Spartakus

TV spot 1
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Gannica

Koukám od znovu již podruhé. Prozatím neokoukatelné. Všechna čest a sláva Andy Whitfieldovi. Doporučuji všem fandům starověkého Říma, tento seriál Vás pravděpodobně nezklame. Až na občas, nebo vlastně velmi často přikreslené krvavé scénky, což je ale dle režie považováno za účelné, velice působivé. ()

daetoxx

Bavilo mě to a kupodivu i s českým dabingem, kterej zní hodně směšně, ale když jsem si to pouštěl v originálu, musím uznat, že některý ty "český" hlášky zní fakt "cool". ()

BigJohn02

Seriál, který přišel po Římu jako syrovější, brutálnější, ale zároveň komiksovější. První serie skvělá, bohužel po Andyho smrti došlo ke ztrátě charismatu hlavního hrdiny, další série jsou také o poznání nudnější a méně zábavné. ()

Rathe

1. díl jsem dokoukával asi až napotřetí, protože mi to celé příšlo tak směšné, že jsem to nemohl vydržet a musel jsem to vypnout. Když jsem dokoukal první díl, nebylo to o moc lepší. Scénáristi tam zbytečně plýtvají odporným vulgarismem, který když lítá z hub vojáků, styděl jsem se jak za herce, tak i za scénář. Krvávé efekty, při kterých vytékali litry krve, byly umělejší než celé muzeum voskových figurín. A to samé platilo i o prostředí obecně. Prostě jsem tomu vůbec nevěřil. Příběh se mi ze začátku taky nezamlouval, až do té doby, než se tam konečně začlo něco dít. Od 6. dílu se páni scénáristi konečně pochlapili a začali vytvářet dramata mezi jednotlivými charaktery, které dobře působilo. Z celkové první série jsem dost zklamaný, protože jediné, co to celé drželo, byl příběh ze 6 dílů. 1. série 50% / slabé 3* Druhá série, která na sebe kvůli nečekaným okolnostem nechala o rok déle čekat, skončila nakonec nad mé očekávání. Hodně jsem se bál nového přeobsazení a také jsem nového Spartaca v prvních dílech nemohl zkousnout. Ale nakonec jsem si zvyknul a začal ho v jeho roli respektovat a myslím si, že je to plnohodnotný zástupce. Děj se konečně začal pořádně hýbat a rozhodně mě to bavilo mnohem více, než uzavřená komunita v Batiatově domě. Díky seriálu jsem si začal zjišťovat i spoustu informací o Spartakově povstání. Jsem rád, že našli uplatnění i pro Gannica, který se předvedl v mezisérii a taky, že Doctora nenechali pozadu. Jelikož je tu opravdu velká skupina hlavních postav, tak jsem byl překvapen, že jich nakonec zemřelo tak málo. 2.série: 80% Poslední série se rozběhla správným směrem. Nejen, že ta trapnost, co se objevovala v 1. sérii, je naprosto pryč. Boje jsou vizuálně mnohem lepší a záživnější. Štáb si více pohrál i se scénami, které se odehrávali v exteriéru. Scénaristé se určitě od svých chyb také poučili. Jako divák jsem si zamiloval i dvojice, které zde figurovali a mezi některými chemie přímo pulsovala. Hodně jsem se bál toho, jak scénaristé napiší konec celého seriálu. Mohli totiž nechat všechny zemřít nebo naopak přežít, ale zdá se, že se našla správná miska váh, která v divákovi vyvolala vztek, ale i radost z konců jednotlivých postav. 3. série: 80% ()

Michal.Sever

Na tu krev je třeba si zvyknout (jenom ten efekt), ale potom je to dokonalý seriál, který ukazuje, jací lidi jsou i dnes. Zrady, korupce, atd. Škoda, že člověk ví, jak to dopadne, pokud zná dějepis. A pokud je ten divák takový negramot jako já co se dějin týče, tak si to vychutná na 100% :) 11/10 ()

F50Ferrari

Já se na to dívám teď v roce 2019 na všechny díly už po třetí a prostě mě ten seriál přijde dokonalý :) ... jasně jsou tam litry umělé počítačové krve, celé je to počítačové jak prase a je to vidět, ale mě to zrovna u tohodle seriálu fakt vůbec nevadí :) Děj, intriky a souboje jsou skvělé. Když jsem koukal poprvé tak na změnu z Andyho na Liama jsem si musel docela zvykat, ale Liam se pochlapil a myslim, že opravdu výborná náhrada za bohužel zemřelého herce. ()

