Když hospodářská krize zruinovala manžele Pollardovy, začal jejich šestnáctiletý syn John pracovat ve stájích zámožného rančera. Bohatý Charles Howard přišel o syna při autonehodě a manželka ho opustila, protože mu to dávala za vinu. Když Howard nabírá novou sílu k životu, rozhodne se koupit si koně. Tom Smith, starý kovboj, mu vybere Seabiscuita, dostihového koně, který je malý a zakřiknutý a jen on sám v něm vycítí touhu vítězit. Jako žokeje zvolí Johnnyho. Oba, chlapec i kůň, mají za sebou těžké roky, a přestože první závod nedopadne dobře, začne tato dvojice outsiderů brzy vítězit a přitahovat pozornost. Krátce nato si John vážně poraní nohu, z dostihů je vyřazen a dívá se na dostih jen v televizi. Seabiscuit se zraní hned v následujícím dostihu. Za normálních okolností by tato zranění jejich sportovní dráhu dávno ukončila, ale John i Seabiscuit zmobilizují své síly a znovu se vrátí na dostihovou dráhu. (TV Nova)

Fanucci

Moc hezký dojemný film, na kterém mi ovšem vadilo několik věcí. Tak za prvé: prvních 45 minut je strašně zmatených, záběry zkratkovité. Scény tam měly být delší, ucelenější. Ano, znamenalo by to prodloužení filmu, který má celkově dost dlouhou stopáž, ale myslím, že by to nevadilo. Anebo variantou číslo dvě by bylo vyhodit začátek filmu úplně a soustředit se jen na příběh se Seabiscuitem. Za druhé: Ten všudypřítomný patos a americké vlastenectví. Srovnávání zlomených Američanů po roku 29 s koněm, který se jako outsider vyšvihl na vrchol. Bylo to moc okaté...A za třetí: S dojemnými scénami tento film nešetří, ale někdy toho bylo až příliš. Viz závod na konci. Celkově ale nadprůměrný snímek s krásnou kamerou (záběry na závodící koně, scény z nočních tréninků) a tradičně velice přesvědčivými Bridgesem, Cooperem a hl. Tobey Maguirem. ()

Martin741

Slusna sportova drama s Toby Maguirem /Spajdr dement, teda pardon Spajdr MAN/ a slusnym Williamom H. Macym /Bobby 2006, Cellular/. Plus fauna, teda teraz kone a Maguire dokazal, ze vie uhrat aj daleko lepsie filmy nez ten blbowoodsky vyplach Spajdr man. Jo, ale za to svinstvo Spajdr Man ho stale nemam rad, a to tak, ze velmi! 82 % ()

Bay_watch

Jeden z nejlepších sportovních filmů, který nepřekvapí, ale jeho plusy jsou někde jinde. Především zaujme už jen netradičním námětem (který přece jen není moc obvyklý), perfektní výpravou a samozřejmě skvělými výkony celého hereckého ansáblu (koní nevyjímaje). Redovi, Seabiscuitovi a spol. nejde jinak než fandit :) Ten konec mě jednoduše dostal... ()

joker.george

U podobně laděných snímků se většinou mění prostředí, ve kterých se odehrávají, ale jejich vyznění je totožné. Tady aspoň chybí „povinná scéna“ s rodiči a navíc je tu dostatečně zdůrazněn i prvek selhání. Chvilku jsem byl v nejistotě, protože trvalo než se příběhové linie propojily. V mžiku si však sednou a dál už film působí sebejistě a optimisticky si jde za svým, takže jsem se jím nechal strhnout. Jen jsem si po celou dobu nedokázal zvyknout na rezavého Tobeyho Maguirea. ()

Lopic

Dojemný sportovní film s Tobey Maguirem, kterého mám od Pravidel Moštárny moc rád. Přes trochu delší stopáž sem se nenudil ani trošku a ke konci sem měl na krajíčku. ()

zuzinka2

Trošku zklamání, ne že by to byl špatný film, ale bohužel i přes to, že má potenciál dojmout, emocionálně se mnou vůbec nic neudělal a navíc mi přišel moc dlouhý (a to mám delší filmy ráda, tak tady první třičtvrtě hodina vůbec být nemusela). Herci odvádějí svůj průměr a jediný kdo mě více zaujal byl W. H. Macy v roli rádiového reportéra. Také jsem nepochopila ty výstřišky z dobových novin, které podle mě rušili celistvost filmu. ()

Joges

Seabiscuit je velmi povedený a dobře zvládnutý film. Děj je strhující, herecké obsazení skvělé, hudba je příjemná. Film byl natočen podle skutečné události. Je tu žokej "rváč" bez domova, bývalý milionář, ztroskotaný kovboj "trenér". Všechny tři dává dohromady dostihový kůň - toť kombinace pro zajímavé vyprávění. Seabiscuit je film o odvaze, snu, vášni, naději i vůli začínat znovu. ()

