. Škoda ukončenia natáčania, mohli z toho viac vytĺcť ()

KOOHA

Po dvou dílech zatím sračka. Postavy nevýrazné, nesmyslně dlouhé natažené vyprávění, které má za úkol jediné a to vás držet až do konce serie. Příběhy vykonstruované, nikam nevedoucí a vlastní dopadení těch vězňů...no nic proti, ale vybavení a jakási náhoda nebo chytrost té žabice je vskutku do nebe volající. Je to celé vo hovně. Promiň Džej Džeji, ale podruhé ti to nesežeru. Lost byl skvělej, udělej buď scifi anebo pořádnej "reálnej" příběh a ne něco mezí tím. PS. Plně souhlasím s mcb ()

Naki

Alcatraz........vykrádačka Fringe?! Ale ne, počkat. To Abramsovi už nejspíš došly nápady.. I přes obrovský potenciál, který v Alcatrazu vidím, se až nezdravě podobá dřívějším JJovým projektům. Aby na to nakonec nedoplatil. ()

ICE-GRADLO

Prijemne prekvapeni, Neilla jsem zatim v zadnem serialu nevidel, tak jsem si rekl co mu jebe jebe, ale pak koukam, ze se v serialech objevuje celkem pravidelne. Pokud se bude kazdou epizodu takhle trosku ukrajovat z tajemstvi, tak by to mohlo byt fajn. Jenom se trochu bojim, jestli se pojede v kriminalnim zanru, ze se mi ty pribehy a chytani jednoho bad-guy za epizodu casem zevsedni. ║ No i ve ctvrtem dile se jelo podle stejne predlohy, takze skok hned na konec epky nebyla spatna volba :D To krimi me omrzelo docela rychle :P Budu praktikovat i priste... ()

Stíba

Výborný seriál, který mě od začátku vtáhl a upoutal mě v každém ze třinácti dílů. Zručné propojení flashbacků a současnosti vytváří dva paralelní příběhy, a ačkoliv se všechny díly dají uchopit samostatně a k pochopení většiny věcí není zapotřebí znát návaznosti, v pozadí se v celém průběhu seriálu ukrývá několik zajímavých otázek na jejichž zodpovězení divák čeká až do úplného konce. Akce s příběhem je vyvážená a postavy, pro mě pak zejména ředitel věznice, si mě také dokázali získat. Názory, že vykrádá některé seriály jako třeba Lost mi přijdou zcestné, Alcatraz má svoji osobitost a spoustu prvků, na které jsem v jiném seriálu nenarazil a i to ho dělá vyjímečným. ()

tomik99

Pilotní díl znovu navnadil, ale stejně jako u Terra Novy přišlo hned v dalších dílech peklo. Každý díl se soustředí na jednoho vězně, který se vrací a dělá ve světě neplechu. To znamená, že se jedná prakticky o kriminálku a každý díl je o tom samém a hlavnímu se ději se nikdo nevěnuje. A to to, prosím, měl být sci-fi seriál. Takže vlastně celou sérii sledujete, jak se na začátku dílu objeví vězeň z Alcatrazu, který buď někoho zabije, nebo něco odpálí, FBI tým po něm pátrá a pak ho na konci epizody chytí, nebo zabijí. To je vše. Nic víc seriál nenabízí. Trošku je zde nastíněna mytologie seriálu, ale té je věnována úplně minimální pozornost. U mě se jedná o další seriálové zklamání. Do Alcatrazu jsem vkládal větší naději, ale bohužel mě zklamal. Vůbec se nedivím, že se to nelíbilo i ostatním a seriál nakonec nedostal další řadu. ()

myxomatoza

Asi dobře, že to utnuli, než by se z toho stalo druhý Lost. Tam mě první série taky bavila, ale pak to šlo do kopru, tady s tim všelijakym tajemnem a mystery, huu, no.. nebo taky ne. Díly vystavěné na životních příbězích trestanců byly moc fajn, spolu s tím i vykreslená psychika postav, ačkoli někdy trochu postavená na hlavu. Každopádně Sam Neill byl dost badass, ačkoli to občas vypadalo, že neví, co chce. Ani Sarah Jones nebyla zklamáním. Nejlepší epizody: 1, 2, 6, 7, 11 ()

