Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

Fawkes

Má původní představa o tomto filmu byla úplně jiná. Děj mě oslovil jen z části. Kromě toho stopáž byla celkem přehnaně dlouhá a scén, které by mě nějak uchvátily bylo minimum. DiCaprio je skvělý herec, ale tady mi moc neseděl, znám jeho lepší filmy. Vyzdvihl bych aspoň soundtrack a výpravu filmu. (54%) ()

Dejnasp

Do tohoto filmu jsem se nemohla zadívat- nijak extra mě nebavil. Byl to rozhodně zajímavý námět, ale dal by se, podle mě, zpracovat lépe, než ve formě pouhého zdlouhavého tlachání, okrádání a spoustou dalších zbytečně dlouhých scén, které mě dokázaly pouze otrávit, než zaujmout.Jedině závěr filmu mě upoutal natolik, abych mu věnovala takovou pozornost, že jsem ani moc nezívala. Pohled na New York postupem času se mi líbil. Byla to pěkná tečka. S hereckým obsazením nejsem spokojená. Cameron Diaz bych ani náhodou neobsadila, protože dle mého názoru, tato žena neumí hrát a už vůbec nechápu, co dělala v tomto filmu, jelikož to rozhodně nebyla role pro ni. Daniel Day-Lewis, ta jeho postava ve mě budí obracení se žaludku s následky nechuti se na něj jen podívat. Jako by to nebyl člověk, ale stroj, který zabíjí lidi jak na běžícím pásu. Při tom ve skutečnosti vypadá jako velice milý člověk. V tomto filmu neměl co dělat. Snad jen na DiCapria jsem se mohla dívat, aniž bych otočila oči v sloup. Mé zděšení z filmu vystřídalo zděšení z toho, že snímek měl tolik nominací na oscara. ()

Folky

Scorseseho režie je jako vždy naprosto perfektní a Lewis se pro tuhle roli narodil. A pak je tu Leonardo DiCaprio, který nemá charisma, je nesympatický a celá jeho dějová linka s Cameron Diaz filmu ubírá pátou hvězdičku. Strašná škoda. ()

Slava4

Kromě toho, že se film neskutečně táhne, má i pár dobrých scének. Jako je třeba úvodní řežba. Ale i přes docela obstojné herecké obsazení na mě jako celek moc nezapůsobil. Může za to jeho přehnaná, nevyužitá délka, která Vás z poloviny unudí a z druhé poloviny uspí. ()

jirkis

Skvělé obsazení, pěkná výprava a...a...Co je vlastně na tom tak úžasného? Jednoduchá zápletka tak na 90 min rozmázlá na 168 min. Nezachrání to ani skvělý DiCaprio, který asi po 100 minutách zkusí trapný pokus o pomstu. Škoda....jinak to není úplně špatné. ()

BOURQUE

Z určitého hľadiska veľkolepé a ďalší skvelý film od pána Scorseseho. Na druhej strane však (práve teraz) ten príliš dlhý príbeh spôsobí mierny pokles kvality. Dalo by sa to natočiť presne na 120 minút. Herecké výkony sú však parádne: nechutne odporný bastard D. Day-Lewis opäť potvrdzuje svoje kvality (zaslúžená nominácia na Oscara), mladý a nestarnúci L. DiCaprio a nekompromisne krásna zlodejka C. Diaz sú zárukou toho, že budeme svedkami niečoho zvláštneho. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Ydrosten

" Byl jsi už volit ? " ~ " Jasně. 2x " ~ " Cože ? To jsi vlastenec ? Jdi ještě jednou " :: - :: Kdo četl knihu ( četl jsem novější vydání - ne tu z roku 1928 ) tak musel být mírně zklamán. Kniha je tak 2x drsnější a srovnává se to tam v ní daleko efektivněji než ve filmu. Celkově jsem překvapen - vzhledem k předloze a vzhledem k tomu že to vychází ze skutečných událostí - že se Scorsese tak krotil. Kniha je na velké doporučení, a film je tak zhruba průměr. 3 hvězdy. ()

aslavey

Nesouhlasím tak úplně, že je to nejhorší Scorsereho film, ale že není prostě tak boží, jako by mohl být a jako jsou ty jiný. Každopádně jsem vydržel až do konce a přes několik zívnutí mě to stále bavilo. ()

