Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

Drirr

Stopáží se to řadí k nejpřepálenějším a nejnatahovanějším filmům, co jsem viděl. Jinak to má ale celkem zajímavý příběh, je to herecky přesné a hudebně výtečně doplněné. Váhám mezi třemi a čtyřmi, ale nakonec se kloním o chloupek níž kvůli naprosto nezvládnutému tempu vyprávění a z toho pramenící celkem časté nudy. ()

Dyas

Gangy New Yorku jsou pro mě osobně grandiózním filmem od velikána Scorseseho, jednoduše je to mimořádný film, který mě donutí se na něj nejvíce soustředit a vychutnat si ho v celé kráse. Výborné obsazení, starý dobrý New York se zločineckou čtvrtí Five Points a skvělý děj. ()

angloumene

Tak na podivnost tohohle typu jsem ale vůbec nebyla připravená. Způsob vyprávění filmu je sice dost originální, ale na druhou stranu mám pocit, že mi zabránil pořádně se vcítit do děje. Ten byl sám o sobě dost jako na houpačce - spousta natahovaného času, kdy se vlastně nic moc neděje, střídaná okamžiky akce a velkého napětí. Celkově je ale těch 166 minut prostě moc. ()

Paldiny

Prvá a zároveň najslabšia spolupráca Scorsese - DiCaprio. Pamätám, kedy som film videl prvýkrát, na PRO7 a počas úvodnej bitky sa mylne domnieval, že ide o divadelnú hru. Jediné vierohodné v nej boli kostýmy. Strety s nožmi a mačetami boli na smiech, ako keby mali herci k dispozícii ostré čepele a tak len museli údery predstierať. Príchodom Leonarda, snažiaceho sa votrieť do priazne vrahovi svojho otca začína nová kapitola. Zdatne ju oživuje nevyspytateľná Cameron Diaz a podivné chovanie miestnych (horí budova a dva hasičské zbory sa bijú kto ju zahasí). Lenže film je príliš dlhý a v záverečnej časti utlmuje aj to čo bolo v ňom dovtedy dobré. Obdobie 19.storočia Martymu nesadlo a aj keď dokázal prísť s napínavými scénami (vrhanie nožov na živý cieľ) či myšlienkami (Day-Lewis hlásajúci strach v americkom habite) to bola celkom nuda. ()

Adam_Musil

Shrnul bych to asi takto. To, že Martin Scorsese neumí hospodařit s časem, tzn. neumí natáčet filmy s normální, stravitelnou délkou a zkrátka zřejmě nikdy nepochopí, že méně je někdy více, už dávno víme. U některých jiných snímků mi to nevadí ("The Wolf of Wall Street"), ale v případě tohoto je to už opravdu moc, pouhé rozprostření nudného "nepříběhu" na 3 hodiny, hvězdičku dávám jen za některé povedené momenty. Závěrem konstatuji, že se jedná o nejhorší počin režiséra a tentokrát to nezachránil ani Leonardo DiCaprio. A je to paradox, že od téhož tvůrce pochází jedna z mých nejoblíbenějších komedií. (35%) ()

kobe6

Páni...Daniel Day Lewis předvedl asi jeden z mých nejoblíbenějších výkonů. Takže většinu filmu jsem nadšeně hltal. Leo samozřejmě taky výborný. Rukopis Martina se nezapře a dobová atmosféra fantastická. 90% ()

