Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

Anduril

Veľmi dobré, nápadité a umelecké spracovanie tejto klasickej rozprávky. Páčili sa mi naozaj zaujímavé nové prvky (opustená mystická rybárska chatrč kde kráľovná kúzlila, drak, harmonikové chodúle, cena za kúzla...). Kostýmy boli tiež super. Taktiež vtipné hlášky a situácie (kradnutie šiat, štenacia láska...). Dokonale som pri nich zomieral od smiechu. Dokonca aj finálna pesnička bola netypicky ázijská. Prvý bozk - 100 bodov. Proste mám z tohoto filmu super dojem. Odporúčam pozrieť každému divákovi, ktorý má aspoň trochu cit pre umeleckosť a estetiku. A taktiež má chuť na netypickú nekonzumnú rozprávku. Dobre sa zabavte. ()

hazaba

Tohle zpracování se mi líbilo mnohem víc, než s ním srovnávaná Sněhurka a lovec. Už jen proto, že Lily Collins se na rozdíl od Kristen Stewart na Sněhurku hodí mnohem víc, je mnohem přirozenější a umí hrát. Julia Roberts je ve své přeslazenosti hodně zákeřná, Armie Hammer jako princ k nakousnutí, Nathan Lane milý a trpaslíci hodně fajn. Kostýmově to je princeznovské, jak by tahle klasická pohádka asi měla být, hudba taky příjemná. Pro děti určitě skvělé. Jen ta závěrečná píseň celkový dojem pokazila. ()

BOURQUE

Podľa mňa tento film sme nepotrebovali! Hlavným dôvodom je to, že namiesto pôvodnej rozprávky tu dostaneme niečo iné, čo „zašpiní“ krásu starej klasiky. Ale predsa dve veci: J. Roberts dokonale stvárnila odpornú mrchu a „malí-veľkí bojovníci“ na čele s Mäsiarom aspoň trošinku zjemnili veľmi mizerný scenár. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

oli009

Hodně dlouho jsem váhala jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Nakonec jsem se rozhodla filmu přilepšit a to z jednoho prostého důvodu. Ráda se na něj totiž kdykoli znovu podívám a to znamená, že zas až tak průměrný nebude. Julia si roli vyloženě užívá, díky čemuž si ji užívá i divák. Pak je tady hezký princ a odvážná princezna, k tomu 7 trpaslíků, kteří se z postavení nežádoucí havěti dostanou až k hrdinům lidu... No prostě typický hollywoodská pohádka, na které ale její hollywoodštnost vůbec není poznat, až teda na závěrečnou písničku, která mi celkový dojem mírně zkazila a díky které jsem chtěla dát jen 3 hvězdy. No nicméně i přesto jsem se rozhodla dát 4 i kvůli Julii Roberts, kterou jsem si vážně hrozně moc užívala. ()

Ydrosten

Po celý film, jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdami, podle toho která scéna či situace, mi připadala dobrá nebo špatná. Po scéně se svatbou, to šlo všechno do kytek, protože to hudební číslo mi absolutně nedávalo smysl a navíc se tam nehodilo ani stylem tance a hudebním doprovodem ( režisér musel být asi na drogách, či co ) Jináč asi tak 2 hvězdy patří trpaslíkům a jejich super hláškám. Celkově to nechám na 3 hvězdách ( ten konec to fakt hodně srazil ) /// Julia Roberts ve svatebních šatech byla doslova kouzelná. DODATEK : tuš včil sem se dočetl v zajímavostech že hlavní roli - sněhurky - měla hrát Saoirse Ronan, a že byla raději nahrazena touto divně vypadající slečnou ( nic proti ní, ale přece jen .......... to obočí !!! ) ()

Olík

Chudopříbuzenská reakce na Timy Burtony, bratry Grimmy, lvy, čarodějnice, skříně a jiný nábytek s atraktivně cudnou dcerou Phila Collinse, dosluhující Pretty Brockovich, neokoukaným princem a Šmudlou s dolními končetinami, které by mu i Diana Kobzanová mohla závidět. Sice jsem Sněhurku roku 2012 hned v první větě častoval přívlastkem chudý příbuzný, ale nesmíme zapomínat na chudobu, která cti netratí a která působí sympatičtěji, než megalomanství, již také zmíněného pana Burtona. ()

brumbrum

Totalne zle spravene.. Snehulienku by som si rad pozrel i po rokoch, no ale takto.. To kery deges natocil/zreziroval.. Nema to hlavu ani patu.. Este aj Julia Roberts tam posobi jak cisty debil.. 1*, kedze su k maniu i horsie pociny.. Pfuj.. ()

lemonova

Všeobecné hodnotenie mi pripadá trošku kruté vzhľadom na to, že táto rozprávočka sa neberie príliš vážne a tak by sme ju asi aj mali chápať.. je to do určitej miery paródia na Snehulienku s ohromne zábavnou zlou kráľovnou, roztomilými zloduchmi trpaslíkmi a podareným princom (len málokedy majú princovia v rozprávkach aký taký priestor, obvykle sú len na parádu a na zobúdzajúci bozk). Až na niektoré zbytočné dejové motívy (neviem, či epizóda s bábkami bol ten najlepší nápad) je to naozaj svieža a zábavná "podívaná". ()

