Halloween: H20

• USA Halloween H20: 20 Years Later (více)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiální text distributora)

PKD

Viděno tehdy 2x v kině. A i když máme tu mňamix 2018...stále je pro mne tento díl/film na silné 3.5 Tehdy se povedlo sloučiti atmosféru Vřískotu a Halloweenu, což mi nikdy nevadilo. Byť té Scream atmosphéry je zde asi více. V každém př. nejde o žádný propad či ostudu, což se o jiných apendixech v H sérii říci nedá. Že, Robe??? ()

iolaos

vubec ne spatny slasher s vybornym castingem a peknou kamerou. Avsak, vulgarne mi vadily naprosto hloupe a zbytecne detaily na oci degradujici myersovo kouzlo tajemna a absolutne netypicke gumove pohyby killera v monterkove kombineze, ve ktere mel asi nasrano - navic kdyz nam pet sequelu jen odchodil a vsichni sme mu fandili, ze?... takhle devalvovat jednu z nejvetsich postav horroru to se opravdu nezdarilo....resume:_kvalitni podivana s rozporuplnymi pocity...spise sem smutny za myerse.... skoda, mohl by byt i plny dum... takhle jen 6/10 ()

blackrain

Krev není voda. Michael Myers se vrátil a s ním i krvavá řežba. Chce dokončit to, co začal před dvaceti lety. Tentokrát není ušetřen ani syn Laurie Strodeové. Skončí Laurie s děsem a hrůzou, kterou musela prožívat a zachrání svého syna? Ve filmu nechybí napětí a momenty překvapení. ()

kaylin

„Halloween: H20“ je pokračováním, které v konečném důsledku hodně nudí, protože ani nové prostředí prostě nezastře to, že Michael se vrací jenom proto, aby se zabíjelo. Hlubší smysl to nemá, scénáristé se plácají na místě a moc si nedělají hlavu s tím, proč to tak je, prostě to tak je. Ano, pokud se týká hororové atmosféry, nějaká tu je, to se filmu vzít nedá, ale jako součást série je to film v podstatě zbytečný. ()

K.I.N.G.

Zajímalo by mě, které hovado tomu vymyslelo v česky dabované verzi název "Halloween há dvě o", to přece musí napadnout každého, že to znamená "age twenty", když je to po dvaceti letech. Miner vrátil Myersovi jeho chladnou duši a tak je znovu zpět, bez slitování, prostoupen zlem až do morku kostí. Já tomuto pokračování s klidným svědomím věnuju 4 hvězdy. ()

Trevor

Michael Myers sa po dvadsiatich rokoch vracia, aby dokončil to, čo mu predtým nevyšlo. Jedna hviezdička je tu naviac, prečo, bude spomenuté v závere. Inak sa jedná o priemerne spracovaný horor, v ktorom si po dvadsiatich rokoch ktosi spomenul (režisér Miner) že by bolo vhodné oprášiť slávnu sériu. Dej, tentokrát umiestnený do prostredia súkromnej strednej školy neprinesie ani prilíš veľa vrážd, skôr veľa chýb, keď občas herec stvárňujúci Myersa nevie, či bol Micheal ľavák alebo pravák, auto ktorým Michael prišiel pri úteku dvojice študentov už nestojí v strede cesty pred bránou ale bokom, obaja sa z nemocnice hneď po ošetrení vrátia na miesto, kde vyčíňa vrah a to, ako Michaelova sestra ukradne dodávku koronerov z jeho telom spred očí policajtov je tiež takmer Coperfieldovský kúsok. Avšak teraz prichádza dôvod hviezdičky navyše. Na čele školy stoja belosi, vrátnik je čierny a nikomu to nevadí. Zlaté časy v ktorých som dospieval a nikto nám na školách nevymýval mozgy bojom proti fašizmu či právami LGBI či čo to vlastne sú. A sme tu, a sú z nás skvelí ľudia... ()

