Gangy z Birminghamu (TV seriál)

• Česko

Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu

Peaky Blinders

Krimi / Drama

Velká Británie, 2013–2019, 29 h 18 min (Minutáž: 55–65 min)

Tvůrci:

Steven Knight

Cillian Murphy, Sam Neill, Helen McCrory, Iddo Goldberg, Annabelle Wallis, Andy Nyman, Paul Anderson, Joe Cole, Natasha O'Keeffe, Hugh O'Brien, Benjamin Zephaniah, Tom Hardy, Tommy Flanagan, Charlotte Riley, Branwell Donaghey, Martin Askew, Lobo Chan, Harrison Vaughan, Henry Garrett, Kunjue Li, David Dawson, Finn Cole, Josh O'Connor, Sam Hazeldine, Tony Pitts, Guy Williams, Charlie Anson, Richard McCabe, Ned Dennehy, Charlie Creed-Miles, Simone Kirby, Rory Keenan, Rory Gallagher, Noah Taylor, Jason Redshaw, Patricia Winker, Jassa Ahluwalia, Richard Dillane, Richard Brake, Stephanie Hyam, Alexander Siddig, Gaite Jansen, Ralph Ineson, Paddy Considine, Jan Bijvoet, Kenneth Colley, Dina Korzun, Alex MacQueen, Brid Brennan, Frances Tomelty, Josef Altin, Paul Cawley, Nick Owenford, Sophie Rundle, Brian Woodward, Neil Bell, Dorian Lough, Peter Bankolé, Dustin Demri-Burns, Kate Phillips, Jordan Bolger, Ian Peck, Richard Price, Grant Crookes, Graham Parrington, Nicola-Jayne Wells, Tom Vaughan-Lawlor, Adrien Brody, Aidan Gillen, Joseph Long, Charlie Murphy, Aaron Neil, Rupert Procter, Aimee-Ffion Edwards, Graeme Hawley, Craig Thomas Lambert, Nigel Hastings, Kamil Lemieszewski, Jane Wood, Tom Mothersdale, Tim Delap, Dominic Coleman, Andreas Muñoz, Donald Sumpter, Adam Collins, Jack Rowan, James Boyland, Samuel Edward-Cook, Anya Taylor-Joy, Sam Claflin, Dino Kelly, Kingsley Ben-Adir, Elliot Levey, Peter Campion, Elliot Cowan, Brian Gleeson, Charlene McKenna, Pauline Turner, Emmett J. Scanlan, Kate Dickie, Douglas Rankine, Andrew Koji, Neil Maskell, Gana Bayarsaikhan

Komentáře uživatele SpaceOdyseus k tomuto TV seriálu

Paradni uvod, vypada to fakt nadejne. Skvele charaktery, skvele zarodky zapletek, moc se tesim na sledovani toho, kam se to cele bude posouvat.(25.6.2019)

Super. Po prvnim dilu jsem myslel, ze se rozehrava hra na kocku a na mys a misto toho tu mame patovou situaci, kterou Cillian nebezpecne rozehral. Fakt me zajima, jak se to bude dal vyvijet. Jen houst!(26.6.2019)

Porad tu mame zajimavou gangsterku na skvelem pozadi a se zajimavyma postavama, doufam ale, ze se na konci serie poradne zatlaci na pilu.(27.6.2019)

Thomasovi se to pekne rozpadlo pod rukama v poslednich minutach dilu, jen co je pravda!(27.6.2019)

To byl ale dejem nabity dil! A ty White Stripes. Ty White Stripes!(27.6.2019)

Petka mela vetsi koule. Ale jinak jde o super zakoncebi super serie. Ty White Stripes!(27.6.2019)

Super. Druha serie to "otocila na jedenactku". Rozsireni deje na Londyn, nove postavy v cele s Hardym a Taylorem, ostrejsi charakter Murphyho, to vse serialu jen prospelo. Mame tu nabusenych sest dilu s paradnim finale na dostizich. Jsem zvedav, co pripravi na trojku. Budu u toho!(16.7.2019)

Trosku pomalejsi rozjezd, ktery ale na konci epizody nabere slusne obratky. Vypada to, ze bychom mohli dostat tuto sezonu neco trosicku jineho?(9.7.2019)

Pol zacina byt nejotravnejsi postava, jeji dejova linka me teda vubec neoslovuje. Uvidime, kam se vyvine. Zato tu ale mame Toma, ktery si jednou scenou krade celou show.(11.7.2019)

Super epizoda, ktera vygraduje skvele podanou drazbou. A i ta Poly me zacina zajimat. Jo a taky Royal Blood!(11.7.2019)

Super. Schuzka s Campbelem a zastupci IRA byla teda vysponovana.(16.7.2019)

Tluste jde do tenkeho a Hardy si krade dil pro sebe, jen je skoda, ze ho tu je tak malo.(16.7.2019)

Super finale, skvele vygradovane, skvele vypointovane. O rad lepsi jak finale serie prvni.(16.7.2019)