Eilean Donan

Och, ten nevinný, naivný kukuč Lily... ju ako keby vystrihli z animovanej verzie nejakej rozprávočky (sladkej-presladkej) a nahovorili jej, že má každých päť minút klopiť pohľad, aby vyzerala cudne, ale čo sa čudujem... je to viac-menej paródia. OuKej. Keď si odmyslím, že som tento film videla nadabovaný (prosím, už nikdy viac), čo snímok nielen ochudobnilo, ale dokonca aj sploštilo, tak to nebolo až také hororové. Julia v pohode, Lily..., princ prekvapenie a trpaslíci mi priniesli akurát tak "wrinkles" na moju tvár a klišovitosťou drápali uši. No ale, oceňujem nápad s bábkami - loutkami, šteňaciu lásku tiež... a ešte pár momentov, ktoré oživili celkový dojem. ()

Elisskas

Zajímavé, vtipné, milé, ideální k odpočinku, ale co ta písnička na konci? .. málem mě šlehlo. Takže doporučuji: až si řeknou své kouzelné ANO, tak vypnout a hned! ()

darkreider

Tak dám teda tri hviezdy aj keď nerád, ale přítulka na mňa tlačí, vraj to tak hrozné nebolo. Tak čo dodať? Tri dobré vtipy ale hlavne Sean Bean prežije!! PS: záverečný song je teda rarita, "svieži" závan Indie. ()

jsemzuzu

Více prostoru Julii Roberts a byla bych nadšenější... :) hrála tu mrchu božsky :D chvilkama trapné vtipy, Sněhurka měla neskutečně huňaté obočí (vadilooo), ale jinak vtipné a ne až tak hrozné, jak jsem si myslela... teda až na závěrečnou písničku ve stylu Bollywoodu, to už jsem řvala smíchy a kroutila hlavou, jestli to někdo opravdu myslel vážně :D ()

Torgal

Pre mňa osobne asi najpríjemnejšie prekvapenie roka. Videl som totiž trailery aj predchádzajúci režisérov film Immortals a desil som sa najhoršieho. Úchylné kostýmy sa síce nevyhli ani tomuto jeho dielu a kulisy sú tiež rovnako papundeklové ako naposledy, ale celé je to ďaleko viac stráviteľnejšie vďaka humoru a veľmi sympatickej Lily Collins (pretrhanie obočia by ale nebolo na škodu). Julia si svoju rolu zlej kráľovnej tiež užíva a tak človek filmu odpustí aj to, že sa odohráva dohromady v troch lokáciách a vizuál je miestami až príliš prepálený. 6+/10 ()

wertcha

Od Sněhurky jsem moc nečekala, na základě hodnocení, ale mě teda nakonec překvapila - strašně moc se mi líbily hlavní postavy - Lily Collins má před sebou velkou kariéru, jak píše Lima níže, Phill Collins může být na dcerku pyšný! Armie Hammer by měl namluvit nějaké audiobooks, protože má neuvěřitelný hlas a role prince mu vážně sekla, Julia - Julia byla neskutečná, no a perličkou filmu byli trpaslíci - mě teda bavili, celý film mě bavil po celou dobu :) Konec je teda opravdu adept na jeden z nejhorších v dějinách kinematografie - takže hodnocení ***/**** ()

cogi

klasická pohádka podaná příjemným a vtipným způsobem, stojí za to sněhurku určitě zkouknout. Julia Roberts byla úžasná. Jediné co mám na výtku je úplný závěr filmu, to zpívání mohli vynechat. Sněhurka a lovec je oproti tomuhle paskvil. ()

VerenaLord

Z trailerů jsem doufala, že to bude opravdu stát za to, ale shlédnutí mě naprosto zničilo, nebyla jsem schopná (ani ochotná) tuhle patlaninu shlédnout najednou. Na jedné straně finančně nákladný život na zámku se vším, co k tomu patří, překrásný ples s naprosto příšernými maskami, na druhé straně hororové příšery v lese, zlodějíčci trpaslíčci a ještě nakonec smrt macechy otráveným jablíčkem. Na jeden snímek moc složité, i když něco na tom bude. Možná pomůže k objektivitě vícero shlédnutí. ()

pepa3rd

Vůbec by mi nevadilo, že si z příběhu o Sněhurce dělají legraci a celou ji převrátili naruby, kdyby to aspoň trochu legrace byla. Očividná snaha o hravou pohádkovou podívanou dovedenou do absurdna vyznívá naprázdno. V počátku nastíněný záměr, ukázat příběh z pohledu zlé královny, byl opavdu jen nástin a nic ve stylu Zkažená úča se nekonalo. Obrovská škoda, protože s Julií to mohl být hit. Ve výsledku tu nejde ani o pohádku vymykající se tradičním schématům ve stylu Princezny nevěsty ani o do absurdna vymazlené pointy těžící z naivity všech dokola omýlanýách klišé v Kouzelné romanci. Potěší tak snad jen závěrečné hudební číslo, které sice působí v konceptu celého filmu značně nepatřičně, nicméně je tím nejlepším, co za těch 106 minut můžete vidět. 50 % ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012