Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka. Zdá se, že lidé se začínají vracet, a starosta se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem, který tu investuje do realit. Právě v době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se totiž bojí, že ztratí své zisky. Domnívají se, že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny, a když zahlédne známý temný stín, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn, když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. (TV Nova)

Eliott

Na starej film teda klobouk dolů. Atmosféra parádní a žralok vypadá věrohodně. Asi stejně kvalitní a nebo jen o malinko horší než jednička. ()

ScreamJay

To že pod Čelistmi 2 není podepsaný Seven Spielberg je patrné z každého záběru a z každé scény. Dvojka se snaží stavit na obrovském úspěchu jedničky a patrně si už neuvědomila, že nestačí jen ten platvový žralok, že by měl dobře sekundovat i příběh. Ten je snadno čitelný už od samého začátku, kdy se ta mládež neustále prohání na svých plachetnicích. Dokonce ani ten žralok už nepůsobí tak predátorsky jako v jedničce, ale spíš připomíná nafukovací lehátko nudně se ploužící po hladině. Hudba zůstává přední devizou celého filmu, o tom není pochyb. Jenžě spíš než vztyčená hřbetní ploutev prořezávající vlny nahání mrazivý strach vyvolávání fotek z podmořského foťáku. Tam alespoň ten žralok působí děsivě. Zkrátka jsou to slabé tři hvězdičky, jež nezachrání ani hrdina prvního dílu Roy Scheider v závěru pořádající elektrické barbecue....... ()

sud

Na vynikající jedničku to nemá, to asi uzná každý, ale i tak je to slušná podívaná. Napětí je dost a nebezpečné situace vypadají aspoň trochu jako nebezpečné. Solidní akční scény a především Roy Scheider posouvají snímek do lepšího průměru. 60%. ()

ClintEastwood

Brody trčí na tý svý věži. Čelisti 2, jsou kvalitním filmem. Absence ruky geniálního režiséra Spielberga, je samozřejmě znát, ale i Jeannot Szwarc svůj úkol zvládl a odvedl dobrou práci (moc se mi líbí např. scéna s vyvoláváním fotografie). Chybí Shaw a Dreyfuss, ale Martin Brody v podání Roye Scheidera, hudební génius John Williams, parta puberťáků, vyrážejících na moře či nezapomenutelný závěr - nám to vynahradí. Naprosto skvělé pokračování legendárních Čelistí, kterým měla minisérie skončit. Bohužel se tak nestalo. ()

MM_Ramone

V roku 1975 natočil začínajúci americký režisér Steven Spielberg snímok "Čeľuste", horrorovú drámu o vraždiacom žralokovi. Je to dielo, ktoré sa zaradilo medzi špičku svetovej kinematografie. Stal sa z neho kult. Spielberg nasadil laťku poriadne vysoko, takže ďalšie pokračovania to mali hodne ťažké. Jedine dvojka mu môže ešte ako-tak konkurovať. I keď nedosahuje dokonalosť pôvodného snímku je to kvalitný natural animal horror. "Jaws 2" **** ()

D.Moore

Napětí je to tam (skoro ani na chvíli jsem neměl ten vtíravý pocit "Co kdyby se teď objevil žralok?", on se prostě vždycky objevil zničehonic), hravá režie rovněž, jen žralok, John Williams (který tu atmosféru dost zachraňuje), Roy Scheider a pár dalších zůstali. Druhé Čelisti jsou zkrátka jen dalším filmem s lidožravým žralokem, který se nemůže rovnat Spielbergovu nepřekonatelnému originálu, ale na druhou stranu není naaštěstí ani úplně pitomý. ()

Niktorius

Spielbergův žraločí masakr přes kopírák. Zkrátka a jednoduše - hlavní hrdinové zůstávají, koncepce snímku i jeho děj je takřka stejná jako v případě originálu, jen to není tak mistrně zrežírované a hlavně už to takhle napodruhé není ono. ()

Wacoslav1

Tohle pokračování se ještě celkem povedlo. Sice už to dost těží z úspěchu jedničky a nepřichází s ničím novým, ale funguje to. Možná pořád je lepší držet se toho prověřeného a toho co funguje než dělat zbytečný experimenty jako ve dvou dalších naprosto šílených pokračováních. Tady je pořád slušná atmosféra. Sympatickej Scheider v hlavní roli i to finále je celkem solidní. Jenom by podobně jako u prvního dílu tomu filmu prospělo menší zkrácení aspoň tak o 20 minut. Neboť hluchý místa se tu najdou. Tak jako tak když se koukám na zdejší hodnocení tohoto filmu, tak tentokrát proti němu nemám žádnou výtku a vidím to úplně stejně.60% ()

