Black-ish (TV seriál)

Komedie

USA, 2014 - 2018, 42 h 58 min (Minutáž: 22 min)

Tvůrci:

Kenya Barris

Transcenders

Anthony Anderson, Yara Shahidi, Tracee Ellis Ross, Miles Brown, Marsai Martin, Laurence Fishburne, Anna Deavere Smith, Beau Bridges, David Fickas, Doug Simpson, Peter Mackenzie, Richard Riehle, Marcus Scribner, Harvey J. Alperin, Sayeed Shahidi, Steve Lewis, Brandon Gibson, LaMonica Garrett, Deon Cole, Jessica J. Stowes, Markees Christmas, David L. King, Virginia Montero, Anthony Martins, John Hartmann, Mandy Levin, Ana Cristina Cash, Brad Grunberg, Jerry Minor, Michael Wayne Foster, Jenifer Lewis, Nelson Franklin, Aloe Blacc, Wanda Sykes, Allen Maldonado, Trevor Jackson, Nicole Sullivan, Julanne Chidi Hill, Tyrin Turner, Chris Parnell, Caitlin Leahy, Marc Evan Jackson, Diamond White, Makenzie Moss, Arianna Jaffier, Ursula Burton, Jeremy Lawson, Chris Spencer, Harrison Holzer, Notlim Taylor, Peter Navy Tuiasosopo, Jet Jurgensmeyer, Emily Tarver, Kimberley Crossman, Sabrina Sky, David Goldman, Arden Belle, Ken Jenkins, Ana Ortiz, Edi Patterson, Jon Reep, Michael Bailey Smith, Renee Dorian, Jesse Burch, Matthew Rocheleau, Jeff Lewis, Mari Weiss, Mindy Sterling, The Bishop Don Magic Juan, Lindsay Price, Mara Marini, Michael Rapaport, Raven-Symoné, Bumper Robinson, Bill Maher, Mary J. Blige, Sean 'P. Diddy' Combs, Roger J. Timber, Catherine Reitman, Andrew Daly, Alyssa Gabrielle Rodriguez, Zendaya, Beth Lacke, Christopher Riordan, Michael Strahan, Jason Weaver, Frantz Durand, Faizon Love, Tyra Banks, John Witherspoon, Toby Huss, Brittany Daniel, Christina DeRosa, JR Reed, Kenya Barris, Regina Hall, Christine Corpuz, Phil Morris, Valarie Pettiford, Sarah Hudson, Mark Bloom, Nat Faxon, Jim Rash, Daveed Diggs, Alison Whitney, David Beeler, Dalton E. Gray, Ronnie Alvarez, Jaime Alvarez, Lorraine Toussaint, Lance Barber, Diane Farr, Floyd Van Buskirk, Mary Kay Place, Darrett Sanders, Gabrielle Elyse, Marla Gibbs, Ron Funches, Affion Crockett, Bill Fagerbakke, Kyle Red Silverstein, Michael Naughton, Caroline Redekopp, Casey Wilson, Rosalind Chao, Chris Brown, Dan Gordon, Rashida Jones, Scarlet Spencer, Matt Walsh, Jules Hartley, Paul F. Tompkins, Rick Fox, David Jahn, Kelly Frazier, Mike Ostroski, John Flanders, Amy Hill, Cedric the Entertainer, Jensen LeFlore, Ted Allen, Leslie Grossman, Rob Huebel, Dana Powell, Mike Bash, Suzy Nakamura, Anastasia Dextrene, Nathan Anderson, Amanda Seales, Mike C. Nelson, Jeff Meacham, Liz Jenkins, Jason Garcia Jr., Aseem Batra, Emerson Min, Amber Rose, Francia Raisa, Derek Graf, Emma Shannon

Tracee Ellis Ross

Scénografie:

Maxine Shepard

Kostýmy:

Michelle Cole
  • Thomick

Seriál, co dělá Afroameričanum medvědí službu. A to jen zčásti vědomě.(28.12.2015)

• Jenda

Na mě příliš "černá" záležitost. Seriál, který ukazuje, že černoši jsou vlastně ještě větší rasisti, než kdejaký běloch. Tématem i humorem je mi poměrně vzdálený.(28.1.2016)

Taková moderní rodinka tak trochu na černo, příjemná oddychová komedie beze smíchové stopy v čele s Mahalikem a dcerou Diany Ross, kde je rasa častou živnou půdou pro všeljaké joky (Black people just aren't republicans!), ale zároveň nabízí dostatečně barvité a sympatické charaktery (především duo prarodičů a malá dvojčata si dávají každou scénu), aby to nebylo neustále o jednom a tom samém. Oproti Modern Family je to celé jednodušší a klasicky sitcomovější, ale ono není vůbec špatné být slabší verzí jednoho z nejlepších aktuálních sitcomů.(25.5.2015)

Je pravdou, že humor Black-ish je takmer výlučne založený na rasových otázkach, ktoré má koniec-koncov už aj v samotnom názve; a je tiež pravdou, že niekedy to už pôsobí až príliš silene. Napriek tomu sa na eskapádach tejto bláznivej rodinky dá dobre pobaviť a Black-ish tak považujem za jeden z lepších súčasných sitkomov.(24.9.2015)

Co říct k tomuto sitcomu. Blackish se v některých epizodách věnuje vážným problémům a ve zbytku je to standartní sitcom o jedné dobře situované černošské rodině. Jakožto středovropanům jsou nám asi problémy amerických afričanů celkem šumák a mě osobně vážně brané epizody vysloveně nebavily. Ta zábavnější část vás asi bude bavit podle toho jak si oblíbíte jednotlivé postavy. Nejzábavnější postavy jsou otec rodiny Andre, který umí být afektovaně zábavný, geekovský najstarší syn a nejmladší dcera s psychopatickými sklony. Zbytek jsou jen žánrové figurky, které mě moc neuchvátily a platí to i o Laurence Fishbourneovi. Má své momenty, ale nejzábavnější vedlejší postavy jsou Andreho kolegové z práce. Bílí kolegové jsou samozřejmě magoři s rasistickými sklony, ale největší borec je Charlie, což je totální pošuk, zdroj nelepších vtipů a pro mě osobně asi jeden z hlavních důvodů, proč Blackish sleduji.(3.9.2018)