Mortal Kombat: Legacy

USA, (2011–2013), 3 h 4 min (Minutáž: 7–14 min)

Série(2) / Epizody(19)

Webseriál Mortal Kombat: Legacy byl vytvořen jako reklama pro chystanou stejnojmennou hru. Seriál nás v devíti dílech seznámí s hlavními hrdiny Mortal Kombat universa. Seriál je prequel a jeho příběh se odehrává před všemi filmy a hrami.
Seriál režíruje Kevin Tancharoen, který se také podílí na scénáři a produkci. Původně vznikl pouze krátkometrážní film Mortal Kombat – Rebirth, který měl ukázat, že Kevin Tancharoen a jeho tým zvládnou i celovečerní film. S tímto filmem obíhal studia a internetové publikum z něj bylo nadšeno. (-Marc-)

mcb

Sympatická akční blbinka na jedno použití, kde je vidět ohromný potenciál režiséra. Škoda jen, že raději z devíti desetiminutových epizod nemohl udělat jeden celovečerní film. Bylo by funkčnější a navíc by to tak nekolísalo na kvalitě. Některé díly tak oslní originalitou (Johnny Cage), jiné zase zajímavou stylizací (Lord Raiden), v jiných je zase výborná akce (epizody s Michaelem Jai Whitem), ale jako celek je to nekompaktní, hlavně kvůli tomu, že je to jen prostá přehlídka charakterů. Nic světoborného, ale rozhodně neurazí a trochu i navnadí. Ale na co? ()

GigaPudding

Chyba tohohle webseriálu je jen v tom, že epizody jsou prostě moc krátké :). Akční scény jsou totiž svižné, herci velmi sedí, teda hlavně pokud jde o Jaxe, ale Sonya i Kano si s tím poradili docela dobře a Strykera mohl hrát prakticky kdokoli. To hlavní ale je, že i v těch deseti minutách se vždycky najde nějaký detail co potěší nebo připraví půdu pro nějaká očekávání na příště pro fanoušky Mortal kombatu (jiný člověk by si toho totiž asi nevšiml) a to je dobře :). Takže prostě vždycky je škoda jenom když uběhne těch deset minut (píšu po kouknutí na dvě epizody), protože uběhnou fakt rychle a navnadí fanoušky moc :). /////// Třetí epizoda zábava :). Zase detaily pro fanoušky a tentokrát navrch ještě trochu navnadění na to jakým směrem by se vlastně celá série mohla ubírat. ()

HellFire

Sympatický pokus o znovuzrození Mortal Kombatu, který to nakonec dotáhne k filmu. Na to, že jde o webový seriál s ne určitě velkým rozpočtem, je to skvělá podívaná. Nejvíce se mi líbily představovačky Radena a Škorpióna. ()

malylada

První série fantazie pro fanoušky, až nad očekávání. Překvapily mě pouze 10 min. díly, ale ono to přesně funguje. Vykreslování jednotlivých postav do kratinkých příběhů se hodně povedlo. Druhá série na to navazuje, ale tady to pokulhává. Flashbacky se nehodí, neboť zaberou podstatnou část a vůbec nejsou funkční, pokud máme celkově cca 2 hod seriálu. Také zde byly obměněny postavy z předchozích dílů a to dost mizerným castingem. Vadilo mi, že úplně vynechali postavy z prvních dvou dílů, které nezasáhly do rozuzlení. To byl kámen úrazu, kratinké díly vyhovovaly především příběhům jednotlivých postav, ale na dotažení dějové zápletky a vyvrcholení to drhlo. Navíc jako by tvůrcům docházely nápady. Strašná škoda a s přihlédnutím oka......7/10 ()

PauloZ

Po prvním díle 3*. Věřím že se to rozjede a půjdu s hodnocením výš. 10 minut na díl je ale málo, takže čekám maximální využití. Su zvědav jak se s tím tvurci poperou. ()