C0r0ner

Gary Ross je skvělý režisér, o tom nemůže nikdo pochybovat, ale jeho umění bylo tak to jediné, co na tomhle filmu za něco stálo. Klasické trapné schéma vývoje děje, viděné stokrát jinde, příšerně přepálená stopáž, naprosto neatraktivní prostředí směšných žokejů a očekávaný konec. 35% ()

danecek24

61. Zlatý Glóbus za rok 2003 - nominace (2) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec ve vedlejší roli - William H. Macy ()

pakobylka

----- "Víte ... nezahodíte celej život jenom kvůli tom, že není bez chyby." ----- Nanejvýš poutavý příběh malého koníka s velkým srdcem ... na pozadí velké hospodářské krize. Brzdí ho jen trochu pomalejší rozjezd, který dopodrobna vykresluje životní peripetie těch, kdož k němu měli blízko - a stáli za jeho oslnivou kariérou ... za oněch časů, kdy ho ještě nepoznali. Na něho samotného jakoby se přitom zapomnělo, když jeho rané mládí nastíní jen několik vět, doprovázených náčrtem kraťoučkých scének. Až poté dostává zasloužený prostor - a stává se tak rovnocenným partnerem dvounohých hereckých hvězd, ztělesněním amerického snu - a nadějí všech, které krach na newyorské burze stáhl až na samotné ekonomické - a mnohdy i lidské dno. ()

emo

Veľmi príjemná oddychovka s pohodovou atmosférou. Je to natočené v štýle skutočných príbehov na Hallmarku(až na to že herci sú o dve triedy lepší), takže mnohým nemusí pomalé tempo vyhovovať. Tak príjemne som sa pri filme nepobavil a neoddýchol ani nepamätám... ()

dr.fish

Obvykle mne filmy "tohoto druhu" nechávají chladným. Tenhle ne. Je to silný příběh a Jeff Bridges nemá chybu. Krom něj jsou tu další postavy, které film drží vysoko nad průměrem. Mají svůj příběch, charakter a názory jako úplně obyčejní lidé. A právě to ve filmech "tohoto druhu" nebývá příliš pravidlem. To je asi to filmové umění. I outsider může občas vyhrát. A to Seabiscuit dokázal. ()

tom88

Pekný film so zaujímavým námetom. Zo začiatku to vypadalo na veľmi milé prekvapenie, ale časom film strácal na nápadoch a zaujímavosti. Chcelo by to ešte nejaký zvrat deja, viac dramatickosti a okresať film o nejaké tie minútky. Dej bol rozvláčny a ničím nenadchol, ale miestami sa na to fakt dalo pekne pozerať. Konské závody boli nasnímané kvalitne, ale rozhodne tomu niečo chýbalo. Film postrádal dynamiku, len sa vliekol, herci síce hrali, ale nijak výnimočne. Maguireho nemám moc v obľube, ale miestami sa snažil. Mal by som dať tomu vyššie hodnotenie, ale ja som bol pomerne sklamaný a 7 nominácií na Oscarov je podľa mňa prehnané. 70% ()

Radiq

Mořská sušenka? Divny jméno pro koňa. Ale lepši než Limp Bizkit. Každopádně je to docela dobrej filmek, kterej mi už 2x v životě stačil a to by mu mohlo stačit. Eee, to je k tomu asi tak všechno... kroměěě: stará hajtra není co bejvala, není co bejvala, není co bejvala, stará hajtra není co bejvala, není co bejvala, není co bejvala... ()

vesper001

Malý koník, co raději spal a žral, než závodil, a kterého lidé zlomili a poloslepý, chromý žokej, co už by nikdy nejezdil, kdyby si lidmi nechal vzít naději. A jak si pomohli navzájem. Krásný příběh, milý a koňský. ()

andrii

Malý velký bojovník, šampion parádník. V sedle síla Pegase, když překonává nejednoho "Taxise." Viz derby jako z partesu. Vlaje hříva, iha, už dotýká se vavřínů. Podkovy pro štěstí, v cíli cinkly vítězstvím. ()

danoo

Dokonalý príklad jedného z tých filmov, ktoré sú síce nadpriemerné po všetkých stránkach [tiež . T e č e . t u d y . ř e k a . a pod.], ale po ich skončení nemáte pocit, že by ste si ich mali zopakovať. ()

venison

Po kolikáté už to vidím? A pokaždé mě to dostane.. Příběh čtyř ztroskotanců (milionář - prodejce aut, který je nenávidí, bláznivý trenér, velký žokej a malý kůň), kteří dokáží velké věci v jedné z nejhorších dob pro USA a jejich příběh ovlivňuje davy lidí.. Tobey Maguire, Jeff Bridges, Chris Cooper dokazují, že také herecky hledali až se našli.. Nechápu, že v ČR film zapadl :-( ()