Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(12)

Antologický seriál, který se zaměřuje na různé postavy napadené šíleným sériovým vrahem Mickem Taylorem v australském vnitrozemí... (Filmbox)

Recenze uživatele MickeyStuma k tomuto seriálu (15)

Vlčí Zátoka (2016) 

Dvě série o masovém vrahovi Mickym Taylorovi mají stejný potenciál, jako předchozí celovečerní snímky. Jsou to jen další etudy jeho vražedných skutků, které právě v seriálové podobě slibují větší dějovou rozmanitost. Je toho ale docíleno? V první sérii ano, v té druhé se to již stáhlo do ponuré přímočarosti. Je i hodně často znát úmyslná natahovanost děje, což tomu moc nezadá. Hlavní devizou však je, že se o Mickym už dozvíme jádro jeho skutků. Tedy to, proč tak vlastně činí. Seriály jsou skutečně jen pro silné žaludky a hlavně fanoušky současných slasherů. První série je tedy dějově propracovanější, druhá už naopak přímočará a pošramocená kodexem BLM a  LGBT… , což je zcela zbytečné. Každopádně obě série filmy dobře doplňují. ()

Série 1 (2016) (S01) 

Výrazný posun dál. Seriál dává šanci vyniknout charakteristice postav a určitému vývoji, což se tady jen potvrdilo. Více postav, více událostí, sem tam nějaká ta dějová odbočka, které být nemusely, ale nijak tomu neuškodily. Razantnost a temná atmosféra je po vzoru předchozích snímku ponechána, což je jediné dobře, neb tohle zrovna nebývá zvykem. Námětová novinka o náctileté dívce není špatná, jen v mnoha aspektech značně kýčovitá. Pomalejší tempo může leckomu vadit, ale je to naopak přínosem právě v ohledu pro srozumitelnější vývoj děje. Kamera a scenérie se dokonce zdají být o nějaký ten ždibec naturalističtější, což je také jediné dobře. Za filmy to nezaostává a naopak se je ani nesnaží překonat. Na seriálové zpracování, kdy se dokonce o zabijákovi retrospektivou něco i dozvíme, se dá tento počin považovat za plné přijatelný. ()

Billabong (2016) (S01E01) 

Na nic se nečeká a hned zpočátku, ještě před úvodními titulky, je nám rázně připomenuto, oč přesně se jedná. A následně se rozjíždí nová dějová etuda s jedním určitým detailem, který je, oproti předchozím celovečerním snímkům, novinkou. Takže tu máme hlavní hrdinku měnící celý původní koncept příběhu. Základ však samozřejmě zůstává stejný. Takže nějaký ten dějový posun je zajištěn. ()

Kutyukutyu (2016) (S01E02) 

Příběh se nám tedy svým tempem pomaloučku rozvíjí a dává dohromady různé postavy se vším související. Přirozeně se tak oproti předchozímu úvodnímu dílu ubral plyn, avšak na zajímavosti to nijak neubírá. Spíše naopak. ()

Salt Lake (2016) (S01E03) 

Příběh dostává patřičný ráz. Po dějové stránce se toho stane skutečně hodně a to na všech frontách. Dobrodružně thrillerová atmosféra stále neztrácí na své ponurosti, což je navíc podpořeno právě i těmi nejrůznějšími dobře stavěnými zápletkami a zvraty. ()

Opalville (2016) (S01E04) 

Dějové odbočení nijak neuškodilo. Samotný příběh by dal za samostatný film, ale tady to alespoň příjemně okořenilo. I když je fakt, že už to tímto vypadá, že snad každý Australan žijící v buši je vnitřně něčím šílený.  Tato čtvrtá část se tedy v hlavní dějové lince nikam neposouvá, i když samotný závěr svým způsobem překvapí. ()

Rome (2016) (S01E05) 

