Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka. Zdá se, že lidé se začínají vracet, a starosta se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem, který tu investuje do realit. Právě v době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se totiž bojí, že ztratí své zisky. Domnívají se, že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny, a když zahlédne známý temný stín, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn, když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. (TV Nova)

Javert

A mně se to celkem líbilo. Kvalit prvního dílu to ani zdaleka nedosahuje, ale zábava je to stále více než solidní! ()

Goldbeater

Chudák šerif (mimochodem Scheider táhne hodnocení hodně nahoru) ví, že na pobřeží vládne žralok, avšak nikdo mu opět nevěří. Nečekal jsem nic víc, než aspoň solidní hororovou zábavu. Něčeho málo jsem se i dočkal, ovšem na skvělý první díl to nemá ani zdaleka. Stále je zde výborný soundtrack Johna Williamse, ale už nepůsobí tak tajemně a nebezpečně jako předtím. I když útoky žraloka sice vidíme, ničeho detailního se nedočkáme, což je podle mě škoda. Napětí samozřejmě funguje, natahované finále ale zamrzí. Zkrácení by možná neuškodilo, stále to však bylo docela pěkné pokoukání. ()

mzss1

Obstojné poračování jedničky. Zde nevidím žádný velký pokles dolů. Sice zde máme už jiného režiséra - což nevadí. Hudba je stejně dobrá, Příběh opět celkem jednoduchý, krve zde najdem dost. Takže opět skará klasika. Jednička je o malý kousíček lepší, ale tato dvojka dokáže diváka též pobavit. Délka filmu ale opravdu někdy nudí. Takže to vidím tak na 72% = **** ()

kingik

Zvláštní, ale druhý díl mně byl bližší než jednička. Roy Scheider se vrátil v plné síle, ale vše se točí kolem partě teenagerů na otevřeném moři na kterých si smlsne "velkej bílej". Nějaké to napětí ve filmu je, ale na horor mně to přišlo moc málo krvavé a když to mám shrnout, tak je to taková sušárna z které se dalo vytřískat ještě o stupínek víc a překvapilo mě, že tvůrci se nesnažili tupě napodobovat Spielberga, ale šli hororovou cestou, která má blíže k dnešním sevřeným teenage survivalům. Věřím, že to nebude dlouho trvat a žralok na nás vypluje ve 3D verzi. Nebyl bych proti. 60% ()

Omnibus

Od dvojky jsem dostal, co jsem čekal. Hrozivě jezdící ploutev, na úvod nějaké to CHRAMST! a pak standardní počáteční idiotskou nedůvěru, jako by zodpovědní činitelé městečka nikdy neviděli jedničku, profláknutou po celém světě. No ale co nadělám s Amíkama, ti už jiní nebudou... Pod hladinou se činilo patřičně zubaté monstrum podle mustru „sežrat co se dá, než mě nějak vynalézavě (nejlépe zcela nerybářsky) zamordujou“ . Nakonec bylo monstrum nejen usmaženo, ale i připáleno, takže to s tím sežráním už mu rodiny pozůstalých nemohly oplatit. A toho smradu... ! Ale málo platné, už to ani náhodou nemělo takové koule jako jednička. Apropó – teď jsem si možná naběhl – mají vůbec paryby koule ? ;-) ()

dr.horrible

Slabšie dialógy a niektorí vedlajší herci, ale inak som príjemne prekvapený. Oceňujem, že sa nesnažili hrať na Spielberga a že napätie je tu budované odlišným spôsobom oproti jedničke. Fakt slušný napínák, obzvlášť pri scénach na katamaránoch je človek vyslovene rád, že sedí doma na gauči a pod nohami má pevnú zem. 75% ()

LION-MR.T

Už jsem se tak nebál,ale scéna s vrtulníkem se povedla,popálený žralok,neohrožený Scheider se znovu postaví žralokovi. Napětí je prakticky nulové,byť popálená žraločí tlama hryže okolo kamery,každopádně nápad a tempo bylo pro mě dostačující. ()

