Spartakus

TV spot 2
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Budisovie

Najlepší seriál, aký bol kedy natočený s historickým motívom. Gradácia deja je vynikajúca, prekvapivé momenty, citové zauzlenia, bitky v aréne i mimo nej a intrigovanie. Super! MEGA!!! ()

Pochtli

Nahá těla ženská i mužská, hektolitry digitální krve a odletující části těl, hromada intrik aneb raději být občan chudý a svobodný než bohatý, zhýralý a neustále intrikující.. Něco mezi 3 a 4 *. ()

Ocelotr

V podstatě souhlasím s tím, co zde napsal VERBAL. I na mě je to moc GAY a ač jsem se fakt snažil SPARTAKUS mě ne a ne chytnout. V podstatě žádná postava mi není ani trochu sympatická, děj mi přišel o ničem a tak nadále čekám na druhou sérii HRY O TRŮNY. ()

FandaHoffman

První série coby Krev a písek nemá absolutně chybu. No dobře... pár chybiček by se našlo, ale takhle akčně nabitý film / seriál jsem ještě neviděl. Digitální krev, jak zde někteří uživatelé zmiňují, mě osobně nevadí, jelikož si hned po asi třetím díle zvyknete. Od sedmého dílu, kde Spartakus přijde o ženu je to pořád lepší a lepší a dojde k dokonalému závěru. 10/10 ______________________________________________________________________________________________ Třetí série se ze začátku zdála být kvalitou úplně někde jinde, ale teprve ve čtvrtém díle jsem zjistil, že si musím zvyknout na to, že se po dlouhé době dívám zase na něco jiného a musím počítat s tím nezvykem přehnanosti. Po pátém díle o Spartakovi a to úplně všech sériích a i těch co ještě nesou natočeny, už nepochybuju. LUXUS! 9/10 ()

angel.CZ

Tohle je seriál na který se dlouho nezapomene, neviděl jsem nic podobného, těším se na další kousky, jen velmi velká škoda Andyho Whifielda... mohl to být velmi nadějný herec. Uvidíme čeho se dočkáme při druhé řadě. zatím 80% ()

Lucky;)

Po prvním díle ve mě převládají rozporuplné pocity. Ano, seriál mě zaujal, ano, podívám se s chutí na další díly. Ale co to sakra má být s těmi efekty? S tou krví? Občas i stylem dialogů. Nevím, koho bych v aréně viděl raději. Režiséra nebo hlavního kameramana. Slušný příběh, který tohle lajdáctví táhne směrem dolů. I přesto v tom vidím potenciál a kvalitu, takže za mě 4*. Edit: Po shlédnutí pěti dílů musím konstatovat, že kvalita roste. Mohu jen doporučit - přetrpte si první dva díly graficky odpudivých (přehnaně nerealistických) potoků krve a konečně se z toho stane skutečně zajímavý seriál. Byť i nadále s několika slabšími místy. 4* trvají a stávají se skutečně poctivými! ()

vipeerr

Děj nepřestává bavit ani na chvilku. Všudy přítomná akce, ve vhodném množství umístěná nahota a krev. Perfektně a velmi zábavně popisující historickou událost. Všechna čest Andymu který do toho dal srdce,duši i poslední chvíle života. Jako se Jim Parsons narodil být Sheldnem Cooperem, Andy se narodil jako Spartacus. Zklamáním je že 2 série onou náhradou za Andyho není takovou peckou ale je to pochopitelné 5* Skvělé! ()

Vykuk

Skvěle zpracovaný seriál s choreografií bojů ala 300. Ano hodně sexu, intrik a násilí, přemíra krve, ale vše moc hezky podané. Sympatické postavy a z nich nejlepší Andy Whitfield, u něhož mě skutečně rozesmutněla zpráva o jeho smrti následkem rakoviny :((( ()