Rozjimatel

"Is there anybody in the Five Points you haven't f*ck?" "Yes! You!"     Historická dráma, pre mňa prínosná hlavne tým, že som o danej časti amerických dejín nemal ani potuchy. Zaskočilo ma, že New York druhej polovice 19. storočia tu je vykreslený ako hlboký stredovek - o moc v ňom bojujú akési divošské kmene, akoby tam žiaden zákon neexistoval. A do toho ešte vstupujú klasické americké neduhy, ako špinavá, skorumpovaná politika, falošná morálka skrývajúca sa za náboženstvo (zabíjanie v mene kadejakých svätých!), či nenávisť voči všetkému cudziemu a silný rasizmus. Potiaľto všetko fajn, lenže aby to na mňa malo silnejší efekt, nesmelo by to mať takú pestrofarebnú cirkusovú štylizáciu (neprirodzený farebný filter, umelo pôsobiaci vizuál), očakával by som skôr nejaké surovejšie, neprikrášlené stvárnenie. Herecká zostava sa zišla veľmi silná, žiaria hlavne Leonardo DiCaprio (Amsterdam Vallon), Daniel Day-Lewis (Bill 'The Butcher' Cutting) a Cameron Diaz (Jenny Everdeane), ktorá je tu obzvlášť sexy. Jeden z mnohých (13!) filmov Martina Scorseseho zaradený medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete.     "Thank God. I die a true American." ()

Macik

Ano!!Příjemný film na který se dá dívat bez zbytečného nadechování a přivírání očních víček. Pravda teda,že ta stopáž je poněkud delší, ale celkovému dojmu to nic neubírá. D.D.Lewis byl vynikající jako vždy,zase jsem mu fandil ostatně jako každýmu padouchovi. Jen C. Diaz mě tam přišla taková jalová....... Jinak tohle byl první film,kterej jsem měl možnost shlédnout pod taktovkou M. Scorsese a musím říct,že ten pán umí!!! :-) ()

Damielka

Viděla jsem horší, ale čekala jsem od toho víc. Nevím, kam to přesně zařadit, protože do všech uvažovaných žánrů tomu pořád dost chybí. Má to být drama, historický film, dobrodružná akční podívaná nebo romantický doják? Navíc mi to přišlo místy zdlouhavé a nudné a vadily mi některé příliš moderní prvky. Je to takový paskvil, ve kterém se mi asi nejvíc líbila skladba od U2. ()

M.I.K.E.

Počáteční bitva mezi Iry a domorodci dle mne je na stejné úrovni jako vyloďování v Normandii v Ryanovi. Úchvátný začátek dobrovazén skvělou hudbou a ještě lepším Liamem Neesonem je skvělý. Martin Scorsese skvěle (pro mne minimálně zajímavě, ne jak někteří píšou nudně) vypráví svým způsob příběh o boji mezi domorodci a Iry. Film je prošpikován skvělými hereckými výkony DiCapria, Gleesona atd. Ale co předváděl Daniel Day-Lewis bylo něco úchvatného minimálně on by si Oskara určitě zasloužil. ()

Klay

Výhrady bych měl a ne nepodstatný....ALE od 2,5 hodinového oscarového favorita jsem čekal něco mnohem slabšího. Příběh není nějak objevný, ale Scorsese by slušně zfilmoval snad i scénář, se kterým si zrovna někdo vytřel řiť, takže naděluje jednu silnou scénu za druhou a napjatý vztah mezi hlavními hrdiny (výjimečně slušný DiCaprio a výtečný Day-Lewis) udržuje řádně napjatého i diváka. K těm výtkam - Scorsese si v poslední třetině vzpomněl, že vlastně nechce točit komorní příběh o pomstě jednoho mladíka za vraždu otce, ale pořádně rozmáchlou story o vzniku New Yorku. Příběh se v tu chvíli rozpadne na sled emocí prostých scének a děj začne být nepříjemně zkratkovitý. Nečekejte žádný vygradovaný závěr, příběh většiny postav mi přišel jako neukončený, prostě mám z toho finále dost rozpolcené pocity. Ale jinak je to mnohem lepší film než Letec, i přes zabijáckou délku rozhodně nenudí, má dobře napsané postavy a pěknou hudbu. Co chtít od velkofilmu víc? ()

