Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Recenze uživatele PaTeXx k tomuto seriálu (62)

Ragnarok (2019) (S05E20)

Podle názvu epizody bysme měli dostat velkolepé finále a pár lidí to možná očekávalo, ale vzhledem k vývoji celé série jsem se k nim nepřipojil. Dobré finále, ale Vikingové mají na víc. ()

Série 6 (2019) (S06)

Kyjev katastrofa, Grónsko nic moc, Amerika ušla, Anglie fajn. Celkový součet - nejhorší série Vikingů. ()

Nové začátky (2019) (S06E01)

Takový dost průměrný průměr na to, že se jedná o první díl. Z Olega zatím nemám žádný respekt a nevyvolává ve mně žádné emoce, čili se pravděpodobně bude jednat o postavu, která půjde s Ivarem bojovat o Kattegat a "překvapivě" umře. Jsem benevolentní, protože je to pořád ta úvodní epizoda, ale příště už takovou nudu budu hodnotit jinak. ()

Prorok (2019) (S06E02)

Bjornovy rodinné debaty jsou několikanásobně záživnější než bratrské twisty v Kyjevě. Potenciálu tu moc nevidím. ()

Duchové, bohové a přisluhovači (2019) (S06E03)

Nebýt finální akce v závěru, dám 2/5. Všechno mi přijde naruby, včetně určitých úkonů postav v Rusi, které sráží hodnocení nejvíc. Radši celou dobu ukazujte dění v Kattegatu. ()

Všichni zajatci (2019) (S06E04)

Poprvé zvyšuju hodnocení. Vysloužila si to hlavně dobře provedená bitva feministek a jejich dětí proti banditům, a to, že se v Rusi začíná konečně něco dít. Oleg na Ivara poprvé trošku zařval a kriplíček už ho chce svrhnout z trůnu. Jo, může být. ()

Klíč (2020) (S06E05)

Katastrofa to úplně nebyla, ale Hvitserka už musí někdo podřezat. Jeho dějová linka sere hodně lidí, ale Hirstovi evidentně v pubertě chutnaly houbičky. O tom umělém natahování už bylo kolegy řečeno všechno. ()

Smrt a had (2020) (S06E06)

Spoilery. První polovina epizody byla fantastická, druhá už tak slavná nebyla vyjma závěru. Sice mohla Lagertha dokonat svou pouť ikonicky ve fightu, ale konečně jsem z epizody cítil ty pravé Vikingy z prvních sérií. ()

Ledová panna (2020) (S06E07)

Kvalitativně jsme zpátky v normálu. Pohřební ceremoniály byly ve Vikings vždycky na topu a dneska se to potvrdilo. Akorát by si to zasloužila jiná postava než Lagertha. ()

Valhala může počkat (2020) (S06E08)

Jak řekl Frajer42. Hirst si namlel dobrý díl a teď z toho těží v několika dalších epizodách. Doufejme, že k tomu nebude muset docházet a takových úderných epizod bude víc, ale moc se mi tomu nechce věřit. ()

Zmrtvýchvstání (2020) (S06E09)

Epizoda o ničem nevypovídající. Maximálně, abychom viděli tu tisícovku ruských vojáků. Yikes. ()

Dokonalé plány (2020) (S06E10)

O nejslabší bitvě v seriálu se nedá ani polemizovat. Ta rádoby neupřesněnost a skákání mezi časy byly ty hlavní důvody, proč byl fight bez emocí a bez šťávy. Znásilnění Ingrid bylo mnohem napínavější a to trvalo jen půl minuty. Ještě, že to je ta poslední série. ()

Král králů (2020) (S06E11)

Pravděpodobně se už teď o nejlepší epizodní závěr v šesté sérii. Bohužel bylo prvních 40 minut obrovská nuda. Na takový konec, až moc špatný průběh. ()

Samé změny (2020) (S06E12)

Smrtí jedné z hlavních postav se tempo zase zpomalilo obrovským způsobem. Bratrská rivalita na východě mě už hrozně unavuje a v Kattegatu se děje hovno. Jediný Island se dá zkousnout, ale je potřeba probudit Kettila. ()

Znamení (2020) (S06E13)

Ano, máme tu akci. Ale něco mi říká, že to bude v příštím dílu na deset minut a pak zase kecačky a šukačky. Nejsem schopný se rozhodnout, jestli návrat Haralda, je dobrý nebo ne. Mám v tom už takový guláš, že se fakt těším na konec seriálu. ()

Ztracené duše (2020) (S06E14)

Sračkoidní a nikam nevedoucí kecání v hlavní roli (jak už jsme si v šesté sérii zvykli). Skaneho osud byl až moc předvídatelný. A ta velryba na konci? Nesmyslné scifi. ()

Moře starostí (2020) (S06E15)

Božínku. Už od fightu o velrybu jsem věděl, že to bude zlé. Zakončení v Kyjevě bylo šíleně nudné a svatba (společně se smrtí naší žirafy) byla ztráta času. Zlatý Floki a jeho dějová linka na Islandu. ()

Poslední kapka (2020) (S06E16)

Nápady došly, proto nás zase čeká Anglie. A to, že dojdou v seriálu nápady? To je obrovský průser. Dva kousky. ()

Medúzin prám (2020) (S06E17)

Bitva průměrná na Vikingy (avšak solidní mezi ostatními seriály), Anglie je zatím "v poho" oživení jak pro děj, tak pro prostředí. Bohužel jsem se dostal do fáze, kdy tři hvězdy budou v tomto seriálu nad očekávání, takže jsem spokojený. Asi. ()

Pouhá magie (2020) (S06E18)

Tentokrát byla nejzajímavější Ubbeho sebranka. Nadcházející bitva v Anglii se nikam neposunula a dění v Kattegatu byla ztráta času. I tak to nebylo úplně špatné. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku