Reklama

Reklama

The Persuaders!

(seriál)
všechny plakáty
Akční / Dobrodružný / Komedie
Velká Británie, (1971–1972), 20 h (Minutáž: 50 min)

Tvůrci:

Robert S. Baker

Kamera:

Tony Spratling

Hudba:

Ken Thorne

Hrají:

Tony Curtis, Roger Moore, Laurence Naismith, Carol Cleveland, Madeline Smith, Jean Marsh, Olga Lowe, June Ritchie, Suzy Kendall, Margaret Nolan (více)
(další profese)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Britský gentleman a americký samorost proti své vůli spojují síly, aby hájili spravedlnost tam, kde je policie bezzubá. Lord Brett Sinclair (velmi brzký James Bond Roger Moore) ani Danny Wilde (Tony Curtis) nemají zájem vzdát se svého světa krásných žen, přiměřeného hazardu a bezuzdného utrácení peněz. Penzionovaný soudce Fulton (Laurence Naismith) se zase nemíní vzdát jejich „zbytečně nevyužitého potenciálu“ a pomocí malé lsti oba zdánlivě nesourodé charaktery svede dohromady v boji proti zločinu. (dopitak)

(více)

Recenze (14)

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Další seriál z mého dětství. Tady jsem poznal Moore a taky Curtis,, Super vtipný film. Od té doby vždycky rád se podívám na další ,,vtip,,-na ten jejich styl. Třeba Moore v Bondovkách. A furt se divím když někdo se diví že je to i vtipný (Bond). A ten soundtrack nikdy z mé hlavy nevymažou, pro mě znamená víc než Morriconeho tvorby. 5/5 ()

dopitak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi dobře stylizovaný seriál, dobovka pro milovníky britské detektivky. Ano, podobnost s Randall a Hopkirk více než náhodná. Škoda, že tehdejší socialistická dramaturgie dokázala vybrat jen dva díly, které se dobře hodily pro ilustraci "zkaženého západního světa". Zatím jsem v češtině viděl jen jeden díl, dá se na to ale dobře koukat anglicky. EDIT: Viděno komplet v angličtině ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: epizóda LONDÝNSKÉ SPIKNUTÍ - ČST 2 = 12.7.1986 + epizóda ČERNÁ MAGIE - ČST 2 = 21.9.1986, réžia českého znenia = ZDENĚK HRUŠKA st.+ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: AXN Crime = 6.11.2012, v pôvodnom znení bez titulkov --- Sudca na dôchodku pozve pod zámienkou akejsi recepcie do MONTE CARLA dvoch mužov. Jedným je anglický lord (ROGER MOORE), druhým americký finančný mág a playboy (TONY CURTIS). Obaja muži sa zapletú do bitky v bare a dostanú na výber buď väzenie alebo šancu pracovať pre sudcu a riešiť pre neho najrôznejšie kauzy. Chlapíci do väzenia samozrejme nechcú a prípady začnú riešiť so šarmom a nadhľadom. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Niekoľko epizód z tejto série bežalo kedysi v polovici 80-tych rokov aj v sobotňajšom primetime na ČST 2. Údajne pod názvom CTITELÉ MOCI, ale nepodarilo sa mi to faktograficky doložiť. Jedna z mála šancí, ako sme mohli za oponou vidieť "bonda" ROGERa MOOREa. Odporúčam najmä milovníkom RANDALLa & HOPKIRKa. A opäť si dovoľujem zodpovedným pracovníkom z ČT navrhnúť reprízu. Ale iba s pôvodným dabingom. (9.8.2007) Tak som skoro spadol z nôh keď som po rokoch počul pôvodný český dabing k tomuto skvostu (jeho vlastníkovi týmto z celého srdca ĎAKUJEM). A tá podobnosť s R&H, ktorá vo mne bola zakorenená mala svoje opodstatnenie: Tony Curtis - VÁCLAV POSTRÁNECKÝ, Roger Moore - FRANTIŠEK NĚMEC. Preklínam bezodný archív ČT ... (4.1.2010) ()

A.Beech 

všechny recenze uživatele

Pre mňa najlepší seriál zo 70's a zároveň aj Rogera Moora (u mňa ešte lepšie jeho "The Saint"). Jeden z mojich naj seriálov. Ide o skvelú jednosériovú britskú krimi s veľkou dávkou humoru, neskutčným štýlom a fantasticky hrajúcimi hercami v hlavných úlohách. Tá chémia dvojice Curtis + Moore fungovala famózne. Bolo známe, že Tony Curtis svoj text až tak nevedel a zakladal si na improvizácii a svojich vtipoch, ale rovnako dobre mu sekundoval nemenej hláškujúci Moore, ktorý si dokonca svoje oblečenie pre seriál sám navrhoval (určite aj tie vysoko vytiahnuté nohavice nad pásom). Seriál bohužiaľ skončil pri prvej sérii aj napriek presviedčaniu Moora o zotrvaní, ale ten mal záujem zobrať rolu Jamesa Bonda, preto aj napriek tomu, že by rád ostal, pokračovanie odmietol. Seriál sa tešil celosvetovému úspechu azda okrem Ameriky, kde seriálu tak verili, že ho dokonca zaradili vo vysielaní do súbojov proti vtedy, už zabehnutým, úspešným seriálom. To bol dôvod toho, že sa seriál v Amerike až tak neujal. Treba dodať, že fantastickú dejovú líniu seriálu doplňovala rovnako fantastická hudba Johna Barryho ktorí opäť odviedol znamenitú prácu a podieľal sa tým pádom na úspechu tohto seriálu. Intro seriálu k videniu tu: http://www.youtube.com/watch?v=t99QQIXez4M ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Seriál má pouze jednu jedinou sezónu, celkem 24 dílů, která se poprvé vysílala v letech 1971 až 1972. V Americe, pro kterou byl především tvořen, se "The Persuaders!" nedočkali příliš nadšeného přijetí, o to nadšenější byli diváci v Evropě. Není se čemu divit, seriál byl prověřen časem, už má za sebou více jak 40 let, Tony Curtis (zemřel v roce 2010) a ani představitel soudce Fultona (zemřel 1992) nejsou mezi námi, Roger Moore letos oslaví 86. narozeniny, ale "The Persuaders!" jsou stále zábavným seriálem, který mě mnohokrát dohnal k tomu, abych se smál skutečně nahlas. Jejich hlášky jsou suché a zábavné, jejich akce, i když je někdy přece jen trochu kostrbatá, má pořád dobrý drive. Stejně ty rvačky vypadají lépe než některé novější snímky. Smysl pro nadsázku v pravou chvíli je seriálu vlastní, což je hlavně pro diváky, kteří mají rádi krimi, které se neberou tak strašně vážně. Herectví Rogera Moora - i postava sama - je zde celkem podobná té, kterou ztvárnil hned v roce 1973 a ještě šestkrát si ji zopakoval (naposledy mimochodem v roce 1985, kdy už mu bylo téměř 60 let!). Brett Sinclair je tak trochu 007, ale díky Tonymu Curtisovi je zde prvek, který dělá ze seriálu jeden z nejlepších buddy sérií, které se kdy vysílaly. ()

Galerie (95)

Zajímavosti (3)

  • Všechny kaskadérské kousky Tony Curtis odehrál sám. (Terva)

Reklama

Reklama