Uvolněte se, prosím

• Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 240x40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

Amroth666

Zábava, humor a názory Jana Krause jsou prostě jedinečné. Škoda že ve své nové show na jiném kanále(prima) už to není takové. "Všichni stárneme". Nejlepší díly : Mareš, Miss v porotě, Bartošová, Kryštof Hádek, Nikol Štíbrová, kozel legolas a spousta dalších... ()

C0r0ner

Jan Kraus je tak strašná držka, že se člověk musí smát, jenom když ho vidí. K tomu je ale i velice vtipný, což je samozřejmě jenom dobře. Tři hosti - známý, průměrný a divný je logicky kopírka třeba od Conana O´Briena, ale to je jedno, protože ten vzorec prostě funguje. 80% ()

Lindiště

Hodnocení se pohybuje tak mezi ** a *****, někdy to nemá chybu a Kraus válí, hlavně když někoho zažene do úzkých a pak si na něm pěkně smlsne (nechtěla bych být v kůži toho jednotlivce, sama bych do toho pořadu nešla), někdy ale, když se až moc usilovně snaží někoho na něčem nachytat a nedaří se mu to, tak obvykle ztrapní sám sebe. Navíc tady u tohoto pořadu se začíná dostavovat pocit "všeho moc škodí", tak myslím, že moje hodnocení bude mít spíše sestupnou tendenci. ()

MarekT

Výborná talk-show, které ale nemohu dát pět hvězd, protože tento druh pořadů často závisí na výběru hosta, který může a nemusí být přitažlivý. Tak jako tak, Jan Kraus je na svém místě výborný. ()

Andre3000

Asi největší pokles u mě na CSFD - z 5 hvětd na 3. A za co? Za to jak se Kraus podle mého změnil. Nyní je z něj na prachy myslící člověk co rád ztrapňuje lidi. Z jednoho z nejlepších pořádů, tak pro mě udělal pořad který nechci vidět skoro vůbec a když už, tak se u něj nebavím, tak jako dřív. ()

gabin(a)

Tahle talkshow vcelku šla, ovšem co se s Krausem stalo na Primě, to je děs běs. Ono se stačí podívat do "Hrají" tady a tam (i když tady jsou taky pěkní "egzóti", vzpomínám si, že Alici Bendovou jsem nevydržela:-)) No a Hanychová, ta je všude jako kdysi Lenin, bojím se i otevřít sardinky! Nejvíc mě vždycky bavili ti třetí hosté, co uměli něco zvláštního nebo přinesli nějaké zviřátko... ()

WolfR

Jan Kraus není až tak bravurní komik, nicméně jeho otázky, připomínky, narážky a hlášky nejsou až tak špatné, a v momentě kdy si do svojí show pozve zajímavého hosta, je to celkem solidní zábava na kterou se dá v klidu koukat a smát se. 3 hvězdy. ()

smrt.ka

Nejdřív pět, potom čtyři, teď jsem se rozhodovala, zda udělit tři nebo dokonce dvě *. Uvolněte se, prosím byl kdysi zábavný pořad se zajímavými hosty a zajímavými tématy k diskusi. Poslední díly mě ale nepřestávají znechucovat. Ze zajímavých dialogů se stala přehlídka Krausova břitkého humoru (ano, tak tomu bylo sice už od začátku, ale bylo proč mu to odpustit, teď už nemám proč), ponižování (už ne tak zajímavého) hosta - a to někdy téměř až nemorálního. Možná, že přijde apokalypsa a pořad se vrátí do starých kolejí. Ale jestli se tomu tak nestane, snad by bylo lepší, kdyby přišla Česká televize s nějakým jiným pořadem. Nejlépe s pořadem, kterých by se mohli účastnit i jiné osoby, než jen ty, které známe z televize, bulváru a internetu. Co třeba umělci (v právém slova smyslu)? Čeští reportéři a novináři? Česká Republika si stěžuje na úzkoprsost médií, ale nikdo stejně zatím nic nepodniká... ()

Splasher

Co takhle zvát i hudební kapely jako je tomu v zahraničí? Myslím, že by to pořadu pomohlo a konečně odsunulo Krause jr. do pozadí. Jinak Kraus sr. patří k moderátorské (nekorektní) špičce. ()

otík

Krausova talk-show z dob ČT byla možná o stupínek lepší než je to na Primě, ale asi je to jen otázka vkusu. Rozhodně pořad, který pobaví a zaujme. ()

Decker

Honzu Krause mam fakt rad a jeho humor mi je blizky. Samozrejme kvalita a zabavnost poradu zalezi na pozvanych hostech, coz znamena ze nektere dily jsou trochu slabsi, ale v celku se jedna o jeden z nejlepsich a predevsim nejzabavnejsich poradu, ktere se objevuji na ceskych obrazovkach. ()