ToTo4ever

Spartakus! Spartakus! Spartakus! Furt to slyším. Tenhle seriál mi doporučil kamarád a to to mu sakra děkuju! Díky tomuhle seriálu jsem vynechal pár dní ve škole. Je to prostě seriál, který Vás pohltí! A po konci dílu se musí pustit další. Díval bych se na to klidně i v kuse, ale zase je tady ten blbý spánek. No, závěrem chci říct - efekty, kamera, prostředí ta brutálně dobrá atmosféra, ksakru! 5 Hvězdiček! Sakra dobrej seriál! Nejvíc mě mrzí umrtí Andyho Whitfielda :( R.I.P ()

GoustDog

Dynamické vyprávění. Krev (bohužel příliš digitální) stříká proudem. Soft porno. Řím. Místy velmi dobře choreograficky zvládnuté akční scény. Ano, jedná se sice o nenáročné béčko, ale troufám si tvrdit, že takřka dokonalé. ()

Romeroo

Intriky, lži, pomluvy, krev a mrdá-ní skoro jako opravdové manželství...opravdu nechápu zdejší červené hodnocení, ale proti Gustíkovi žádný oříšek.... ()

helrohir

Vizuálne dokonalý seriál z obdobia antického Ríma. Aj keď sa v podstate jedná o jednoduchý seriál, v ktorom ide o to, aby v ňom bolo čo najviac nahoty a násilia, svojím prevedením ma absolútne vtiahol do deja a nenudila ma ani jedna z epizód. To, že niektoré postavy boli vymyslené a seriál nebol tak úplne podľa histórie mi až tak nevadilo a čo sa týka hereckých výkonov, hlavné postavy Spartacus a Batiatus boli výborný, zvyšok ušiel, takže tak. ()

Shane.Mc

Seriál plný násilí, sexu a intrik, to musí být nějaký odpad, říkáte si, ale opak je pravdou. První co mě zaujalo, tak byl Andy Whitfield, to jeho charisma z něj doslova teklo, jako krev v aréně a jeho touha znovu spatřit manželku. Tahle dějová linie se táhne prakticky celým seriálem. Crixus, věčně naštvanej (takový typy nemám ráda), ale skvělej protipól ke Spartakovi. Batiatus a jeho žena spřádají ty nejdivočejší intriky, někdy mám pocit, že to už moc přehání. Každopádně vizuální stránka ala 300, byla docela slušná, až na tu digitální krev. Nevím jak vy? Ale já se bavila! ()

J*A*M*B*O

Spartakus je sám o sebe jeden z najlepších seriálov. Svojou akčnosťou, dejom ktorý má hlavu aj pätu sa stal špičkou, teda aspoň pre mňa. Bezpochyby dávam 10/10 bodov. ()

Viko

První díl slabučkej jak čajíček. Láce čiší snad ze všeho. Z digitálních triků, jalových herců, upachtěných dialogů. Zpomalených záběrů je až příliš a choreografie soubojů je taky solidně odfláknutá. Prostě je to celý jakýsi pláštík slátaný z různých vydařených scén (hlavně Gladiátor), které komusi utkvěly v paměti. Třeba, jestli se dostanu k dalším dílům, půjde kvalita nahoru, ale zatím mizérie. ()

Idris

Tento seriál se mi opravdu líbí, až od 3.série, kde přidal na velkoleposti. První dvě série, byly na dobré úrovni, ale ta poslední, kde jsou opravdoví nepřátelé Crassus a Caesar, je nejzábavnější. Škoda, že je poslední. A ano Whitfield byl lepší představitel Spartaka, ale také pro mě nebyl ideální. Gannicus je nejlepší a Crixus ve třetí sérii vypadá opravdu jako pravý barbar! :) Poslední díl, třetí série, opravdu vynikající zakončení. Spartacus a Gannicus, umřeli, jako nepřemožitelní hrdinové v boji tváří v tvář. ()

Metlak

Poslední díl mě dohnal k breku. Je smutné že fandíte těm co bojují za svobodu, ale stejně tak víte, že v konečné bitvě prohrají. R.I.P. Andy Whitfield ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)