poster

Indiana Jones a Poslední křížová výprava

 • USA

  Indiana Jones and the Last Crusade

 • Slovensko

  Indiana Jones a posledná krížová výprava

 • Slovensko

  Indiana Jones: Posledná krížová výprava

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 1989, 127 min

Komentáře uživatelů k filmu (927)

 • Cival
  *****

  Neuvěřitelná jízda, jedna pefektní scéna za druhou v precizně naštěrchané lehkovážné smršti. Žádný hollywoodský dobrodružný film nemůže být lepší!(30.10.2002)

 • Houdini
  *****

  Oscar 1 : Střih zvukových efektů + 2 nominace: Hudba, Zvuk(9.4.2004)

 • Galadriel
  *****

  Nejsilnější film série, navíc jeden z mých nejoblíbenějších nenáročných filmů vůbec. Nechybí nic, co by mělo v pořádném dobrodružném filmu být. Navíc perfektně řemeslně odvedeno, s dobrými herci a s dokonalou hudbou J.Williamse. Má to spád, nápad a vtip a to je dobře :-)(15.2.2003)

 • Gemini
  *****

  Jak říkám už u Dobyvatelů Ztracené Archy - tohle je nejlepší Indy, ale jen kvůli perfektnímu stíracímu "staříkovi" Connerymu.(21.2.2003)

 • Tosim
  *****

  Nevím, kde jsem přišel na tuto svou teorii, ale myslím si, že co se týká trilogií (což už nebude za pár let u téhle platit), v díle třetím se všechno ze všech dílů "slévá" v to nejlepší. Platí to i tady. DOKTORE JONESI, HLEDÁTE KRISTŮV KALICH. JE TO PRO JEHO SLÁVU, NEBO PRO VAŠI?(19.10.2002)

 • Matty
  *****

  Díl nejvíce založený na vztazích mezi postavami je překvapivě také dílem nejvtipnějším. 90% Zajímavé komentáře: berg.12, ShaQuan, cheyene, Indy(12.3.2005)

 • Radyo
  *****

  Takhle má vypadat kvalitní film pro všechny diváky. Pobaví se u toho jak -náctiletí puberťáci, kteří si chtějí jen užít v šeru kina se svou holkou první polibky, tak i jejich rodiče, kteří jinak sledují spíše psychologicky zaměřené snímky.(24.8.2002)

 • Enšpígl
  *****

  Úplně jsem s Indym soucítil, tyhle rodiný vztahy co musel celej film řešit jsou přímo peklo. Je mě jasný, že kdybych s mou maminkou utíkal před nacisty probíhalo by to asi takhle. My v horách pod těžkou palbou nacistů a maminka "Můžeš mě říci proč na sobě nemáš tu teplejší mikinu co jsem ti koupila k ježíšku ? A jak dlouho ti ještě budu říkat, aby si mě pověsil záclony ? Budeš tak hodnej a zneškdníš ty nacisty, co po nás střílej nebo mám za tebe vážně všechno dělat já." Jo, jo, to je tak, když sebou frajeři berou na poslední křížové výparvy své rodiče, ale zase bez toho by to dobdružství nebylo tak napínavé a tak strašně moc zábavné.(29.5.2008)

 • Cervenak
  *****

  Neuveriteľne vtipné (razítkovanie v múzeu), s dokonale zohratou dvojkou Connery-Ford, ale s mierne krívajúcim tempom v niektorých akčných scénach (scéna s tankom zďaleka nešlape tak ako súboj v náklaďáku alebo naháňačka na banských vozíkoch v predošlých dieloch), takže predsa len o kúsok slabšie ako po všetkých stránkach dokonalí Dobyvatelia. Žiadne výhrady však nič nezmenili na tom, aby som si to nepozrel 7-krát len v kine (pozretia na VHS a DVD ani nepočítam).(1.4.2007)

 • T2
  *****

  Rozpočet $48miliónovTržby USA $197,171,806Tržby Celosvetovo $474,171,806/95%/(27.6.2005)

 • Djkoma
  *****

  Jednoznačně nejlepší díl s Indiana Jonesem. Skvělý Harrison Ford v hlavní roli se sekundujícím Seanem Connery vedle sebe. Neodolatelná dvojce tak perfektně sedícího otce a syna. To ani nemluvím o jejich vzájemných dialozích a příběhu filmu, který se proplétá snad po půlce válečné Evropy (to nemluvím o válečném Berlíně s Fuhrerem osobně...). Opravdová mistrovská práce na závěr trilogie, která "bohužel" trilogií nezůstala. Herci jsou lepší než kdy jindy, příběh je lepší než kdy jindy... Vše je lepší než kdy jindy a je už jen na vás zda si tuhle skvělou jízdu užijete nebo ne.(31.8.2005)

