Reklama

Reklama

The 87th Annual Academy Awards

(pořad)
Publicistický
USA, 2015, 176 min

Režie:

Hamish Hamilton

Scénář:

Liz Feldman, Dave Boone

Účinkují:

Neil Patrick Harris (moderátor), Rosamund Pike, Bradley Cooper, Emma Stone, Benedict Cumberbatch, Eddie Redmayne, Keira Knightley, Felicity Jones (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Sledujte naživo 87. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. (TV Doma)

Recenze (66)

kajas 

všechny recenze uživatele

Byla jsem smířená s tím, že mi v půl třetí ráno středoevropského času zazvoní budík, já se převalím na bok a moje snažení podívat se poprvé v životě na Oscary bude o rok odloženo (stejně jako loni). Budík opravdu zazvonil, já jsem naladila slovenský televizní kanál... a vydržela jsem do poslední minuty. Nemohu srovnávat s minulými ročníky, ale s Neilovým moderováním jsem byla spokojená, ač jeho úvodní muzikálové vystoupení zůstalo nepřekonáno. Hudební vložky mě až na píseň ze "Selmy" (záběry na plačící publikum si mohli odpustit) velmi bavily, z výkonu Lady Gaga mi až naskočila příjemná husí kůže. Přiznám se také, že po vyhlášení nejlepšího animovaného filmu jsem trochu ztratila koncentraci a přehled o dění na pódiu (chápejte, všechny tikety v háji). Jinak jsem ale byla z celého toho každoročního humbuku nadšená, sošky putovaly do těch správných rukou. P.S. Michaelovo žvýkání během celého přenosu působilo docela dost buransky, ale přesto je škoda, že nezavršil birdmanovskou jízdu. A Reese to slušelo nejvíc! ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Moderátor (tentokrát vypadal slibně - NPH vypadá dobře, padne mu oblek a jeho humor má říz jako celá stránka nejlepších bonmotů Oscara Wilda pokapaná citrónem a vražená někomu do oka) bohužel dostal snad ještě méně prostoru než bylo zvykem (a to si na to stěžuju pravidelně). Hudební čísla ve stylu "nudný a blbější" (snad jen píseň ze Selma se povedla, z Lega se mi chtělo brejt, brečet a blejt zároveň), sentimentu na rozdávání... ovšem bez amerického mozku nekompatibilní. Humoru pomálu,ale pár povedených narážek se přeci jen dostavilo (Travolta, přehrání scény z Birdmana). Vítězství Birdmana jsem čekal, ačkoliv to je dle mého jeden z nejslabších filmů z kolekce "by Iñárritu", potěšily ceny pro Grandhotel Budapest, i když jen "doplňkové" a herci také celkem rozumně zvoleni. Proslovy radši přeskočit... Patricia Arquette totálně mimo, asi se snažila napodobit Clooneyho z roku 2006, ale nepovedlo se. ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Oscary som nesledoval už dlhé roky. Nie žeby som nechcel, ale nebolo kde. Neviem akým zázrakom niekoho v TV DOMA napadlo, že urobia priamy prenos, ale chcem poslať veľké dík. Slávnostný večer som si užil, v hľadisku som počítal známe tváre a v duchu som si predstavoval ako si to brázdim medzi sedačkami a všetkých zdravím: "Nazdar Clint!, Travolta serus jak žiješ?, Ethan Hawke nazdar, zlepšuješ sa..." Všetci by čumeli kto som a ja by som sa cítil ako Bohuš z filmu Kurva hoši..."Kájo, já ťa znám, já ťa znám z televize, ty mňa neznáš?..." Nablýskaný filmový večer bol zvládnutý na výbornú ako vždy, vadila mi tam len tá otravná p..a Lady Gaga. Moderátor celkom fajn, občas zavtipkoval, ale mohol viac, Ocenenie filmov zatiaľ nehodnotím, pretože som väčšinu nevidel. Som však rád, že oscara za naj zahraničný film získali Poliaci, ktorí natáčajú fakt úžasné filmy a už sa jednoducho žiadalo odmeniť ich pracovitosť a profesionalitu. Dúfam, že o rok to Tv Doma zopakuje, bol by som rád. 80%. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Úvodní číslo Neila Patricka mě bavilo a bylo mi jasné, že do toho zakomponuje svůj talent na zpěv a tanec. Se zbytkem moderování problém nemám, pár skvělých vtipů, ale mohlo to být lepší. Co se vítězů týká jsem šokovaná, hlavně hlavním filmem. Vypadalo to, že hlavní film získá Boyhood ale když Oscary začal sbírat Birdman, tak jsem si říkala, že zde není něco v pořádku. Birdman se mi ze všech filmů líbil nejméně, ale nezazlívám, že vyhrál, někomu se líbí a někomu zase ne. Jinak jsem spokojená, že píseň vyhrála Glory a také jsem ráda za zpěv Lady Gaga, která mě překvapila a za následnou přítomnost Julie Andrews, která mě dojala. Jsem zvědavá na další ročník, na další filmy a na následujícího moderátora. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Neil Patrick Harris mi nakonec jako moderátor sedl, i když jsem mu moc nevěřil. Vtipy s Travoltou, v trenkách a další, pořádně útočné, se mi zamlouvali a bavil jsem se. Skvělá vystoupení večer kořenila no a nakonec nechyběla ani přehlídka hvězd a ceny, které měl v několika případech dostat "Boyhood", ale tak člověk nemůže chtít moc. Aspoň že ten "Whiplash" si něco odnesl. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Ceremoniál byl kritizován za nízkou etnickou rozmanitost nominovaných umělců. Na to presidentka Akademie Cheryl Boone Isaacs odpověděla: "V posledních dvou letech jsme učinili největší kroky v historii, abychom se stali více diverzifikovanou a otevřenou organizací přijímáním nových členů a zakládáním nových členských kategorií. A osobně bych velmi ráda viděla a těším se až uvidím větší kulturní diverzitu mezi všemi nominovanými ve všech kategoriích." (Gypaetus)
  • Ve Spojených státech se na přenos dívalo pouze okolo 37,2 milionu diváků, což činí tento ceremoniál nejméně sledovaným od 81. ročníku v roce 2009. (Gypaetus)

Reklama

Reklama