Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

lennyd

Lara Croft (Angelina Jolie) se tentokrát vydává do zatopeného chrámu, kam měl prý Alexandr Veliký ukrýt své největší poklady, mezi nimi i mapu k Kolébce života - kde by měla být schována Pandořina schránka. A po této pase zároveň šílený vědec, který se baví vymýšlením nových biologických zbraní. A jaká je lepší zbraň než právě Pandořina schránka? ... Pokud očekáváte nějaké hluboké myšlenky, nebo velké herecké výkony tak jste si zvolili špatný film. Pokud ale očekávate dostatek akce, záhad a v neposlední řadě krásnou Angelinu Jolie, tak jste tu správně... Čistá akční zábava.. ()

Tomasso001

Tak tohle je ještě horší než první díl a ten už byl pořádně nepovedený. Lepší vizuální záležitost, ale na úkor příběhu. Film je sestavený ze všech možných akčních scén, které asi napadly. ()

majxik

Druhý díl Tomb Raideru je zhruba stejný jako díl minulí... ne tak dobrý jako herní předloha, ale stále akční a pěkný na koukání aby jste se u toho nenudili. ()

ywo666

Vcelku na podobnej úrovni ako jednička. Tvorcovia ale mali niečo z prvého dielu vyskúšané a mali to vylepšiť. A hovno z makom. Film opäť trpí na nevyrovnanosť. Dobrú akciu strieda horšia. Zaujímavé nápady strieda nuda. Občas je to vtipné. A má to výborné herecké obsadenie. Problém je, že samotná Angelina ma až tak v úlohe nebrala. Neviem či sa snažila priveľa alebo to flákala. Každopádne s jej výkonom nie som spokojný, Sound hudba je super a minimálne pesničku od Kornu som počul aspoň sto krát. Stále snívam o lepšom Rkovom prevedení Larušky. 65%. 3* ()

haj

No jo, jsem sice jeden z mála, kdo má oba filmy o týhle archeoložce rád, ale nemůžu si pomoct, u filmu jsem se bavil. Ale i tak souhlasím s většinou recenzí, které film ztrhaly, protože to mělo dopadnout v obou případech mnohem, mnohem líp a mrzí mě, že tvůrci filmu nejsou ani zdaleka schopni využít potenciál, který jim hra a postava nabízí. Na dvojce mě zklamaly hlavně dvě věci. 1) Celý konec v Kolébce života. Nechápu, proč mají tvůrci tendenci do filmu narvat aspoň nějaký speciální efekty, i když se jim celý film tak hezky vyhýbali (úplně stejný jako v jedničce). Mnohem efektivnější by podle mě byla normální přestřelka mazi Larou a záporákama než scéna s CG monstrama. 2) Překvapivě mě zklamaly akční scény, ve kterých se sice několik dobrých nápadů objevilo, ale jako celek postrádaly tempo a svižnost. Ale jinak je vidět, že se tvůrci snažili a nasměrovali Laru správným směrem- film je víc dobrodružný, má o něco lepší příběh, výpravu, kameru. Třeba trojka konečně vyjde ve všech smerech. Snad. ()

JohnSmith

Jednička byla bída, dvojka je bída s nouzí. Všechno špatně. Už při scéně, kdy Lara dá žralokovi pěstí, jsem si říkal, jestli to náhodou není parodie. Bohužel se film bere velice vážně. ()

cross

Stejně pitomoučké, stejně nudné a stejně trapné jako první díl. Angelina je opět neuvěřitelně sexy, výrazně se však zlepšila jen orchestrální hudba. Akční scény jsou velice rutinní a "bezpáteřní", slušnější jsou snad pouze temnější scény z Kolébky života. Krom toho je film příliš dlouhý a je velice jednoduché najít si vněm známé scény z jiných filmů (Harry Potter, Pán Prstenů, Spiderman, Superman, Matrix...)Ve výsledku je dvojka a kousíček lepší než jednička, nicméně rozdíl není zas až tak propastný. Kdyby tohle divadlo radši pojali autoři jako dobrodružnou podívanou s trochou logiky, než jako hypermoderní akční film bez mozku, mohlo by být všechno jinak... ()

Blackberry

Úha, tak čakal som, že toto bude hodnotené lepšie. Asi budem teda zhovievaý, keď to ohodnotím trojkou. Mrzí ma predovšetkým to, že sme boli nakoniec ukrátený o najväčší zážitok a vlastne o to, čo bolo podstatou filmu - Pandorína skrinka. Mohli sa aspoň pokúsiť nám odhaliť, čo sa v nej skrýva...Samotnú Angelinu Jolie ako herečku moc nehodnotím, lebo by to nevyznelo zrejme dobre. Mne osobne sa páčila aj tá hudba počas filmu, ktorá bežala stále dokola :) Inak ale nebolo moc čo pozerať ... ()

klima777

Půl hvězdičky je za africké halucinogenní pasáže v barvě mrtvolné šedi, které mi jistým způsobem evokovaly určité úseky knížky Říše strachu. Jinak je to špatné. No dobře, je tam též Arnold Judas Rimmer... 1,5 hvězdičky. A to ještě díky podvědomým vazbám na popkulturní (svého druhu) veličiny. Hmm, vlastně se v tomhle bijáku nevyskytují, a přesto mě donutily koukat do konce. No, není to podivné?:) ()

Ravi

Kdyby nebylo hudby Alana Silvestriho, nebylo by se prakticky na co dívat. Ostře osnovatě narýsováno, zfilmováno a předhozeno divákovi, který prakticky nejdřív neví, o co všem aktérům vlastně jde, a když potom ano, žádný pocit tleskání na závěr to v něm nevyvolá. Studené ksichty, vteřinová falešná dramata bez emocí (vztek nebo cokoli) a podobné kousky nejsou mým šálkem kávy. 30% = 2-/5 ()

Autogram

Viditeľne lepšie ako jednotka. Lara je krajšia a akčnejšia, už od začiatku sa ocitáme v plnom nasadení. Fantasy žáner ospravedlňuje mnohé filmové nezmysly, dôležité je, že pištole strieľajú, meče sekajú a kopije prebodávajú, zarazil ma snáď len rev žraloka. Plusom by mohlo byť, že nás film prevedie rôznymi exotickými miestami, ale je to skôr mínusom, lebo všetky miesta vyzerajú skoro rovnako, a je celkom jedno, kde sa dej odohráva. ()

Jaro.Krafcik

Príliš chaotické, vo filme ale oveľa viac prostredí oproti jednotke. Ale zdálo sa mi to málo a o dosť slabšie. Záver naozaj prehnaný. To malo byť čo? Votrelci? Nevadí, Angelina znovu film poťahala ale tentoraz výrazne slabšie 3* ()

vyfuk

Prostě o nic nejde. Film, který se snaží navázat na starší dílo s tím, že chce i nějak ukázat hru v jiném světle. Problém je v tom, že všechno jde hlavním postavám na ruku a klasicky člověk ví, co se vlastně stane. Nepočítám to, že střih je udělaný naprosto zbytečně špatně a moc ani nedává smysl. Stačilo by některé scény hodit před nebo za jinou scénu a trochu by to bylo koukatelnější. Prostě jde o béčkového Jamese Bonda v ženském podání. Nicméně takového Bonda, kterého nikdo nebude brát vážně. ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)