Předposlední, v dějovém vývoji, razantnější, část. Silnější dramatizace, v akční části první větší přestřelka, místem dění připomínající spaghetti western, která se neobešla bez klasického kýče a k tomu sem tam nějaký ten děsivě hororový moment. Takže tedy razantnější skok do finále? ()

Wolf Creek (2016) (S01E06) 

Finále dle očekávání. Je docela zvláštní, jak se z naivní dívenky z první části postupně stala bojovnice. No, na druhou stranu se alespoň plně nekopírovali celovečerní snímky. Celé je to dosti temné, drastické, napínavé, a aby si divák dostatečně užil, tak i patřičně prodlužované. Konec dobrý, všechno dobrý? Nezapomenout na potitulkovou scénu. ()

Série 2 (2017) (S02) 

Druhá řada je pojata zase o něco jinak a je to dobře. Mínusem je jen nucené natahování děje, které místy ztrácí energii, i když z druhé stránky pohledu to zase dává čas ve budování děsivé atmosféry a dramatizaci. Čím to tvůrci zprasili nejvíce, je použití nového kodexu BLM a LGBT… Ohledně BLM se nejedná o to, že tu jsou nově herci černé pleti, ale že tu je použit vztah mezi černochem a běloškou, co je novodobá propaganda jedné rasy. Ohledně LGBT… tu jsou jak lesbičky, tak i gayové. Proč? To je v příběhu tak ohromně důležité? Co se týče onoho příběhu jako takového, po hororové stránce je to dobré, ale proč si masový vrah Mick Taylor se všemi tak dlouho hraje je skutečně otázkou. Žánrem dobré, ale chtělo to mít ten scénář propracovanější, aby nebylo tak okaté natahování. ()

Journey (2017) (S02E01) 

Road Movie zájezdu po Austrálii. Poměrně dost natahovaná etuda obeznamující vcelku podrobné charaktery všech výletníků. A tak se také dozvíme o přítomnosti  lesbiček a gayů a uvidíme také vztah černocha s běloškou. No jasně, současný kodex BLM a LGBT… prostě i tady musel zprasit celý příběh. Opravdu to bylo nutný? ()

Outback (2017) (S02E02) 

Konec Road Movie. Děj se opět vyvíjí pomalu a v zájmu věci přímočaře. Z reálného hlediska trefný vývoj překvapení vedoucí k podezření až k hrozbě, nakonec končící naprostým peklem. Dramatizace tak pomaloučku nabírá na obrátkách okamžiků daného žánru. ()

Chase (2017) (S02E03) 

Dobrodružná atmosféra dávající drsnou zkoušku všem přítomným. Vzájemné vztahy mezi sebou dostávají zabrat v touze dostat se do bezpečí a přežít v prostředí, v kterém hrozba číhá na každém kroku. Kapitola opět natahovaná, ale napětí si dokáže udržet. ()

Singing (2017) (S02E04) 

V podstatě stále to samé, co v předchozí části. Všichni stále jdou odněkud někam, stále čelí všudepřítomné hrozbě a to je na celém tomto dějovém pokolení vše. Ke konci to alespoň okoření australská domorodá magie, avšak celkovou natahovanou ponurost to nezachraňuje. Kupodivu napětí si atmosféra stále drží. ()

Shelter (2017) (S02E05) 

Dramatizace dosahuje svého vrcholu. Prostředí starého dolu mělo vždy potenciál k hororovým událostem a tady je toho využito na maximum. Opět se to neobešlo bez určitého kýče, ale takové nepatřičnosti být prostě musí, jinak by to atmosféricky v rámci napětí dosti vázlo. ()

Return (2017) (S02E06) 

Finále ve vší žánrové ctižádosti. Zoufalství, beznaděj, šílenství. Napětí se drží pevně svého lana, jen prasknout. I když to vypadá stále dosti přímočaře, kupodivu ani o zvraty není nouze. Závěr se od předešlých počinů ničím nevymaňuje. ()

Reklama

Reklama