Svela sezona, ktera nam naservirovala neco trosicku jineho. Tommy rozehral hodne vysokou hru a Knight nam serviruje hodne temnou spiralu, do ktere se Tommy propadne.(1.8.2019)

No vida. Vypada to, ze dostaneme ve treti serii neco noveho. To je super! Zacatek je pomalejsi, hraje se spis na atmosferickou notu, nez dejovou. Ale to mi rozhodne nevadi, protoze cely dil pomalu ale jiste grady nabere. A to jak Thomas zongluje byznys s rusakama na vlastni svatbe, byl skvely obrazek jeho charakteru a celeho serialu.(16.7.2019)

Parada. Treti sezona se mi zatim libi vic nez dve predchozi. Po prvnim hodne jinem dile to nabira na obratkach zavratnym tempem, Tommy je spravny ruthless bastard a proste se mu musi fandit. Zase tu, jako v predeslych seriich, mame zvrat, ktery jsem cekal tak o tri dily pozdeji, tleskam.(23.7.2019)

Super. Paradne se podarilo zachytit naznaky silenstvi v Tommym. A to, jak zafungovala jeho rodina, aby se nezblaznil uplne a zase zacal fungovat.(29.7.2019)

Skvele se to komplikuje, Tommy se propada do temnoty a ja se nemuzu dockat dalsiho dilu!(31.7.2019)

Tom, dekadence a ticho pred bouri.(1.8.2019)

Paradni zakonceni paradni serie. Spirala temnoty, do ktere se Tommy propadl, dosahla noveho dna. Nejlepsi scena, ale neni zaverecny twist. O fous to uhral Hardy se svym monologem.(1.8.2019)

Ve ctvrte serii se celkem zazracne povedl navrat ke korenum i posouvani do zatim neprozkoumanych vod. Celych sest epizod je nabitych dejem, jak je u Knighta zvykem, velmi tezko se hleda vata. Snad vse tu ma misto a slouzi bud postavam, deji, nebo divakovu poteseni. Tak se mi to libi a na patou serii se tesim opravdu hodne. Dlouho jsem nevidel tak kopnzistentne makajici serial pres 4 sezony.(27.8.2019)

Uff, zacina to zostra. Vypada to, ze zase dostaneme trosicku neco jineho, tentokrat variaci na anglickeho Kmotra? To se mi libi. A ten cliffhanger na konci?(13.8.2019)

Peaky fockin blinders! Paradni dil, kde vladne Adrien Brody (snad poprve co ho znam) i Malicek. Vypada to na skvele rozehranou gangsterskou sachovou partii.(16.8.2019)

Budu se opakovat, ale je to porad parada. Tommy se stale snazi zonglovat se vsim, ale ze by uz mel plne ruce a musel zakonite neco upustit na podlahu?(16.8.2019)

Parada. Blinders kuji pikle, italove kuji pikle, vsichni na sebe kuji pikle a me to moc bavi.(20.8.2019)

Skvele to houstne, at uz v akci jeden pripraveny proti peti prekvapenym, nebo v slusne dialogovce mezi Hardym a Brodym. Parada.(27.8.2019)

I pres trosku deux ex machinni twist behem vyvrcholebni to bylo paradni zakonceni skvele serie. Patou hvezdu pridavam za doslov, ktery byl celkem temny a daval Tommymu a cele serii skvely charakterovy oblouk a velmi zajimavy prislib do dalsi serie.(27.8.2019)

Nebal bych se rict, ze petka je nejlepsi serie zatim. Od zacatku do konce jsem byl nadseny a i po skonceni na to musim myslet. To budou dlouhe dva roky do sestky.(27.9.2019)

Zpomalene kraceni do kamery s plameny na pozadi je zpatky, trikrat hura! Prvni dil to skvele rozjel. Tommy je v parlamentu, krach na burze, rodina je ve srackach. Tak se mi to libi.(23.9.2019)

Banda skotskych horalu, co si rada sborove zpiva, vypada na dustojne protivniky. A Tommyho dno se stale prohlubuje. Presne tohle me na Peaky Blinders bavi.(23.9.2019)

I trojka je nabita po pudu skvelosti. Zacina to uzasnou scenou v klastere a pokracuje pres skvelou jednozaberovku s ARthurem a kvakerem. Paradni dil.(24.9.2019)

Zase to je strasna parada. Aby tu nebylo malo stran, tak se pridali cinani a konec s baletem mi v nejlepsim pripominal operu z M:I. Desi me, ze uz mame jen dva dily do konce!(25.9.2019)

Od uzasne uvodni jednozaberovky me mel paty dil v kapse. A do konce me nepustil. Je to zase bombasticky dil, doslova nabuseny tim, co na Peaky Blinders milujeme. A samozrejme Black Sabbath!(26.9.2019)

Shit, to byla jizda. Family meeting byl vysoka skola v napeti. A polozka cislo ctyri? Zakoncena vetou "Ceiling would be cheaper, brother."? To byla jizda. No a pak zacne fasisticky meeting s koncem, ktery jsem si nepredstavoval v nejdivocejsich snech. Smekam klobouk a jdu na dva roky do staze. IDLES!(26.9.2019)