Kovboj Frank Hopkins, jehož matka byla indiánka, se pokouší utopit v alkoholu výčitky svědomí. Před půl rokem totiž jako nic netušící kurýr Pony Expresu osobně doručil majoru Whitsideovi rozkaz k masakru indiánské vesnice. Jednoho dne ho osloví rádce arabského šejka a vyzve ho k účasti v legendárním vytrvalostním závodu, nazvaném Ohnivý oceán. Závod dlouhý přes tři tisíce mil vede přes Irák a Syrskou poušť až do Damašku a šejk chce, aby Frank poměřil síly především s jeho šampiónem, hřebcem Al-Hatalem. Přátelé Franka přesvědčí, aby výzvu přijal. Od příjezdu do tábora, kde Arabové více či méně skrytě vyjadřují pohrdání nad ním i jeho koněm, je Frankovi jasné, že to nebudou mít snadné. Největším soupeřem bude pyšný princ Al Ríh, který pojede na Al-Hatalovi. Cenou za vítězství má být šejkova dcera Džazíra. Po startu Frank na rozdíl od ostatních šetří síly. Brzy ale musí čelit rozpálené poušti i lidským úkladům, ať už je to odepření vody v oáze, různé pasti na trase nebo zákeřné pokusy zastřelit ho ze zálohy. (TV Nova)

Shit

Solidní dobrodružnej film ,kterej mi atmosférou mírně připomínal Mumii,ale je to trošku moc dlouhý, nicméně akce solidní, tempo dostačující a Viggo Mortensen super ()

Gilmour93

Předtím BreGO, teď HidalGO, na nich VigGO, se nedivím, že to jede samo.. Co na tom, že arabský závod ohnivým oceánem je pohádka, která se z geopolitického, technického či logistického hlediska nemohla nikdy odehrát a že osud Franka Hopkinse nápadně kopíruje osud Nathana Algrena v Posledním samuraji (masakr indiánů, trauma, western show, problémy s alkoholem). Pod optikou nenáročného dobrodružství a se zajímavou myšlenkou, že lidská či zvířecí vůle je víc než vůle shůry či urozená krev, je Johnstonova Velká pouštní pardubická snesitelná v celé své stopáži. Trošku bych vytkl, že v cílové rovince Al-Hattal nevysypal rýsovačky nebo alespoň nerozlil olej a taky že při úplně poslední scéně hrála srdceryvná hudba namísto „Zachraňte koně“ od Kamelotu, ale když už máte v sedle Mortensena, nemůžete chtít víc.. ()

genetique

Zaujímavý námet, vytrhajúci sa spomedzi klasických westernov, no absolútne nevyužíva svoj potenciál! Príjemne sa to rozbieha k sľubnému filmíku, no príde stredná časť, keď v závode dojde k romantickej zápletke, ktorá sa však filmu vôbec nehodí. Vo filme sa navyše objavia niektoré scény s pokusom o vtip, čo vôbec nevyznieva dobre. Avšak je tu príjemný záver, ktorý film celkovo príjemne zavŕši. 65%. ()

Kaka

Typická ukázka průměrného vysokorozpočtového filmu. Nic moc se ve filmu nedělo, pár akčních scén, trochu romantiky, pár hezkých záběrů na poušť při západu slunce a to je vše. Je zde krásně cítit zápach komerce Hollywoodu. ()

castor

Obří rozpočet, obří Arabská poušť a místy obří nuda. Proti Viggu Mortensenovi se postavili arabští plnokrevníci a nejlepší beduínští jezdci, on má však svého amerického mustanga a pořádný elán. Ve hře není jen vytrvalostní závod přes poušť nacházející se mezi Nilem a Rudým mořem, ale i čest jedné arabské princezny i osud posledního velkého stáda mustangů. Celé je to natočené podle skutečných událostí, ač je evidentní, že mnohé je vycucané z prstu. Výsledkem je snesitelná dobrodružná show, která místy velmi potěší (přehlídka úžasných exteriérů), ale vesměs předloží všemožná klišé a poněkud monotónní závodění. Navíc skoro 140 minut… ()

D.Moore

A mně se to líbilo. Krásná poušť zabíraná krásnou kamerou, krásná zvířata, krásná hudba... Ano, spousta krásných věcí. K tomu sympatičtí herci a scénář, ačkoliv klišé, tak alespoň napínavé. Další Johnstonův popkorn. ()

Spooner

Docela zklamání.Čekal jsem oddychové dobrodružství a místo toho přišla nekonečná nuda.Stejně nekonečná jako arabské pouště ()

tahit

Ať je to jak chce, postava Viggo Mortensena, který zde hraje autentickou postavou, dala sice tomuto filmu romantickou atmosféru, ale ani malebné krajinné záběry pouště nepřinesli žádnou velkou podívanou. Jde spíše o pohádku, která mísí prvky jakési orientální a westernové podívané. Nejvíce se mi ovšem líbili stejně ze všeho krásný koníci, obzvlášť ten Mortensena. ()