ConanVJ

Tak mě se všech devět epizod líbilo. V některých je akce míň v některých víc. Škoda jen, že neni víc dílů, které by ukázaly i osudy a vzniky dalších postav z Mortal Kombat Universa. Třeba se jich v budoucnu dočkáme :) Kevin Tancharoen by si rozhodně zasloužil šanci na celovečerňák. Za mě 90% ()

SaNcHeZ_cz

I se závěrem série zůstávám na hodnocení. Kevin Tancharoen předvedl, proč se o některých manažerech v Hollywoodu říká, že mají v hlavě prázdno. Svým devítidílným seriálem ukázal, že když se chce tak to jde i se stylem a zábavou. Legacy, ačkoliv trpí nevyrovnaností některých epizod v celku prezentuje celou frančízu MK jako parádní oddychovou akční záležitost, která navíc zpracováním, které je sice jen pro internet, nakopává doslova prdel veškerým ostatním pokusům o převod téhle značky do hrané podoby. Pokud se plány na televizní seriál jako pokračovatele této webové série vyplní, mají o jednoho diváka více. Ačkoliv totiž některé díly jsou jen průměrné, zbylé to zdařile vyrovnávají a pokud seriál dostane více prostoru než jen pár minut na díl, je tu potenciální prostor pro nejlepší videoherní adaptaci. Druhá série: Druhá série se nese možná až příliš v duchu té první, tedy solidní gradace ale absence příliš uspokojivého finále, na druhou stranu přináší poměrně zásadní posun co se týče kvalit. Tancharoen si začal být jistější v kramflecích a i ta střídmá porce akce co se tu najde potěší. Recasting v některých případech vyloženě potěšil, v některých přišel naprosto zbytečný. Jen doufám, že se s trojkou Ken konečně utrhne ze řetězu. Napotřetí by mu oddalování plnohodnotného turnaje už nemuselo vyjít. ()

Ellmariachi

Viděl jsem pouze první sérii a moc se mi líbila. U automatů a PC jsem při týhle hře strávil hodně času a prohrál šíleně moc peněz. Jsem zvědav , zda nakonec vznikne další film. 80 procent. (na druhou sérii se po hrozivých ohlasech zatím nechystám. ()

Salem

první a druhý díl dobry, bylo to dobře udělaný, ten třetí už tak dobrej nebyl, ale cenil jsem že tam byl David Nykl a Erica Cerra, hlavně si lidi musej říkat že je to WEBSERIÁL ne normální seriál do kterýho se prachy jenom sypou za reklamu, oni nebudou něják extra bohatý, ale ty herci tam jsou dost známí ()

JJ.Gibson

Mortal Kombat Rebirth od Kevina Tancharoena byl ekcelentní, neuvěřitelně temný a brutální, tak jak Mortal Kombat má být!!! Kdyby v tomto duchu byla celé série Legacy, asi bych ještě teď utíral slinu. Jenže, to se nestalo a upřímně jsem trochu zklamaný z představování jednotlivých postav. Podle mě byly ultimátní příběhy - linka Jax, Sonya, Kano. Co se k tomu trochu přiblížilo. bylo zajímavé pojetí Raidena, který se ocitl v psychiatrické léčebně, ale na to, že je to Bůh Hromu a Blesku tak toho zase tolik nepředvedl. Vcelku fajn bylo i zrození Cyraxe a Sektora. Co mě, ale zklamalo bylo představení Sub-zera a Scorpiona, dalo se z toho vytěžit asi více, hlavně souboje mi nepřišli tak dobré. Kenshi vcelku zabavil, ale to je tak asi vše. A ještě bych nerad opomenul linku Liu Kanga. Liu Kang, který se přidal na temnou stranu mě také bavil. Co mi opravdu vadilo na celém seriálu, že Tancharoen nerespektuje to, co už natočil a jednotlivé příběhy k sobě moc nepasují a to je největší kámen úrazu! Tak snad se poučí a jestli dá konečně celovečerák, tak ať vypadá jako Rebirth please!!! ()

gogos

Různě zpracované epizody jsou jasným důkazem toho, že Tancharoen umí a hodně rozumí režii! Na webseriál to má luxusní akce, fajn efekty a zajímavé obsazení. Jako seznámení s postavami to funguje dobře a doufejme, že bude Tanacharoenovi umožněno navázání celovečerním filmem! ()

