The 87th Annual Academy Awards

Hamish Hamilton

Scénář:

Liz Feldman, Dave Boone

Účinkují:

Neil Patrick Harris (moderátor), Rosamund Pike, Bradley Cooper, Emma Stone, Benedict Cumberbatch, Eddie Redmayne, Keira Knightley, Felicity Jones (více)

Sledujte naživo 87. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. (TV Doma)

Gtados

Přenos sledovaný na TV DOMA a kupodivu daleko lépe zvládnutý oproti HBO. Hezké studio, místo reklam střípky ze zákulisí, vkusné poznámky. Někdy sice nemuseli překládat úplně všechno ale bylo to jejich poprvé, toto se odpouští. Samotný ceremoniál se nesl v klidnějším a daleko hudebnějším tempu když porovnám minulé ročníky. Neil Patrick Harris nebyl moc vidět ale pár pěkných vtipů ze sebe dostal. Celkově to určitě nebylo lepší než minulý rok s Ellen ale zase to nebylo tak hrozné a nudné jako s Anne a Jamesem na 83. Oscarech. Neskutečně mě emocionálně dostala píseň Glory k filmu Selma - jeden z nejlepeších okamžiků večera :O ()

baclajean

Nemožno povedať, že by to bolo nezaujímavé odovzdávanie najcennejších filmových sošiek, ako celok však 87. ročník treba označiť za značne fádny, a napriek snahám o originalitu aj nezáživný. Viaceré prvoplánové scenáre sa naplnili, a ani hviezda formátu N. P. Harrisa - nazdávam sa - nevnukla do programu svoj plný potenciál. Čakal som, s čím vyrukuje, a neprekvapilo ma ani, keď sa ukázal iba v slipoch. Niektoré hlášky mal trefné a vtipné, no celkový výraz bol až príliš monotónny, čo je na podujatí tohto typu smrtiace. Priznávam, čakal som oveľa viac. ()

mr.twizta

Hledani dokonaleho moderatora pokracuje, i pres svetle momenty mi prisel NPH strasne krecovity a nektere fory byly vylozene na facku. ()

PanBlack

Celkem povedený ročník, který se tentokrát nesl, řekl bych, v klidnějším tempu, než jiné a rozhodl se diváky bavit především hudebními výstupy. Neil Patrick Harris se zhostil role moderátora velice dobře a nelze mu nic moc vytýkat. S rozdělením zlatých plešounů letos nemám sebevětší problémy, potěšilo mě hlavně docenění Grandhotelu Budapešť a Eddie Redmayne, který ukázal, jak má vypadat nefalšovaná radost z Oscara. Jedinou větší výtkou pro tento ročník je asi jen skutečnost, že jsem v něm nezaznamenal žádný moment, který by se mi zaryl do paměti natolik, že bych si na něj za rok vzpomněl při dalším ročníku. 80% ()

Sadi

Od NPH jsem čekala víc, nebylo to vtipné, zábavné a vlastně ani nijak výjimečné (když to člověk porovná s Tony Awards, je to jak z jiného světa). Vlastně se dá pochopit, proč jsme se nepopadali za břicha, jistě, kvůli všem událostem, co se staly, by to asi vypadalo jako bez respektu ke všem útokům a úmrtím a válkám. Ale aby to uspávalo, to nebylo nutné. I Macfarlane se předvedl líp a to jsem s ním viděla jen jeden film (který měl být pompézní, ale nakonec skončil jako fiasko). Jak teď Gagu moc neposlouchám, moc se mi líbila, i s Julie Andrews. TIG ostrouhala bohužel s pouze jedním Oscarem (který byl ale odnášen po pronesení za mě jedné z nejlepších řečí letošních cen), čekala bych sošku i za soundtrack. Idina Menzel a Travolta byli zlatí, Meryl krásná, Legend a Common pozvedli celou ceremonii. Oproti ostatním ročníkům to ale byla nuda. ()

Celsius

Silné filmy, slabý večer, nepochopitelní vítězové. Od NPH jsem čekal parádní show, která mi, stejně jako jeho opening number Tony 2013, vezme dech. Nestalo se tak a dostalo se jen (pod)průměrného uvedení ve srovnání s jeho výkony (viz Theatre is not for gays anymore etc.). Škoda. Možná na to má podíl minimální prostor, který dostal, ale i ten využil minimalisticky (mimo jeho předpovědi, ale donekonečna opakování, že máme sledovat kufr... c'mon) a nemusel na tak sledovanou událost napochodovat ve slipech. Netušil jsem, že to budu muset říct, ale Ellen byla loni mnohem lepší, záživnější a zábavnější. Jediný silný moment, který si za celé ty táhlé tři hodiny odnáším je vítězství Eddieho a jeho následná řeč. Radost mám ze Simmonse a jeho fanatického dirigenta. Jak jsem fandil Patricii za Boyhood, tak mám chuť si (anebo jí?) po její řeči nastřílet pár facek - tohle bylo na Oscara mimo mísu. Soška pro Desplata za brnkání do OST strun v Hotelu? Aspoň Enigmu! Noták... Nechápu ten Grandhotel hype, ale i tak snad lepší práci odvedli letos Zimmer. Odnáším si rozporuplné pocity a nutnost se podívat na toho Ptáka a přesvědčit se, jestli mám vůči němu předsudky ignorance, nebo si na takovou parádu jen hraje, zdá se mi, že na jeho úkor nedocenili filmy, které by si to zasloužily více. Snad nám příští rok nabídne podobně kvalitní filmy, ale o to víc snesitelnější udělování cen. ()