Spinosaurus

Velice slušné a navazující pokračování. Herci stejně dobří,ti teenageři mi přirostli k srdci až na tu ženskou,která se bojí ještě víc než malý Brody. Napětí je zde velké. Hudba temná. Bohužel napětí končí kdy se v plné kráse oběví žralok-je moc gumový. Za žraloka strhávám jednu hvězdičku. Film je ale jinak dobrý a necchápu proč se neprodává na DVD. ()

Campbell

Ať si říká kdo chce co chce, já žraločí filmy prostě miluju, a čelisti jsou nádherná ukázka toho jak se to má dělat. Jasně Čelisti 2 rozhodně nemají na první díl. Ale každopádně i tak mě dokážou dokonale zaujmout. Scheider je prostě borec a frája. Ten se do vody bát nemusí. Ostatní jsou též v pohodě. Hamilton je stále pěknej mizera, ale jakmile začnou problémy stáhne vocas. Film se drží klasického "mořského" klišé. Někdo umře, policajt to začne šetřit, nikdo mu nevěří, tak jde na lov sám. Za zmínku stojí stále cool vypadající žralok, a hlavně super konec. Z jedničky kromě Scheidera a žraloka tu zůstala i hudba která je jako vždy vynikající(to víte Williams). Já si nemůžu moc stěžovat. Prvním Čelistem dávám 100% a druhým 90%. Jsem spokojen. Szwarc ukazuje že na eko-horory rozhodně má, ještě od tohoto režiséra doporučuji Bug, kterej je sice slabší než Čelisti 2, ale rozhodně stojí za zkouknutí. ()

Němi

Pořád ještě koukatelné pokračování perfektního filmu, doplácející nejvíce na svůj název... ten ho ovšem na druhou stranu pořád šíří dál. Atmosféra zůstala zachována, herci až na Dreyfusse se vrátili... i ten žralok je pořád stejnej kus plastu. Nápad se tu samozřejmě maximálně recykluje, ale nové postavy to vyjímečně zachraňují. Skupina teenagerů, ač dneska už působící legračně, je v porovnání s filmy z té doby překvapivě životná a netrpí žádnou očividnou demencí. Místy je to navíc opravdu napínave. Szwarc se snažil, Schneider taky dře jak to jde... Dohromady povedenější skorobéčko, vonící stejně jako jednička krvavou mořskou vodou a všemožnejma kusama těl. ()

klerik

Napriek miernej logickej zaostalosti to má fajn budovanú atmosféru. Okrem toho som na tom vyrástol a to sa počíta... ()

Crocuta

Možná, ba skoro určitě, bych dal 3, kdyby tu hysterickou krávu, která mi celou stopáž ničila nervy a sluch svým nepříčetným řvaním nakonec ten loutkový žralok sežral. Takhle se katarze nekonala a já zůstanu u těch poctivých 2. ()

jojinecko

Aké už len mohlo byť pokračovanie kultovej jednotky??? Buď prúser alebo obstojný priemer, v každom prípade lepšie to byť nemohlo...Našťastie Jaws 2 je viac ako dôstojným pokračovaním, ktorý nerobí svojmu predchodcovi hanbu...Napätie je obstojné, žralok rovnako "rozkošný" pričom aj producenti dosiahli svoje prachy...Pre "Jaws fans" určite hodné pozretia... ()

honajz

V podstatě otrocké opakování schématu původního filmu, bez větších překvapivých momentů, snad jen, že tentokrát v tom šerif má i vlastní dítě. A vlastně nově vymyšlené závěrečné zúčtování se žralokem je ještě originální. Ale atmosféra a dialogy původního filmu tomu chybí, charaktery postav už jsou jen nahozené, bez nějakého většího pozadí (když jsou u Spielberga tři muži v noci na lodi, kape z toho jejich životní zkušenost i životní prohry), ale prostředí letoviska u pláže a moře pořád ještě jistí slušnou zábavu, byť nastavovanou. ()