Reklama

Reklama

The Persuaders!

(seriál)
Velká Británie, (1971–1972), 20 h (Minutáž: 50 min)

Tvůrci:

Robert S. Baker

Kamera:

Tony Spratling

Hudba:

Ken Thorne

Hrají:

Tony Curtis, Roger Moore, Laurence Naismith, Carol Cleveland, Madeline Smith, Jean Marsh, Olga Lowe, June Ritchie, Suzy Kendall, Margaret Nolan, Valerie Leon (více)
(další profese)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Britský gentleman a americký samorost proti své vůli spojují síly, aby hájili spravedlnost tam, kde je policie bezzubá. Lord Brett Sinclair (velmi brzký James Bond Roger Moore) ani Danny Wilde (Tony Curtis) nemají zájem vzdát se svého světa krásných žen, přiměřeného hazardu a bezuzdného utrácení peněz. Penzionovaný soudce Fulton (Laurence Naismith) se zase nemíní vzdát jejich „zbytečně nevyužitého potenciálu“ a pomocí malé lsti oba zdánlivě nesourodé charaktery svede dohromady v boji proti zločinu. (dopitak)

(více)

Recenze (14)

dopitak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi dobře stylizovaný seriál, dobovka pro milovníky britské detektivky. Ano, podobnost s Randall a Hopkirk více než náhodná. Škoda, že tehdejší socialistická dramaturgie dokázala vybrat jen dva díly, které se dobře hodily pro ilustraci "zkaženého západního světa". Zatím jsem v češtině viděl jen jeden díl, dá se na to ale dobře koukat anglicky. EDIT: Viděno komplet v angličtině ()

Bluerider 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý dobrodružný seriál s výrazným komediálním potenciálem, založeným na srovnání britské rezervovanosti , úcty k tradicím a společenským pravidlům s americkým plebejstvím, temperamentem a nadšením pro vše nové a zajímavé. Tyto dva charakterové a národní typy představují Tony Curtis jako americký selfmademanský milionář a Roger Moore, jako urozený anglický lord, kteří se (zpočátku na žádost soudce Fultona, později už tak nějak sami od sebe) potýkají se zločinci, podvodníky, špiony a paranormálními jevy, to vše většinou v kulisách mondénních evropských letovisek. Vedle akce, hezkých žen a automobilů (Američan Wylde má "vulgární" červené Ferrari, zatímco lord Sinclair jezdí ve zlatém Aston Martinu) seriál nabízí rovněž pořádný příděl (sebe)ironického humoru, který byl podle pamětníků často výsledkem improvizace obou hlavních protagonistů. Svěží a uvolněná podívaná. ()

Reklama

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Další seriál z mého dětství. Tady jsem poznal Moore a taky Curtis,, Super vtipný film. Od té doby vždycky rád se podívám na další ,,vtip,,-na ten jejich styl. Třeba Moore v Bondovkách. A furt se divím když někdo se diví že je to i vtipný (Bond). A ten soundtrack nikdy z mé hlavy nevymažou, pro mě znamená víc než Morriconeho tvorby. 5/5 ()

A.Beech 

všechny recenze uživatele

Pre mňa najlepší seriál zo 70's a zároveň aj Rogera Moora (u mňa ešte lepšie jeho "The Saint"). Jeden z mojich naj seriálov. Ide o skvelú jednosériovú britskú krimi s veľkou dávkou humoru, neskutčným štýlom a fantasticky hrajúcimi hercami v hlavných úlohách. Tá chémia dvojice Curtis + Moore fungovala famózne. Bolo známe, že Tony Curtis svoj text až tak nevedel a zakladal si na improvizácii a svojich vtipoch, ale rovnako dobre mu sekundoval nemenej hláškujúci Moore, ktorý si dokonca svoje oblečenie pre seriál sám navrhoval (určite aj tie vysoko vytiahnuté nohavice nad pásom). Seriál bohužiaľ skončil pri prvej sérii aj napriek presviedčaniu Moora o zotrvaní, ale ten mal záujem zobrať rolu Jamesa Bonda, preto aj napriek tomu, že by rád ostal, pokračovanie odmietol. Seriál sa tešil celosvetovému úspechu azda okrem Ameriky, kde seriálu tak verili, že ho dokonca zaradili vo vysielaní do súbojov proti vtedy, už zabehnutým, úspešným seriálom. To bol dôvod toho, že sa seriál v Amerike až tak neujal. Treba dodať, že fantastickú dejovú líniu seriálu doplňovala rovnako fantastická hudba Johna Barryho ktorí opäť odviedol znamenitú prácu a podieľal sa tým pádom na úspechu tohto seriálu. Intro seriálu k videniu tu: http://www.youtube.com/watch?v=t99QQIXez4M ()

ferika 

všechny recenze uživatele

"Minden leben ket kanal" t.j. madarsky "V kazdej omacke dve lyzice", ci kratko a vystizne po nemecky "Die Zwei", teda "Dvaja". Vdaka susednym televiziam z Budapesti a Viedne, ktore sme za socializmu uspesne prijimali v celej Bratislave a okoli, bol toto jeden z top serialov mojich skolskych liet. Zial, CS televizia sa neunuvala zakupit serial do vysielania, ale vdaka rodicom, ktori ma uz na zakladnej skole naucilli plynne nemecky a madarsky, mozem dnes spominat na velmi podareny klenot v anglo-americkom obsadeni. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (3)

  • Všechny kaskadérské kousky Tony Curtis odehrál sám. (Terva)

Reklama

Reklama