Tony.cs

I přes některá slabší místa má MK Legacy tolik skvělých rubaček, že nelze slevit. Druhá řada je mnohem slabší a co se bitek týče, o dost očesanější. ()

Dexter1

Kevin Tancharoen po skvelom Rebirth, servíruje jeden Fighter´s Origin za druhým. A je to naozaj skvelé a svieže. Po Andersonovi je to rozhodne správna voľba, komu dať na spracovanie túto kultovú hru. Teším sa veľmi. ()

Chen

Jako fanoušek a (ve vším skromnosti :D) specialista na Mortal Kombat říkám, že tohle je maximum, co se dá z desetiminutových epizod a omezeného rozpočtu vytřískat. ()

Rocky88

První epizoda je docela slabá. Spousta laciných zpomalovaček, uhýbání kulkám (i Neo by záviděl), málo, a ještě ke všemu těžce neinovativní souboje tělo na tělo. Na to, že v epizody mají vysvětlovat motivaci postav "přihlásit" se do turnaje, nedozvíme se tu kromě třech známých jmen nic. S hodnocením pochopitelně počkám až po všech devíti epizodách. PS: Sedmá z devíti teď vypadá jak Jacksonovo (myslím tím Michaela) dvojče. Fuj.//// Druhý a třetí díl už trochu poodkrývá něco z té motivace - Kano dostal ksicht, Cage zmlátil producenty a dostal nabídku od záhadného žluťáka (doufám, že mě nikdo nezakleje, že jsem nenapsal "Asiata" nebo něco podobnýho, prostě jen popisuju barvu toho muže) a padla zmínka o Jaxxoých pažích. Nicméně stále je to takové nemastné, neslané./// Čtvrtý a pátý díl jsou víceméně zbytečné. Pokus o kolorovaný komix se moc nezdařil, nedaří se ani pokus o epický přesah do jiné dimenze příběhu. Zato šestý díl s Raidenem je naprostá bomba. Nese se přesně v duchu MK: Rebirth, tzn. co nejrealističtější s trochou mystična. Skvělá "špinavá" atmosféra, vhodný herec, krásně syrové násilí. Tento díl je bez chyby.//// Další dva díly se Scorpionem a Sub-zerem (a Quan-chim) nestojí ani za řeč./// Sektor a Cyrax - bohužel, amatérština, kde za nějakou řeč stojí poslední souboj dva proti jednomu. ()

Amroth666

1. díl - 95%, 2. díl - 80%(objevila se zde Soňa, týpek s železnýma nohama v budoucnu a týpek s krvavým okem v budoucnu) 3. díl -100%(Nejlepší Johnny Cage, jak na konci podrtí security)! ()

Pajky3

Pořád to vypadá dobře, i když Rebirth se mi líbil mnohem víc. Tady se mi nejvíc líbili úvodní díly a nejvíc jsem trpěl u Kitany. Ty závěrečné díly už mě tolik nepřesvědčily. Uvidíme co bude se bude dít dál a jak dopadne případný film. Nevypadá to s ním úplně špatně. Když se podaří poskládat taková jména jako Michael Jai White nebo Lateef Crowder. Nebránil bych se přidání třeba Scotta Adkinse. ()

Jak to vypadá s Mortal Kombatem?

Jak to vypadá s Mortal Kombatem?

11.03.2019

S remakem filmového Mortal Kombatu byl před časem spojován režisér Aquamana James Wan, ten ale po nějaké době projekt opustil a od té doby se toho kolem filmu moc nedělo. Tedy až doteď. Podle… (více)

Mortal Kombat nanovo a brutálně

Mortal Kombat nanovo a brutálně

02.10.2011

Režisér Kevin Tancharoen loni natočil promo video Mortal Kombat s cílem zaujmout studio Warner Bros. a ukázat, že je vhodným kandidátem na režii nového filmu. Povedlo se: studio zafinancovalo… (více)