DenyK

Film na mě příliš brutální a jen o sexu. Krev, litry krve, lítají ve zpomaleném záběru vzduchem jako by to byl denní chleba. Neustále obnažená ňadra žen, sprostá slova, až to není vtipné. "Polibte mi ptáka" zazní zcela určitě v každém díle. Nevím jestli má být veřejný sex a litry krve hlavní téma seriálu, ale mě to po chvíli přestane bavit. Je to jedna velká brutální úchylárna. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Useknout někomu hlavu neni lehký... chce to správnej úhel!" Zmodernizovaný příběh jednoho z nejslavnějších buřičů starověkého Říma. Proti své vůli se stal otrokem, gladiátorem a rebelem, který se vzepřel celé říši pro záchranu svého života, svobodu pro sebe a svou družinu. Základem seriálu jsou bezesporu dějové zvraty založené na komplikovaných vztazích mezi postavami a jejich snaze prosadit individuální cíle bez ohledu na použité prostředky. Vesměs neokoukaní ale přesvědčiví herci dodávají seriálu šmrnc. Jinak comicsově přepálené násilí s hektolitry digitální krve, naleštění svalnatci, zpomalovačky, pták v každé druhé větě či erotika na hranici soft porna. Zní to, jakobych to chtěl hanit, leč opak je pravdou. Funguje to skvěle! Jen je škoda zesnulého Andyho Whitfielda, jehož nemůže nikdo nahradit, ale Liam McIntyre byl důstojný náhradní Spartakus hodný následování. Pokud se chcete pobavit a nejste z těch, kteří by zkoumali každý historický nedostatek, mrkněte na tento seriál. Doporučuji! - 100%. ()

Adam94

Nečekejte žádnou nudnou lekci dějepisu. Seriál vypráví příběh obyčejného otroka, který dokázal něco neobyčejné. Na seriálu se mi hlavně líbilo to, že se pořád děje něco zajímavého (a nemyslím tím jen brutální řežby gladiátorů v aréně nebo na bitevním poli). Propracovaný příběh s dobrými postavami, které neustále spřádají své plány a intriky, mě nikdy nenudil a téměř v každém díle něčím překvapil. Příběh se neustále někam posouvá a nepřešlapuje na místě. Téměř všechny dějové linky a události mají své místo v celkovém příběhu a nejsou tam tedy zbytečně. Dobrá ukázka toho, jak může být svět zvrácený, ikdyž se na první pohled zdá, že je vše v pořádku. Oceňuji, že seriál věděl kdy má skončit a že jej tvůrci zbytečně nenatahovali na úkor kvality (jak se dnes bohužel často děje ne jen seriálům). Za mě jasných 5. ()

M.Fish

Skvělý seriál, který je výborným příběhem o pomstě. Škoda úmrtí herce z první řady, ale druhý Spartakus je taky dobrý, není to tedy nějaké strašně mínus. Smrt herce spartaka dala vzniknout prequelu, který je skvělým doplněním znalostí o městě Capua a postavách jako je Gannicus, který v příběhu Spartaka hraje nakonec velkou roli a jeho konec je velice smutný ( možná je horší než konec samotného Spartaka při kterém, se přiznám, jsem uronil slzu). Seriál stojí za to vidět. Pokud nejste puritán, tak vám všudy přétomná nahota vadit nebude. Společnost je a byla zvrhlá. Jsem velice rád za realistické zobrazení některých běžných věcí v životě obyvatel Capuy :) 5 hvězd jako pro všechny mé top seriály. ()

Aceboris

Za mňa super, aj keď má tento seriál, nejaký ten rôčik, ja som sa k nemu dostal len nadávno. Celkovo som neočakával, žiadne prekvapenie, ale o to som viac potešený spracovaním, nápadom celkovým dojmom. Už si ani nepamätám , kedy som naposledy tak seriál hltal. Tuším to boli LOST, vždy keď časť končila, dali niečo, čo ťa opätovne vtiahlo do deja. Tu som sa vôbec nenudil, akcia tu teda nechýbala, a pobavili ma aj predstavy Spartaka na únik, rôzne varianty a spôsoby plánovania. Čo bolo super spravené, bolo to pokrytectvo a manipulácia, klamstvo a zrada. Za mňa super 8/10 ()

jerry007

Celá série je totální akční hovadina. Ale musí se ocenit bojové scény, krásné herečky a kulisy. Starý Spartakus s Kirkem Douglasem, byl alespoň kvalitní film, tohle je absolutní nesmysl od začátku do konce. ()

Hexx

Jak Spartacus, tak Bohové arény patří k mým srdcovým záležitostem. Je to už téměř deset let, co tento koloběh skončil. Vzpomínám na tento jedinečný seriál v dobrém a čas od času si musím pustit alespoň Theocola na YouTube :). Naprosto jedinečné vyprávění, poutavé, parádní herci, ať už oba představitelé Spartaca, ale zejména představitel Batiata tomu dodává rázný říz! Namíru vhodné je zmínit také Oenomause, bez kterého by to rozhodně nebylo celistvé. Tohle je prostě kultovní počin! ()

Basara

Jedná sa seriál, ktorý nám úžasných spôsobom ukazuje tragický život gladiátorov za čias starovekého Ríma a ich povstanie za slobodou. Tento seriál je výnimočný excelentným vývojom postáv a stavbou zápletiek. V seriály môžeme vidieť neskutočné množstvo krvavých bitiek gladiátorov v aréne a neskôr aj proti Rímanom. Je vidieť, že seriál nijak nešetril na dobre spracovaných počítačových efektov. Je ozaj úžasné akým spôsobom to graduje každou epizódou smerujúc k brutálnemu finále. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)