 • Marigold
  *****

  Můj neoblíbenější Indy... Proč? Protože obsahuje několik absolutně klasických akčních scén, několik výtečných gagů a především Jonese sr. v podání Seana Conneryho. A chemie Connery-Ford funguje naprosto fantastickým způsobem, jakoby oba skutečně byli zpřízněni rodinným poutem. Ze všech jejich vzájemných scén mám nejraději tu na skále po pádu tanku do propasti. Je v ní vše podstatné – humor, napětí, cit. Příběh je možná o chlup slabší nežli v prvním filmu, ale má podobně magnetizující atmosféru a hloubku, která tolik chybí Chrámu zkázy. A Spielbergova vynalézavost v akčních scénách nemá mezí... Ostatním nezbývá než opisovat a opisovat. Pokud se řekne dobrodružný film, pak slyším prásknout bič a koutkem oka spatřím postavu v klobouku. Extra klasa, doktore Jonesi!(18.4.2004)

 • gouryella
  *****

  Pro me jasne nejlepsi Indy - lepsi nez jednicka (o neco malo, ale prece).(23.5.2002)

 • Renton
  *****

  Scénář: Jeffrey Boam .. Ultimátní, unikátní, nejzábavnější, nejlepší a můj nejoblíbenější díl původní trilogie i současné tetralogie s Indiana Jones, potažmo jako Film zaslouženě patřící do mé osobní TOP5. Steven Spielberg při jednom ze svých největších režijních vrcholů nešetřil nápady, má neskutečně velkou porci nadhledu a Poslední křížová výprava se tak stává jedním z nezapomenutelných milníků filmové historie. Vedle skvělého Forda se zde skví v plné herecké formě taktéž sir Sean Connery a jejich společné soužití na plátně je vrcholnou ukázkou chytré scenáristické práce na filmovém pokračování jako takovém. 100%.(21.10.2007)

 • Anthony
  *****

  Rozhodně nejlepší díl. Šílené tempo, spousta honiček, výborná hudba - ale to nejlepší jsou společné scény Forda a Conneryho. Jejich vztah dává filmu trochu hloubku, ale i velice příjemný humor. Snad nejhezčí scéna je, když si Connery při honičce motorek začne řídit hodinky a zpraží juniora pohledem.(20.7.2003)

 • DaViD´82
  *****

  Leden 1992, dlouhatánská fronta před Lucernou, desetileté já se zmrzlinou, taťka a konečně první Indy, kterého jsem měl možnost vidět na plátně a ne na ošoupané VHSce. Jako celek sice o chlup kočky Sphynx či krůček nechodícího kojence slabší Dobyvatelů co se akce, příběhu i upozadění (ne)přátel Indyho týče, ale to jsem si uvědomil až po x-té projekci. Ovšem všechny tyto nicotné "problémy" jsou smazány tím druhým Jonesem. A i do třetice jak tak Junior na vrcholku sil a v plné polní. Prostě láska na první pohled do filmu, který dokázal nemožné a má nesmírná očekávání ještě překonal. Respekt.(20.8.2006)

 • Rob Roy
  ****

  Nejlepší ze série. Nejzajímavější poklad, nejlepší slovní přestřelky a především Sean Connery jako Indyho otec. Vykreslení jejich vztahu je skvělé a objeví se tu i několik opravdu dojemných scén.(3.10.2003)

 • Nathalie
  *****

  Smějte se mi. Zase jednou jsem objevila Ameriku- tisíc let po Vikinzích a pět set po neposedovi Kryštůfkovi. Sobota dvacátého října 2007 po Kristu je dnem I- konečně jsem viděla první film ze série Indy a TOPka se otřásá v základech. Jeden mrská bičem, druhý hláškuje, jak když bičem mrská. Snad Cary Grant nevykopne náhrobní kámen, ale tahle vykopávka z doby, kdy český lid cinkal klíči, mi udělala největší radost z posledních archeologických nálezů. Connery oživuje figurku nepraktického intelektuála s hučkou a klasickým citátem po ruce a když bravurně sejme paraplíčkem helikoptéru, chápeme, proč k němu jeho synátor Ford (čtyři K-knihy, koně, klobouk a kolt) má tak freudovský vztah. Přestřelky mezi nimi jsou dechberoucí jako scénérie růžového města Petry, chemie tak organická, že je podezírám minimálně z...příbuzné DNA. Strýček Steven vzývá svatou trojici vědu, víru a rodinu a pokládá Zlatý grál dobrodružného žánru na oltář humoru, nadsázky a staromilských hlášek. Až z toho mám křeče v žaludku a hned bych si to pustila znovu. Co dodat? Neříkejte potomkovi Junior, velbloudy nechte beduínům, nezapomeňte na vzpor klečmo a nikdy nevěřte blondýnce, která se ohání latinou. Možná s ní obcoval už váš zploditel...:)(21.10.2007)

 • mandes
  *****

  rozpocet $48 million trzby celosvetovo $474,171,806(4.11.2006)

 • Dever
  ****

  Soundtrack John Williams: 1. Indy's Very First Adventure ,2. X Marks The Spot ,3. Scherzo For Motorcycle & Orchestra ,4. Ah, Rats!!! ,5. Escape From Venice ,6. No Ticket ,7. The Keeper Of The Grail ,8. Keeping Up With The Joneses ,9. Brother Of The Cruciform Sword ,10. Belly Of The Steel Beast ,11. The Canyon Of The Crescent Moon ,12. The Penitent Man Will Pass ,13. End Credits (Raiders March) ,(27.5.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47