Hannibal

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (více)

Série(3) / Epizody(39)

Dr. Hannibal Lecter se po letech vrací na seznam nejhledanějších zločinců a rozehrává další rafinovanou smrtící hru. Po útěku z vězení se uchyluje do Itálie, kde se vydává za znalce umění. Jediná přeživší oběť ale prahne po pomstě... Dr. Hannibal Lecter, rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného vězení v Memphisu. Nejprve trochu „cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou.
Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou si užívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová. Ta se už této noční můry nikdy nezbaví, fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. A je tu též perverzní Mason Verger, který se dříve měl stát jednou z Hannibalových obětí.
Přežil, ale je v zuboženém stavu, závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší... (TV Prima)

Recenze uživatele helraiser k tomuto seriálu (38)

Su-zakana (2014) (S02E08)

Zatím nejslabší díl asi, ale zašívat lidi do koní, to je nápad jako dobrej, takže vizuál opět prvotřídní, ale tentokrát to opravdu nestačí. ()

Shiizakana (2014) (S02E09)

Parádní kousek, který by se dal zařadit spíše mezi horror. Závěr je opravdu neskutečný, super atmosféra. Nápad se strojem na zabíjení v podobě prehistorickýho medvěda je opravdu super. Tenhle díl mě neskutečně bavil. ()

Ko No Mono (2014) (S02E11)

Hannibal s Willem to prostě spolu umějí, to se nedá nic dělat. Hra pokračuje, otázka je kdo v ní bude vítězem. Vizuál opět super. ()

Tome-wan (2014) (S02E12)

No tak tohle bylo už úplně o něčem jiném. Výborné vizuální orgie, krví se tentokrát opravdu nešetřilo a pro tuto řadu jsou vedlejší linky uzavřeny a už nás čeká pouze velké finále, které bude jistě stát za to. S tímto dílem jsem naprosto spokojen a především mě potěšili odkazy na film Hannibal. Výborná podívaná. ()

Mizumono (2014) (S02E13)

Tak tohle byla vážně bomba. Lepší finále jsme si ani nemohli přát, neskutečné gore efekty a vpodstatě ukončení všech linek v jednom velkém krvavém finále. Jednoznačně Hannibal je prostě Bůh. ()

Antipasto (2015) (S03E01)

No budu kvůli začátku a závěru mírný a budu dělat, že se jednalo o rozjíždějící epizodu, ale jinak jako vážně slabota. ()

Primavera (2015) (S03E02)

Will Graham opět na scéně a je to oproti minulému dílu na kvalitě sakra znát. Navíc se zdá šilenější než obvykle, takže skrz jeho představy se opět dočkáme vizuálních hodů. Hannibal si opět se všemi jen hraje a rozjíždí svou hru. Spokojenost. ()

Secondo (2015) (S03E03)

Tak nám přežil i Jack a chystá se chytit Hannibala ta kule podruhé. Z Willa se nám pomalu stává podobný pošuk jako Hannibal, no vytvořit z mrtvoly můru, to je něco. A Hannibal sám o sobě je prostě Bůh. Vizuální stránka opět famózní a závěr dává tušit, že se máme rozhodně na co těšit. ()

Aperitivo (2015) (S03E04)

Tento díl je spíše takový mezidílem, takový ten vysvětlovací. V podstatě žádná akce, pouze rozhovory a sem tam nějaký pěkný vizuál. Příští díl bude jistě už o něčem úplně jiném a Hannibala jistě čekají těžké časy, jelikož zřejmě není člověka kdo by po něm netoužil. ()

Contorno (2015) (S03E05)

Tak tohle bylo na rozdíl od minulého dílu něco úplně jiného. Opět se trošku přitlačilo na pilu, střeva venku a závěrečný opakující fight mezi Jackem a Hannibalem stal opravdu za to. Jsem opravdu zvědavý na příští díl a co bude s Hannibalem, jelikož mu Jack slušně pocuchal fasádu. Opravdu líbilo a spokojenost je opravdu na místě. ()

Dolce (2015) (S03E06)

Hon na Hannibala se rozjíždí na plno a vítězem je.... No co so budeme říkat, i kdyby se nic nestalo tak se na to prostě dobře dívá a o to přeci hlavně jde. Vizuál je prostě dokonalej a závěr je prostě něco. Hostina Hannibala s Jackem a Willem tomu opravdu dala řádně na prdel, no už to vypadalo, že si všichni tři pochutnají na Willově mozku a najednou střih a Will s Hannibalem jsou na prasečí farmě. No uvidíme jak toto vysvětlí, ale mě se to prostě líbilo. ()

Digestivo (2015) (S03E07)

Geniální zakončení jedné linie příběhu, plné perverzní sado maso hrátek a opravdu luxusní vizuální orgie. Slušná porce gore, parádní rozhovory a neskutečný Hannibal. Závěr jasně udává další směřování seriálu a už se opravdu těším na to až se objeví Červený drak, protože tohleto se bude opravdu těžko překonávat. Spokojenost maximální. ()

The Great Red Dragon (2015) (S03E08)

Tak nástup červeného draka nemohl dopadnout lépe. Už úvod byl prostě úchvatnej. Má to atmosféru a vizuální stránka je opět výborná. Tohle bude jistě jízda a je jen škoda, že Červeny drak dostal místo celé série, jen její polovinu, ale rozhodně se máme na co těšit, rozjeto to je hodně slušně. ()

...And the Woman Clothed with the Sun (2015) (S03E09)

Vizuálně perfektní, dialogy opět super, jen by to už chtělo nějakou tu akci. Střípky z minulosti potěší, dej minulý totiž tím dává smysl. V příštím díle očekávám už nějakou akci. ()

...And the Woman Clothed in Sun (2015) (S03E10)

Epizoda věnovaná prakticky jen červenému drakovi a to je jedině dobře. Hannibal opět něco chystá a závěr kdy drak požírá obraz či jeho první setkání s Willem je opravdu top. ()

...And the Beast from the Sea (2015) (S03E11)

Scény s Červeným drakem jsou prostě dokonalé a závěrečný rozhovor mezi Wilem a Hannibalem je prostě úžasná záležitost. Jsem opravdu zvědavej s čím příjdou příště. ()

The Number of the Beast Is 666 (2015) (S03E12)

Perfektní předfinale s opět dokonalým červeným drakem a nezapomenutelným Hannibalem, který se opět baví na úkor druhých. Samozřejmě se nesmí zapomenout ani na úžasný vizuál. Chudák Frederik ten tedy dopadl a Hannibal si po dlouhé době opět pochutnal na masíčku. Perfektní díl. ()

The Wrath of the Lamb (2015) (S03E13)

Naprosto dokonalé finále, divák si opravdu nemohl přát více. Závěrečný gorefest mezi Červeným drakem, Hannibalem a Willem nemohl dopadnout lépe. Akční, atmosférické, krvavé a především oku lahodící. Naprosto geniální závěr perfektního seriálu. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)