AspireHD

Jelikož jsem byl velkým fanouškem seriálu Lost až do 5. série, jelikož 6. uplně pohořela, tak jsem nemohl odolat a pustil jsem si první 4 díly Alcatrazu. Pokud si pamatujete Lost dobře, tak poznáte různé aspekty, jako třeba podobná hudba, podobně zpracované flashbacky postav jednotlivých dílů a hlavně spoustu tajemností, které zatim nejsou žádným způsobem vysvětleni. Tudíž se dokonce začínám bát, abych nemusel čekat další 4 série než se dozvim, kdo posílá vězně do současnosti nebo jak je tam vlastně posílaj. Každopádně mě zaujala povaha Sama Neilla, který to podle mě hraje velice dobře. Zřejmě asi ani nedokážu popsat jeho povahu, jelikož zatim není tolik dílů, sám jsem ani nechtěl komentovat dokud neskončí série, ale neudržel jsem se. Samotného mě uplně fascinuje, když Neill řekne něco tajemného či složitějšího, chvíli kouká jinam a pak následně koukne na osobu se kterou mluví. Další podobná věc s Lost je nečekaně bunkr, tentokrát je v podobě, že je to základna pod Alcatrazem a další bunkr je kdesi v lese, kde je v podzemí vytvořená moderní replika Alcatrazu, kde Neill bez vědomí svých spolupracovníků zavírá veškeré vězně, které chytnou. Ale když pominu ty podobnosti s Lost, tak mě seriál celkem chytl, jelikož se zde nebojí žádného mordování lidí, kdy si sniper vezme starou Winchestrovku a bez slitování postřílí pár lidí na pouti. Jelikož cítím menší nechuť ke kriminálkám, jako je "Kriminálka Miami", tak tohle je pro mě jako stvořené. Sice nijak složitě neřeší vraždy nebo loupeže a vězně vždy hravě chytí, ale mně to prostě stačí. Hodnotim po zhlédnutí prvních 6 dílů. ()

Idahou

Vždy se tam tak nějak bliskne dobrý nápad, dobrý scénář, ale provedení to okamžitě zabíjí. Režie dost selhala, seriál nemá vůbec atmosféru a v celé první sérii se našli asi tak tři, nebo čtyři postavy, které hráli aspoň trochu věrohodně. Působí to spíš jako pokus o webseriál a leckterý jiný má daleko lepší atmosféru a úroveň ()

Anschutz

Ačkoli mám ráda sci-fi seriály a jsem za každý takový ráda a ačkoli je Sam Neill jeden z mých nejoblíbenějších herců, tak tady to prostě asi nevyšlo...hodnoceno po prvním dílu - přijde mi to zbytečně komplikované a překombinované - njn, Lost se prostě nezapřou...dám tomu ještě šanci, ale zatím to nevidím moc růžově... ()

netWoor

No nevím ... takový ... odfláknutý. Velmi pomalý rozjezd seriálové zápletky (vlastně na počátku ani nepoznáte, že jednotlivé případy spolu takňák souvisí), naopak velmi rychlé vyřešení každodílového případu (v podstatě, vrah se zjeví ... šmrdly šmrdly (5 min) ... a už ho mají (čím pozdější díl, tím rychleji, neboť čím pozdější díl, tím víc jakoby mysterióóózna, které zabírá vysílací čas). Když se tak zamyslím, nakonec vlastně nejlepší části jsou ty retrospektivní ze samotného vězení, bo říďa je dobrej úchylák. Ale dokoukal jsem ... ()

Franc1s

Zajímavej námět, slušnej pilot, pak sice pár dílů jako by se opakovalo, ale finále to zlepšilo. Komiksák mě bavil, Hauser mě nijak nezaujmul, i když si hrál na tvrďáka a tak policajtka to samé. Nejlepší postavy samotní vězni a jejich ruznorudé příběhy a úchylky. A samozřejmě ředitel věznice, kterej měl něco pod zámkem a hrál si na svým písečku co on potřeboval. Zajímavej konec,tak bych byl i rád za další serii. 7/10 ()

Likan7

Nápad to byl zajímavý a na papíru lákavý. Mix Ztracených a 4400 s ikonickým Samem Neillem a Jorge Garciou. Jenže Alcatraz má úplně stejný problém jako měla tedy 4400. Solidní nápad a námět je totálně zničený příšerným scénářem. Nikdo se nesnaží ústřední záhadu vysvětlit, za 13 dílů dostaneme asi 2 nějaký nápovědy a 99 % se ti hodní honí za těmi zlými. Vlastně klasická kriminálka s nádechem sci-fi, ale bohužel sci-fi totálně nevyužitým. ()

cheonsacz

Vím, že je hloupost hodnotit seriál po pilotním díle (respektive po dvou) a dělám to velmi nerada takže tohle je jen takové předběžné hodnocení. Mám ráda mysteriózní téma, záhady a k tomu prostředí z věznic zejména z Alcatrazu. Pilot mě zaujal, námět je to vskutku dobrý a herecké obsazení je mi velmi sympatické. Jak už tu bylo řečeno zřejmá je podobnost s mým nejvíce oblíbeným mysteriózním seriál a to Fringe. Pohyby kamer, postavy, téma, atmosféra... skoro všechno a možná proto mě to tak chytlo. Uvidíme jak se to vyvrbí dál a čím nás seriál ještě překvapí. Zatím čtyři hvězdičky. SERIÁL BYL ZRUŠEN ()

vasa23

Zatím rozporuplné pocity, s hodnocením počkám až po šestém díle. Jinak nápad je to zajímavý, uvidíme jaké záhady má JJ v rukávu. ()

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály