Spartakus

TV spot 6
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

AdamRaphael

Skvěle zpracovaný krvavý příběh jednoho z nejslavnějších otroků. Na Řím pohlíží naše kultura jako na vyspělou civilizaci, která již před dvěma tisíci lety měla politický systém, lékařství a mnoho dalšího na úrovni, které se většina Evropy dočkala až v novověku. Ale co druhá strana toho skvělého Říma? Poražená vojska barbarů byla nemilosrdně zotročena a donucena pobít se v arénách či pracovat v lomech pro zábavu občanů. O tom pojednává tento skvěle zpracovaný seriál. O bezcennosti lidského života v antickém světě. Snad každý zná příběh slavného Spartaka, otroka, který se tomu všemu vzepřel a Řim se kvůli němu pořádně zapotil a otřásl v základech. Zde je podaný formou seriálu. Seriálu, který zdatně zobrazuje tehdejší poměry v ludusu, ať už jde o zacházení, sex nebo míru násilí. Andy Whitfield zvládl roli perfektně, ale v porovnání s Johnem Hannahem .... ten byl pro roli lanisty přímo stvořený! Nemluvě o skvělé Lucy Lawless nebo Vivi Biance - herecké obsazení tohoto počinu se zkrátka povedlo na jedničku! Stejně tak výborná je kamera, střih a režie ... jen kdyby to tolik nepřeháněli s těmi krvavými efekty. ()

Mousemaker

Ako fanúšik historických filmov a seriálov , predovšetkým tých z obdobia starovekého Ríma som si toto dielo nemohol nechať ujsť. Aj keď zo začiatku som nebol moc nadchnutý, neskôr sa to začalo meniť a seriál chytil neskutočné grády. Najväčšou dévizou Spartaka sú jednoznačne výborne napísané postavy, pričom hlavne tie záporné si jednoducho zamilujete. Nech už je to chorobne ctižiadostivý a chladnokrvný Batiatus, jeho neverná a prefíkaná žena Lucretia, či totálne skazená Ilythia. Títo darebáci sa vám proste dostanú pod kožu. Seriálu nechýba dramatický spád a kopec akcie. Miestami to síce balansuje na hranici gýča a párkrát ju i prejde, avšak úplne strhujúca atmosféra vás jednoducho nenechá chladným. Druhá séria síce trochu utrpela zmenou hlavného hrdinu avšak čo sa týka deja, tak sa môže s jednotkou bez problémov porovnať. Už teraz som dychtivý vidieť ďalšie série. ()

ajzbonak

Blood and sand - 5, Gods of the arena - 4, Vengeance - zatím 2. Skvěle rozjetý seroš se proměnil v patetickou sterilní šukořezničinku s ochablýma ptákama, ale i tak se těším na další díl :-D ()

KasparMich

Z I. série se postupem času vyklubala skvělá záležitost. Seriál přestal být jen pornem doplněným krví a brutalitou, ale vyvinul se v něm zajímavý příběh a postavy si mě postupně podmanily a nepustily dodnes.. Pro mě 85 %. II. série je zatím zklamáním.. Seriál téměř stagnuje a přešlapuje na místě jako kdyby nevěděl kam dál. Nikdy by mě nenapadlo, že mi Andy Whitfield bude tak moc chybět, tím nechci nadávat na nového představitele, ale Andyho absence je velmi citelná.. Pro mě zatím 50 %. ()

Flanny

Jak už tu někdo psal, prokletí tohoto seriálu je opravdu slabší start (kromě prequelu, kde k žádnému vyvrcholení ani ve skutečnosti nedochází) a to bohužel spoustu lidí odradí od sledování dílů, kdy se opravdu vytáčí motor na nejvyšší otáčky. Season 1 = 95%, season 2 = 85% kvůli Liamovi, ano je to težké nastoupit do rozjetého, dobře rozjetého vlaku a ten kluk se opravdu snažil, ale u mě to nedopadlo, Andy mi zde chybí více, než je zdrávo. ()

Kinley

Dal bych pět, ale rozkoukal jsem druhou sérii a ta mě velice zklamala. Dění kolem seriálu nesleduji, ale nahradit aktéra Spartaka tou houžvičkou nebyl opravdu dobrý nápad. Dle mého názoru by seriál snesl pouze první sérii a šestidílný prequel nebo jak to lépe nazvat. Druhá série má asi pouze vydělat na dobrém jménu. Rád bych se samozřejmě pletl, protože první série je opravdu skvělá. ()

padlar

Po prvním dílu jsem byl mírně řečeno zklamaný. Navíc mi přišlo, že Thráky oblékla produkce do kostýmů, které zůstaly po filmu 300: Bitva u Thermopyl. Ani dalších několik dílů mě příliš neoslovilo. Ale pak se to tak nějak zlomilo a na posledních několik dílů jsem se vysloveně těšil. Což se mi u seriálů již dlouho nestalo. Jediné co mi na tom celém trochu vadí, ale co je zřejmě záměrem režišéra, je místy trochu komixové zobrazení a cákance krve ala Kill Bill. ()

Zofan

Na můj vkus moc podbízivé. Násilí jak ze "třístovky", ale ve skutečnosti mnohem nudnější. Přehršel erotiky mě taky spíše otravuje. Takže nakonec je to spíš takový hodně dějový eroťák - Ahoj, jsem Spartakus a jdu se vám podívat na potrubí... ()

REMUS_3

Hodnotím Blood and sand a Gods of the Arena. Prvému menovanému dávam 5* pretože som skoro každú čast pozeral z úžasom (nie pre tie hole ženy a veci ktoré sa tam s nimi diali :) ) ale pre príbeh a celkové "wow" momenty súvisiace s ním. Druhému menovanému dávam taktiež 5* pre skvelé momenty a za výborné zvládnutie prológu k seriálu. PS: SPARTACUS je len JEDEN - RIP Andy Whitfield. PSS: Herci, réžia a scenár - úžasné. ()

bratr_jezek

Na podobné vlně jako se točil seriál Řím je namíchán koktejl i o Spartakovi. V první sérii (s podtitulem Krev a písek) se líčí drsný život gladiátorů, historické postavy, zákulisní intriky, ale i láska, čest a sex, tedy vše, čím dokáže HBO přitáhnout k obrazovkám. Osobně ale ubírám hvězdičku za krvavé scény točené "počítačovým" způsobem, je to krvavé až příliš a porušuje to snahu o realitu. V druhé sérii (s podtitulem Pomsta) ubylo intrik (i když scénáristé nechali zázračně přežít "Xenu" z první série) a přibylo přehnaně krvavých scén tak, že máte pocit, že vám ta krev zasviní obývák. Bohužel dějově se ze začátku trochu ubralo na plynu, otroci se jen hádají, kam půjdou a nebo někoho zachraňují. Teprve po spálení arény začne dějově přituhovat a objevují se zajímavé momenty vrcholící bitvou u Vesuvu mezi Spartakem a legiemi nenáviděného Glabera. V třetí a zároveň poslední sérii (s podtitulem Válka zatracených) jsme přímo vrženi doprostřed bitvy a krvavé momenty odradí slabší povahy od dalšího sledování. Jiným možná bude vadit divokost sexu a různé orgie, mne osobně u třetí série trochu vadil přespříliš volný styl vyprávění vykládající si historii velmi zjednodušeně. Například jsou zde potlačeny úspěchy otroků, díky legendárnímu útěku z obležení je do hry zapojen sám velký Pompeius, který tady sehrává méně než epizodní štěk. To, že se díky tomu Crassus a Pompeius moc v lásce neměli pak nevyzní, stejně tak chybná stylizace Crassa jako toho největšího bijce Říma. Velmi nešťastné a historicky zcela mimo je pak zapojení Caesara (u toho snad jediné, co se dá akceptovat jako historicky doložené je jeho sukničkářství v mládí), stejně tak jako závěrečné ukřižování (kdy je zcela opominut fakt, že byly kříže rozesety kolem několika kilometrů dlouhé hlavní cesty a jediné, co se historicky blíží jedné z historických výkladů je zase skutečnost, že se Spartakovo tělo v bitvě nenašlo). Škoda, ale hodnoceno optikou celé série, 4 hvězdy. ()