JohnMiller

Halloween: H20 (Stretol som sa v TV s upútavkou ktorá mi tvrdila, že ide o Halloween H2o (Há dva ó) nie H20 (H dvadsať) pekná chyba prekladu. Ide o je dôstojné pokračovanie klasiky zo sedemdesiatych rokov. Našťastie ignoruje posledné štyri (a z toho tri katastrofálne zlé) posledné časti, takže tu máme priame pokračovanie hoci po 20-tych rokoch. Dôstojné som napísal preto, že hoci ide o najlepšiu časť spomedzi všetkých, vyšší rozpočet, lepšie herecké obsadenie, lepší scenár, nemyslím si, že by išlo o niečo troška viac ako len o bohapustú vyvraždovačku, nehovorím, že to nemalo atmosféru no mohlo to byť lepšie. Keď si však porovnám všetky diely série, tak tento je po prvých dvoch častiach na svojom zaslúženom tretom mieste. Návrat Jamie Lee Curtis,až v tejto časti chápem. Nie je to aspoň béčko. ()

salalala

Hodně dobrý sequel, který šel jedinou správnou cestou a naprosto ignoroval pokračování od trojky dál a navazuje rovnou na díl druhý. Steve Miner se rozhodl se pro minimalistický přístup a snímek pojal dost komorně, protože v něm není tolik vražd a ani se v něm nevystřídá moc exteriérů a interiérů a obojí je velmi dobře. Od počátku zaujme hutná atmosféra, z níž je jasné, že se k něčemu schyluje, a paradoxně i pomalé tempo je ku prospěchu věci. Tvůrce diváky velmi rychle seznamuje s nastalou situací a je tak víceméně jasné, kdo se brzy dostane do hledáčku Michaela Myerse. Vražd tu tedy tolik není a nejsou ani obzvláště brutální, to ale nevadí, protože jsou nápadité a režisér zcela záměrně nechává vše na finální střet dvou hlavních postav, který stojí za to. Z dnešního pohledu rozhodně udělá radost účast mnoha tehdy začínajících hvězd (Joseph Gordon-Levitt, Michelle Williams, Josh Hartnett), nicméně největší pozornost se upíná na výbornou Jamie Lee Curtis. Pochopitelně, že příběh je klišovitý a od prvních minut je jasné, jakým směrem se bude ubírat, tudíž nikoho nepřekvapí, vzhledem ke skromnému pojetí je to ale celkem jedno, protože Halloween H20: 20 Years Later sérii rozhodně nedělá ostudu a patří v ní k vůbec nejlepším dílům. 70 % ()

Colonist

Po zhlédnutí prvních dvou dílů série jsem si řekl, že stejně jako tento film budu ignorovat díly 4-6 (pročetl jsem si jejich obsahy a ty mne zrovna nenavnadily), a tak jsem rovnou ze druhého dílu skočil k H20. Carpenterův původní Halloween je kvalitní horor se skvělou hudbou, atmosférou a výtečným hereckým obsazením, ale já jsem z něj byl poněkud zklamán. Od Carpentera a od legendy slasheru jsem čekal něco víc. Původní Halloween není špatný film, líbil se mi, ale opravdu jsem od něj čekal něco jiného, takže jsem mu nemohl dát jiné hodnocení, než jen slabší ****. Sérii jsem dal šanci ještě druhým dílem, kde jsem už nic nečekal, a dostal jsem solidní béčkovou zábavu, tak jak to mám rád. Kvalita sice šla dolů, ale bavil jsem se. Dvojka byla na standardní ***. Musel jsem uznat, že tato série má něco do sebe, ale pro mě to kult zřejmě nebude. A tak jsem se rozhodl, že i když pro mě nejsou vražedné noci Michaela Myerse to pravé ořechové, že své putování touto sérií uzavřu ještě tímto dílem. A dobře jsem udělal! Stevea Minera jsem si oblíbil už kvůli Pátkům 13. II a III, což byla klasická zábavná horová béčka. Halloween H20 ale není žádné béčko! Je to kvalitní horor s pořádnou atmosférou a hlavně se skvělou Jamie Lee Curtis, kralující nejen v závěrečném protiútoku. Film má spád a díky kratší stopáži chybějí nudná a zbytečná místa. Je to poctivý dospělácký horor, žádná moderní přeplácaná teenagerovská vyvražďovačka, proto má film tak trochu komorní nádech (když nepočítáme úvod, tak na půdě školy zabil Michael "jen" 3x). Líbily se mi narážky na první dva díly série a také třeba na klasické Psycho. Celý film jsem se bavil a chvílemi mě i mrazilo v zádech. A proto nemůžu jinak, musím dát 5 hvězdiček. To, co jsem čekal od Carpenterova Halloweenu, jsem dostal až od Halloweenu: H20! Jistě, Carpenterova jednička je kvalitnější, ale když to beru zcela subjektivně, u H20 jsem se bavil mnohem víc. Proto za sebe přihazuji tu pátou hvězdičku. Obvykle preferuji filmy ze 70. a 80. let, ale co se týká této série, mnohem mladší díl se mi zamlouvá víc, než ty starší...Každopádně, sledování této série je pro mě u konce. Edit po letech a dalších zhlédnutích: Co jsem si tenkrát myslel? Tenhle devadesátkový slasher ve stylu Vřískotu s protivnými postavami že je lepší než Carpenterův originál? Ani hov*no! Snižuji hodnocení na tři hvězdičky, víc si tenhle film nezaslouží. Jednou budu muset celý ten komentář přepsat... ()

Eldrick

Třeba si u Intersonicu mysleli, že v Halloweenu stříká voda - a ne potoky krve. :-) Pro mě (a nejen pro mě) je opravdovým zakončením série právě tento díl. Jamie Lee si vzala zpátky svoji korunu královny horroru, která beztak patří jenom jí. Williamson se pomstil tak, že jinak to být ani nemohlo. Vtipné cameo skutečné matky hlavní představitelky Janet Leigh, hvězdy Hitchcockova Psycha. Nesmím taky zapomenout na miláčka mé sestřičky - Joshe Hartnetta. Jako syn psychózami trpící matky byl ideální. Devízou tohohle filmu je skvělé tempo. Paradoxně právě proto mě trochu mrzí krátká stopáž. Jinak nemůžu mít žádné připomínky. ()

BoredSeal

Mohlo to být skoro kvalitní pokračování. Jamie Lee Curtis zpátky na palubě, s výborným hereckým výkonem a dobře napsanou postavou. Cameo Janet Leigh. Dobře promyšlený začátek a propojení s Dr. Loomisem a jeho zdravotní sestrou. Prostředí docela ujde. Scénář není nejhorší a závěrečné finále je skvěle napsané a zahrané, prostě, někdo to nechtěl pokazit. Ale stejně je sedmý Halloween pro fanoušky a znalce poměrným zklamáním. Jako kdyby si režisér nepustil předešlé díly a nepřemýšlel nad tím, co fungovalo ve dvojce, ve čtyřce... Prostě Michael Myers je démonická postava s podivným chováním. Není to chlápek, kterému vidíte skrz masku do očí. Není to týpek, kterého vidíte, jak spěšně kráčí nebo pobíhá, je to prostě prázdná duše řízená svou temnou posedlostí kráčet s podivným klidem za svým cílem, bez emocí. A to je právě průser H20, že všechno ostatní se nezmršilo, jen stvárnění Myerse. (nemluvě o existenci debilní osmičky, která finále sedmičky spláchla do špinavé toaletní mísy). ()

Pirabin

Jeden z nejlepších dílů možná druhý nejlepší hned za tím prvním. Je úžasné, když film co otevirá a uzavírá ságu je téměř stejně dobrý. ()

lekr

Povedený horor s celkem dobrou atmosférou která celkem nahání hrůzu ačkoliv se u filmu bát nedá.....prostě takový povedený horůrek na dobrou noc který neurazí.... ()

Martin741

Reziser Steve Miner /Patek Trinacteho 2 a 3/ sa rozhodol roku 1998 natocit aj Halloween H20. Chvalim strasidelnu atmosferu, slusnu dejovu liniu, Michael Myers je strasidelny a desivy stale. Sice tento film uz nema na kultovu jednotku, a ani na dvojku, ale pre mna tak na urovni Halloween 4 -ky to stale je. Herci Hartnett a Lee Curtis sa snazili, takze 75 % ()

Wiikii

Sice H20 má prvky akčňáku z 90tých let, ale i přesto je tohle druhý nejlepší Halloween hned po prvním díle. .. Je až neuvěřitelné, že se téhle nekonečné sáze o maskovaném vrahovy povedlo ještě vytvořit takovýto povedený díl, bohužel né zakončení. Ach, kdyby to bylo i zakončení, tak by se daly prominout i ty nepovedené díly. .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

kaposlav

Myslím si, že Helloween už nemá čo ponúknuť. Prvé dva diely boli zaujímavé, ale na dnešnú dobu mizerné herecké výkony. Tretí diel nemal vlastne okrem názvu nič spoločné s dejovou líniou a Návrat MM v Helloween 4 bol už len dodatočný výkrik. Mám pocit, že ďalšie diely sú komerčné sračky, čo ťažia z názvu a reklamy ináč aspoň mňa ničím neoslovili. Stačí jednoduchá myšlienka ako v ďalšom a ďalšom diely tam nastrčiť MM a zbytok je po každej stránke podpriemer. Ešte možno skúsim pozrieť najnovší Helloween z 2018. Tie z rokov 2007 a 2009 ani nebudem skúšať a plytvať časom. ()