Davies182

O trochu horší než první díl slavného (prvního!) blockbusteru, nicméně diváka slintajícího po napínavém snímku dokáže film uspokojit. ()

pepo

keby to nebolo pokračovanie čeľustí bol by to slušný thriller s pár výbornými scénami.takto je to len ppriemer ()

Xmilden

Chvílemi dost napínavé, ale už tomu chybí ta dřívější Spielbergova mistrnost. První díl byl přece jen napínavější, lépe natočený a navíc byl první. Druhá část je taková ta klasická dvojka se vším všudy, bohužel ubylo takové té brutality a žralok se zase až tak často neobjevuje. 60% ()

Hrabka

Pokračování slavného filmu S.Spielberga je o poznání slabší, ale myslím si, že je to pořád dobrá jízda se žraloky. Napětí je solidní a děj taky. Je to pokračování, takže je na to nahlíženo s myšlenkou báječné jedničky, to samozřejmě filmu škodí. Čelisti 2 určitě stojí za to a kdo si zamiloval žraloka jako zabijáka, tak to rozhodně musí vidět. 60% ()

cheyene

Výrazně slabší odvar jedničky, avšak stále má divákům co nabídnout, což se o třetím díle říct nedá. Roy Scheider a Amity, to je to, co dělá čelisti čelistma. ()

Shakers

Bez Spielberga už to nie je ono, ale Jaws II je jedno s tých pokračovaní na ktoré sa dá pozerať. S jednotky sa vrátila dosť silná zostava tvorcov a hercov a práve preto tento diel nedopadol tak zle. Síce už to nie je, tak šokujúce ako prvý diel, ale stále je pekná žraločia žranica. 75% - 4* ()

lamps

Nepopsatelné kvalitativní zhoršení oproti brilantnímu prvnímu dílu. Jednička děsila nejen pohledem na zdánlivě klidné mořské dno doprovázeným geniální Williamsovou hudbou, ale vůbec celým snímkem se táhla nepříjemná a napjatá atmosféra. To jsem u pokračování hledal marně, první půlka je vyloženě slabá a nudná, napadení jsou nenápaditá, bez napětí a bez krve. Druhá půle ale jako by byl úplně jiný film, do hlavní role se konečně dostává nenasytná zubatá potvora, které navíc tvůrci dodali dostatek chutné kořisti. Ano, ke konci má snímek opravdu super spád, atmosférou alespoň trochu připomíná svého slavného předchůdce a za to zábavné akční vyvrcholení by se nemusel stydět ani mistr Spielberg. U mě tak na 65%. ()

JohnnyD odpad!

Druhé Čeľuste sú jedným z tých filmov, ktoré by mali byť zaliate do betónu a hodené na dno Mariánskej priekopy. Film vykalkulovaný tak, aby na neho prišlo čo najviac ľudí. Je tu dieťa, sú tu teenageri, je tu Scheider, no nie je tu krv ani strach. Iba strašne vykalkulovaný korektný film - bez odvahy baviť alebo strašiť. Filmový hnus a ukážka ako sa filmy točiť nemajú! Film nakrútený tak, aby sa na neho nikto nehneval. A to je na ňom najhoršie. ()

Indiana

Výrazně slabší než jednička, neboť už to postrádá tu skvělou atmosféru, Spielbergovu režii a myslím, že i tu hudbu (která dokázala ve člověku vyvolat strach). Vlastně je to už jen taková teenagerská letní podívaná. ()

sheen

Alespoň, že z původního ancáblu zůstal Scheider a John Williams. Tito dva pánové drží potápějícíse loď nad vodou. Nemělo to tak nervy drásající atmosféru jako první díl ale i tak se jedná o pěkný žraločí film. Určitě jeden z těch lepších. Jen škoda, že tam žralok nedostal více prostoru jako v prvním díle..třeba na pláži mezi lidma, nebo když ho lovili. Celkově je tam ale těch pravých drsných scén poměrně dost, tak jsem byl spokojen. ()