2Pac

Ocean ohna je skvelym prikladom, ako mozno natocit historicko dobrodruzny film v americkej produkcii. Hoci triky nie su silnou strankou filmu, vynahradzaju si to dobrymi dialogmi a nadhernymi sceneriami. Chvalim tvorcov, ze sa vyvarovali zbytocnemu a v dnesnej dobe velmi castemu americkemu patriotizmu. Pomerne dlha stopaz je vyplnena tak, aby sa divak nemal kedy pozerat na hodinky (je vsak vidno, ze film bol este dlhsi a strihaci mali co robit, aby ho skresali na unosnu mieru). Zo zaciatku som mal problem s "uz nie Aragornom" , ale rychlo som si zvykol na Modre dieta v podobe V.Mortensen. Statocny konik Hidalgo musi ocarit kazdeho milovnika zvierat a scecialne konikov, ktorych je tu neurekom. ()

petero

Máme tu tri filmy v jednom, škoda že tak hladko do seba nezapadajú. Ale ja mám slabosť pre dobre natočené dobrodružné filmy, alebo len pre tento? Strašne som tento film nechcel vydieť, ale z nudy som si ho pozrel a čuduj sa svete akosi sa mi zapáčil. ()

Davies182

Moc dobře se na to dívá, hlavně na další Mortensenovu roli životem protřelého tuláka. Celé to pak má šmrc, zajímavou režii, a střih závodů na koni bere dech. Jediná vetší výtka patří přemrštěné stopáži, klasickému neduhu většiny dobrodružných snímků. ()

pepo

slušný priemer.keby mal film lepšieho režiséra mohol to byť vynikajúci popcorn.takto je len slušný.škoda nevyužitého potenciálu ()

Xmilden

Chtělo to malinko svižnější zpracování a výsledek by určitě byl lepší. Závodění vypadá moc hezky, putování se vleče a kdo má rád koně, tak tady určitě si na své příjde měrou vrchovatou. Hidalgo je sympaťák a v určitých scénách přehraje i Aragorna. 60% ()

LiVentura

Leč megalomanské, dosti dech popadající, avšak krásný rychlohřebec Hidalgo a jeho jezdec dokazují jakémusi šejkovi, že jsou nerychlejší a nejlepší na světě... ()

Kass

"Ohnivý oceán" je v zásadě průměrná letní oddychová podívaná, která by neměla uniknout pozornosti vyznavačům jednoduché vysokorozpočtové podívané, a také v neposlední řadě i milovníkům koní, na něž je ve filmu kladen příjemný důraz. Za pozornost stojí (kromě krásných scenérií, které ovšem považuji, vzhledem k tomu kde se většina snímku odehrává, za samozřejmost) především V.Mortensen a jeho schopnost se bez větších problémů "změnit", a lehce se tak vyhnout srovnávání s "tím chlápkem z Pána prstenů" (narozdíl od O.Blooma). Znalce zcela jistě potěší čestná účast O.Sharifa, jelikož si budou moci nostalgicky zavzpomínat na jeho slavnou postavu Sherifa Ali ibn el Kharisha. ()

Fiftis

Dej tohto filmu sa môže javiť ako rozťahaný, no obsahovo je podľa mňa na veľmi dobrej úrovni. Možno, ak by tam bol trocha zaujímavejší ľúbostný románik Franka so šejkovou dcérou, film by bol viac zaujímavý. Veľmi dobré herecké výkony Vigga Mortensena, Omara Sharifa no a nemožno zabudnúť ani na toho slávneho mustanga Hidalga. Najväčšou hviezdičkou je ale očarujúca Zuleikha Robinson (známa kráska zo seriálu LOST). ()

Paldini

Kdyby byl tento film natočený v padesátých, šedesátých letech 20. století, kdy doba přála podobným výpravným dobrodružným podívaným, je to nepochybně megahit. Ale natočit něco takového dnes, nemá šťávu, ač se na to pořád dobře dívá. Spíše se mi zdá, že producenti chtěli ještě něco vydolovat z nenadálé popularity Viggo Mortensena než diváci pochopí, že je to dost průměrný ne-li podprůměrný herec, i když podle dokumentů k Pánovi prstenů to asi bude fajn člověk, kterého bych asi bral za kámoše. ()

Boogeyman

Vizuálně a hudebně opravdu velmi povedené, ale jinak je to film velmi hloupý a nedotažený! Hrdinovo hloupé a zbytečné trauma, přísný, ale čestný šejk, jeho chantivý namyšlený synovec, podceňovaný kůň, hrdina, který pomáhá ostatním, zatímco oni na něj kašlou, zrada a intriky...........Akční scény, které se naprosto nehodí, protože jsou jako z Indiany Jonese (hrdina uniká smrti mnohokrát jen o opravdový vlásek) no a samozřejmě stupidní závěrečné klišé, kdy závod vrcholí megarychlým sprintem "hlavních" koní, kteří ještě před pár okamžiky skoro umírali únavou a žízní! Hloupý film, ale hudba a vizuálno si ty tři hvězdičky zaslouží! ()

Indiana

No jako poměrně často je tento film dost nudný (především ve scénách s Omarem Sharifem), akční scény, kterých je zde také dost málo, nestojí za nic (ta písečná bouře mohla být lepší a když už ne to, tak alespoň mohla trvat delší dobu). Jediné, co zde teda nakonec skutečně potěší, je účast výtečného Vigga Mortensena, díky němuž filmu uděluji alespoň dvě hvězdičky. ()

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy