The Persuaders! (TV seriál)

The Persuaders!

• Československo

The Persuaders!

Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1971–1972, 20 h (Minutáž: 50 min)

Tvůrci:

Robert S. Baker

Tony Spratling

Ken Thorne

Tony Curtis, Roger Moore, Laurence Naismith, Carol Cleveland, Madeline Smith, Jean Marsh, Olga Lowe, June Ritchie, Suzy Kendall, Margaret Nolan, Valerie Leon, Ralph Bates, Ian Hendry, Gary Raymond, Gladys Cooper, Griffith Jones, Ian Thompson, Patrick Connor, Anouska Hempel, Richard Vernon, Duncan Lamont, Shane Rimmer, Stanley Meadows, Allan Cuthbertson, Noel Willman, Bob Sherman, Anna Gaël, Vivian Neves, Melissa Stribling, Marianne Stone, Jeremy Child, Cyd Hayman, Michael Balfour, Harold Goldblatt, Terence Morgan, Chloe Franks, Jennie Linden, Penelope Horner, Robert Rietty, Sarah Lawson, John Alderson, Suzanna Leigh, Sue Lloyd, Nicola Pagett, Michael Sloan, Arnold Ridley, Suzan Farmer, Bob Simmons, Terry Richards, Roger Delgado, Hannah Gordon, Carmen Munroe, William Rushton, Edward Malin, William Mervyn, Arthur Brough, Morris Perry, Clifton Jones, Nina Baden-Semper, Paul Whitsun-Jones, Veronica Hurst, Imogen Hassall, Anna Palk, John Cairney, Basil Dignam, Michael Culver, Hugh Manning, Nosher Powell, Derek Newark, Juba Kennerley, Reg Thomason, Lewis Alexander, Victor Platt, Donald Pickering, Arnold Diamond, David Cargill, Aileen Lewis, John Stone, Joanne Dainton, Michael Nightingale, Johnny Briggs, Reginald Marsh, Robert Cawdron, Joseph Fürst, Ivor Dean, Raymond Young, John Tatum, Pauline Chamberlain, Tommy Godfrey, Kenneth J. Warren, Rose Alba, Walter Henry, John Glyn-Jones, Glynn Edwards, Michael Sheard, Neil Wilson, Michael Wynne, Walter Horsbrugh, Garfield Morgan, Maxwell Craig, Michael Mcstay, George Roderick, Peter Gilmore, Lionel Murton, Vicki Woolf, Harry Fielder, Leon Greene, Dudley Foster, George Woodbridge, Terence Edmond, Dervis Ward, Moultrie Kelsall, John Kelland, Sam Kydd, Patrick Newell, Cyril Shaps, Brian Hayes, TIm Barrett, George Murcell, Charles Houston, Yutte Stensgaard, Alan Chuntz, Gerald Sim, John Orchard, Christopher Coll, Richard Hurndall, Harold Innocent, Neil Hallett, William Marlowe, Viviane Ventura, Frederick Jaeger, Peter Brace, Hugo De Vernier, Campbell Singer, Bernard Horsfall, Bill Herbert, Jan-Michael Vincent, Graham Weston, Leon Eagles, Michael Godfrey, Tom Gill, John Ronane, Elliott Sullivan, Catherine Schell, Frank Gatliff, Tom Adams, Jeremy Burnham, Bruno Barnabe, Christopher Sandford, Sean Lynch, Alex Scott, Susan George, Alfred Marks, Robert Russell, Sinéad Cusack, Andrew Keir, Annette Andre, Terence Alexander, Patrick O'Connell, Robert Flemyng, David Lodge, Guy Standeven, Tony Wright, Bernard Lee, Ed Devereaux, Patrick Jordan, Derren Nesbitt, Patrick Troughton, Gary Cockrell, Larry Storch, Peter Vaughan, George Baker, James Bree, Geoffrey Keen, Leo Genn, Peter Sallis, Deborah Moore, Terry-Thomas, Stephen Greif, Peter Bowles, James Cosmo, Joan Collins, Robert Hutton, Ferdy Mayne, Tony Bonner, Joss Ackland, Nigel Green, Kate O'Mara, Magda Konopka, George Merritt, Larry Martyn, Diane Cilento, Denholm Elliott, Roland Culver, Prunella Ransome, Thorley Walters, Jenny Hanley, Lois Maxwell

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: epizóda LONDÝNSKÉ SPIKNUTÍ - ČST 2 = 12.7.1986 + epizóda ČERNÁ MAGIE - ČST 2 = 21.9.1986, réžia českého znenia = ZDENĚK HRUŠKA st.+ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: AXN Crime = 6.11.2012, v pôvodnom znení bez titulkov --- Sudca na dôchodku pozve pod zámienkou akejsi recepcie do MONTE CARLA dvoch mužov. Jedným je anglický lord (ROGER MOORE), druhým americký finančný mág a playboy (TONY CURTIS). Obaja muži sa zapletú do bitky v bare a dostanú na výber buď väzenie alebo šancu pracovať pre sudcu a riešiť pre neho najrôznejšie kauzy. Chlapíci do väzenia samozrejme nechcú a prípady začnú riešiť so šarmom a nadhľadom. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Niekoľko epizód z tejto série bežalo kedysi v polovici 80-tych rokov aj v sobotňajšom primetime na ČST 2. Údajne pod názvom CTITELÉ MOCI, ale nepodarilo sa mi to faktograficky doložiť. Jedna z mála šancí, ako sme mohli za oponou vidieť "bonda" ROGERa MOOREa. Odporúčam najmä milovníkom RANDALLa & HOPKIRKa. A opäť si dovoľujem zodpovedným pracovníkom z ČT navrhnúť reprízu. Ale iba s pôvodným dabingom. (9.8.2007) Tak som skoro spadol z nôh keď som po rokoch počul pôvodný český dabing k tomuto skvostu (jeho vlastníkovi týmto z celého srdca ĎAKUJEM). A tá podobnosť s R&H, ktorá vo mne bola zakorenená mala svoje opodstatnenie: Tony Curtis - VÁCLAV POSTRÁNECKÝ, Roger Moore - FRANTIŠEK NĚMEC. Preklínam bezodný archív ČT ... (4.1.2010)(9.8.2007)

"Minden leben ket kanal" t.j. madarsky "V kazdej omacke dve lyzice", ci kratko a vystizne po nemecky "Die Zwei", teda "Dvaja". Vdaka susednym televiziam z Budapesti a Viedne, ktore sme za socializmu uspesne prijimali v celej Bratislave a okoli, bol toto jeden z top serialov mojich skolskych liet. Zial, CS televizia sa neunuvala zakupit serial do vysielania, ale vdaka rodicom, ktori ma uz na zakladnej skole naucilli plynne nemecky a madarsky, mozem dnes spominat na velmi podareny klenot v anglo-americkom obsadeni.(29.5.2017)

Další seriál z mého dětství. Tady jsem poznal Moore a taky Curtis,, Super vtipný film. Od té doby vždycky rád se podívám na další ,,vtip,,-na ten jejich styl. Třeba Moore v Bondovkách. A furt se divím když někdo se diví že je to i vtipný (Bond). A ten soundtrack nikdy z mé hlavy nevymažou, pro mě znamená víc než Morriconeho tvorby. 5/5(20.6.2014)

Velmi dobrý dobrodružný seriál s výrazným komediálním potenciálem, založeným na srovnání britské rezervovanosti , úcty k tradicím a společenským pravidlům s americkým plebejstvím, temperamentem a nadšením pro vše nové a zajímavé. Tyto dva charakterové a národní typy představují Tony Curtis jako americký selfmademanský milionář a Roger Moore, jako urozený anglický lord, kteří se (zpočátku na žádost soudce Fultona, později už tak nějak sami od sebe) potýkají se zločinci, podvodníky, špiony a paranormálními jevy, to vše většinou v kulisách mondénních evropských letovisek. Vedle akce, hezkých žen a automobilů (Američan Wylde má "vulgární" červené Ferrari, zatímco lord Sinclair jezdí ve zlatém Aston Martinu) seriál nabízí rovněž pořádný příděl (sebe)ironického humoru, který byl podle pamětníků často výsledkem improvizace obou hlavních protagonistů. Svěží a uvolněná podívaná.(30.9.2013)

Najlepší seriál zo starej školy a celého toho obdobia 60's 70's a zároveň aj Rogera Moora. Jeden z mojich naj seriálov. Pre mňa dokonca ešte lepšie ako Moorove "The Saint" (http://www.csfd.cz/film/69046-saint-the/). Ide o skvelú jednosériovú britskú krimi s veľkou dávkou humoru, s fantasticky hrajúcimi hercami v hlavných úlohách. Tá chémia dvojice Curtis + Moore fungovala famózne. Bolo známe, že Tony Curtis svoj text až tak nevedel a zakladal si na improvizácii a svojich vtipoch a preto seriál dejovo tiahol a usmerňoval predovšetkým nemenej hláškujúci Moore. Seriál bohužiaľ skončil pri prvej sérii aj napriek presviedčaniu Moora o zotrvaní ale ten mal záujem zobrať rolu Jamesa Bonda, preto aj napriek tomu, že by rád ostal, pokračovanie odmietol. Seriál sa tešil celosvetovému úspechu azda okrem Ameriky, kde seriálu tak verili, že ho dokonca zaradili vo vysielaní do súbojov proti vtedy, už zabehnutým, úspešným seriálom. To bol dôvod toho, že sa seriál v Amerike až tak neujal. Treba dodať, že fantastickú dejovú líniu seriálu doplňovala rovnako fantastická hudba Johna Barryho ktorí opäť odviedol znamenitú prácu a podieľal sa tým pádom na úspechu tohto seriálu. Intro seriálu k videniu tu: http://www.youtube.com/watch?v=t99QQIXez4M(3.5.2011)

• - Všechny kaskadérské kousky Tony Curtis odehrál sám. (Terva)