spiritus

Dlouho jsem nebyl schopen odhodlat se na tento film podívat, ač je mi tento žánr blízký. Nakonec se mi to podařilo a musím říct že jsem byl hlupák, že jsem si tuhle záležitost nechal tak dlouho utíkat. Film je perfektním ztvárněním doby, o které moc filmů natočeno není. Ano z této doby existuje bezpočet kovbojek, filmů o Americké občanské válce atd. Ale film odehrávající se v překotně rozvíjejícím se New Yorku mi jaksi chyběl. Ve filmu je de-facto vidět problém dnešního třetího světa, kdy se jejich megapole rozvíjejí podobně šíleným způsobem, jako tehdá New York. Lůza tvoří většinu obyvatel města a je logické že se uchylují do bezpečí bezpočtu gangů, které jim zajišťují uplatnění, obživu, zkrátka to čeho jinak nikdy nemohou dosáhnout. Finále v podobě vypořádání se s tímto odpadem je dechberoucí a v dnešní době naprosto nepředstavitelné. Dávám lepší ****. ()

dehlie

možno prvý film, od ktorého som začal uznávať leonarda diCarpria a objavil daniela day- lewisa. výborná scosreseho atmosféra. ()

janistr

Neskutečně zdlouhavý a nudný film. Některé dialogy a scény opravdu hloupé a z hereckých výkonů také nejsem nadšená. Ani v nejmenším nemohu sdílet všeobecné nadšení, které tu Gangy New Yorku vyvolaly. Pro mě jsou bezkonkurenčně nejhorším filmem Martina Scorseseho. ()

AIMÉE

Úvodní řežba mi skutečně upravila prvotní náhled na film jako takový, kdy jsem počítala jen s nějakými menšími potyčkami místních gaunerů v těžkých dobách vývoje New Yorku. Pan Scorsese je prostě sázka na kvalitu a už jen tomu obsazení jsem nedokázala odolat. "Znovunalezený" talent DiCapria, který už ho pravděpodobně nehodlal mrhat na filmech typu "Muž se železnou maskou" aj., L. Neeson to holt odskákal hned zprvu, ale přesto jeho postava nebyla nuceně vytlačena. Role C. Diaz sedla, což přiznávám, že mě příjemně překvapilo, nijak zvlášť její obsazení nevyhledávám. Ovšem DD Lewis, to je vskutku jiná, toho herce prostě zbožňuji, ten se v tom vážně vyžívá jak prase v žitě... a předpokládám, že i příprava na tento film mu dala dost zabrat. Netroufám si říct, jestli v pre-production něco (či "někoho") skutečně vykostil, ale žrala jsem jeho 'husí-kůži-nahánějící' činy do konce. ()

Mikino00

Příšernost, vypadá to jako počítačová hra, v kostýmech asi probíhala soutěž o to který bude horší, je to přehnaně dlouhé na film o pomstě, postrádá to logiku (proč mu proboha zachraňoval život!), neuvěřitelně trapný konec to jenom dokresluje. Když to srovnám se současným realistickým Boardwalk Empire (je to sice z jiné doby, ale v podobném duchu) tak je to jako první liga (BE) a okresní soutěž. ()

Marina111

Martin Scorsese pripravil špeciálny chod pre všetkých filmových labužníkov. S úsmevom cynického šéfkuchára servíruje praobyčajné krvavé jatky, no v tak luxusnom štýle, že si na tých polosurových kusov zakrvaveného mäsa zgustnú aj tí najvyberanejší filmový labužníci. Možno by však táto delikatesa - už i tak dosť pikantná a korenená všetkými možnými osvedčenými fimovými ingredienciami - chutila viac, ak by autori silou - mocou nechceli celému svetu nahovoriť, že práve americké menu je to najvyberanejšie. Vlastne, až na tento zle stráviteľný fakt išlo naozaj o vyberanú lahôdku, na ktorej si rada pochutím znova a znova. P.S : Bono Vox mohol v soundtracku spomenúť i slovenské ruky, ktoré postavili Ameriku ... ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)