P.J.2

Souhlasim se zdejšími uživateli jen částečně, na první shlédnutí je to tak na jednu, dvě hvězdy, ale teď, (x let po prvním shlédnutí) když jsem nad filmem občas přemýšlel, si uvědomuji že klasický příběh je až na druhé vlně, primární je ta dobová linka, je to doba, kdy nikdo a nic nebylo jisté, doba, kdy se umíralo za ideály jenž byly přinejmenším naivní ale taky doba plná hrdinů, patriotů a obětí. O tom film je, to zobrazuje a musím říct že skvěle, nebudu zde hodnotit herecké výkony, tam není co řešít. Tenhle film nesedne každému, ale komu ano tak se vám za to odmění vynikající podívanou. ()

MickeyStuma

Velkorozpočtový snímek je co se týče výpravy velkolepý, dějově se silnými aspekty obrazu a scenériemi v jistém smyslu přijatelný. Na filmové zpracování těžké téma a je vidět, že ne úplně se příběh povedl přenést na stříbrné plátno. Na začátku je dějově nabídnuta bojová scéna, aby se vše nakonec obrátilo v pomalejší vývoj k dalšímu konfliktu. Stopáž snímku se jeví jako zbytečně dlouhý. O dramatizaci sice nouze není, ale jak se říká, čeho je moc, toho je příliš. Pod kotlem to neustále vře, ale k vrcholu ne a ne dojít. Historické souvislosti New Yorku s tímto filmem znají snad jen Američané, takže věrnost událostí je lépe ponechat na nich. Příběh o New Yorku a Americe v letech 1846 - 1862, kdy vládne bezohledné násilí, iracionální chování, korupce a hlavně neúcta k demokracii jako takové. Manipulace voleb a vzájemné napadání hraničící až se šílenstvím. Drsná podívaná o další americké nelichotivé historické éře o svém vývoji a budování Ameriky. ()

GOREGASM

Úvodní nástup je doslova deluxe filmařina a konfrontace Dead Rabbits vs. Natives mu neskutečné kule. Hned na začátku udělá Marty všem jasno v tom, na co se po jeho srdečním projektu nezapomene. Daniel day Lewis. Jeho výkon bere dech a všichni okolo se můžou snažit, jak chtějí a stejně je jim to prd platné :-). Naštěstí ne úplně, protože Marty v obsazení svých filmů nenechá nic náhodě. A tak jak měl čich na Lea, kterého mu všichni před premiérou otloukali o hlavu, tak svěřil role drsných a drsnějších ňujórčanů tvářím, na které se nezapomíná. Liam Neeson svým charismatem drží proti Lewisovu Butcherovi seč mu síly stačí, John C. Reilly předvádí opět svůj tichý buldozer :-) a Brendan Gleeson se pomalu zabydluje v paměti ostříleného Gangy velkolepě, nešetří záběry, které sevřou hrdlo a zároveň průběžně s precizností sobě vlastní posouvá příběh pomsty k vytouženému cíli. Dvě třetiny se mu to daří na výbornou, ale po nakládačce, kterou Amsterdam od Řezníka dostane jsem měl pocit jako by snímek trochu ztratil dosavadní dynamiku a spád,a že se možná i trochu přepisoval scénář, protože konečná konfrontace a hlavně cesta, kterou k ní dojdeme, není vrcholem snímku. Tím je pro mě právě zmíněný úvod a všechny scény s WIlliamem Cuttingem. Gangs of New York je projektem, na němž by si většina filmařů vylámala zuby a je obdivuhodné jak intenzivní, syrovou a fajnšmekrovskou podívanou z něj dokázal Martin Scorsese vyextrahovat. 85% ()