Cabotin

Konečně jsem zhlédl všechno, včetně prequelu Gods Of The Arena. Dokonalá podívaná, dokonalá prázdninová zábava. Krev, brunátné násilí, sex typu „kámen prcá cihlu“, co chtít víc? Snad jeden postřeh by tu byl pro jednoho z mých oblíbených zdejších psavců. Stává se běžným jevem, že seriálová tvorba vyrovnává deficit mužské nahoty. Není to hloupé rozhodnutí, neb zajišťuje vyšší sledovanost. Ať již jde o heterosexuální ženy, nebo o gaye. A, pravda, film o antických gladiátorech jaksi přímo vyžaduje namakance s naolejovanými hyžděmi. Sušinky bez svalů by to bezpochyby nezvládly:) Pozdrav pro verbal ()

Jeffo8

Spartakus mě jako seriál mile překvapil, nic moc jsem od toho nečekal a po zhlédnutí prvních dvou dílu jsem se v tom utvrdil, ale to byla chyba! Po třetím díle jsem hltal díl po díle s opravdovým nadšením. Souboje provedené opravdu skvěle po vizuální stránce, jenom si musíte zvyknout na jakýsi v trend v této době a to hektolitry krve stříkající do všech stran. Herecké obsazení se mi líbilo, sympatický hlavní hrdina, v podobě, pro mě neznámého Andyho Whitfielda, který zemřel po natočení první sezóny na rakovinu, následně nahradil Liam Mclntyre. Sice nesnáším, když se v seriálu mění hlavní postavy, ale na tohoto herce sem si zvykl celkem rychle. Nejlepší díl první série byl jednoznačně ten poslední a to zmasakrování Batiátova doma. 85% ()

plsek45

Tak tenhle seriál je možná trochu perverzní a nekonvenční ale v tom je jeho hlavní kouzlo. Spartakus perfektně i když s trochou nadsázky ukazuje život starých gladiátorů bojujících jen pro pobavení přihlížejícího lidu. Skvělí děj popisující život otroka který musí bojovat za svého pána v aréně. A zápolení se svým vnitřním já. Mnoho zvratů a skvěle rozvinuté charaktery postav dělají ze seriálu úžasnou podívanou. Po první serii jsem byl naprosto nadšený ale bohužel druhá serie mě už tolik nezaujala i když je pořád úžasným seriálovým počinem první se nemůže vyrovnat... Možná změním názor až celou druhou řadu dokoukám jsem teprve na začátku ;) ()

derris

Krvavá a přisprostlá akční řežba ve stylu kultovní 300ky . . . to já rád. Navíc je i příběh docela poutavý a už po prvních pár dílech mě vyloženě chytil. O to větší škoda Andyho Whitfielda, ale i bez něj si drží seriál svou kvalitu a podle mého si zalouží plné hodnocení. ()

50andy

Máte radi historické filmy/seriály preplnené intrigami? Alebo drsné súboje plne krvi s efektami alá film 300? Tak nad čím ešte uvažujete. Toto je to pravé orechové, kde nájdete všetky tieto prvky. Nad vykrádaním nápadov z filmov 300 a Gladiátor ani nerozmýšľajte. O tom to nie je. HBO priniesol zas len skvelý seriál, ktorá vás dokáže nadchnúť. Je len škoda že predstaviteľ hlavného hrdinu Andy Whitfield zomrel. Bol skvelým predstaviteľom Spartacusa a na toho druhého sa dá len ťažko zvyknúť. Hodnotenie: 9/10 ()

Jerod

Starověký Řím je moje srdeční záležitost, i když tu přeci historické realie moc nesedí.Ale díky nekonvečnímu natočení ala 300, si mě dokázalo získat.Největší zkouška příchází z přechodu "Krev a Písek" na "Pomstu".Chvilku mi trvalo si zvykat na nového Spartacuse, ale poslední řadou si mě už získal. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)