Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka. Zdá se, že lidé se začínají vracet, a starosta se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem, který tu investuje do realit. Právě v době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se totiž bojí, že ztratí své zisky. Domnívají se, že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny, a když zahlédne známý temný stín, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn, když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. (TV Nova)

WolfR

Čelisti 2 jsou rozhodně o dost horší než slavný první díl, ale stále je to příjemně koukatelné. Scény se žralokem jsou slušné, Roy Scheider ve své roli opět září a stejně jako v jedničce je tady opět senzační hudba. Ale už je to jen film na deštivé odpoledne. Neboť atmosféra originálu je nenávratně v tahu. Je to čistý průměr, 3 hvězdy. ()

majo25

Tak jasne vidieť, že to už netočil Spielberg, už tam nie je veľa toho napätia, a ani nie je tak majstrovsky spracované. Škoda, že tam dali veľa priestoru dementným tínedžerom, ktorí sa chcú iba zabávať. Toto má vie iritovat u starších i nových trilerov. Nikto predsa nie je zvedavý na vrieskajúcich tínedžerov. Schneider nemože potiahnuť celý film sám. Napriek tom ustále slušné. ()

SeanLSD

Szwarc sa snaží, čo môže a chvíľami mu to dokonca aj vychádza ! Spielberg je Spielberg, o tom netreba diskutovať ( hoci aj jemu sa občas noha šmykne ), ale nemyslím si, že by to bolo až tak zlé. Záverečné scény mám dokonca mimoriadne rád a hoci scenáristi väčšinou iba s rôznymi obmenami prerozprávali pôvodný dej, takmer existencialistický záver, keď tam skupina uvreštených deciek zostane uväznených na skalisku uprostred vody a žralok si zmlsne ešte aj na vrtuľníku, im skutočne vyšiel, podobne ako nápad s elektrickým káblom. Iskry medzi zubami a dym z očných jamiek takej beštie je predsa len neodolateľný ! ()

vesper001

Gumák znovu útočí a protentokrát má chuť na mladé maso. Napjaté očekávání, pak spousta malinovky a na závěr pečený žralok. Slabý odvar z jedničky. ()

Nivenx

Druhý díl se snaží navázat stylem na díl první, ale už je silně znát kvalita režiséra, který prostě neumí atmosféru jako Spielberg. Nudné pokračování bez št'ávy a zápachu. 45% ()

Deyw

Tvle driv sem to uctival..ale ted to bolelo..strasny..herci..strasny..zralok..strasny..uplnej upadek proti jednicce..vsechno spatne..ale to je taky dobou vzniku..abych nehejtil tak hudba byla dobra (z jednicky) hlavni hrdina byl dobrej (z jednicky) par zaberu na zraloka pri hudbe bylo tak dobrych (z jednicky) a konecny placani do kabelu byl konecnej finish tohohle utrpeni a horici loutka zraloka na zaver tresnickou na dortu..ale memories,hudba,zralok,rob..proste dam 3* ()

Decker

Radyuv komentar to vystihuje, ale ja jsem prisnejsi. Za tri tudiz dobre do chvalitebne tomu cosi chybi, nejspis Spielberg ;-) ()

Mr.Ripley

Klasický syndrom všech sequelů počátku osmdesátých let. Příběh jede podle osvědčené šablony, vše je větší, výbušnější, krvavější a samozřejmě epičtější. Kupodivu to nedělá ostudu ikonickému rybímu dobrodružství. Nenadchne ani neurazí. Aspoň, že se tvůrci drželi nastavené béčkovitosti. ____ John Williams znovu boduje! ()

kurcatovium

Taková převařená voda. Nastavená kaše. Jakýkoliv jiný ekvivalent zmíněného. Není to ještě zcela nepoživatelné, ale žaludek a chuťové pohárky si o přídavek neřeknou. Už snad raději ani ten mátový lísteček nakonec ne... ()

PierrevanH

tři a půl, zas o tolik horší jak jednička to nebylo, ale to už je úděl většiny pokračování, že nedosáhnou kvality prvních dílů... ()

anli

Pokracovani Spielbergova hitu bez Spielberga.Scenarista se snazi,sec muze,Roy Scheider tez,ale proste original je jen jeden a atmosfera je pryc.Bez mistra stvoritele uz to proste neni ono.Sam o sobe je film celkem prumerny,s nekolika slusnymi napady a scenami.Ale kdyby se jmenoval treba"Zuby pod hladinou".Jako pokracovani"Celisti"proste neobstoji a mohu mu dat at se snazim jakkoliv,maximalne 50% a to pred zralokem malinko zamhourim oci z ucty k originalu.Videt se ale da a lekat je se taky ceho. ()

majxik

Je znát že je to za a) druhý díl a tudíž nic originálního a za b) že režie už nespadala pod Spielberga. ()

lennyd

Je to už několik let, co bylo malé ostrovní městečko ohroženo bílým žralokem, a jen díky odvaze šéfa policie Brodyho (Roy Scheider) bylo zabráněno nejhoršímu. Několik pohřešovaných plavců, a roztrhaná velryba na břehu dávají tušit, že situace se může opakovat. Brodymu opět starosta ani rada města nevěří, a tak musí konat sám - aby zachránil skupinu mládeže na plachetnicích, ale hlavně své syny... I když pokračování skvělých čelistí nenabízí již nic nového, stejně mne docela bavilo - a hlavní díl na tom má Roy Scheider, kterému už asi boj se žralokem nikdo neodpáře (i když si myslím, že to tentokrát měl vcelku jednoduché). Nicméně ve filmu je (téměř) vše co v původním díle, ačkoliv už ne pod taktovkou Stephen Spielberga, tak je to stále docela koukatelné (kromě toho, že se někteří účastníci chovali jak debilové). Ale co už. A když se tak koukám na hodnocení dalších dílů, ani nevím, jestli se mi na ně chce dívat (respektive vím, nechce).. ()

Danny F.

Poslabší pokračování s neméně kvalitním dějem a seriózním pokračováním. Rovnocenným pokračováním však tento díl není. 65% ()

Sany33

Pokračovanie kultu v podobe čeľustí dva jasne postavilo jednotku na piedestál, nakoľko ide o totožný film s totožnými hercami, totožnou zápletkou a totožným žralokom, akurát výber smrti žraloka je diametrálne odlišný čo na mňa zapôsobilo a pre to sa v mojom hodnotení objavila hviezdička a nie odpad! Roy Scheider vo svojich napasovaných kraťaskách v úlohe super paranoického bojovníka so žralokmi si ukusol poradne sústo a ja chápem, že v tej dobe kedy film vznikol muselo ísť o terno na trhu a diskontný produkt ale v dnešnej dobe sme už inde. Aj keď filmy o žralokoch stoja stále za hovno. Jaws II nemalo čo pokaziť pretože sa držali predchádzajúceho filmu a to bol v mojich očiach kameň úrazu. Žiaden pokus o inovatívnosť alebo prepracovanejšiu zápletku, na druhej strane čo chcete s jedným šerifom a žralokom vyčarovať ale možno by sa dačo dalo. Dám čeľustiam určite ešte šancu ale nedávam im veľkú nádej na pozitívne hodnotenie. 27% ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Čelistí" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Další film, u kterého se divím, že je tak chladně přijat z hlediska hodnocení. Ano, Čelisti II nedosahují kvalit jejich předchůdce, ale kvalitativně se mu velice blíží. Jedinou vadou je, že je v první polovině trochu nudnější a trvá, než se film rozjede. Jinak ale má vše, co má hororová dvojka mít a v základu se jedná o nadprůměrnou podívanou. ()