Besyn

Jeden z nejlepších Scorseseho filmů ! Skvělá režie,dechberoucí výprava a celkové zpracování,neuvěřitelný Lewis,krásná Diazová a DiCaprio.který se zde dá snést.Chyby to menší či vetší má,ale nelze hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček.Skutečně skvělá odyssea New Yorským podsvětím v polovině 19.století. ()

Filmárik

Po sľubnom začiatku som s veľkou zvedavosťou sledoval čo bude daľej.Veď od Scorseseho som ešte nevidel zlý film.Rozhodne nemôžem povedať , že by ma Gangy New Yorku sklamali to rozhodne nie. Ale pre mňa dostali *** najmä kôli takmer trojhodinovej stopáži a to sa mi zdalo proste priveľa na detailné vykresľovanie špinavých uličiek , násilných scén a občas aj nudných dialógov bez hlbšej pointy. ()

misiiik

Škoda, že si film neudrží kvalitu úvodnej scény (bitka medzi klanmi) a pokračuje v slabšom tempe. Zaujme hlavne Day-Lewis ()

Jeand´Boa

Ten film je čímsi chudý ... nevím čím to je, ale prvně to na mě působilo troch uondaně ... ale nyní musím chválit ... to surové období zachyceno právě tak surově, chudě a prostě ... špinavé ulice vedle kterých se hned za rohem skrývají bohatá sídla tehdejší aristokracie a smetánky ... zbohatlíci chodící do blátivých čtvrtí jako na exkurzi, aby pak ukázali svoli milosrdnost a naplnili vůli Pána tím, že někoho obdarují almužnou ... násilí na každém kroku ... ženštiny, z nichž šlapání chodníku a krádeže vyzařuje na první pohled (už jen z té Cameron Diaz) ... a hlavně násilím oplývající a s nožem v ruce hrůzu nahánějící jednooký padouch, který si moc dobře uvědomuje svoji nadvládu nad tamějším děním a obyvateli, v podání věrohodného Daniela Day-Lewise ... a také Leonardo DiCaprio, který se touto rolí (alespoň u mě) výtečně vysmýknul onomu zaškatulkování hezounkovi z "nepotopitelné lodi" ... ()

Yomega

Naprosto tuctový příběh o pomstě, zabalený do ohromující výpravy, skvělých hereckých výkonů a v neposlední řadě velmi zručné režie. Jak už tady někdo napsal, pokud by to nenatočil Scorsese, byla by to katastrofa. Takhle se dá 160 minut dlouhé dílko celkem snadno dokoukat a dokonce pobaví. Ovšem nic hlubšího jsem v tom nenašel a opětovná projekce u mě nehrozí. ()

ceBBek

Z filmů, které mají víc než dvě hodiny, mívám vždycky smíšené pocity. Většinou to jsou megalomanské filmy, které se snaží natáhnout čas zbytečnými a nudnými scénami. Tento film na mě působil podobným dojmem. Mám pocit, že toto téma šlo zpracovat o něco zajímavěji a působivěji. A závěrečný souboj mě totálně zklamal... ()

bolf!k

Čekal jsem větší průser, takže nakonec milé překvapení. I když to není film, na který se budu chtít brzy podívat znovu, tak jsem se nakonec docela dobře bavil. Malinko k hercům. Dicaprio tu vypadá tak hrozně nesympaticky, že jsem si celou dobu přál, aby ho řezník konečně sejmul. Naopak Day-Lewis je prostě řízek a já mu postavu schopnýho řezníka prostě baštil. Navíc gangy jsou snad první film, kde mi byla docela sympatická, jinak nána na pěst, Cameron Diaz. 80% ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)